Keresés

Részletes keresés

joy Creative Commons License 2014.12.04 0 0 1056

Az gázos pörzsölő volt...

:o)

Előzmény: Burrito Grande (1055)
Burrito Grande Creative Commons License 2014.11.30 0 0 1055

Előzmény: joy (1054)
joy Creative Commons License 2014.11.30 0 0 1054

A hét elején volt egy álmom, ami arról szólt, hogy disznóvágáson voltam, és véletlenül meggyulladt a nadrágszáram. Hülye álom volt.

Ma éjjel baromira elkezdett fájni a bokám, reggelre formásan be is dagadt - ízületi gyulladás. Szerencse, hogy van itthon Voltaren.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.20 0 0 1053

"Én sem ismerem a Világot, sem önmagamat, csupán némi töredékét, de nem hiszek azoknak, akik mindent tudnak, mindent ismernek, mert Mindenhatójuk mindent elmondott nekik mindenről, csak nekik."

 

Ez tetszik. Kösz.

Előzmény: joy (1047)
joy Creative Commons License 2014.06.20 0 1 1052

Újabb remeklés álom.

Hét elején azt álmodtam, földrengés volt, és víz elöntötte házikónkat.

 

Nos, előtte nap dugulás ellen küzdöttem, nem sikerült igazán. szakembert kellett hívni. Mára kiderült, valós volt az álmom jóslata, csőtörés, alapost meló kell majd az elhárításához, addig ha vizezünk, elárasztjuk magunkat.

joy Creative Commons License 2013.10.20 0 1 1051

Upsz!

Tegnap előtt egyik álmomra jól emléxem.

Arról álmodtam, hogy a középsuliban szünetben bohóckodtunk, amikor kijött az iskolaorvosnő, letolt minket a zajongásér. Közben kiszúrta, hogy a jobb fülemet tapogatom fintorogva.

Behívott, kiderült, hogy gyulladt, azért fájt. Gyógyszeres gézcsíkot gyűrt bele, fájdalomcsillapítót adott, és ...

Fölébredtem.

Íme a valóság:

Valóban rendszerint rumliztunk a gimifolyosókon -már vagy 45 éve.

A suliban anno nem volt doki.

Jónéhányszor volt fülgyulladásom, akkor gézcsíkolták.

A jobb fülem pár éve műtötték -azóta érzékeny- kezelő doki kedves hölgy volt.

Fájdalomra ébredtem, valóban a jobb fülem, azon oldalamon feküdtem, elnyomtam.

Megfordultam, elmúlt.

Ennyi.

joy Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1050

Ez az, amit sosem szabadna megtenni: Összekeverni álmot a valósággal!

Előzmény: bererde (1048)
Menroting Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1049

Miért ?

Előzmény: bererde (1048)
bererde Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1048

Mer'akkor az nem álom.

Előzmény: joy (1045)
joy Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1047

Nem csak te.

Jópár évvel ezelőtt kemény munkahelyi üzemzavar rendbetétele után, éjszakásból hazabicikliztem hullafárdatan. Alig dőltem hanyadt, amikor Apu "szólt", hogy siessek, hozzak kaját, és piát -sosem ivott szeszesitalt.

Bringáztam, mint villám -félúton kapcsolam, már évekkel előtte elment... Azért vettem kaját, bementem a kéglibe, bár tudtam, értelmetlen.

Mindössze 5 percet aludtam, de... Álmom annyira életteli volt, hogy így reagáltam első percekben.

 

A baj, hogy sok hívő lélek nem ismerve sem a Világot, sem önmagát, elhiszi az álommagyarázó hitetetők hazugságait.

 

Én sem ismerem a Világot, sem önmagamat, csupán némi töredékét, de nem hiszek azoknak, akik mindent tudnak, mindent ismernek, mert Mindenhatójuk mindent elmondott nekik mindenről, csak nekik.

:o/

Előzmény: Törölt nick (1043)
joy Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1046

Súlyos hiba, ha valaki követi álmait.

1 dolog boldogabb jövőt elképzelve tenni érte, más az álmokban látott világ után vergődni, vagy tőle rémüldözni.

