" ..de létezik az ismertetésnek egy olyan alapszintje, amely a különböző egymással kommunikálni képes iskolák és irányzatok többé-kevésbé közös fogalomkészletét tartalmazza.
Azok az alapfogalmak, amelyek ezen a szinten leírhatók, rendelkeznek egy olyan leíró erővel, amelynek alapján lehetséges akár maguknak az alapfogalmaknak a kritikája is. "
Létezik közgazdasági ill. gazdaságfilozófiai alapismeret és létezik alapszint, hogynepersze.
Csakhát nem mesélheted bárkinek - a siker reményével hogy TótaW NEM valamely konkrét közgÁzda szaki-csoport-nak egy-egy rajzfilmepizód(hoz kínált) szakértői anyagából
konstruálja alkotja meg nép-fel-nevelő tanmesei narrációit az "inkriminált" :-) modernképmesékhez, amely szakértői kis-csapat illetve háttér-szakember-gárda minden kétség nélkül bizonyára képvisel és MEGJELENÍTENI AKAR valamely gazdasági irányzatot. Méghatalán megemlítvén is deazért alighanem WORLUKOSAN lehurrogva-háttérbeszorítva másik gazd.irányzatokat.
Nekem amúgy ez a tirpákbokrétás blog úgy "jön le", mint egy jó Worluk-paródia-blog.
" A te és a hozzád hasonló álláspontokat megfogalmazók fejében minden szó és minden definíció közvetlenül csak vagy az egyik úgynevezett politikai oldal, vagy a másik úgynevezett politiki oldal igazságainak kifejtésére alkalmas, köztük nincs átjárás, nincs interkomunikabilitás, és nem lehetséges az objektív illetve mindenki számára érthető és kontrollálható alapokra épülő közlés. "
Állományjavító! Politikaioldalakra terelni a szót az már majdnem olyan mintha gazdasági irányzatok exaktul megfeletethetőek lennének.
Ezt illetve ilyet gondolnod Öncsalás lenne.
A gazdaságfilozófiai irányvonalak vonatkozásaiban is létezhetnek ilyen, olyan vagy amolyan irányultságok és kormányzati megbizás esetén bárkinek lehet megítélése, tippje melyik dominálhat.
azért ez is egy általánosítás. mondjuk biztos lehetne olyat említeni, ami baromira nem hatékony, de ettől pokoli. meg ha hosszabb időkeretben szemléled a dolgokat, lehet, az is kiderül, nem is olyan hatékony (pl. nagyszerű népjóléti intézkedéseket hoztak a nácik, aztán a vége mégiscsak romhalmaz lett...)
"Azért a demokráciát tényleg nem kell isteníteni" Itt azért nem teljesen erről van szó, hanem a "diktatúráknak is van ám jó oldala" kijelentésről. Konkrétan Hitlerről és Rákosiról beszélünk.
A cikk lényege az a közhely volt, hogy bármely eseményt (pláne egy forradalmat) ezer különböző módon lehet látni. Valószínűleg másként látta a dolgot Alnoch von Edelstadt ezredes, aki Buda 1849-es ostroma során megkísérelte felrobbantani a félig kész Lánchidat és másként látta a többség.
Ez azonban nem túl érdekes kijelentés és Tóta W. 1956-ról vallott nézeteit egy kicsit se igazolja jobban.
Itt az a kulcs, hogy az emberek nagy többségének 1956 - rövid - megszabadulás volt egy rémuralomtól, amelynek az emlegetett nagypapi is szimbóluma volt. Továbbiak itt: Egy kis személyes http://tirpakbokretas-reloaded.blogspot.com/2007/10/egy-kis-szemlyes.html
Látom te sem tudsz olvasni. Vagy erős problémáid vannak a szövegértelmezéssel. Ez bizony öreg hiba, pláne, ha elhisszük azért elvégezted az általános iskolát. Ugyanis nem ez volt a cikk lényege, de hát nyilván nem voltál képes felfogni a tartalmat. Még az a legenyhébb, ha csak olvasási nehézségeid vannak. Ha értelmi, az bizon nagy baj.
Szal ezért szélsőbalos. Bármennyire is próbálja másnak mutatni magát ezért süt belőlle, hogy gondolkodni komacsnak tanult meg. Olyan mint a trockistából lett neokon, aki a kommunizmus helyére a liberális demokráciát helyettesítette be és most a kommunizmus módszereivel és az egykori a kommunistákra jellemző mély hittel harcol annak vélt és valós ellenségei ellen.
