Keresés

Részletes keresés

Oldskin Creative Commons License 2024.08.22 0 0 644

https://www.supermarktblog.com/2024/05/23/wie-aldi-sued-mit-seinen-doppelkassen-kundschaft-und-angestellte-ueberfordert/

 

Itt látható, hogy nem csak áruelválasztó van, hanem két külön terminál is!

 

 

Előzmény: Oldskin (643)
Oldskin Creative Commons License 2024.08.22 0 0 643

Ja, sejtem, mire gondolsz. De az az elválasztó léc csak az elpakolásra váró cuccot választotta el a következő vásárló cuccától.

Amíg a kasszázás + fizetés nem történt meg, addig nem kezdett bele az újabb vásárló árujának blokkolásába a pénztáros.

 

Az aldinál meg pont ez van.

Előzmény: Mr Reacher (641)
Oldskin Creative Commons License 2024.08.22 0 0 642

Tényleg? De hol?

Akkoriban még nyomógombos pénztárgépek voltak. :D

 

Előzmény: Mr Reacher (641)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.08.21 -1 0 641

A 80-as években az ABC boltban már létezett a megoldás. 

Előzmény: Oldskin (640)
Oldskin Creative Commons License 2024.08.21 0 0 640

A német Aldi-Süd-nél meg a Doppelkasse megy a dolgozók idegeire.

 

https://www.economx.hu/nemzetkozi-vallalatok/aldi-dupla-kassza-vasarlas-dolgozok.789307.html

Morningstar17 Creative Commons License 2024.08.21 0 0 639

Gondoltam.

 

Előzmény: Mr Reacher (638)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.08.21 -1 0 638

Igen.

Előzmény: Morningstar17 (637)
Morningstar17 Creative Commons License 2024.08.21 0 0 637

Tipikus reakció: Rámutatsz valamire, de nem azzal foglalkozik, ami a lényeg. (Nyilván azzal nem tud vitatkozni.) Beleköt inkább a sapkámba. Lehet mínuszolni.

 

Nyilván én vagyok a hülye, hogy ide írok.

Morningstar17 Creative Commons License 2024.08.21 0 0 636

Igen olvastam. Ettől függetlenül a hatékonyság javítása nálunk is indokolt lenne. Funkcionálisan és sürgősen!!! Én erre helyeztem a hangsúlyt, meg arra, amit tapasztalok. Ami ettől függetlenül is megáll!

 

 

Bár lehet, hogy a briteknél nem ilyen diszfunkcionálisan működik ez a szisztéma, és csak idehaza kapott ekkora gellert a dolog.

Előzmény: Mr Reacher (635)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.08.21 -1 1 635

Azt olvastad, hogy hol? Funkciolnáljnyij ánálfábétá vagy?

Előzmény: Morningstar17 (634)
Morningstar17 Creative Commons License 2024.08.21 -1 0 634

Az Aldi kivezeti az ún. "click and collect" szolgáltatását.

 

 

 

"A megszüntetéssel felszabaduló kapacitást és időt a dolgozók az üzletben zajló folyamatok hatékonyabb ellátására, valamint az üzlettérben a vásárlók magasabb szintű kiszolgálására fordíthatják majd a cég szándéka szerint." - Írja az Origó.

 

https://www.origo.hu/gazdasag/2024/08/aldi-valtozas-megszuntetes-kenyelem

 

 

Nos az "üzletben zajló folyamatok hatékonyabb ellátására" - bár engem nem kérdeztek - lennének tippjeim.

 

A pénztáros/árufeltöltők állandó ugráltatása például szerintem hülyeség. Az üzletben van 6 vagy 8 pénztáros pult, de ezekből jó esetben működik 2 vagy 3, úgy hogy a vásárlóknak garantált legyen a sorban állás. Úgy még nem nagyon vásároltam az Aldiban, hogy ezt megúsztam volna. Pedig szerintem "rohanó világunkban" mindenkinek drága az ideje, és hát elvileg a vásárló lenne a fókuszban!? Vagy nem? Persze, lehet, hogy én tévedek.

 

Ha nem kell valami spéci dologért az Aldiba mennem, én inkább kerülöm is, a fent vázolt dolog miatt.

 

Professzionálisan szervezettnek akarják mutatni az üzletek működését, de nem kell nagy megfigyelés ahhoz, hogy rájöjjünk, ez egy parasztvakítás.

 

Sorban állás közben volt lehetőségem jól megfigyelni, hogy is működik ez.

 

A pénztárosok a fejükön fülessel a vásárlók előtt megbeszélik, hogy elég hosszú -e már a sor ahhoz, hogy újabb pénztárt nyissanak. Hosszas tanakodás után szólnak Gizikének, hogy fejezze be hátul a wc papírok igazgatását, és nyissa meg a pénztárát ő is. Gizike el is indul, de akkora sebességgel, hogy ha  focista lenne, már ki is állítanák időhúzásért. Mire Gizike odaér és megnyitja a 2. kasszát, Gabika bezár mert úgy gondolja ketten már elegen lesznek, és ő mehet ki a kamerák holtterébe cigizni. Persze nem lett kevesebb vásárló időközben, de a pénztáros/árufeltöltőknél így megy a matek.

 

Sajnálom, hogy ezt senki más belső ember nem látja, és inkább megszüntetnek egy szolgáltatást a vásárlók irányába, a helyett, hogy a diszfunkcionális működésükön radikálisan változtatnának.