Végig kell gondolni, mit, miért álmodunk.

Természetesen ehhez szükségeltetik komoly -nem hittelített- önismeret.

Előzmény: .meroving (1042)
joy Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1045

Oszt mééé idegeskedjek?

Előzmény: bererde (1041)
bererde Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1044

Miért kellene, hogy valósággá váljon? Akar a fene egy szörnyeteggel való álom-küzdelmet a valóságban is végigcsinálni.

Előzmény: .meroving (1042)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1043

többször előfordult velem hogy olyan szinten elhittem az álmot  hogy mikor felkeltem teljesen összemosódott a valósággal. pl.  főiskolai vizsgák, tanulás, de egyébként a személyes életemtől/valóságától teljesen távol álló tantárgyak. Percek kellenek míg rájövök, miután felébredtem, hogy szerencsére megnyugodhatok nincs az életembe se olyan vizsga, se olyan tantárgy. Így míg alszom, teljes izgalomban vagyok eleget tanultam-e sikerülni fog-e a vizsga.

 

Másik: múltkor elhunyt édesapámmal való beszélgetést álmodtam, a fiatal korából (akiknél bepróbálkozott) mondott totál hihetőnek tűnő magyar női vezeték+ keresztneveket, sajnos mind elfelejtettem ezeket.  Még arra emlékszem az álomból hogy kérdeztem tőle, és ezeknél a lányoknál mennyire jártál sikerrel, azt mondta, mind elhajtották őt.

És itt  vége lett  ennek az álomnak.

.meroving Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1042

Miért ?Attól hogy egy álmot nem tudsz elfelejteni az még nem válik valósággá .Csak akkor ha teszel is érte valamit !

Előzmény: bererde (1041)
bererde Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1041

Nagyon ritkán tudom visszaidézni álmombéli nevetőgörcsöm kiváltóját, akkor pedig csodálkozok, mi a frász volt ezen olyan röhelyes?

 

Ha viszont olyan álmod lesz majd egyszer, amit nem tudsz elfelejteni egyáltalán, akkor kezdhetsz rajta idegeskedni. Mert az akkor nem álom lesz, hanem valami egészen más.

Előzmény: joy (1040)
joy Creative Commons License 2013.10.15 0 0 1040

No, tegnap beremekeltem.

Az éjjel 3* röhögtem föl magam álmombanból -és anyót is.

Kérte, legalább mondjam el, min tudtam annyira nevetni?!

Ha tunnám!

Nagyon ritkán tudom visszaidézni álmombéli nevetőgörcsöm kiváltóját, akkor pedig csodálkozok, mi a frász volt ezen olyan röhelyes? Még fanyar mosolyra sem érdemes.

:o)

joy Creative Commons License 2013.09.21 0 0 1039

Valós, vagy mesés érdekel?

Előzmény: Dzsaball (1037)
Cernunnos, Creative Commons License 2013.09.11 0 0 1038

Nincs fix jelentése az álmoknak. A szimbolikáját kell megérteni, ez a lényeg. Gyakorlattal jobban megy.

Előzmény: Dzsaball (1037)
Dzsaball Creative Commons License 2013.09.06 0 0 1037

Hol találok hitelesnek mondható szerzőtől származó írást, álomfejtéssel, vagy jelentésekkel kapcsolatban?
Amolyan fix dolgok érdekelnének.Mert sajnos amiket eddig láttam, az inkább belemagyarázásnak tűnt, minden álomképre ( repülés, nehéz végtagok, zuhanás, stb) 4-5-6 lehetséges jelentést írnak.Most tippelgetni én is tudok.Nincs valami gyakorlati része ennek?Ahol még ha kicsit távoli megközelítésben is, de konkrét írások vannak egyes visszatérő elemek jelentését illetően.

Köszönöm!

