Keresés

Részletes keresés

Hobbit_G Creative Commons License 1 napja 0 0 11388

Pellet fűtés mellett hogy érdemes kötni a puffer tartályt? 

Vagy teljesen felesleges pellet esetén?

 

 

Hobbit_G Creative Commons License 2024.07.18 0 0 11387

Én meg most próbálom ki :D

Igazából H tarifa kerül most be 2 klímához, kiegészítő fűtésnek lesz a pellet szélső szobákhoz december és januárra. Tavaly emelt tarifával ment a két klíma (emeletenként 1db 3.5kw), még úgy se volt rossz a matek vele. Házon nincs szigetelés, poroton falazat viszont, ami nem rossz. Jobb lenne szigetelve, de kb sztem sose lesz, túl tagolt a felület, nem erre lett ez még kitalálva (árban meg a sose térül meg kat)

Ellenben szélső szobákat lassan belül kiszigetelem. Lányomnál 7mm volt tavaly, nagyon sokat dobott rajta.

Előzmény: Telemér (11386)
Telemér Creative Commons License 2024.07.18 0 0 11386

Sokan kukázták a pellet fűtést

Előzmény: Hobbit_G (11385)
Hobbit_G Creative Commons License 2024.07.18 0 0 11385

Pelletnagyker 135ft/kg áron adta, az se rossz ár, 10.000 volt a szállítás.

 

Ahogy írod szépen visszaestek az árak, nem lovagolják már meg a mind meghalunk esetet. Aki hozta viszont mesélte nagyon visszaesett a pellett értékesítés.

Előzmény: Telemér (11384)
Telemér Creative Commons License 2024.07.18 0 0 11384

Ha valakit érdekel esetleg,a pellethungary-nál most kb.133000ft az A1-es pellet ,a z 1.7% hamus fenyő-nyár pedig kb.100000ft/1080kg. A szállítas ingyenes más költseg nincs.Ma hozták meg nekem az A1-est ,nem törmelékes ,nem poros,nincs kiszakadt zsák...Csak szólok ha valaknek felkelti az erdeklődését...Megjegyzem érdekesnek tartom hogy az inflació háború gyíkemberek stb. ellenére milyen szépen visszaestek az árak.Tuti semmi köze a két évvel ezelőtti kapzsiskodás miatti bizalomvesztéshez...

Hobbit_G Creative Commons License 2024.07.05 0 0 11383

Sziasztok

 

pelletnagyker.hu-tól mennyire érdemes rendelni? Ferroli sun p7-be menne az a1 pelletük.

 

köszi

KissJozias Creative Commons License 2024.04.26 0 0 11382

Szia ! Írtam. 

Előzmény: Tisztító (11381)
Tisztító Creative Commons License 2024.04.23 0 0 11381

Sziasztok!

Hagyatékból maradt kb 100 zsák 1 osztályú pellet. Ha valakinek szüksége lenne rá, mert nekünk már sajnos nincs, akkor Békésmegyében megtekinthető. 15kg bontatlan zsákokban van, és 100ft-lenne kilója. Több infó a tisztito11@freemail.hu címen. 

espace.hu Creative Commons License 2024.03.25 0 0 11380

Igen jól gondolod , szinte biztos hogy a gyújtó terhelte túl .

Elvileg még a ventillátor motor adhat neki nagyobb terhelést(áramfelvételt) , de a légnyomás-szenzor előbb ad F05 hibakódot (hogy elégtelen a ventillátor által előállított légnyomás/szállítás) mondjuk a turbinalapátok elszennyeződése miatt , minthogy túlterhelné .

 

Nálunk az egyik égőfejnél a kazánházban egy légtérben vannak (ráccsal elválasztva) a kutyák "szálláshelye" , mikor F05 hibát dobott , fogtam és kíváncsiságból szétkaptam , hogy lássam mennyire szennyezett a turbina kerék , mivel ott azért van kutyaszőr-szöszmösz stb... , de minimális volt benne 2 szezon alatt , szinte teljes tiszta volt . (végül a nyomásmérő átkotő cső volt pici kosz miatt eldugulva) .

Előzmény: colonial113 (11378)
rézműves1 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 11379

Mégegyszer köszi, de talán az lenne  a legjobb, ha erre nem lenne szükség...:):)...

Előzmény: espace.hu (11377)
colonial113 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 11378

Köszi! A tippek szuperek, elmentem magamnak 

Hála a jó égnek csak biztosíték.

A gyújtó ellenállás terhelte túl szerintem, cserélni fogom.

