Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 157
Mire alapozod, hogy visszamondták volna a többit?

Ami infrastruktúrális fejlesztést csinál a SEDESA, az nem kell az évente 1 db komoly versenyhez, de viszont kell, ha megcsinálják a szállodákat.
Előzmény: csakhallgattam (151)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 156
Ja, vannak.,))

Az iszapos és a kemény határán vermel a harcsa(meg réen a nagy süllő) Szigliget előtt.
Decemberben elkaptak két komát egy vitorlással Györökön, három mázsa, nyolc darab harcsa volt náluk, az egyik talicskával tolta a főutcán, a másik a hajón akart szólózni a rendőrökkel, míg azok bele nem verték a kabinba. asszem a keszthelyi horgászboltos volt az egyik, legalábbis úgy hallottam.
Előzmény: Derek (150)
Derek Creative Commons License 2010.03.11 0 0 155
Hogy a fenebe ne, aZ olaszok kimo0ndottan szeretik a rapsickodast:-))
Előzmény: derekbell (153)
Derek Creative Commons License 2010.03.11 0 0 154

Eleg baj ez, de ha a magor ugar kell akkor rajta.

Nem adjuk a piszkos kapitalistaknak

Előzmény: csakhallgattam (151)
derekbell Creative Commons License 2010.03.11 0 0 153
A rapsic pedig természetesen a legkomolyabb turistacsábító dolog, ami létezik... Erre aztán tényleg özönleni fognak a charter járatok.....
Előzmény: Derek (150)
Uff Creative Commons License 2010.03.11 0 0 152

Ennek mi köze volt ahhoz a hsz emhez, amire rányomtál öreg ???? 

tán óvasnádel mielőtt válaszolsz !

Előzmény: Törölt nick (142)
csakhallgattam Creative Commons License 2010.03.11 0 0 151
Minden mas fejlesztest visszamondtak mar csak a palyarpl van szo semmi masrol.
Előzmény: Törölt nick (148)
Derek Creative Commons License 2010.03.11 0 0 150

Majd a zoldek meg mas nemzetvedok megfurjak.Hogy a rossebb egye meg.

A zoldek,hogy a magas hazak akadalyozzak a siralyok ingazasat a Drava es a Balaton kozott.

 

Amugy igen jo vizfolyasok is vannak arra tele hallal,es rapsicokkal.

Előzmény: Törölt nick (148)
csakhallgattam Creative Commons License 2010.03.11 0 0 149
Mind ket helyen lenyulasra ment ki a dolog.Azt ahülyeseget meg felejtsd el hogy Savolyon es akörnyeken attol az egy hetvegetöl gazdagodna ki a környek amikor verseny van.Mert a Dornan kivül senkivel nem targyaltak aki barmilyen versenyt rendezne ott.
Előzmény: Törölt nick (147)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 148
Sávolyon elég magas szállodák lesznek, abból el lehet látni éppen, de tudtommal a környéken a Balaton közelben is akarnak fejleszteni két másik településen és ha jól tudom Lellén a lovardás részt elegáns lóversenypályává kívánják fejleszteni szállodás infrastruktúrával.

Van még egy másik multicég is, aki több projektben érdekelt, a nevüket most nem tudom fejből, de Megyó nagyváradi haverja a Mudura is építeni akar egy-két dolgot a Balaton partján.
Úgy tűnik, hogy összeállt egy komolyabb fejlesztési projekt, elég sok pénz megmozdulhat.
Előzmény: Derek (146)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 147
Sukorón sem nyúlnak le és Sávolyon sem valószínű.
Mindkét esetben kimondottan jól járunk, mert itt épül a világ és nem máshol.
Ide jön a tőke, itt teremt munkahelyeket és ennek következtében jólétet.


Sávoly, mint korábban megjegyeztem, nem a zsidók pályája, tehát Suchmann csak érintőlegesen van benne, mint balatoni kormánybiztos.
Cotino nagyapja az Opus Dei alapítója volt, -mint egy riportban kihangsúlyozta- gondolom arról tudod, hogy micsoda.
Előzmény: csakhallgattam (144)
Derek Creative Commons License 2010.03.11 0 0 146
ja szepen lehet latno onnan balaton eszaki partjan levo hegyeket a Kszthelyi hegyvonulattol szepen Badacsonyon tulig,ha az ember felall egy samlira,mert ez Somogy legmelyebb resze.Valojaban valamikor idaig nyult a Balaton
Előzmény: Törölt nick (145)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 145
Szerintem is jó környék, nekem a Balatoni panoráma tetszik abból a sarokból, szerintem az nagyon ott van.
Előzmény: Derek (143)
csakhallgattam Creative Commons License 2010.03.11 0 0 144
Kar erölködnöd mar Suchman is menekülöt kapcsolt a savolyi palyatol.Ismerjük neked minden jo Sukoro Savoly ahol komoly penzt nyulnak le az allamtol.
Előzmény: Törölt nick (142)
Derek Creative Commons License 2010.03.11 0 0 143
Klaszz videk az, ott a Kisbalaton, a bivalyrezervatum,  Karos, egesz jo borok is vannak a kozelben,nagy tozeges mocsarvidek tele vaddal es igen jo vadaszterulet is.Az egesz valamikor a Festetich hercege volt.
Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 142
>>akkor nincs hová jönnie csicsikálni a fizetővendégnek, ha pedig nincs, akkor nem jön és reklámbevétel is kevesebb lesz a befektető zsebikéjébe.

