Keresés

Részletes keresés

sza_attila Creative Commons License 45 perce 0 0 91341

... igen, vagy gyepszőnyeggel, amit leerősitesz mondjuk szegekkel. Bár, nem tudom, mekkora a terület, drága is lehet ez igy. Esetleg ismerős kertész, akinek kimaradt a gyeptégla... Én is szoktam akár ajándékozni is.

Előzmény: Viktorinogsz... (91340)
Viktorinogsz... Creative Commons License 1 napja 0 0 91340

Tanácsot szeretnék kérni.

A ház előtti vízelvezető árkot szétbarmolták munkagépekkel. Valamennyire helyreállítottam, befüvesítettem, de van ahol túl meredek. Lankásabbra tölteném földdel, de visszaomlik. Hogyan lehetne ezt jól megoldani?

Gondoltam esetleg alaposan nedves földdel feltapasztom és rögzítem valami hálóval, amíg le nem gyökeresedik a fű? 

 

sza_attila Creative Commons License 3 napja 0 0 91339

Dicophar az dikamba ha jól tudom. Egyébként nem használom, itt nem kapható. A madársóskát ki kell vigye a Colombus. Lehet, nem volt elég tömény. 

Szerintem a kétszikű szelektívet a fűben nyugodtan túl lehet adagolni, a fűnek nem árthat. 

dokiki Creative Commons License 3 napja 0 0 91338

A Colombus ugyan az mint a Bofix, de nekem nem vitte ki, a Dicophar erősebb?

Előzmény: sza_attila (91336)
egonca Creative Commons License 3 napja 0 0 91337

Részvétem!

Én is küzdök ezzel a gyűlölt gyommal, de győzelemre állok

Nálam a Dicophar viszi a gyepből. Ahol feltűnik ott rögtön megy rá a szer, tehát foltszerű kezelést kap.

Nagy kitartás kell, de megoldható...

Előzmény: Ali-bá (91335)
sza_attila Creative Commons License 4 napja 0 0 91336

Fű közül colombus, kövek közül pedig a glialka viszi ki. 

Előzmény: Ali-bá (91335)
Ali-bá Creative Commons License 4 napja 0 0 91335

Hogy lehet a madársóskát kiirtani a fű közül, kövek közül?

 

dokiki Creative Commons License 4 napja 0 0 91334

Én most heti 3x locsolok,de igy is jönnek elő a száraz gomba foltok,most egy kb 8-10 nm-es területen. kapot Amistar -Alcedo-Polyram kombót,remélem megfogja.Mielőtt kijött a gomba pedig előtte 3 nappal volt ugyanezzel fellocsolva minden.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (91333)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 5 napja 0 0 91333

Múlt hét elején rá tudtam venni magamat egy 125 perces tömlős locsolásra. Ez a bő 2 óra egy ilyen hajnali locsolás esetén kerek 15 mm-t jelent. Ezután kerek 5 napot vártam.

 

Érdekes, hogy ha csak olyan 7,2 mm-t locsolok egyszerre, majd másnap reggel ugyannyit, akkor az első  naptól számított 4 nap is túl soknak tűnik. Most pont ez utóbbi történik.

Előzmény: dokiki (91318)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.07.27 0 0 91332

Hangyákkal hogy állsz?

Hasonlót vettem észre most a lányomék új házában és brutál sok a hangya.

Nem igazán látszanak a bojok, de megpiszkálva ott vannak mindenhol.

Előzmény: occseb (91324)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 2024.07.26 -1 0 91331

Rohadt muhar, nem ismer határokat. :-)

Előzmény: sza_attila (91317)
sza_attila Creative Commons License 2024.07.26 0 0 91330

Azt írtad, hogy műtrágya után erélyesen növekedett. Egy idő után biztosan lelassult, majd megállt a növekedés. Akkor kellett volna ismét műtrágyázni. Ez olyan, mint amikor az ember éhes. Te is eszel, ha azt érzed, hogy enned kell. A macska nyávog, a fű is valahogy a tudtára adja az embernek, hogy éhes. Tudni kell olvasni a jelekből. 

Vasgálic jó, mehet újra. 

