Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Gotha'72 2013.09.24 Creative Commons License 548

Retrocsatornát indít december 15-től a közmédia - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vasárnap.

Az M3 nevű, archív tartalmakra épülő, közszolgálati csatorna a közmédia archívumaiban található felvételeket sugározza majd.

A csatorna kínálatában minden műfaj megtalálható lesz, akár egy országos lefedettséggel rendelkező földfelszíni csatornánál. Láthatóak lesznek sport-, oktató-, gyerek- és ifjúsági műsorok, vetélkedők, tehetségkutató versenyek, színházi előadások, videoklipek, dokumentumfilmek, sorozatok, egész estés filmek.

A retrocsatornán éjféltől reggel hat óráig az MTVA/MTI fotóarchívumából vetítenek fotókat a hozzájuk tartozó szöveges információval.

Gotha'72 2013.09.24 Creative Commons License 547
Gotha'72 2013.09.19 Creative Commons License 546

Nem tudom hogy Du, Del , Dick fronton lett-e megfejtés, nekem Käpt'n Blaubär jön ki, akárhogy is keresem. Neki van 3 unokaöccse akik színes macik, bár gyurmában még nem találtam meg. . Aki emlékszik megírhatná hogy jól gondolom-e?

Előzmény: P.stephenson (408)
John Big 2012.12.28 Creative Commons License 545

Sziasztok! Régen a Duna TV-n adtak egy mesét.

A történet körülbelül arról szól, hogy van egy (azt hiszem) afrikai fiú, kinek neve Samba, egy beszélő nyúl és egy lány aki reggel antilop, este lány. Nekik így hárman össze kell gyűjteniük talizmánokat, és ezért mindenféle kalandokba keverednek.
Van egy ellenséges istenség is, aki mindig keresztbe tesz nekik, és van egy majma. Ez a majom ha megharapott egy embert, akkor az ember szeme pirosan izzik majd.
A végén mindig eljutnak a célhoz a folyó szellemeihez.
Sajnos többre nem nagyon emlékszem.
Akinek eszébe jut valami, az kérem szóljon !!
Előre is köszönöm! Remélem valakinek rémlik :-)

DoXXoD 2012.11.12 Creative Commons License 544

Sziasztok!

Rajzfilmek, mesék gyűjteménye :  http://mesekukac.hu

zsani9311 2012.06.04 Creative Commons License 543

Ha azóta megtudtál még több dolgot a meséről, kérlek írj! Nagyon fontos, már évek óta keresem.. Köszönöm!

Előzmény: dome1155 (449)
tinky23 2012.05.03 Creative Commons License 542

kisszifur

Előzmény: Brookline13 (541)
Brookline13 2012.02.12 Creative Commons License 541

Sziasztok!

Keresnék egy olyan rajzfilmet és nem tudom a címét amit olyan 1995 és 2000 között nézhettem, de lehet hogy régebben készítették. Arról szólt hogy van két medve, (apa és fia)akik a cirkusznál dolgoznak, de egy éjszaka, amikor a vonat amin szállítják őket kisiklik, megszöknek, és ők meg tudnak szökni. Kiúsznak egy erdőbe, ahol új életet akarnak kezdeni, és építenek maguknak házat....különböző kalandokba keverednek, miközben a kis bocs megpróbál új barátokat szerezni. Nem rémlik valakinek ennek a mesének a címe?Egyszerűen hiába agyalok rajta, nem jut eszembe, és meg szeretném szerezni. Köszi mindenkinek, aki megpróbál segíteni!

Bozonth 2011.11.25 Creative Commons License 540

Hupikék törpikék, film, 74 perc, 1984

http://www.youtube.com/watch?v=BF_jtOk7GNs&feature=related

Ebben van az űrhajó. De van fönn több 90 perces törpös rajzfilm is.

Előzmény: Bozonth (498)
nyussziii 2011.10.22 Creative Commons License 539

Sziasztok, a Vrungel kapitány kalandjait keresem a régi magyar szinkronnal, de sajnos sehol se találom. Tudna esetleg valaki segíteni? Előre is köszönöm!