Jajj de jó.

Turista különben is, maradjon csak otthon, mi faszt keresne itt, ne jőjjön, mert mi itt szeretnénk éhendögleni, ne zavarjon

Értem én.

Holnap veszek is jegyet valami bantusztán felé, hogy kivándorolhassak, mert még egy ilyen kicsinyes és kicsinyessége következtében éhenkórász nép mint a magyar biztos nincs, nem téveszthetek.
Előzmény: Uff (141)
Uff Creative Commons License 2010.03.11 0 0 141

befektető pedig azt kérdezi, hogy ki fizeti meg neki, hogy a Jóska bácsi zimmerferijábe

 

Sajátos értelmezése ez pofonegyszerű dolgoknak.

 

Ad 1, ez kölcsönös előny. Ha nincs zimmerferi, akkor nincs hová jönnie csicsikálni a fizetővendégnek, ha pedig nincs, akkor nem jön és reklámbevétel is kevesebb lesz a befektető zsebikéjébe.  Oszt akkor ott marad szárazon és senki se siratja meg.

 

 Ha mégis kéne, akkor neki kék beruházni még új szálláshelyekbe néhány 10 extra milliárd forintot. De ez meg nem fexik neki, mert a hitelképessége már csontig ki van használva a pályára felvett hitelekkel.  

 

Ad 2, Ha egy újonnan beépített lakóterület 10.000 új lakóval megépül, akkor boltok garmadája épül oda, más befektetők boltjuk beruházási költségeit erre a 10.00  lakónak otthont adó lakásra bazírozzák. Ha nem épülnek boltok, a lakások iránti kereslet renyhe lesz.  Melyik fizet a másiknak hozzájárulást a beruházáshoz ?

 

Egyik sem. Ez egy szimbiózis, ahol kölcsönös előnyök jönnek létre a beruházók mindegyike számára.

 

Ugye millen eccerű ? Mondd, hogy ezt nem tőlem tudtad meg.  

Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 140
Gondolom a Sedesa magyar ingatlanosa is tud a kútról, tudtommal sávolyi.
Mindenesetre a 90 fokos vízre lehet tenni egy -két fürdőt.
Előzmény: Derek (136)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 139
A befektető pedig azt kérdezi, hogy ki fizeti meg neki, hogy a Jóska bácsi zimmerferijábe is hoz esetleg, másik kérdése pedig az, hogy ha ő idetermel x milliárd olaszt mondjuk, itt költet velük, a magyar államkasszába fizetteti az ÁFÁ-t, akkor a magyar állam miért nem száll be a vendégcsalogató attrakció megvalósításába.

Különben pedig meg sem kérdezi, hanem viszi a pénzét Bulgáriába, aki a futam rendezési jogot szintén szerette volna megkapni.

Miért lesz jó nekünk, ha ez a potenciális külföldi vendég és az adója nem realizálódik?

Az kevés, hogy Te üzleti feltételt teremtesz, mert a turista annak csodájára ne mfog járni, talán, ha nagyon extrém alacsonyra leviszed, vagy netán fizetsz, ha idejön.

Látnivalót, kunsztot nem lehet pótolni üzleti környezettel, ebben remélem meg tudunk egyezni.
Előzmény: Uff (134)
Uff Creative Commons License 2010.03.11 0 0 138

Viszont Savolyon csinaljak az egyik legjobb hurkat a kornyeken

 

 

Renonc. Akkor vissza az egész !

Mégis legyen Sávolyon közpénzekből pálya  ;-))))

Előzmény: Derek (136)
inverz Creative Commons License 2010.03.11 0 0 137
Derek Creative Commons License 2010.03.11 0 0 136

"Csodálkoznék ha nem lenne a falu határában valami régen olaj, vagy gázkutatásra fúrt luk, amiben megfelelő hőmérsékletű víz tatlálható."