Basodemus Creative Commons License 2013.04.23 0 0 1035

Én álmomban tanultam meg repülni. Most már kiválóan megy....

gyémántkristály Creative Commons License 2012.12.03 0 0 1033

elírtam, bocs: álmodik (a szó helyesen)

 

de jó, ha valakinek egészséges még a humorérzéke :-)

 

 

Előzmény: Menroting (1032)
Menroting Creative Commons License 2012.12.01 0 0 1032

Akkor eléggé reménytelen helyzetben vagy..Vagy túl jóban :-D

Előzmény: gyémántkristály (1027)
joy Creative Commons License 2012.12.01 0 0 1031

Álmodik mindenki, csak akadnak, akik nem mernek itt kérdezni, mert nem várhatják azt, hogy tévhiteikben megerősödhessenek.

Én is álmodom minden éjjel 4-5 álmot, csak épp lusta vagyok fölírni, amire meg emléxem, annak igyexem utána gondolni, mi a túróért volt ...nem mind tartozik másokra.

:o)

 

Jobban járnának a kétkedők, akik furcsa-rémes álmaikra kérdeznének, hátha jár erre olyan, aki meg tudja mondani a valós okokat, még mielőtt sokkal komolyabb bajba kerül az álmodó.

/Természetesen a hamishit-terítők találjanak maguknak másik topicot!/

Előzmény: gyémántkristály (1027)
joy Creative Commons License 2012.12.01 0 0 1030

Nekem egyetlen "én"em van, nincs felsőbb-alsóbb-elsőbb-hátsóbb.

Olyan ez az "én", amely nem hisz a hazugságoknak, tudja, hogy ez az egy élet van, itt és most, amit nem, vagy rosszul teszünk, elbaltázunk, nem lehet visszacsinálni!

Nem hülyítem magam, sem környezetem azzal, hogy majd a következő életben jobban teszem a dolgom, igyexem most kihozni a legjobbat, legtöbbet abból, ami-amim van.!

Előzmény: Törölt nick (1026)
joy Creative Commons License 2012.12.01 0 0 1029

Más a spiritualitás. más az emberi tudat.

Az álmok nem hazudnak...

...de félre lehet azokat magyarázni.

Sajnos nagyon sok érdekvezérelt hamiskártyás, tévhittérítő ki is használja a hiszékeny emberek könnyen befolyásolható tudatát, és hamis ihékkel tömi tele őket, saját érdekeinek megfelelőlen zsákutcába vezetve a hívőket, és ott hagyja őket megcsalt, kifosztott lélerkkel, amiről áldozataik semmit nem tudnak, mert ők hisznek, hisz hinni akarnak.

Sokan szeretnének hinni v.miféle fölemelkedésben, de eddig sokkkkkmilliárdnyi ember élt e Földön, ám se föl nem emelkedett senki, sem le nem süllyedt.

 

A dimenziókat kár keverni, hisz vannak létező, fizikai, bárki által megismerhető, azaz valós, és vannak a szellemi dimenziók, amelyek az emberi tudat produktumai, semmi közük a megtapasztalható valósághoz.

 

A lélek egyetlen esetben hagyja el a testet, ha a személy meghal, sosem vándorol az a szegény sehová.

Az emberi képzelet, az igen, az szárnyal éjjel-nappal. Igen sokaké "röhgöz kötött", csak a mások által megénekelt mondák újraképzelésére képes, míg sokak vadul vágtatnak a Mindenségben szellemnyárnyon.

Vannak, akik képtelenek belenyugodni, hogy a test és lélek egy ember, nincs meg egyikőjük sem a másik nélkül.

Nem személyiségre gondolok, mert az egy testben lehet kettő, sőt több is.

Előzmény: Törölt nick (1024)
repcsepista Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1028

ja jahhh...

 ...ha mindenkinek lenne ajja -alma? -a fája allatta ahhh...

 c c ccc...cinnya cönya...ccc...éhes a diszno noooo...

Előzmény: gyémántkristály (1027)
gyémántkristály Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1027

elég régóta nem álmodok senki

joy Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1023

Ezért lehetnek rémálmaink

A kutatók szerint a jelenség összefügghet napi tevékenységünkkel, de a Hold ciklusaival is. Tovább »

forrás: Index.hu

joy Creative Commons License 2012.10.30 0 0 1022

Fölhozom már az ufonautista álomkórosoknak, hátha...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!