Amistar főleg megelőző permetszer, ha már beteg, kellene olyan is mellé, ami gyógyít. Emlegették a polyramot, olvass vissza, nemrég volt. Én Szlovákiában lakom, itt más szerek vannak, minek írjam őket. 

Előzmény: occseb (91329)
occseb Creative Commons License 2024.07.26 0 0 91329

Oké, már állítgattam is a fejeken hogy többet locsoljon a száraz részre, levesebbet a nedvesre.

 

Milyen sűrűn kellene műtrágyázni?

 

Amistaron kívül még permetezzem valamivel? 

Az jutott eszembe hogy vasgáliccal is megöntöztem jómúltkor (egy hónapja), abból is nyomjak rá megint?

Előzmény: sza_attila (91326)
sza_attila Creative Commons License 2024.07.26 0 0 91328

Ha nem terjednek tovább a foltok, akkor hatott a permetszer. 

Előzmény: - Marky - (91327)
- Marky - Creative Commons License 2024.07.26 0 0 91327

Hát nekem mediterrán keverékem van, ezért bizakodtam :(

Ne is permetezzem így újra, felesleges?

Előzmény: sza_attila (91325)
sza_attila Creative Commons License 2024.07.26 0 0 91326

A füves beteg, ritka, és ezért gazos is.

Permetezted, ez jó. Azt írod, kőkemény a föld. Azokon a helyeken ne várd, hogy nőni fog, csoda lesz, ha nem pusztul ki. Ott többet kell locsolni.

Azt ittad, hogy tavasszal műtrágyáztad. Azóta hányszor? 

Előzmény: occseb (91324)
sza_attila Creative Commons License 2024.07.26 0 0 91325

Milyen javulásra számítottál? 

A permetezés akkor hatásos, ha nem terjed tovább a betegség. Ahhoz hogy a foltok eltűnjenek, új fűszálaknak kell benőniük. Erre ebben az időjárásban vajmi kevés esély van, amikor a pázsitok vegetálnak, "épphogy élek" helyzetben vannak a hőség én. Egyedül a mediterrán keverékek szépek locsolás mellett. 

Előzmény: - Marky - (91321)
occseb Creative Commons License 2024.07.26 0 0 91324

Tavasszal volt műtrágyázva akkor ment mint a bolondgomba.

 

Kb 1,5 hónapja volt vágva utoljára azáta ennyit nőtt a fű mindenhol mint ami a képeken látszik.

 

Visszábbvettem egy hónapja a locsolásból. Nem mondanám hogy túl lenne locsolva a napos rész, az árnyékos lehet.

 

Mit tanácsoltok mivel próbálkozzak? 

 

Előzmény: occseb (91323)
occseb Creative Commons License 2024.07.26 0 0 91323

A kiskert egyben. Az árnyékos részre (hintaágy alatt és a nagy ezüstfenyő alatt, árnyéktűrő fű van ültetve)

 

 

 

Foltokban hiány a napos részen

Foltokban hiány és barnulás:

 

Vegyes mix az árnyékban, elől egész szép vastag szálak és magas, 20 centivel mögötte vékony pilisznka fűszálak és barnulás:

Előzmény: occseb (91322)
occseb Creative Commons License 2024.07.26 0 0 91322

Eléggé meg vagyok lőve.

Van egy kb 30m2-es kis kertrészem, az egyik fele lényegében 11től 17h-ig napsütésben van, a másik kvázi full árnyék.

Amikor frissen vetem pikpakk kinő a fű és szép vasta szálú erős, nagy. Aztán 2-3 vágás és elvékonyodik barnul, foltokban kihal. 

 

Napi egy locsolás reggel, fél-automata locsolórendszerrel.

 

Utánaolvastam és megcsináltam a "Teszteljük csavarhúzóval mennyire száraz a föld" kísérletet, és ott ahol napos lényegében kőkemény föld, árnyékban meg valószínáleg túllocsolt.

 

A foltok miatt adtam neki egy adag Amistart 3 hete de nem látok semmi változást.

 

Ilyenkor nyáron sem kellene többször locsolni mint reggel egyszer?

- Marky - Creative Commons License 2024.07.26 0 0 91321

A helyzet nem romlott tovább, de számottevő javulás sincs.