Törölt nick 2011.05.18 Creative Commons License 538

szia,

Szerintem arra a japán rajzfilmre gondol amiben a super mazinga 7 a főhős robot, és gyerekeket szállít. A címét ugyan nem tudom mer nem a leg elejétől van meg de ezen a szálon elindulva super mazinger 7 címszó alatt megtalálod magyarban is szerintem                    ;)

üdv 

Előzmény: Gyöngyusz0309 (535)
picutya 2011.02.28 Creative Commons License 537

Hello Mindenki!
Keresek egy rajzfilmsorozatot, de nem tudom, mi volt a címe, és még nagyon kicsi voltam 8-9 éves, amikor ment a tv-ben!!
Valami olyasmi volt, hogy a földkerekség legszebb dallamai vagy hasonló. A történet arról szólt, hogy egyszer csak eltűntek a hangok. Egy kislány, és egy tudós (vagy mi - olyan kinézettel, mint Eintstein) elindultak megkeresni azokat. A sorozat végére megtalálták azokat és egy szép dallamot játszottak a hangok! Maguk a hangok színesek voltak és inkább lufi kinézetük volt.. és mintha a piros a dob-hangot adott volna ki...
Ha valaki emlékszik, segítsen, ne tartsa magába

Wiblicz 2011.02.04 Creative Commons License 536

Én is keresem A Hurka és Püré  rajzfilmet. Amit kideritettem róla , hogy az angol cime: Bangers and Mash  és a youtuben  van is pár epizód fent. Valamint a wikipedia is ir róla. Ha netalántán magyarul is meglehetne szerezni valahol és esetleg ezt kideritenéd akkor az engemet is érdelne.

Előzmény: vizso80 (529)
Gyöngyusz0309 2011.02.01 Creative Commons License 535

Sziasztok!

Kedves barátom nagyon feladta a leckét nekem, mert egy olyan mesét keres, amiről nagyon keveset tud, én pedig még inkább :)

A mesét valamikor a 90-es években adták (nem tudom melyik csatornán). Azt mondja vagy japán vagy francia volt (azt sem tudja, hogy sorozat volt-e vagy sem), anime stílusú.

Egy vonat volt benne (erre határozottan emlékszik), aminek átalakul a mozdonya.

Kérem segítsetek megfejteni a rejtélyt.

Szép napot mindenkinek!

Ildi90 2011.01.05 Creative Commons License 534

A Mézga Géza mindent visz :D

r_e_w 2010.12.28 Creative Commons License 533

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Barátom keres egy régi rajzfilmet, de csak a következőre emlékszik belőle: egy gyerek volt a főszereplője, akinek olyan ruhája volt amiből kilátszott a köldöke, ezért azt szokta csinálni, hogy felhúzza a nadrágját a hónaljáig. Persze aztán az mindig "visszapattan". Annyi még, hogy nagy sapkája volt.

Nekem is rémlik ez a nadrágos téma, de egyelőre nem jöttem rá.

Előre is köszönöm a tippeket:

rew

anita4817 2010.12.01 Creative Commons License 532

1998-ban az RTLKLUB kölyökklub c műsorban volt egy francia rajzfilm. Mi annak a címe? Üdv!

A Mot c francia rajzfilm elött ment egy másik francia rajzfilm, volt benne egy robot, akit elektrának hívtak, volt benne egy ikerpár, egy professzor, akik mindig megmentették a várost, a gonosz elektra robottól. Aki emlékszik a címére, légyszí írjon. Fontos lenne.

ui: a rajzfilm vége úgy lett vége, mintha képregény lenne.

Előre is köszönöm.

anita4817

Előzmény: Bogoj (501)
etele22 2010.10.26 Creative Commons License 531
Hello!

Amit én keresek, az talán egy 1 egész estés mese volt, kb 1992-93 környékén. Sajnos csak annyira emlékszem, hogy egy kedves kis robot volt benne, akit talán gyerekek találtak és bújtattak is valahol. Azt hiszem lebegett és annyi volt a "haja" hogy egy nagy copfja volt hátrafelé, talán talán egy rózsaszín szalaggal.
A történetből csak annyi, hogy mintha egy arénában kellett volna megmérkőzniük, valamint hogy a vége sírós volt, mert jöttek a robotért és el kellett mennie :)

Ha ebből valaki tud segíteni azt nagyon megköszönöm! :)
Jar-Jar 2010.08.24 Creative Commons License 530
Bocs hogy csak most válaszolok :)

Ez egyszerűen zseniális, hogy rátaláltál :) Tényleg erről van szó, a youtube on fentvan rengeteg komplett rész is, nagyon komoly. Köszi a segítséget.
Azért nem rossz hogy a címét majdnem eltrafáltam :)

Köszi a Boldi-s hozzászólást is a hozzászólónak.
Előzmény: Cattus82 (525)
vizso80 2010.03.17 Creative Commons License 529

1993-94-ben reggelente volt a tévében egy csimpánz testvérpárról szóló rajzfilmsorozat. A tesók neve Hurka és Püré volt. Volt egy Szirom nevű majomlány is, akinek a kegyeiért versengtek, és minden részben elkövettek valami csínytevést, de az anyjuk rájött, és akkor leszidta őket: "Rossz csimpik!"