Előzmény: espace.hu (11372)
espace.hu Creative Commons License 2024.03.25 0 0 11377

Leegyszerüsítve , ha megadná magát a PB1-es vezérlőd , nyugodtan meg lehet vásárolni a PB2-est a régebbi P7-es égőhöz is . Átdugdalod a szalagkábel csatikat X1,X2,X3 jelölésűeket , majd START és kiderül hogy a régi kijelzőt elvezérli-e az OpenTherm porton a PB2-es vezérlő (bajt nem tud csinálni , még rövidzárra is védi magát az OpenTherm port) .

Ha régi kijelzőt nem indítja , javaslom vegyél hozzá egy DSP13-as kijelzőt (X5 szalagcsatival csatlakoztatod , magyar webshop-kban is kapható 20-22eHUF) , és tulajdonképp upgradel-ted a régi P7-esedet P7N-re :-)  

DSP13-al el kell indulnia az a gyári alapkonfigja (értelem szerűen ekkor a régi kijelzőt LE KELL csatlakoztatni X3-as portról !!!).

Előzmény: rézműves1 (11376)
rézműves1 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 11376

Mindenesetre köszi, mármint azt, hogy feltételezted rólam, hogy ezt a részletes kifejtését a problémának én meg is értem. Őszintén bevallom, hogy nem igazán vágom ilyen szinten, ennek az "egyszerű"  kütyünek a működését. Ha meghalna, talán azért ki tudnám cserélni, de semmi több...de azért köszi...

Előzmény: espace.hu (11374)
espace.hu Creative Commons License 2024.03.23 0 0 11375

Amúgy átrágva a kapcsolást , ha régi Sun P7-ben meghalna a PB1-es vezérlőd , és vennél egy PB2-es vezérlőt , HA veszel hozzá egy DSP13-as Display modult is , akkor tuti használható/működőképes lesz a P7-esed a továbbiakban is . mondjuk a DSP13-at hova "reszelné"-d be a dobozba az kis meló ... de biztos megoldható .

Ugyanis DSP13-al totál úgy működne mint egy P7N égőfej (csak a X1-sorkapcson nincs rajt a HMV bekötési opciók , DE ha kiépíted máris van HMV vezérlésed is !!!!!) .

 

DE ahogy írtam , lehet hogy X3-ason simán felismeri OpenTherm kijelző/vezérlő -nek a régi Display-modult a PB2-es vezérlő és akkor ENNYI .

Előzmény: rézműves1 (11373)
espace.hu Creative Commons License 2024.03.23 0 0 11374

Szia

 

Elméletileg IGEN . De eztet ki kellene próbálni .

A PB1-esen és a PB2-esen is ugyanazon kompatibilis csatik vannak , jelölésük :

- X1 : sorkapocs bekötés fele (itt vannak ?-kérdőjelek...)

- X2 : ventillátor+gyűjtó ell.

- X3 : foto_reziszor,NTC hőérzékelő,légnyomás mérő/kapcsoló

 

PB2-esen van +-ban :

- X5 : új DSP13 kijelző egységnek

- X8 : HMV NTC hőérzékelő , víznyomás mérő/kapcsoló

 

X3-es csati:

A PB1-esben az X3 -as (8,9 érpár) csatiban lévő RS485 csatornán oldották meg a display vezérlését . A PB2-esben a display kűlön interfészt kapott (X5 - 10érpáron) .

Valamint a PB2-esen az X3 (8,9) -re az OpenTherm portot programozták (ami hardware szinten RS485 jelszintű TTL interfész amúgy ezzel "bajlódtam" sokat) .

De hogy ha a régi Sun P7 display kerül erre a kiosztásra  , nem tudom mi történik . Lehet hogy a régi display OpenTherm parancsokkal lett vezérelve ??

Kíváncsiságból pl. a 8,9 érpárra rá kellene kötni egy Ferroli ROMEO -t (2 vezetékes OpenTherm portját) , és megnézni életre kel-e . Ha igen , akkor a régi PB1-esen a 8,9 érpáron egy sima OpenTherm portú kijelzőt/vezérlőt raktak (DSP BIT01.02 névű elekrtonikájuk) . ÉS ha így van , akár egy ROMEO RF-el a szobából is paraméterezhető/programozható a régi P7-es .... az igényérintkezőn meg rajt lehet hagyni a meglévő szobatermosztátot had vezérelje a fűtési igényt az (ROMEO-k amúgy is 0,1C kapcsolási érzékenységűek , sokat kapcsolnak BE/KI hamar kinyírják ezzel a gyújtót) .

