Elterjedt, ja. Annyira, hogy Gyurcsányék foggal körömmel védték és védik most is a hatalmat mert szerintük ha Orbánék kerülnek hatalomra akkor itt a világvége.
Vagy legalábbis rohadt nagy gáz lesz ha Orbánék újjáélesztik a Keller-bizottságot és újraírják a telefonkönyveket. Akkor majd Zuschlagék és Hunvaldék előzetese leányálom lesz. Ettől elhiszem, hogy félnek egyesek.
Pedig az igazi demokrata nem fél. Eszter, Te se félj, legfeljebb önmagadtól!
Deja vu! Aki nem ma született, emlékszik még arra, hogy a 94-es választások előtt "elterjedt", hogy a hortysta Antall kormány nem fogja megrendezni a választásokat. Erre beindult a szokásos rettegés .
Igen emlekszunk! Persze nem csak jobbos modra, igy tudjuk kik is rettegtek, illetve miert is "terjedt el" az dolog!
Az MDF polgárháborús hangulatot szít Beszélgetés Orbán Viktorral, a Fidesz frakcióvezetojével NOL . 1993. január 12. .
Szellemi polgárháború szításával vádolta a legnagyobb kormánypártot 1993. január 12-én, a Magyar Demokrata Fórum népi-nemzeti körének országos találkozója után Orbán Viktor, aki akkoriban az ellenzéki Fidesz frakcióvezetője volt. A Népszabadságban nyilatkozó politikus úgy vélte: ezzel a módszerrel nem lehet szavazatokat nyerni.
- Nem lehet a véletlen műve - állítja Orbán -, hogy Boross Péter belügyminiszter arról beszélt, hogy az idegeneket és az idegen szellemiségueket ki kell szorítani az országból. Nem sokkal korábban volt hallható ugyanis Csurka István okfejtése, amelybol mindenki számára világossá válhatott, hogy "idegen szellemiségű az, aki nem magyar". Azt pedig, hogy ki a magyar, a jelek szerint Csurkáék döntenék el; és még csak nem is genetikai vizsgálatokkal. Hiszen a szónok szavaiból kitűnt: ők ismerik a magyar nép igényeit, a nép meg az ő programjukat, s ez a kettő, egybeesik ... Csurka figyelmeztet, csak az a magyar, aki velük tart, azaz, MDF-es, de legalábbis a néhai nyugodt erő támogatója.
Antall József beszédében azt mondta, még legalább egy ciklusra szüksége lenne a koalíciónak a rendszerváltás végigviteléhez. - A miniszterelnök úr olyan kijelentést is tett, hogy korábban nem tudná nyugodt szívvel átadni másnak a kormányrudat - vetette közbe Orbán.
- Az ország nagyon jól elviseli majd, ha Antall József esetleg nyugtalan szívvel adja át a hatalmat. Szerencsére nem ő, hanem a választópolgárok döntenek arról, hogy meddig szavaznak bizalmat az Antall-kormánynak - szögezte le Orbán, aki szerint a múlt hét végén nem választási kampányát, hanem haláltáncát kezdte meg az MDF. - Nincs tisztában azzal, hogy mit beszél az, aki fenyegetőzéssel akar voksokat szerezni. Antall Józsefnek azért van még szüksége négy évre, hogy megvalósíthassa a Csurka-programot, kormánypárti ellenzéket teremtsen magának és kirekessze a közéletből mindazokat, akik szerinte nem "igaz magyarok".
Sokkal jobb lenne, ha Magyarországon kikiáltanák a királyságot. Felőlem lehet bárki aki nem volt még miniszterelnök. A királyság azért lenne jobb mert nem kéne négyévente ígérgetni, hazudgatni, nem kéne választani menni sem, és emiatt idővel olcsóbb lenne fenntartani a rendszert.
Miután a király megszedte magát (akár adóból akár korrupcióból) már nem lesz miért szociálisan érzékenynek lennie, nem kell feleslegesen nyugdíjemelést ígérnie, elég lesz ha azt célozza meg, hogy az emberek szeressék.