Persze, ez így leírva elég blődül hangzik, de nézni nagyon szerettük a húgommal, aki addig nem volt hajlandó elindulni az oviba, amíg vége nem lett a "hurkaéspüré"-nek.

Nem magyar sorozat volt, arra emlékszem - youtube-on nincs fent valami angol fedőnév alatt? Ha tudtok, segítsetek! Köszönöm!

b.e-dit 2010.03.08 Creative Commons License 528

Ha még mindig keresitek a Vrungel kapitány kalandjait, itt megtaláljátok szinkronosan a Rajzfilmek között:

http://www.varlak.szerverland.com

Cattus82 2010.01.17 Creative Commons License 527
Az is jó volt :) Igazi tanulságos rajzfilm...
Előzmény: inspectorcallahan (526)
inspectorcallahan 2010.01.17 Creative Commons License 526
Trombi és a tűzmanó :D
Cattus82 2010.01.12 Creative Commons License 525
"És végül egy kakkukktojás, ugyanis nem rajzfilm következik. Szintén a 90-es évek elején egy német csatornán (rtl, vox, orf vagy ilyesmi) ment egy tv sorozat, ami tuti japán volt, de legalábbis ázsiai. A főszereplő egy ázsiai rendőr volt, akinek volt 2 darab robot társa. Mindkettő humanoid robot volt, az egyik kék, a másik sárga színű, a fejük olyan volt mint egy motoros sisak. Az egyik repülni tudott, a másik motorozott. Amikor bedurvult a helyzet, az ázsiai csávó is átvedlett, valami spéci ruhát vett fel amiben ő is kb úgy nézett ki mint a robotok, ő piros színben pompázott. A sima rendőrautója pedig átalakult egy látványos cíber robot autóvá, ő azzal nyomta. Valamilyen Inspector, vagy Vinspector név rémlik a sorozattal kapcsolatban."

Erre is rátaláltam, ez az RTL-en ment
Tényleg Winspector volt a neve:)

http://www.youtube.com/watch?v=JLLp309dMKA
Előzmény: Jar-Jar (519)
Cattus82 2010.01.12 Creative Commons License 524
Ja és most olvasom az állatszereplőket.
Ha reggel adták, akkor valószínű, hogy ők voltak?

http://www.montecavolo.it/Alle/IMMAGINI/Cartoni%20Animati/Around_the_World_With_Willy_Fog2.jpg

Willy Foggnak volt több sorozata is, a legutolsó, szintén Verne-mű alapján 2000-ben készült, ha jól tudom.
Cattus82 2010.01.12 Creative Commons License 523
http://www.dailymotion.com/video/xiw9c_bleu-lenfant-de-la-terre

Boldi, bolygónk fia volt a címe. Azt hiszem akkor adták mikor befejezték az Elsüllyedt világokat... (Akkortájt, és biztos hogy reggel, ugyanis Disney-ben soha nem adtak francia rajzfilmet)

Előzmény: Jar-Jar (522)
Jar-Jar 2010.01.07 Creative Commons License 522
Nem, nem ez volt :) Azt nem mondtam, hogy emlékeim szerint állatszereplők voltak benne. Hogy milyen állatok voltak azt már nem tudom :)

De ez érdekes, erre nem emlékszem :) Ez ment magyar csatornán?

Köszi ha utánanézel valaminek. Érdekes, hogy a francia scifi sorozatra még senki nem reagált, az azért nagyon ismert volt akkoriban szerintem. Annyit korrigálnék hogy nem biztos hogy a disney-ben ment, sőt szinte tuti nem, asszem a hétvégi kora reggeli rajzfilmblokkban ment.
Előzmény: Cattus82 (521)
Cattus82 2009.12.16 Creative Commons License 521

"Volt egy rajzfilm, amire szinte egyáltalán nem emlékszem pedig imádtam. Ez is 90-es évek kezdete környékén ment, valami magyar csatornánk, csak hétvégén 1 epizód. Egy dologra emlékszem, a főhősök rettenetesen sokáig próbáltak (heteken keresztük) bejutni egy amolyan egyiptomi jellegű piramisba, ami sehogy sem sikerült nekik. Belülről próbálkoztak sokáig. Aztán amikor nem ment a megoldás valami olyasmi volt, hogy kívülről valami cuccal megnézték, és az egyik oldalán találták meg a bejáratot. Kb ennyire emlékszem :)"

Nem lehet, hogy a Titokzatos Aranyvárosok volt? Abban, ha jól emlékszem, volt piramis..

http://www.indavideo.hu/video/Titokzatos_Aranyvarosok

A többinek majd megpróbálok utánakeresgélni, de nem ígérek semmit...
Előzmény: Jar-Jar (519)
Cattus82 2009.12.10 Creative Commons License 520
sziasztok!

