Keresés

Részletes keresés

takacsi Creative Commons License 2008.03.27 0 0 131
A maszop sem támasztja fel őket....

Mesterházy inkább kisebbség lesz....
Sir Balamber Creative Commons License 2008.03.23 0 0 130
Ez nálunk úgy "működik", hogy van ugye a "döntetlen" meg van a mérleg aktuális pár százalékos nyelve (torgyántól-kókáig) aki aztán aránytalanul nagy hatalomhoz jut, és ezzel arányosan lop, viszont köze nincs a nagy többség által elvárt igényelt politikához..
Előzmény: Derek (121)
Derek Creative Commons License 2008.03.23 0 0 129
86- 87-ben volt egy HVG  forum a szegedi Jate klubban ,ott egy  ujsagiro eppen errol beszelt,en meg megkerdeztem ,es Olaszorszag  hanyadik a vilag gazdasagi hatalmai kozottt, hat a hatodik ,volt a valasz,akkor mondom brassatok meg a suket dumat.
Előzmény: pindiy (127)
tuutuu Creative Commons License 2008.03.23 0 0 128

Az olasz gazdasági csoda végbement, de gyerekkoromban mást se hallottam, mint az "olasz vendégmunkás" kifejezést...:}}

 

Mindegy, azon nem fogok vitatkozni, hogy baromság a bebetonozott qrmány. Főleg, ha bármilyen faszsággal népsavazás útján lehet baszogatni, és nem az a tempó, hogy fölállok a parlamentben, és elmagyarázom, miért hülye a kormány, oszt' majd én az általam vázolt qrvajó megoldást végigviszem.

Ámde az nem működik, hogy fölállok, azt mondom, majd én, mert okos vagyok, oszt' majd meglátjátok, milyen jó lesz, ha én vezénylem a parádét.

 

Egy lófaszot, és még finom voltam...:{{{

Előzmény: pindiy (127)
pindiy Creative Commons License 2008.03.23 0 0 127
Ettől függetlenül az olasz gazdasági csoda végbement, nem okvetlenül baj, ha egy hüje kormány rövid ideig regnál....
Előzmény: tuutuu (125)
Derek Creative Commons License 2008.03.23 0 0 126
Dehat  eppen ez a veszekedos demokracia:-)
Előzmény: tuutuu (123)
tuutuu Creative Commons License 2008.03.23 0 0 125

Is-is.

Mondjuk semmivel nem lennénk beljebb, ha ezalatt a 19 év alatt 42 kormányunk lett volna, mint az az olaszoknál szokás ( bár újabban "romlik" a statisztikájuk, de azért a háború óta nincs meg az 1 év/egy kormány, ha jól tudom.

Az biztos, hogy nagyon az elején nem ártott volna szakértői kormányt működtetni.

Dehát nekünk költségvetés helyett a címer milyensége, meg az iskolai kötelező hittan ( meg Mohács) kellett...:{{

Előzmény: HitetlenTamaska (124)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2008.03.23 0 0 124

Egyik jeles baratom Tokfalvi a Hirszerzon ebben leginkabb a 2/3-os, a kormanyokat lebenito torvenyeket,

masik jeles baratom Pindiy meg a konstruktiv bizalmatlansagi inditvany kormanyokat tulsagosan bebetonozo, a szabalyozasok holtidejet novelo

 

tehat strukturalis hibakat neveznek  meg a gyarlo emberiek helyett.

Előzmény: tuutuu (123)
tuutuu Creative Commons License 2008.03.23 0 0 123

Ebben lenne igazad, meg másutt működik is hellyel-közzel, de nálunk kizárólag a " van rajta sapka-nincs rajta sapka " elven működik az ellenzék.

Jól látszik a népsavazáson: előtte lófasz a vizitdíj, utána meg nemzethalál, mert belepusztulnak a dokik.

Ugyanaz az ember bír 2 napon belül homlokegyenest ellenkezőt mondani.

Na, így nem lesz ebből az országból semmi.

A koala meg mit vív egymással, azt csak borzadva lehet nézni...

Hülyébbnél hülyébb politikusokkal vagyunk megáldva, és esély sincs semmi javulásra.

 

Így jártunk, 19 évet ismét kibasztunk az ablakon.

 

tuutuu

most Szomorú

Előzmény: Derek (121)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2008.03.23 0 0 122

Ebben a veszekedos demokracia kerdesben tokeltesen egyetertek.

En is hianyolnek egy liberalis partot, de azt az izet, amive az SZDSZ lett, mar nem tudnam igazan hianyolni.

Előzmény: Derek (121)
Derek Creative Commons License 2008.03.23 0 0 121
En a veszekedos demokracia hive vagyok, amikor egy kormanypartnak allandoan egyeztetnie kell a koalicios parnerrel es ha kell az ellenzekkel is.A politikaban egy demokraciaban az a jo ha a kormanyzoknak eppenhogy tobbseguk van ,.vagyis majdnem dontelenre all a meccs.Ugyanigy a munkavallaloi munkaadoi konflikusokban is, az osztalyharcot vivni kell allandoan csak sosem szabad gyozni, a dontetlenre kell menni amikor mindenki ugy erzi,hogy gyozott
Előzmény: Derek (120)
Derek Creative Commons License 2008.03.23 0 0 120
Igen ,en hianyolnam.
Előzmény: smithkovacs (117)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2008.03.23 0 0 119

off

Mint az koztudott az embernek ideologiai alapja mindenre van - amihez akarja, hogy legyen.