Megpróbálhatok egy Amistar + Switch kombót a héten?

 

Feltételezem úgy kell számolni, hogy a 2 szer össz mennyisége adja ki a szükséges keverési arányt, nem pedig mindkettőböl az önmagában szüskéges adagot kell a vízhez tenni?

Előzmény: - Marky - (91307)
sza_attila Creative Commons License 2024.07.26 0 0 91320

Ha van lehetőséged, irtsd a muhart, annál kevesebb mag lesz jövőre a területen. Szeptemberben az ő élete végződik vegyszer nélkül, augusztus 10-e után én már sehol nem permetezem. Az lehetséges egyébként, hogy a légköri változással kapcsolatos hosszabb nyár meghosszabbithatja az ő életét is. 

A többivel egyet lehet érteni, a fűmagból az everris Toscana a legjobb.

Talaj kiegyenlítés, ha több, mint 1-2 cm vastagon kell, akkor előtte, ha csak nagyon vékonyan, akkor a vetés után. 

Előzmény: DCSNZS (91319)
DCSNZS Creative Commons License 2024.07.25 0 0 91319

Sziasztok!

 

Szeptemberbe készülök rendbe tenni , felülvetni a területet.

Jelenleg vegyes vágott... fű és muhar, foltosan kopott...

 

Megerősítés kellene , hogy jó e a folyamat sorrendje amit tervezek:

 

0. Puma extra (ha nem indokolt elengedném )

1. késes gyepszellőztetés kereszbe kasba 2x

2. Szórókocsival fűmag kiszórás (itt kérnék egy javaslatot szárazságtűrő fajtából ami tapasztaltan bevállt, csak 20 % van árnyékban)

3. rostált föld és talajkiegyenlítő használata, mert egyedetlen a felszín, (itt kérdés hogy a fűmag után vagy előtt kellene

dokiki Creative Commons License 2024.07.23 0 0 91318

Én 2 naponta locsoltam,most is, pedig csak 32 fok van.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (91315)
sza_attila Creative Commons License 2024.07.23 0 0 91317

Ugyanez van itt is. 

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (91315)
sza_attila Creative Commons License 2024.07.23 0 0 91316

Az attól függ, milyen mélyen van a háló. 

Előzmény: passzbo (91314)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 2024.07.23 0 0 91315

Nekem idén példaértékű volt a gyepem. Pontosabban júniusra az lett. Sűrű mindenhol, az ep. foltoktól eltekintve az nőtt, aminek kellett.

 

Addig 4,4 cm-en volt hagyva, kb. 1 hónapja immáron 5,2 cm hosszan. 

 

A muhar mégis utat talált. Egy-két csomót kitéptem, de mivel vele jött a fű is, ezért abbahagytam.

 

Őszintén szólva csak annyit tudok hozzátenni, hogy lehet sűrű a gyep, lehet jó árnyékoló, de mivel a gyökerek lefelé húzódása miatt nem jó, ha naponta locsolunk, ezért a 34-38 fokos hetek során baromira felmelegedhet még az árnyékolt földfelszín is.

 

Nem tudom, hogy nektek idén mi volt a tapasztalatotok, de nekem azokon a helyeken, amit egész nap ér a napsütés, kegyetlenül előtört a muhar. Sajnos ez is ámen! :-)

Előzmény: sza_attila (90715)
passzbo Creative Commons License 2024.07.23 0 0 91314

Sziasztok,

 

Tíz éve telepítettem 200 m2 gyepszőnyeget, ami sokáig szép volt de sajnos mostanra eléggé leamortizálódott, elgyomosodott. Ősszel szeretnék újratelepíteni de immár vetéssel. Hogy tudnám megoldani némi területegyengetéssel előkészítve, hogy a lefektetett vakondhálót ne sértsem meg.

 

köszi

jázmin29 Creative Commons License 2024.07.22 0 0 91313

Sziasztok! Tudnátok segíteni, amistár használata után hány nap után vágható a fű?

dokiki Creative Commons License 2024.07.18 0 0 91312

Nekem már megjelentek barna "rothadás" jellegű barna foltok is 5 cm átmérőben. 2 naponta locsolok csak. Kapott egy Polyram-Switc-Amistar kombót.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!