Moflira emlékszik valaki? Én nagyon szerettem.
Íme egy kis "emlékezetfrissítő" :)

http://www.youtube.com/watch?v=J1DdzYIL6nM
Jar-Jar 2009.12.04 Creative Commons License 519
Helló!

Ha már rátaláltam erre a topicra, lenne pár kérdésem :)
Gyerekkoromban volt pár kedvenc rajzfilmem, sorozatom, de ezekből jópárra már nem emlékszem mi volt, cím ilyesmi, csak pár dolog rémlik:

- Volt egy rajzfilm, a 90-es évek elején ment asszem a Cartoon Network-ön, angol nyelven. A főszereplője egy kigyúrt, amolyan barbár jellegű harcos volt, akinek volt 2 darab ugyanolyan kardja. Amikor a cselekmény nagyon bedurvult mindig azt csinálta, hogy a két kardot a tövénél összeérintette, ettől a két fél egyesült és lett egy dupla pengéjű kardja (mint Darth Maul-nak), azzal mindig lezúzta az ellent. Asszem valami lézer félét is tudott lőni belőle. Minden hétköznap délután ment egy rész.

- Volt egy rajzfilm, amire szinte egyáltalán nem emlékszem pedig imádtam. Ez is 90-es évek kezdete környékén ment, valami magyar csatornánk, csak hétvégén 1 epizód. Egy dologra emlékszem, a főhősök rettenetesen sokáig próbáltak (heteken keresztük) bejutni egy amolyan egyiptomi jellegű piramisba, ami sehogy sem sikerült nekik. Belülről próbálkoztak sokáig. Aztán amikor nem ment a megoldás valami olyasmi volt, hogy kívülről valami cuccal megnézték, és az egyik oldalán találták meg a bejáratot. Kb ennyire emlékszem :)

- Ami most jön arról elég sokmindent tudok. Egy francia rajzfilmről van szó, ami hétvégén ment a Disney műsorban. Egy elég szürreális, már már kissé beteg scifi világban játszódott. A főszereplő és a barátnője amolyan humanoid robotok voltak, akik egy szintén robot szörfdeszkán utazgattak. A főszereplőt Boldi-nak hívták.

- És végül egy kakkukktojás, ugyanis nem rajzfilm következik. Szintén a 90-es évek elején egy német csatornán (rtl, vox, orf vagy ilyesmi) ment egy tv sorozat, ami tuti japán volt, de legalábbis ázsiai. A főszereplő egy ázsiai rendőr volt, akinek volt 2 darab robot társa. Mindkettő humanoid robot volt, az egyik kék, a másik sárga színű, a fejük olyan volt mint egy motoros sisak. Az egyik repülni tudott, a másik motorozott. Amikor bedurvult a helyzet, az ázsiai csávó is átvedlett, valami spéci ruhát vett fel amiben ő is kb úgy nézett ki mint a robotok, ő piros színben pompázott. A sima rendőrautója pedig átalakult egy látványos cíber robot autóvá, ő azzal nyomta. Valamilyen Inspector, vagy Vinspector név rémlik a sorozattal kapcsolatban.

Na ennyi lenne. Ha bárki emlékezik bármelyikre, akkor pls ossza meg mit tud róla :) Kis nosztalgia :D
shadow4 2009.08.19 Creative Commons License 518

szia megtaláltad már a Vrungel kapitányt?

Nekem Magyar felirattal megvan!

Előzmény: Glázser Bozsó (517)
Glázser Bozsó 2008.06.09 Creative Commons License 517

Sziasztok!

Keresem égre-földre a Vrungel kapitány kalandjait (magyarul)! Videókazin is jó. :)

andzsin 2008.06.09 Creative Commons License 516
kiadták dvd-n de szerintem újszinkronos, egyet megvettem, de nem dobtam tőle hátast, a nő hangja az elejeén meg av égén nagyon hasonlít, de így 30 év távlatából már eléggé elhalványult az emlékezetem:) örexünk vazz....
Előzmény: Bozonth (513)
vlacko 2008.06.08 Creative Commons License 515
Ez a pszichó pata melyik Bubó részben volt? Mert letöltöttem az első évadot meg a másodikat is, és nincs közte...
Előzmény: Hacsek (203)
morcogi 2007.11.26 Creative Commons License 514
Pufóka.
Előzmény: Bozonth (512)
Bozonth 2007.11.26 Creative Commons License 513

Amikor még óvodás voltam ez volt a kedvencem:

Jamie és a csodalámpa

Bozonth 2007.11.26 Creative Commons License 512

Ja, a Youtube-n rajzfilmézegetés közben találtam egy "Seabert" című rajzfilmet, a történet Grönlandon játszódik, egy fiú, egy eszkimó lány, és a Seabert nevű fóka volt a főszereplője. Meg volt egy csapat gonosz fókavadász. Ez milyen címmel ment magyarul?

