Keresés

Részletes keresés

tardosrabi4 Creative Commons License 2020.07.18 0 0 1190

Jó kis csoport volt

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1189
Kérem a Tisztelt Rágalmazásellenes munkacsoportot, hogy teljes tekintélyüket latba vetve rendezzék el ezt a témát!
Előzmény: tanú (1187)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 1188
Valóban vicces.
Előzmény: Törölt nick (1184)
tanú Creative Commons License 2007.11.14 0 0 1187

Tisztelt Rágalmazásellenes munkacsoport!

Egy újabb rágalmazásra hívnám fel figyelmüket:

A Hetek 2007 szeptember 28-i számában, annak is a "Fura pünkösdi testvériség" c. írásában ez áll:

"Az Evangéliumi Pünkösdi Közösség (EPK) elnöke a kilencvenes évek végén támogatta a Hit Gyülekezete széjjelverésén fáradozó csoportot – állítja egy most megjelent interjúban az egyik hangadó. Az Élő Víz című pünkösdi lapban Görbicz Tamás megköszöni a pünkösdi testvérek által nyújtott segítséget. "

 

Ezt az interjút én is olvastam.  Ebben Görbicz Tamás ezt mondja:

 

„Fábián Attila  felkarolt bennünket mint gyülekezetet is, és nagyon sokat segített olyan dolgokban, amihez nem értünk, például az állammal való kapcsolattartásban. Sokat lobbizott, és abból a tekintélyből és kapcsolatból, amit ő mint pünkösdi vezető kiépített, mi is nagyon sokat profitáltunk."

 

Tehát nem a Hit gyülekezete szétveréséről, hanem az Autonóm gyülekezet megalakulásáról beszél Görbicz Tamás.

 

Kérem a Tisztelt Rágalmazásellenes munkacsoportot, hogy teljes tekintélyüket latba vetve rendezzék el ezt a témát!

 

Görcs Feri (_) Creative Commons License 2007.05.17 0 0 1186
Honnat tudod?
Előzmény: Törölt nick (1184)
blanker Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1185
Létezik, de már nem bértopikolnak.
Előzmény: Törölt nick (1184)
blanker Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1183
Topik van, de hun a munkacsoport? Vagy székely? Esetleg kínai?
elterito Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1178

Jézus ördögűzése létezik, mégpedig a júdaizmushoz kapcsolódóan.

 

Másnak is létezik ördögűzése, és nem a júdaizmushoz kapcsolódóan.

 

Előzmény: Törölt nick (1176)
Domestos Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1177
Rendben. Nem is tudhatom kijelentés híján, hogy a te belső hangod micsoda, azt viszont fenntartom, hogy némelyek belső hangja, mely épp nem személytelen volt, hanem kezdetektől önálló személyként kommunikált, később ellenségessé vált, és sok gyötrést okozott, kivált mikor nem akartak engedelmeskedni neki. Voltaképp nekem mindegy, hogy ezt a fajta lényt hogyan hívjuk, ilyenből nem kérek, ugyanakkor hiszem, hogy Jézusnak ezek felett (is) van hatalma.
Előzmény: Törölt nick (1176)
Domestos Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1175
Nem probléma, csak akkor ne írj ilyeneket, hogy "Attól még az a fajta démon, amiben te hiszel, nincsen."
Előzmény: Törölt nick (1174)
elterito Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1173
Fölháborít amikor kétségbe vonják azt ami valakinek a gyógyulást adta.
Előzmény: Domestos (1170)
vfo Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1171
Tudod, az a probléma, hogy ha a kereszténység olyan lett volna, mint amilyennek te szeretnéd látni, soha az életbe nem követték volna Jézust ezrek, és nem maradt volna fenn idestova majd' kétezer éve. Van valami plusz, ami a te világodból hiányzik, de pont az teszi a hitet azzá, ami.
Előzmény: Törölt nick (1168)
Domestos Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1170
No persze, mondd ezt azoknak, akiket megbetegített, meggyötört a lakójuk, míg csak Jézus meg nem szabadította őket. Ha egyáltalán odafigyeltél, hogy én milyenben hiszek és milyenben nem.
Előzmény: Törölt nick (1168)
prklht Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1169
A probléma ott van, nincs dokumentálható különbség, egy hivő / katolikus pap. N.S. / és egy a fókuszban látott, ateista űző munkája és eredménye/telensége között.