A parlament nélküli királyságot sokkal olcsóbb lenne működtetni. Szerintem nem sok időráfordítással le lehet vezetni, hogy mennyibe került nekünk a demokrácia az elmúlt 20 évben.
A kisebbségi vélemény hallatása nálunk azért nem működik mert 2002 után a Keller-bizottság létrehozásával parlamentáris (ergo többség által determinált áldemokratikus) szintre emelték a másik politikai oldallal ill. azok támogatóival való leszámolást, majd pár évvel később "a cél szentesíti az eszközt" módszert választván a baloldal megmutatta, hogy mit is jelent számukra demokratikusnak lenni.
Milyen érdekes, hogy a fideszes "demokratikus kibontakozás" a végén mindig az egypártrendszer (max. + Jobbik) vágyánál köt ki. Ilyen demokratikus kibontakozás már volt egyszer. Úgy hívták, népi demokrácia, és az bizony hujj, be jó volt, nem?
Ez olyan érvelés, mintha azt mondanád: az mszp koncentrációs táborba zárná a jobbosokat. Gyurcsány Ferenc erről egy mszp-gyűlésen beszélt. " A kóbor kutyákat befogjuk és telepre visszük. "
1. Egyrészt nem tagadható, hogy van legalább egy olyan, megkérdőjelezhetetlenül demokratikus állam, ahol a rendszer hasonló: ez az USA. Itt a szenátorokat és az elnököt is így választják, a győztes mindent visz, a vesztes szív. Viszont Amerikában a két erő egymás riválisa, de nem a másik torkának átvágására felesküdött ősellenség. Ez jelentős különbség. De OK, ilyen rendszer demokratikus keretek között működni képes.
2. Másrészről a kisebbségi vélemény védelme a demokratkis alapeszmény elengedhetetlen része. Az, hogy nem csak az erősebb bika bőgése hallatszik, a modern demokrácia nagy vívmánya a diktatúrákkal, sőt, tulajdonképpen az állatvilággal szemben. Nem tudom, milyen demokrácia lenne az, ahol (extrém esetben) a társadalom kvázi felének akaratát még ellenzéki szintű képviseletre sem méltatják. Ennek kvázi az az üzenete, hogy "sajnáljuk, tisztelt 49,99 %, magukra nincs szükség itt, el lehet menni ebből az országból, esetleg lehet keresni egy megfelelő kötelet".
hanem pontosan olyan célból mint azt a Bajnai-kormány tette...
Tudjuk, nem tud mást tenni, hiszen csakis egyetlen gazdaságpolitika létezik égen-földön. Mennyit fizetnek amúgy egy délelőttös műszakra az ilyen dumáért?
Mondom, összességében, objektíven védhető a javaslat, csak a mögötte rejlő szándékban nem bízom.
Más:
Ahhoz mit szóltok, hogy (állítólag) a Fidesz az önkormányzati lista eltörlését is tervezi? Tehát hogy a 2010-es önkormányzatin (ha lesz) csak egyéni körzetekre lehet majd szavazni, listákra már nem. Így hajtanák végre a képviselők számának csökkentését. Ez persze azt is jelentené, hogy ha A-párt minden körzetben 50,01 %-ot szerez, B-párt pedig 49,99 %-et, akkor B-pártnak 0 képviselője lenne az önkormányzatban.
Biztos vagyok benne, hogy erről az Indexen olvastam, méghozzá olyan két hónappal ezelőtt, de mivel az archivumban nem találtam meg, nem merném száz százalékra mondani.
De a felvetés önmagában is érdekes, mi a véleményetek?