Bozonth 2007.11.26 Creative Commons License 511

Ennek a rajzfilmnek volt két folytatási is, az egyik az Utazás a Föld középpontjába a másik meg a Nemo kapitány (20 000 mérföld a tenger alatt), de ezek nem tetszettek annyira.

A film készítői Willy Foggot tették meg mindkét sorozat főszereplőjének, a tengeralattjáró belülről hatalmas méretű volt, kívül meg akkora sem volt, mint valami törpe búvárhajó. A főcímzenéhez viszont volt magyar szöveg.

Néhány rajzfilm főcímzenéje a Youtube-ról:

Nils Holgersson (holland változat)

80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal (eredeti, spanyol)

Az elsüllyedt világok (A kalózok dala+főcímdal, magyar)

Előzmény: Bozonth (510)
Bozonth 2007.11.25 Creative Commons License 510

80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal

ferrke 2007.11.24 Creative Commons License 509

Sziasztok!!

Bármilyen képhordozon keresem a Jaj a szörnyek cimű mese epizodjait!!(Füli, Büdi, Pálcika)

Mailt várok, publikus.

sz_imre 2007.11.23 Creative Commons License 508
Hát bizony eddig itt nem olvastam az utóbbi 30-40 hsz-ben, ezért magam írom ide: az én verhetetlen kedvencem a Nils Holgersson volt, ami anno 1988-89 táján ment az MTV-n a régi szinkronnal. Igaz, manapság is ment, de sajna a 28. résztől kezdve teljesen új szinkronnal. És most ezzel kapcsolatban egy kérdés: Van esetleg valaki, akinek megvan a 21, illetve a 28-46 részek a régi, Szerednyei Bélás szinkronnal? Hálás lennék aki jelentkezne! KÖSZI
tavirat 2007.11.07 Creative Commons License 507
TUDTOK VALAKIT, AKINEK MEG VAN A FLÚGOS FUTAM, MEG MACI LACI?
fruti 2007.10.24 Creative Commons License 506

Az angyalkának ha jól emlékszem, Amálka volt a neve :)

Előzmény: Bogoj (500)
mizseiszilvi 2007.10.24 Creative Commons License 505
Hier komt die maus

mizseiszilvi 2007.10.24 Creative Commons License 504
Kiváncsi Fáncsit nem írta még senki. :))
Bozonth 2007.08.10 Creative Commons License 503

Muttley és Dastardley (Flúgos futam, Süsükeselyűk)

Turpi úrfi

Maci Laci kincset keres

masnimacska 2007.08.10 Creative Commons License 502
Vrungel kapitäny. de Mézga Géza és Dr. Bubó über alles!
Bogoj 2007.08.08 Creative Commons License 501
most nézem, enyém az 500.
éljen
Bogoj 2007.08.08 Creative Commons License 500
barba papa
rumcájsz
mazsola
(a futrinka utcát nem szerettem)
rémusz bácsi meséi

meg nagyon halványan dereng egy kis angyalkás, aki nagyon aranyosan volt megrajzolva, és talán még a hangja is kedves volt :-))
MissEarnshaw 2007.08.07 Creative Commons License 499
Ó, micsoda mázlista! :) Sajnos én nem láttam, de egy barátnőm emlegette múltkor. (Ő is az űrhajót emelte ki... :D)
Előzmény: Bozonth (498)
Bozonth 2007.08.06 Creative Commons License 498

Valóban volt ilyen, még láttam is a moziban valamikor gyerekkoromban. Nem sokra emlékszem belőle, csak egy nem működő űrhajóra, meg azt hiszem nem is volt igazán egész estés film, hanem több rövid epizódot nyomtak le egyben.

Előzmény: MissEarnshaw (497)
MissEarnshaw 2007.07.26 Creative Commons License 497
Nem tudjátok, valahol fellelhető a Hupikék egész estés filmje? (Állítólag volt ilyen, én most hallottam először.)
donnola 2007.07.26 Creative Commons License 496

Szia!

Ezer éve nem jártam erre, de örülök, hogy megint idetaláltam.