 

Domestos Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1167
Sajnálom, hogy a HGY-re hívatkozásom így félrevitte a témát. Olyannal győzködsz a HGY gyakorlatát illetően, amiben egyetértünk. A személyes felelősségben is. Csakhogy történtek valódi szabadulások is (tipikusan nem is a fetrengősek), és szerintem te jól kiöntötted a gyereket is. Következtetésed totál hibás, attól, hogy sok hamisat láttál, még létezik a valódi. Én nem a gyakorlat alapján hiszek, hanem a kapott kijelentésem alapján. A hibás gyakorlatot kárhoztatva viszont nem fogom kidobni, hogy Jézus vetett ki démonokat, és nem fogadom el, hogy csak a kor meg a körülmények miatt tette volna.
Előzmény: Törölt nick (1132)
belll Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1166
Ne te találgass!
Előzmény: Báthory Ödönke (1165)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1165

a nyúl?

 

b

Előzmény: belll (1163)
Lektor Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1164

Legyetek szívesek moderálni magatokat, és tartózkodni egymás személyes méltatásáról.
Báthory Ödönke Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1161

Nem az a kérdés, hogy mekkora a különbség. Az egyeneshez képest ugyanis minden eltérés már görbe. Az eltéréstől függetlenül. Inkább az a kérdés, hogy mit tesznek az eltérés mexüntetésére? Írtam már ezerszer: szerintem nem az eltérés a baj. A baj a belenyugvás. Az, hogy nem is akarnak változni. Hogy tudják az elméletet, de jó nekik az ellentétes gykorlat.

 

Hogy pedig a pérdikációkban masszálják a hallgatóságot, hát az rendben van. Szívből kívánom, hogy a HGY változzon el a prédikált képre. Sőt, nem csak a hallgatóság, hanem a prédikálók is.

Asszem, akkor nem kell majd fényesíteni a cégtáblát, látszódni fog magától is. Messziről.

 

b

Előzmény: belll (1146)
Biga Cubensis Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1153
no comment.
Előzmény: Törölt nick (1150)
vfo Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1151
Rossz a szöveg. A hgy-ben a színpadról kinyilvánított elvek és e kinyilvánítást gyakorló személyek gyakorlata között is óriási különbség van, amit te deklaráltan hátsósoros hitesként nem vagy hajlandó tudomásul venni. Erre a gyakorlatra pedig Jézus ezt mondja:

... Az írástudók és a farizeusok a Mózes székében ülnek:
Annakokáért a mit parancsolnak néktek, mindazt megtartsátok és megcselekedjétek; de az ő cselekedeteik szerint ne cselekedjetek. Mert ők mondják, de nem cselekszik.


A te simlisséged pedig abban áll, hogy noha e tényt már többrendbelileg bebizonyították neked, magadat továbbra is vaknak és süketnek tettetve hirdeted az ellenkezőjét, legföljebb annyi engedményt téve, hogy a hgy-ben se mindenki tökéletes.
Előzmény: belll (1146)
belll Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1149

Tényleg ne hasonlítotok.

Ő egy olyan kisegér amelyik keresi a sajtot a labirintusban, te meg egy a Biblia által említett másik állathoz vagy hasonló.

belll

Előzmény: Törölt nick (1147)
Biga Cubensis Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1148
Szerintem a démonok és ördögök tekintetében egyetérthetünk, erre utalhatott elterito. Azért meg merném kockáztatni, hogy a kereszténység témakörben több dologban értünk egyet, mint amiben nem. Persze ezenkívül sok minden lehet, amiben nem. De hogy ezt miért kell az én nevemmel beállítani, azt magam sem értem...
Előzmény: Törölt nick (1147)
belll Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1146

Különbség elmélet és gyakortat között.

Ez tudod, hol nem lesz?

A Menyben.

Még Jézus tanítványainál is volt különbség a Jézus által hirdetett elmélet és a tanítványok gyakorlata.

Mivel NS nem Jézus, ezért tudomásul kell venni, hogy van különbség.

Ha nem veszed tudomásul, akkor már csak a Menybe való kilövés jöhet szóba altarnatív megoldásnak.:-)

 

Továbbá. Amiért jó a HGy, az éppen az hogy itt a legkisebb a különbség.