 

X1-es csati:

A régiben 7 érintkezős , az újabb PB2-esen 8 érintkezős , DE ez amúgy 1..7-ig kompatibilis , a 8-es ponton pedig a fűtési keringetőszivattyút működteti a PB2-es , ami kihagyható .

Az 5-ös érintkezőn az új PB2 a HMV szelepet vagy HMV szivattyút vezérli , PB1-ben hibalámpa-fázis-t adott , szóval egy hibalámpát kapcsolt (lehet ezt soha senki nem használta P7-nél) .

 

Szóval ki kellene próbálni , mert amúgy a webshop-ok (kereskedők) szemrebbenés nélkül csereszavatosnak írják általában ... és lehet hogy az  !

Én a régi P7-es display működtetésére lennék kíváncsi , hogy hogy oldja meg a PB2 OpenTherm portja (...ha megoldja...).

Előzmény: rézműves1 (11373)
rézműves1 Creative Commons License 2024.03.22 0 0 11373

Szia...csak kiváncsiságból, az a PB-2 az nem kompatibilis a régivel?...csak mert nekem is régi Piros SUN-P7-esem van...

Előzmény: espace.hu (11372)
espace.hu Creative Commons License 2024.03.21 0 0 11372

Szia

 

Biztosíték vizsgálata legyen az első , ahogy azt többen is írták . PB1-es vezérlőt még szétbontva nem láttam , de hát az elődje a PB2-esnek , szóval hasonló alapok lehetnek azon is . 

Ha bizti OK , akkor húzz le a PB1-es vezérlőről , gyújtóellenállást és a légnyomás-transzduktor csatiját (fotó-rezisztor/lángszenzor elvileg maradhat) majd kapcsold be ; F-es hibával kell hogy elinduljon ha PB1 életképes . Utólsóként a ventillátor motort is hízd le (a motor indító komdi halála meg tudja fogni a vezérlő indulását , legalábbis PB2-ben) , erre F05 hibát kell hogy dobjon de elindul a vezérlő (ha JÓ!) .

Ha ezek után is "halott" , akkor PB1-es szállt el . Annak javíttatásában inkább a munkadíj a húzósabb mint az alkatrász , amúgy e-bay -on PB1-es olyan 45-50eHUF (amíg még lehet kapni , mert már csak a PB2 a kínálat sok webshopban) .

Előzmény: colonial113 (11368)
colonial113 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 11371

Most szedtem ki, máshol is kaptam ilyen tippet. Megpróbálok egy másikat, el kell érte mennem. A benne lévő biztosítékon nem látok semmilyen behatást/sérülést (nem transzparens)

Előzmény: megane two (11369)
megane two Creative Commons License 2024.03.20 0 0 11370

Nekem is volt hasonló gondom.

Előzmény: megane two (11369)
megane two Creative Commons License 2024.03.20 0 0 11369

Biztosítékot ellenőrizted?

Előzmény: colonial113 (11368)
colonial113 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 11368

Én Ferroli Sun P7-em (régi piros) megadta magát... Hála a jó égnek legalább nem tél közepén. Se kép, se hang, kijelzőjén semmi.

Ötlet, esetleg szaki ajánlás? Espace, elvállalod? :)))

espace.hu Creative Commons License 2024.03.12 0 2 11367

Műhelyasztalra került egy használt Ferroli SUN P7N (nyomáskapcsoló hibával és új égőcsövet is kapott) .
Ha már itt van , hát méregettem rajt "jelszinteket" .
Kapott (szinte) mindent : HMV NTC-szenzort , Váltószelepet , analóg-termosztátot és mellette egy OpenTherm-eset is (EMOS-t , majd ROMEO N-t is .. csakazértis :)
A csigamotor pontra került egy konnektor , amibe egy "230V-os LED szervíz" lámpát dugtam , ez villant fel mikor pelletet adagolt , egy sima LED lámpával meg bevilágítva az égőcsőbe imitáltam a láng/fény-t hogy 50mV-ot elérje a fotoellenállás , így láng jelenlétet adott és szimulálta a működést . (gyújtóellenálás csatiját széthúztam , hogy ne izzítson...)
Végigteszteltem , most már a nyomásmérő-kapcsoló cseréje után dolgozik szépen (ez lesz a tartalék égőfejünk !)