IGEN, SIKERÜLT!!!

Manyecska és Hurvinyek báb is, illetve kaptam Hurvinyek kulcstartót szülinapomra. :)

Nagyon aranyosaaaaaaaaaaak... :)))

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (487)
Spidermans Friend 2007.06.04 Creative Commons License 495
Nekem nincs, de jó:) Kár, hogy mindig ugyanazt a max. 2 részt ismételgetik.
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (494)
Speibl és Hurvinyek 2007.06.02 Creative Commons License 494

De rég jártam erre.

:))))

Akciócsoport, most!

(Action league now!)

Van ilyen valakinek?

Spidermans Friend 2007.01.16 Creative Commons License 493
"Cenzorok figyelték Lolka és Bolka kalandjait"

http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=16182

Kletta 2006.12.08 Creative Commons License 492
Az elsüllyedt világok első évadja most megy a Minimaxon, utoljára. A második évadot eddig még nem szinkronizálták le, ezért szeretnénk a leadása érdekében aláírásokat gyűjteni. Davlev a következőt írta a http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9073537 címen levő topikba:

"Hello mindenki!

Örömmel jelentem, hogy van lehetőség az aláírásgyűjtésre!!

Helyszín és idő: December 27, Fővárosi Művelődési Ház ( Budapest, Fehérvári út 47 ) körterme, az Illés cluBOSCHok Baráti Köre rendezvényén, de attól függetlenül 15-23 óráig.

Aki részt kíván venni rajta, az lehetőleg legkésöbb egy héttel a rendezvény elött (tehát december 20-ig) jelezze a részvételi szándékát itt, vagy az iwiwen a fanclubnak privát üzenetben."
Vegetable 2006.11.02 Creative Commons License 491
Hát a hupikéket legalább adják... :-D
Előzmény: scarabaeus (490)
scarabaeus 2006.11.02 Creative Commons License 490

Ugyan két és fél évre utalok vissza, de ide illik. Az ő purdékorának valószínűleg ezek lesznek a legkafább rajfilmjei (bemásolva a port.hu-ról)

06:25 Kölyökklub
- Szamuráj pizza cicák
- Digimonok
- Bjorn mackó kalandjai
- Kaleido Star
- Hupikék törpikék
- Pokemon
- Godzilla
- A tini nindzsa teknőcök új kalandjai

Előzmény: oxygen02 (452)
Gotha 72 2006.08.31 Creative Commons License 489
Nektek is egy kis meglepi:

Akit bővebben is érdekelneITT.

:)
Árvacsalán 2006.07.11 Creative Commons License 488

Egér a Marson!

Valami virágágyás-szerű izékben termettek a nyalókák.Az volt az eleje/vége,hogy megy körbe az egér a Marson,és baromi nagy volt a bolygóhoz képest.

Speibl és Hurvinyek 2006.07.11 Creative Commons License 487

Sikerült már?

:)))

Előzmény: donnola (477)
Baldy 2006.01.03 Creative Commons License 486
"Szimat Szörény a szuper eb, nincsen nála szuperebb!" :))))
Váradi Március 2005.12.23 Creative Commons License 485
Plutó kutya! Hibátlan!
dekóder diler 2005.12.22 Creative Commons License 484
nem tudja valaki a nils holgersson kijött már dvd-n az egyik oldalon azt olvastam hogy már 2002 -ben kiadták mégse találom csak vhs-n.elöre is köszi a segitséget.
Speibl és Hurvinyek 2005.12.10 Creative Commons License 483

2 éve.

Nem talált?

Tele a város a vele.

Előzmény: donnola (477)
UpYourz 2005.12.09 Creative Commons License 482
Nem arra gondoltam, hanem a Rozsomákosra. :)
Előzmény: dekóder diler (481)
dekóder diler 2005.12.09 Creative Commons License 481
ha arra gondolszamit én irtam be a tv egérel kapcsolatban magyar oldalt nem találtam én is google-t használom viszont ha németül irod be hogy tv maus akkor egy halom persze német nyelvü oldalt találsz.
UpYourz 2005.12.08 Creative Commons License 480
Ezt nagyon bírtuk az öcsémmel. És eddig bárkinek meséltem, senkinek nem ugrott be semmi. Viszont a google nem ad semmit erre a kifejezésre, tud valaki valamit? Képek esetleg? :)