Ha igazad lenne, akkor nem lenne lehetséges a közoktatás.
Minden fogalom és minden fogalmi rendszer magán viseli ugyan eredetének jeleit és azt a tudást, olykor irányzatos tudást, amelyre épül, de létezik az ismertetésnek egy olyan alapszintje, amely a különböző egymással kommunikálni képes iskolák és irányzatok többé-kevésbé közös fogalomkészletét tartalmazza.
Azok az alapfogalmak, amelyek ezen a szinten leírhatók, rendelkeznek egy olyan leíró erővel, amelynek alapján lehetséges akár maguknak az alapfogalmaknak a kritikája is.
A nemzeti jövedelem, a tőke és a munka, az ár és az érték olyan fogalmak, amelyek eredete elég jól köthető bizonyos elméleti iskolákhoz, mégis tekinthetők olyan alapfogamaknak, amelyek segítségével a ko mmunikáció lehetséges és lehetséges ezeknek a fogalmaknak az újradefiniálása is.
A te és a hozzád hasonló álláspontokat megfogalmazók fejében minden szó és minden definíció közvetlenül csak vagy az egyik úgynevezett politikai oldal, vagy a másik úgynevezett politiki oldal igazságainak kifejtésére alkalmas, köztük nincs átjárás, nincs interkomunikabilitás, és nem lehetséges az objektív illetve mindenki számára érthető és kontrollálható alapokra épülő közlés.
előbb-utóbb csak heylére kerülnek a dolgok... mondjuk most nekem már nincs több kérdésem, Árpád láthatólag nem tudott megbírkózni az atyai örökséggel, láthatólag nem is nagyon akart.
Önfeltáró adalék Tóta W. társadalmi szocializációjához, beágyazottságához. Sok mindent megmagyaráz jelenkori világlátásával, "értékrendjével" kapcsolatban.
"Hadd mondok egy személyeset, ni. Az én nagyapám a kerületi pártbizottságban dolgozott 1956-ban.No,a tisztelt forradalmárok, feltörvén a pártházat, végiglátogatták az ott talált címlistát.Volt nekik géppisztolyuk meg rossz arcuk"
Monddcsak Te ideológiai altábornagy pártkatona úr!
" Tóta civil kurázsija, teljesen függetlenül attól, hogy megfizetik a munkáját, mert ugyan miért ne fizetntené meg, éppen abban a meggyőződésében van, hogy létezik a pártok virtuális projekcióitól független ismeretanyag, tudás, közmegegyezéses ismerethalmaz, amelyet a köz számára érdemes megtanítani."
Márminthogy TWÁ civil kurázsija éppen abban a meggyőződésében van, hogy létezik a pártok virtuális projekcióitól független ismeretanyag, tudás, közmegegyezéses ismerethalmaz, amelyet a köz számára érdemes megtanítani???????
Adathalmazt példul a gazdaságban forgó hálapénz nagyságáról nagyságrendjéről
NEM tanítani kell mert adat, nyílván, de
Így önreportol blogjában TWÁ fiatalamber:
" Néhány szakember, főleg közgazdászok, írtak nekem egy-egy rövid hátteret minden epizódhoz, hogy mi az ábra. Ebből lesznek aztán a rajzfilmek narrációi."
EZ a látens és anonim közgáz szaki-csoport az a közmegegyezéses ismerethalmaz amit emlegetsz??
Ha majd valamilyen ((talánéppen a W-Blogban közreadott)) módon széjjel rág-csócsálható és végül végtére közmegegyezhetö lesz / lenne az a rövidebb-hosszabb szakértői anyag, akkor
lészen majdan "közmegegyezéses" az a tanmese-sorozat.
Ezt se hittem volna, hogy még én fogom ezt a kis Nillenhutot reklámozni :[[[[[[[[[ de azért felhozom, hadd legyen választékuk azoknak az Olvtársaknak, akik őtet szeretik.
Maga az elképzelés nem lenne feltétlenül rossz, de a hatékonyságát tényleg rontja a köztévén, szerda hajnali fél négykor adják le a részeket. Szvsz tényleg nem fogja elérni a célközönséget....