 

Diskuráltam neten egy szlovák "kollégával" , aki PB1/PB2-es vezérlőket már javított és OpenTherm-et illetően is képben van (nekem meg ez "1 öröm 1 bódóttá" , hogy végre van aki foglalkozott már ezzel):

Szóval , azzal kezdte , hogy a Ferroli doksikat felejtsem el , mert ezen a téren értékelhetetlenek !
A Ferroli dokumentációban nincs teljesen kifejve az "U06" felhasználói paraméter tényleges jelentése (mind az olasz,angol,stb.. és magyar dokumentációban félreérthető)!!
Főbb alapfogalmak :
- A PB2-es vezérlő az előző PB1-es re építkezett , ezért a bekötési séma alap-kapocssora meg is egyezik .

  Itt megtalálható a ("C") igény érintkező , ami a PB1-es vezérlőben egyedűli csatlakozási lehetősége egy szobatermosztátnak

  (fontos , hogy ezen ponton 230VAC , tehát feszültség-kapcsolás-átvitel történik , de ezt a termosztátok jó része támogatja 8-6-2Amperig...

  maximális terhelésban 1,73A-t terhelés jelentkezhet SUN PN égőfejnél)
- A PB2-es vezérlő ezen felül kiegészült egy OpenTherm protokollú portal , amit a 72/139 jelőlésnél (sorkapocs 26,27) lehet elérni

  (nem polaritásérzékeny , fordítva is beköthető , elektronika észreveszi és cserél..).


Itt függetlenül az "U06" paraméter értékéktől MINDÍG aktív OpenTherm port érhető el (0,1,2 értéknél is !) , alapételmezetten ez NEM kontakt-termosztát bekötési pont !!

Beállítási lehetőségei PONTOS értelmezése :


0 - OpenTherm kommunikáció aktív , DE fűtés igény parancs tiltva (áthidalva) 

     pl. Romeo N ilyenkor csak Opentherm InfoTerminál módban üzemel

     (nem vezérel , de bármi lekérdezhető átírható az égőfejben , hibák is nyugtázhatóak reset-restart engedélyezett)

     SUN PN Égőfej fűtési igénye a ("C") igényérintkezőre kapcsolt szobaetmosztáton keresztül lehetséges !
     OpenTherm protokoll rövidzárra , szimulálja a kontakt-termosztát(ON/OFF) működését (de csakis tiszta feszültségmentes zárás engedélyezett!!) ,

     eközben OpenTherm kommunikáció inaktív (OT átviteli fesz. 27VDC ekkor 0-ra esik).


1 - VAGY logikai kapcsolat : Teljes OpenTherm vezérlés (fűtési igény is) vagy ha a ("C")-re kapcsolt szobatermosztát jelez fűtési igényt

     (vagyis akár Openterm , akár kontakt termosztát igény jelentkezik ("C")-n fűtés bekapcsolt

     FONTOS hogy mindkét igény megszűnési parancsára / OFF-kontakt("C")-nél áll csak le a fűtés .


2 - ÉS logikai kapcsolat : Teljes OpenTherm vezérlés (fűtési igény is) és egyidejűleg a ("C")-re kapcsolt szobatermosztát is jelez fűtési igényt

     (vagyis csak akkor kapcsolt fűtést , ha az Openterm és a kontakt termosztát ("C")-n igény is jelentkezik egyidőben

     bármelyik igény megszűnési parancsára / OFF-kontakt("C")-nél fűtés leáll .

 

Szervíz tapasztalatai alapján , a Ferroli Romeo N a SUN PN égőfej FH0 (elő vagy utószellőztetés/utóégetés) és FH6 (magasnyomású tisztítás/letakarítás) funkciókat nem tudja értelmezni és ezzel okoz problémákat a szoftverében ha eközben fűtési igény-parancsot (heating on/off) adnak ki az égőfejnek (ez alőállhat mivel az OT adatfrissítési ciklusideje 60mp).

Viszont a PN-es égőfej random restartjait tapasztalatai szerint a feszültségmentes kontaktot ajánló termosztát bekötési lehetősége és használata idézi elő .
Mivel meglátása szerint a 72/139 jelőlésű (sorkapocs 26,27) pont NEM-igazán kontakt-termosztát bekötési pont (csak az OpenTherm vészüzemódként deklarált : rövidzárra szimulálja az ON/OFF fesz.mentes termosztát igény vezérlést - ez része az OpenTherm szabványnak-) , szobatermosztát bekötésére Ő egyértelműen a ("C")-igényérintkező (230VAC 1,73A) pontot ajánlja (éppúgy mint PB1-es vezérlőnél , régebbi P7-esekben) és ezzel vezérelni a fűtési igényt .