Köszönöm, hogy van még valaki! :)
Előzmény: csabiman (434)
dekóder diler 2005.12.08 Creative Commons License 479
megtaláltam amit kerestem rajzfilm a tv egér volt és nszk rajzfilm volt.
Monty78 2005.12.07 Creative Commons License 478
pesti plázás játékboltban láttam már Spejblt, igaz nem most, hanem pár éve.
Előzmény: donnola (472)
donnola 2005.12.06 Creative Commons License 477
:) Én is próbáltam Prágában vetetni az ismerősömmel, de sehol nem talált... :( Régen vetted őket?
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (473)
Törölt nick 2005.12.03 Creative Commons License 476
Én a Bubót (is) bírtam annó, amikor még csak MTV volt. Sőt szeretem, ha a gyerekeim is ilyeneket néznek. Mostanában ment megint asszem.
Glázser Bozsó 2005.12.02 Creative Commons License 475
Nekem az a román rajzfilm tetszett a legjobban, amiben egy rosszindulatú, hülyén röhögő kék macska volt az ellenség! (Csirmi és Csurmi?)
Törölt nick 2005.12.02 Creative Commons License 474
Olvasdmáel a topikcímet te kis népiedény :))
Speibl és Hurvinyek 2005.12.01 Creative Commons License 473

Az enyéim Prágából valók.

:))))

Előzmény: donnola (472)
donnola 2005.11.25 Creative Commons License 472
Sziasztok,nagyon örülök,hogy rátaláltam erre a topicra. Nagyon régóta keresek Hurvinyek és Manyecska bábokat, de sajnos sehol sem kapok. Tudtok esetleg Mo.-n olyan helyet, ahol lehet kapni?Előre is köszi Nektek!
dekóder diler 2005.11.19 Creative Commons License 471
nekem is volt egy olyanan aminek nem tudom a cimét hátha valaki tud segiteni egy barna egér volt benne ez nem mese volt hanem néhány perces bajátszás ugy 87-88 környékén ha jol emlékszem a szünidei matiné ban volt .elöre is köszi a segitséget.
suto 2005.11.18 Creative Commons License 470
Felhozom. Nem tudom elhinni, hogy senki sem emlékszik a 458-asban említett rajzfilmre :(
minas 2005.09.30 Creative Commons License 469
Gyalogkakukk. Igaz akkor már nem purdékorú voltam.
kergeto 2005.08.25 Creative Commons License 468

A Macron-1 is egy jó rajzfilmsorozat volt, amit kb. 1990 körül 13 évesen szombat reggelenként néztem a Super vagy Sky Channelen. Régi szép idők! Volt még Bravestar (lóember puskával), Transformers, Inspector Gadget, GI Joe, Voltron. És a zenéik! Nekem ezek a Vuk és egyéb békés rajzfilmek után nagyon mások voltak.

További info:

http://www.absoluteanime.com/macron1
http://www.imdb.com/title/tt0184693

Macron-1
buta Elizabeth 2005.03.11 Creative Commons License 467
KÖSZÖNÖM!!!!

K

Előzmény: tomajer (464)
rettentó 2005.03.09 Creative Commons License 466
Előzmény: tomajer (464)
Cego 2005.03.09 Creative Commons License 465

HE-MAN!!!

Ő egy összenőtt szemöldökű szőke barbár volt nagy karddal, és Skeleton Nagyúr ellen harcolt (kicsit olyan Conanba oltott Rahan, hogy egy képregényklasszikust is idevegyek). A sztoriról fogalmam sincs, mert vmelyik jugoszláv adón ment, és még nem ment úgy a nyelv, hogy levegyem az üzenet...

OFF

ehhez kapcsolódik, hogy ugyanezen az adón lázam először Hupikék törpikéket aka Smurf...de én sokáig upomocs-oknak hívtam őket, ugyanis: eme rajzfilm stabil látványeleme, hogy a kis törpök előrenyújtott kézzel szaladnak Hókuszpók elől, és kiabálnak, hogy segítség/segítség!!!. Szerbül upomocs.

Múltkor meg a szabadkai rádió nyereményjátékában kellett három szereplőt megnevezni a játékosnak ebből a rajzfilmből, és nem fogadták el azt hogy Gargamele!!!! 

Elnézést a nyelvóráért, utolsó ilyen; Gumimacik szerbül? Gumci medvedi! Sztem nagyon jó...

tomajer 2005.03.09 Creative Commons License 464

MenőManó!

Dúúdabúdabúúdadúú ! :-)))

Előzmény: buta Elizabeth (463)
buta Elizabeth 2005.03.09 Creative Commons License 463

Volt valami Manó, talán olasz, csak gagyarászós szövege volt, egy kezet lehetett látni mindig, ő rajzolta a Manót és a végén a kézfej letörölte a képet. Ki emlékszik, mi a címe? a mamóra mág mindig emlékszem, olyan aranyosan nyújtózkodott.