 

És az én beszédem és az én prédikálásom nem emberi bölcseségnek hitetõ beszédiben állott, hanem léleknek és erõnek megmutatásában:

Ezt minden felekezetben hirdetik mégis pl. a Hitgyüliben a legkisebb a különbség az elmélet és a gyakorlat között.

 

Másrészt pedig, nem tudom hogy feltűnt-e, de a prédikációkban pont e miatt a különbség miatt maszírozzák a hallgatóságot.:-)

üdv

belll

Előzmény: Báthory Ödönke (1145)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1145
Rendben van, ne kenjük. Én nem a tanításról beszéltem, hanem a gyakorlatról. A kettő között gyakran látok különbséget. Hasonlóképpen a szeretet-megbocsátás témakörében. Amit már felvéstem ide néhányszor. Ugyancsak hasonlóképpen a pletykálkodás-rágalmazás ügyében. Vagy a NS tévedhetetlensége tárgyában. Ezekben a dolgokban egyfajta hivatalos álláspont, ami helyes. Nagyítóval se tudnék benne hibát találni. De a gyakorlat ezektől a valóban szép elvektől meglehetősen el bír térni. És ha megfigyeled én nem is az elméletet, vagy a tanítást kifogásolom (egykét kirívó esettől eltekintve), hanem a gyakorlatot.

Hogy a te környezetedben nem akarják a saját keresztény munkát kiváltani, az derék.

b
Előzmény: belll (1142)
vfo Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1144
"És van egy rakás olyan történet, ami nem fér a te magyarázatod alá."

Mint például a te eseted se.
Előzmény: belll (1143)
belll Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1143

És van egy rakás olyan történet, ami nem fér a te magyarázatod alá.

belll

Előzmény: Törölt nick (1132)
belll Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1142

Szia Ödönke!

<i> Ezzel szemben hányszor hallottad azt, hogy "odamegyek XYZ-hez, rámteszi a kezét és akkor kimegy" (vagy megoldódik, vagy akármi). </i>

Nagyot csalódnál ha azt mondanám, hogy ismerőseim körében nem hallottam ilyet. Lehet, hogy volt, de nem ugrik be egy eset sem.

 

<i>  Az óemberi természet? Azt nem lehet kiűzni. </i>

Ez így van és ezt nem is tanítja másként senki a HGY-ben.

Nem is olyan régen egy fél prédika arra ment el, hogy azt magyarázta, hogy a óembert nem lehet kiűzni. Hiába jöttök ide bárkihez, azt nektek kell megfeszíteni.

Ödönke, az, hogy a hivatalos tanítások ellenére vannak krónikus "szabaduló művészek" azt ne kenjük már a rá a tanításra, gyülekezetre, vezetőkre.

 

üdv

belll

Előzmény: Báthory Ödönke (1140)
elterito Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1141
Ez nem kimondottan fogyasztói kereszténység, hanem szimplán tévhit. Ha megkérem a pásztort, hogy ezért-azért imádkozzon, ő megteszi, de rendszerint hozzáteszi azt is, ha bűnöm van, abból térjek meg. Az én dolgom, hogy megtérek, vagy nem, ha nem akkor nullát ér az ima, de nem a pásztor hibája. Ő pedig prédikálja azt hogy a bűnökből meg kell térni, mert másképp a démonűzés semmi.
Előzmény: Báthory Ödönke (1140)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1140
Hány embertől hallotad azt, hogy: "tegnap bűnt követtem el, de most ellene állok a gonosznak és az majd elfut előlem"? Vagy: "böjtölök egy hétig, hogy megoldódjon a dolog"? Az imakamráról nem is beszélve.
Ezzel szemben hányszor hallottad azt, hogy "odamegyek XYZ-hez, rámteszi a kezét és akkor kimegy" (vagy megoldódik, vagy akármi). Nem megy ki. Ha nem démon, akkor nem megy ki. Mitől is menne? Megaztán kicsoda is menne? Az óemberi természet? Azt nem lehet kiűzni. Az nem a pásztor feladata. Ő nem tud helyettem ellene állni a Sátánnak.

Ez nem fogyasztói kereszténység? Itt nem szolgáltatást vesz igénybe az ember? (most ellene állok, hogy a tizedet is belekeverjem)

b
Előzmény: elterito (1134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!