Mérései szerint az OT port 27VDC húzamos rövidzára idézi elő az PB2-es vezérlő elektronikájában a problémát , amire reset-el válaszol a vezérlő .
Az OpenTherm portra kötött OT-s termosztátot Ő is távvezérlőként használja : lekérdezni az égőfej adatait , esetleg felülírni átírni paramétereket (akár "ts" -eket is, elérhető a tejes config is pl. Romeo ON-kapcsoló 10mp-es megnyomása után...) , hibakijelzésre és kezelésre ... szóval amolyan "távvezérlő"-nek használja...mondjuk kényelmesen a nappali-foteljéből :)
Az általa használt EMOS(P5606OT) amúgy szépen elvezérli a fűtési igényt is OT parancsokkal , de messze nem érhető el annyi infó és beállítás mint a ROMEO-m . Ellenben az EMOS-ban a kapcsolási pontosság állítható (+/- 0,1..0,5Celsius) míg a ROMEO-kban fixen 0,1 és így nagyon sokat kapcsolgatja KI/BE az egőfejet (ezt én is tapasztaltam a ROMEO N-nél) , ezeket inkább kondenzációs gázkazánokhoz fejlesztették már .
No szóval ilyesmikre jó a PN-es égőfejekben az OpenTherm port (ami nem igazán kontakt-termosztát bekötési hely !!!) ... ennyivel lettem "okosabb"...

Hobbit_G Creative Commons License 2024.03.10 0 0 11366

Szia

 

Írtam, majd ha lesz időd beszélhetünk, köszi. 

Új ajtót kérek mindenképp kazánhoz, vissza lehessen alakítani, ha kell. 

 

Bár megmaradt fa mint írtam hagy kívánni valót xd 

Előzmény: rézműves1 (11365)
rézműves1 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 11365

A kazánba "bevágás" előtt tényleg beszéljünk, mert van egy-két hasznos dolog, amit jó, ha tudsz...

Előzmény: Hobbit_G (11362)
rézműves1 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 11364

Ha ilyeneket megcsináltál, szerintem semennyire...levesznek a garancia miatt vagy 30-rugóra és évekig nem lesz olyan baja, hogy szükség legyen rájuk...nekem olyan szerencsém volt annó, amikor indultam a pellettel, hogy a "Két-kör Kft" tulajdonosa (ők az importőrök a Ferrolinak) régi jó ismerősöm és én tőle vettem...

Ha többet szeretnél tudni, írj rám privátba (én publikus vagyok) és majd telón kivesézzük...

Előzmény: Hobbit_G (11362)
rézműves1 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 11363

Köszi, már válaszoltam is...:):)

Előzmény: Puding19 (11361)
Hobbit_G Creative Commons License 2024.03.09 0 0 11362

Még egy kérdés. Mennyire kell hozzá beszereléshez szervizes? 

Fizikai szerelés nem gond, bevágom a helyére, felprogramozás macerás vagy ha az érzékelők rendben vannak akkor az már semmi? 

 

Kazán - puffer - rendszerre kötést magam csináltam szerelő híján, mert akkor senki nem volt hajlandó jönni, köszöni jól működik, bár új kémény is van mellette (szerelt 180-as, bejövő cső már csak 150), barometrikussal, vészhűtővel, minden ami csak kell hozzá...

 

Tartályt kell kerítenem még, de azt nem fogom túlbonyolítani xd

 

Köszi 

Előzmény: rézműves1 (11358)
Puding19 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 11361

Reagáltam 2 email címről. :)

Előzmény: rézműves1 (11360)
rézműves1 Creative Commons License 2024.03.08 0 0 11360

Szia Puding, szeretnék veled egy kicsit diskurálni, lehetséges?...Írj rám privibe (én publikus vagyok)...előre is köszi...

Előzmény: Puding19 (11312)
Hobbit_G Creative Commons License 2024.03.05 0 0 11359

Köszönöm a részletest.

 

Sztem megpróbáljuk. Mivel nekünk a gáz csak úgy jó, ha 2 hónapot megy max 2.5, így kell mellé valami, lehetőleg amihez nem kell felügyelet.

 

Következő télen kelleni fog jobban a meleg kistesó érkezése miatt, nem feltétlen csak klímázni szeretnék, bevált de mégse a legjobb :)

 

Egy a kérdés, de azt majd meglátjuk, pellett mellett kell egyáltalán a puffer vagy sem. De max 4t-ről átkötöm 2t-re a rendszert, úgyis kicsit módosítani kell a helyen a plusz tartály miatt (gondolom az inkább fémből legyen)

 

szeva

Előzmény: rézműves1 (11358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!