De a Number One: Moha és Páfrány, főleg a zenéje miatt is...

Spidermans Friend 2005.03.02 Creative Commons License 462
Jó éjszakát az dobranoc, ebből jött gondolom a "mese" neve.

Amúgy ez a "zsittyom zsittyom" tetszik, én nem ismerem a mesét, de megnézném :)
Előzmény: suto (461)
suto 2005.03.01 Creative Commons License 461
Dobranocki szó szerint: Jó éjszakát!

Ha jól sejtem.
Előzmény: rettentó (459)
tomajer 2005.02.28 Creative Commons License 460

Szassztok!

Feleslegem legújjabb fejlövése:  Чиполлино alias Hagymácska.

Nagyon meg kéne szerezni, mert megeszi az életem:-)))

rettentó 2005.02.28 Creative Commons License 459

Miœ Uszatek = szó szerint Füles Mackó

Én annyira nem szerettem, mert kövér volt és ostoba :-))) Itt is milyen buta feje van...

http://www.aiw.cad.pl/d.html

Ez valamiféle szótár és a dobranocki lengyelül az esti mese. Több klasszikus megtalálható itt.

suto 2005.02.17 Creative Commons License 458

Sziasztok!

Korábban szóbakerült egy rajzfilm, amelyben volt egy kisfiú és egy kislány. Volt egy báránykájuk és az egyik részben egy páternoszterrel voltak kalandjaik.

Fülbemászó zenéje volt, valaki írta korábban: Zsittyom, zsittyom, zsitty. Trallalallalallala.

Mi lehetett a címe, melyik országban készült? Tud róla valaki még valamit?

sztyopka_remixx 2004.12.31 Creative Commons License 457
sziasztok. az Egerek a marson -t keresem. van valakinek infója róla, hogy honnan lehet letölteni?
durrbe 2004.12.09 Creative Commons License 456
Spejbl es Hurvinyek kene nekem cd-n vagy dvd-n! Ha video nincs jo lenne magyar nyelvu mp3 is!!!
Spidermans Friend 2004.06.10 Creative Commons License 455
Flame. Hát igen, az oxigén táplálja a lángokat. (haha)
Vegetable 2004.06.10 Creative Commons License 454
Nedves oxygen02!
A cim Purdékorunk legkafább rajzfilmjei. Ha te még purdé vagy, akkor a purdékorod jóval késöbbi, mint a nagypapád purdékora, aki bármily vicces is, szintén átélt pár kafa dolgot akkortájt... Majd ha felnőtt leszel, remélem, a gyereked nem mondja majd neked, amit itt irkálsz :-)
Bukshi 2004.06.10 Creative Commons License 453
oxygen02, ha nem titok, hány éves vagy?
oxygen02 2004.06.10 Creative Commons License 452
EMBEREK!!!!!!!!!!

azt hittem a 21. szazadban elunk!!!!!!!

minden elismeresem a regi jo csehszlovak rajzfilmeknek, de azert mindennek van hatara!!!!!!!!

ha mar itt tartunk, miert nem dicsoitjuk a nagy kozepkori historiasokat is egy kolun erre letrehozott forumban

eszem megall.

en mar a popkultora gyermeke vagyok.
Simpson fan, meg south park, mission hill (hala magyar rtl-nek, nalunk is lathato volt), dilbert. meg ezek tarsai, hogy csak az ismertebbeket emlitsem
ezek legalabb amellett hogy szorakoztatnak, meg ra is mutatnak a mai ember jellegzetessegeire.

de nem ragozom tovabb, aki lolkabolkat akar, azt ugysem tudom megteriteni, de nem is akarom.

hmmmmmmmmmmmm......

manóvilág 2004.06.03 Creative Commons License 451
Nincs meg valakinek a Lolka és Bolka zenéje??
Nálam a kedvencek:
-Jamie és a csodalámpa
-Rumcájsz kalandjai
-Bob és Bobek
-Cirbolya és Borbolya
Meg az is jó volt,amelyikben egy bilifejű kisfiú ceruzával rajzolgatott és minden amit rajzolt, megelevenedett.
Borzas 2004.06.03 Creative Commons License 450
Basszus, végre vlaaki. Bennem is mély nyomot hagyott, kéne szerezni olyat valahonnan!
Előzmény: Leadfoot (433)
dome1155 2004.05.21 Creative Commons License 449
Oj hej Müttö

meg van valakinek? Szerintem finn eredetű alakotás egy kislányról, aki bemutatja a négy évszak érdekességeit (zene persze hogy Vivaldi). Aki emlékszik, jelezzen.

Köszi