A Fideszben úgy vélik - derül ki egy lapunk birtokába került feljegyzésből -, hogy az alkotmánymódosításhoz akkor is vérmes remények fűzhetők, ha sem egyedül, sem a Jobbik révén nem sikerül ahhoz kétharmados többséget szerezniük. Utalnak arra, hogy azon szocialista parlamenti képviselők is "átállíthatók" lehetnek majd, akik polgármesterként, önkormányzati képviselőként is dolgoznak. Érdekükben, illetve a párt önkormányzati pozícióinak megőrzése érdekében akár az MSZP vezetése is hajlandó lehet kompromisszumra, mert - mint a Fideszben vélik - az idei októberi választásokon biztosan veszítenének, ezért a "hosszabbításban" ők is érdekeltté tehetők.
Veress Jenő / Népszava
ettől persze nem lesz hitelesebb a Népszava fideszforrása.
Na, az mno.hu pont annyira hiteles, mint a Népszava. A Fidesz mindent cáfolni fog, amit csak bír a választásokig. Ha annak hinnénk, amit elmondanak nekünk, akkor itt négy évig nem fog történni semmi, mert hivatalosan semmilyen tervük nincs. Akkor meg miért akarják annyira azt a kétharmadot? Dísznek? Ugyan már, Mikola doktor már 2006-ban is a hatalom 20 évre való bebetonozásáról álmodozott, most is ezt akarják és erre az önkormányzati ciklus UTÓLAGOS meghosszabbítása is jó eszköz.
A Fidesz hazugságnak neveztea Népszava hétfői számában megjelent információt,amely szerint ha a választáson a pártnak önállóan vagy a Jobbikkal együttműködve kétharmados többsége lesz az Országgyűlésben, első lépésként „szinte bizonyosan” elhalasztják az őszi önkormányzati választásokat.
„Az MSZP pártlapja ma újabb hazugságot talált ki, nyilván úgy gondolták, hogy olvasóikat nem szórakoztatnák kellőképpen az aktuális hírértékű események, így Hagyó Miklós lebukása vagy éppen Horváth Klára MSZP-s képviselő korrupciós ügye” – áll a Fidesz helyettes szóvivője, Cser-Palkovics András által aláírt, az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményben.
Amiatt nincs értelme, mert mi lenne, ha a következő kormány két év múlva bukna. Azért, mert Mo.-on eddig még mindig kitöltötte a kormány a 4 évét nem kell azt hinni, hogy mindig így lesz. Ha belesodrodunk egy kormányválságsorozatba, akkor évente 3* írjuk át a következő önk.-i választás idejét, hogy pont félidőre essen?
Ésszerübb, ha az emberek nem országos pártokra, hanem a helyi szervezetkre szavanának, amire van példa (Kósa Debrecen, Bottka Szeged). Mindakettő erős ellenszélbe húzta be simán a Pm-i tisztet.
Összességében nagyon is van értelme az önkormányzati helyek felére csökkentésének, ahogy az önkormányazatok számának lecsökkentésének is van. Minek Bivalybasznádra 8 fős képviselőtestület? Nem laknak ott annyian, Jászkaszafaszáról kell importálni! :-)
1. Van, mert az tényleg ökörség, hogy a kormány az önkormányzati választásokig béna kacsa, azaz fél évig semmit nem csinálhat, mert megharagszanak a tisztelt választók. Még olyan intézkedéseket se, amik pillanatnyilag kellemetlenek, de hosszú távon hasznosak. Így valóban értelmesebb ciklus közepén szavazni. Arról nem is beszélve, hogy ciklus közepén a mindenkori ellenzék erősebb, így kicsit jobb lehet a demokratikus egyensúly. Önmagában szerintem ez a javaslat támogatható.
2. Viszont ciklus közben hosszabbítani, az elég kétséges dolog szerintem. Bár nem hinném, hogy a 2006-os önkormányzati eredmények sokat alakultak volna, ha az emberek 6 évre választanak, de ezzel együtt is felvet jogállamisági (elsősorban jogbiztonsági, kiszámíthatósági) problémákat, ha a ilyen durván belenyúl a kormány utólag a játékszabályokba.
Szóval ennek a javaslatnak van értelme, de csak a következő önkormányzati ciklusra.