 

 Van ,90 fokos viz, valami olajat is talaltak a kornyeken valamikor de nagyon kis hozamu, en meg lattam ott himbakat .

 

Viszont Savolyon csinaljak az egyik legjobb hurkat a kornyeken:-)) Egy rokonom oda nosult es  amit csinaltak az szenzacios volt

Előzmény: Törölt nick (133)
zvolo Creative Commons License 2010.03.11 0 0 135
Menekülnek a patkányok Sávolyról, végül csak kiderül, hogy bűzlik az egész a korrupciótól. Súmann bácsi a Kossuthon azt válaszolta a szlovák 6 milliárdos moto gp pályára, hogy erre ahogy neki nincs rálátása, úgy a kérdezőnek sem, s neki nem feladata tájékozódni.

Há súmankám bazmeg, az ember még azt is jól meggondolja, hogy hová guruljon be tankolni, vagy milyen sört vegyen a hétvégére, hogy legyen benne volume is meg minőség, nemhogy egy kibaszott versenypályát.
Uff Creative Commons License 2010.03.11 0 0 134

akkor dobjuk be a törölközőt turizmus ügyben és várjunk a csodára, hagy majd csak jönnek?

 

Baleknak nem kék lenni.

 

Ha egy ilyen verseny valóban vonz annyi fizető látogatót, reklámfelületet, amennyi kell a megtérüléshez, akkor csinálja azt a magánbefektető. Ő fogja learatni a babérokat. ( már ha valóban ő is meg van győződve arról kalkulációi és hipotézisei helytállóságának igazolásása után, ez egy önjáró befektetés. Az Államnak nem dolga, hogy üzleti befektetőként lépjen fel, üzleti kockázatokat vállaljon és profitorientált befelkteéseken törje a fejét. Az Államnak egy feladata van itt, ami a következő kettő:

1,  olyan felesleges bürokráciától mentes jogi környezetet teremteni, ami nem gátolja a vállalkozásokat jobban, mint a környező országok átlaga (2500 km sugarú körben)  

2, az adókörnyezet is harmonizálja a környező országokéval, hogy az iszonyatos adókülönbözet Mo. rovására ne tántorítsa el a józan befektetőket innen.

 

Ezzel vége is az Állam szerepvállalásának. Ami ebbe nem fér bele: --> kuka.   

Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 133
Úgy tudom Sávolyra, ott pedig másfél falura Zalakaros van.
Csodálkoznék ha nem lenne a falu határában valami régen olaj, vagy gázkutatásra fúrt luk, amiben megfelelő hőmérsékletű víz tatlálható.

Ott Zalában minden faluban van legalább egy ilyen, az más dolog, hogy nem engedik mindet fürdőben spekulálni.
Előzmény: Titokkiraly (132)
Titokkiraly Creative Commons License 2010.03.11 0 0 132
Hová akar épiteni? Remélem nem Hévizre! Ott a viz sokkal hidegebb mint 20 éve volt,állitólag azért mert túl sok szálloda onnan vezetteti a medencéjébe a vizet és emiatt csökken a hőmérséklete a tónak.
Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 131
Ha már építenek 7 koplett szállodát fürdővel, a budikat csak nem a helybeli létesítményekből konfiskálják.

Egyébként az osztrák fürdővidéket éppen tavaly kezdték ekézni a közönség körében, hogy koszos, nem költenek fejlesztésre.

Előzmény: pindiy (129)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 130
>>Még Héviz is elég kisstílű, Zalakarosról nem is beszélve

Már pedig az a környék, a keszthelyi-medence a környező hegyek panorámájával, a partmenti települések kulturális és természeti értékei olyanok csak szinte az országban, ami alapra egyáltalán lehet építeni és régiós szemlélettel lehet egy turisztikai fejlesztésbe kezdeni.

Tehát akkor dobjuk be a törölközőt turizmus ügyben és várjunk a csodára, hagy majd csak jönnek? Nem fognak jönni.

Egyébként a Sedesa 7 fürdőszálló komplexumot akar építeni, feltehetőleg van elképzelése arról, hogy kikkel tölti meg.
Előzmény: derekbell (124)
pindiy Creative Commons License 2010.03.11 0 0 129
"A szezonon kívül tehát értelmes velük kalkulálni és koránt sem gondolom, hogy körükben ne lehetne Mallorcával versenyre kelni vagy épp az osztrák fürdővidékkel."

nem lehet, menny ki egy budiba malorkán vagy az osztrák fürdővidéken....még a horvátok is biztos nyerők....
Előzmény: Törölt nick (125)
Titokkiraly Creative Commons License 2010.03.11 0 0 128
jav. MotoGP pályára és Superbike-ra épitették át természetesen :)
Előzmény: Titokkiraly (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!