Előzmény: pindiy (115)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2008.03.23 0 0 118
Gondolom, hogy tobben ezert teged tulzott optimizmussal fognak vadolni. :-)
Előzmény: Fine Tune (116)
Fine Tune Creative Commons License 2008.03.23 0 0 116
Fog még ez a hulla elég kárt okozni 2 év alatt.
pindiy Creative Commons License 2008.03.23 0 0 115
Nem biztos, lehet, hogy ö fogja kezdeni....van hozzá ideologiai alapja....
Előzmény: HitetlenTamaska (111)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2008.03.23 0 0 114

off

Erre a tul altalanos es nem kelloen megalapozott allitasra ezer ellenervet tudnek mondani, de miert jaruljak hozza sajat topicom szetveresehez.

A jovore vonatkozo allitasokra pedig mindig sokkal hihetobb a felteteles mod, kedves Derek.

Előzmény: Derek (112)
arboréthum Creative Commons License 2008.03.23 0 0 113

Niemand

Szegény Gábrile, immár Niemand lett belőle.

Lám, van Magyarországon egy párt amelynek egy Niemand a szóvivője.

Igaz én ezt már akkor tudtam amikor karácsonyfát lógatott a Gábrile Horn !

Előzmény: HitetlenTamaska (109)
Derek Creative Commons License 2008.03.23 0 0 112
Kina ebben szovetseges lesz,mert neki is erdeke,Kinara ugyanugy veszelyes az iszlam mint rank
Előzmény: HitetlenTamaska (111)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2008.03.23 0 0 111

off

Csak az nem biztos, hogy a gazdasagi hatalom megszerzese utan nyilvanvalaoan politikai es katonai megszerzesere torekvo Kina (es csatolt reszei) olbetett kezzel fogja nezni azt, ahogy az USA az izlesed szerinti rendszabalyokat gyakorlja az Iszlam allamain.

Előzmény: Derek (107)
arboréthum Creative Commons License 2008.03.23 0 0 110
Hát én inkább a MIÉP-ben látnám megalapozottnak az ő nagy büdös helyét :-)
Előzmény: Rainbow_ (108)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2008.03.23 0 0 109

off

Mit erdkel egy Niemand (aki mellesleg maganak beszelt hangosan, es amit veletlenul kihallgattak)?

Mellesleg melyikunkkel nem fordul elo, hogy hangosan visszavalaszol a kepernyonek, ha ott valaki hazudik egy jot?

Persze nem akarom Hornt mentegetni, mert egy politikustol elvarhato, hogy tudja, hogy mit jelent a nyilvanossag, es sajto jelenletenek a lehetosege.

Előzmény: arboréthum (106)
Rainbow_ Creative Commons License 2008.03.23 0 0 108
majd belép a fideszbe.
Előzmény: arboréthum (106)
Derek Creative Commons License 2008.03.23 0 0 107

"Es van egy Tavol-Kelet es Del Amerika, amelyekkel ez a logika -legalabbis mint kockazatokkal - nem kepes szamolni"

 

Del amerika ugyanaz a kulturkor,mint a mienk,csak mas tortenelmi mult de jonnek fel ,onekik ha utaljak is az USA-t de azert olyanok akarnak lenni Mexicotol a tuzfoldig. tavol kelet meg kompatibilis , a kinai, koreai ,japan,ok adoptalni tudnak es integralodni,az iszlam nem.

Előzmény: HitetlenTamaska (104)
arboréthum Creative Commons License 2008.03.23 0 0 106
No de a kedvencem, Gábrile, a mocskos pofájú Gábrile Horn, vele mi lesz ?
Előzmény: Rainbow_ (105)
Rainbow_ Creative Commons License 2008.03.23 0 0 105

...

a kakaó biztos,

Kóka nem.

...

HitetlenTamaska Creative Commons License 2008.03.23 0 0 104

Kedves Derek,

 

Dehogynem ertem Walker teso logikajat.  Csak nem tartom celravezetonek, kivitelezhetonek es etikusnak.

 

Es van egy Tavol-Kelet es Del Amerika, amelyekkel ez a logika -legalabbis mint kockazatokkal - nem kepes szamolni. 

Előzmény: Derek (102)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2008.03.23 0 0 103

Na vegre valaki on topic.

Ha Fodor most nem konzekvens, azaz esetleges sikertelensege utan nem lep ki, akkor politikailag halott ember.

 

Az hogy ma nezve a SZDSZ-nek epszilonys sansza sincs 2010 -es parlamenti bejutasra, alig vitathato.

 

Az MDF mas kerdes. Ibolka (es erro tobb postot is irtam a Hirszerzoban) prima jo kenyelmes helyzetben ugyesen politizalt, es tulajdonkeppen tisztesseges is volt a nepszvazassal kapcsolatban.

 

Viszont azonnal beijedt annak eredmenye lattan, hiszen de facto a vesztesek oldalara kerult, es ezt meg nem lataom, hogy kepes-e feldolgozni.

Sok minden fugg a kozeli napok esemenyeitol is, marad e hely szamara kozepen, vagy kenytelennek fogja tartani bekussolni a Fidesz moge. Nem tenne okosan.

Előzmény: RAMBO (99)
Derek Creative Commons License 2008.03.23 0 0 102

Nem erted ugye? Nem erdekel,hogy nem tetsz.

 

 

Valojaban az lenne a legjobb ha nagyon gyorsan kifogynanak a fold olaj es foldgazkeszletei,oriasi sokk lenne,de mi tuleljuk, az iszlam vilag viszont par even belul visszaesne a szaritott teveszar ,mint energiahordozo korszakaba mert anyagi alapjai.legyen az akarhany milliard dollar, Euro ertektelen WC papirra valna nagyon gyorsan.

Előzmény: HitetlenTamaska (98)
pindiy Creative Commons License 2008.03.23 0 0 101
Ez nem tétel, tamáska, ráadásul jól össze is vannak tömörülve........gazdaságosan megoldható....
Előzmény: HitetlenTamaska (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!