 

Szerintem a pénztárok percenkénti nyitása-zárása több veszteséggel jár, mint amilyen előnyei vannak. Nem tudom, hogy az a pénztáros, aki két percre hátra megy árut feltölteni, majd ismét kénytelen visszaülni a pénztárba, és naponta ezt 50 x végrehajtja mennyire lehet hatékony!? Erős kételyeim vannak! Hülyeség a köbön!

 

 

Oldskin Creative Commons License 2024.05.06 0 0 633

Létezik, hogy az új Karolina úti aldinak nincs saját parkolója?

Fleur de sel Creative Commons License 2023.02.08 0 0 632
Mr Reacher Creative Commons License 2023.02.07 0 0 631

Az alupapíros aldis márkázott vaj jól szerepelt a teszten is:

 

https://maradokapenzemnel.blog.hu/2020/10/15/vaj_teszt_80_feletti_zsirtaltalmu

Előzmény: Fleur de sel (629)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.02.07 0 0 630

A fogyasztók hülyének nézése történik. Az Aldinál vagy a húszfilléres esett le, vagy végre dolgozik a versenyhivatal.

 

Itt vannak az árucikkek tőzsdei árai:

 

https://hu.tradingeconomics.com/commodities

 

A YoY a tárgyévi (01.01-től történő) változás, ami rövid időtartam. Az árucikk nevére kattintva grafikonon is látszik. Az árak usd-ben vannak, egy mankó, hogy mennyivel kell szorozni, hogy forintot kapjunk:

 

https://hu.tradingeconomics.com/hungary/currency

Előzmény: fehér atléta (628)
Fleur de sel Creative Commons License 2023.02.06 0 0 629

Szerintem ők is kénytelenek lesznek alább adni, mert másképp rajtuk marad. Kivéve persze, ahol nem egymással szemben van aldi-lidl. 

 

Amúgy a "szuper hétvégén" 999-re le volt árazva az ír vaj ott is. 

https://www.lidl.hu/ujsag/akcios-ujsag-05-het-2023/view/jumpmarks/page/34

 

Kb. egy hete ugyanígy az aldiban. BE is vásároltam belőle, március végi lejáratúak voltak. Nálunk hetente simán elfogy egy-két darab. 

Előzmény: fehér atléta (628)
fehér atléta Creative Commons License 2023.02.06 0 0 628

Ez jó hír.

Ennek fényében nehéz megérteni, hogy a Lidl 1-2 hete miért emelte 1099-ről 1199-re a 250 grammos német vaj árát...

Előzmény: Fleur de sel (627)
Fleur de sel Creative Commons License 2023.02.06 0 0 627

Épp ideje volt! ;-) 

 

https://index.hu/gazdasag/2023/02/06/csokkenes-alapveto-elelmiszer-aldi-tejtermek-vaj/

 

Az Aldi Magyarország alacsonyabb beszerzési árakat ért el, ezért február 6-tól jelentősen, 20 százalékkal csökkentette a két legnépszerűbb, nemzetközi beszerzésű, 82 százalékos Desira és Milfina saját márkás vaj árát, 

ÍGY EZEK 1199 FORINT HELYETT EZENTÚL 959 FORINTBA KERÜLNEK.

XNC Creative Commons License 2022.12.24 0 0 626

Mi már azt csináljuk, hogy máshol vesszük meg a tejet.  :)

Fleur de sel Creative Commons License 2022.12.23 0 0 625

Ámen.

Boldog Karácsonyt neked is. 

 

:)

redmonkey Creative Commons License 2022.12.23 0 0 624

ja persze, meg még bizonyítsam meg szkenneljem be a blokkot, csináljak videót, vásárlás előtt meg böngésszem át valamennyi idióta portált, hogyne, nem mindenki tünci-tanci, hogy ennyire ráérjen :D

Előzmény: redmonkey (623)
redmonkey Creative Commons License 2022.12.23 0 0 623

Kicsi csira, szerinted melyik 12 éven felüli nincs tisztában a jogaival? Az hogy te már 11 évesen tudod ezeket nagyon derék dolog, jár a csoki, de nem biztos, hogy menőzési alap, mert csak kiröhögnek az isiben. Nem azért megyek be egy boltba  meló után hullafáradtan, hogy a pénztárnál és a boltvezetővel balhézzak, meg hívogassam a biztonságíőrt a távozáskor kivehetetlen százasomért (és nem csak az enyém maradt úgy ahogy láttam). Otthagyom és soha többé nem megyek vissza. Nem akartam már belerúgni a fölényeskedő pénztárosba, hogy tök üres a bolt, nézzen már szét mennyire jött be az üzletpolitikájuk.

Előzmény: Fleur de sel (619)
XNC Creative Commons License 2022.12.20 0 0 622

Igen, arra. De a laktózmentesre is, amit venni akartam. Na és én ezt nem tudtam....

Előzmény: Mr Reacher (616)
Fleur de sel Creative Commons License 2022.12.20 0 0 621
Fleur de sel Creative Commons License 2022.12.20 0 0 620

Tele volt vele minden híroldal, és kint van a plakát is az aldi bejáratánál!

 

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/reagalt-az-aldi-pontositotta-az-arstopos-termekek-mennyisegi-korlatozasat/

Fleur de sel Creative Commons License 2022.12.20 0 0 619

???

 

A polrovatban telenyomták a dékások a vonatkozó aldis plakáttal féltucat topikot...  Nem hinném, hogy saját maguk fotósoppolták össze...

 

Valami konkrétumot is tudsz mutatni, (pl. akciós újság + a blokkod), vagy csak általánosságban szeretnél itt puffogni? 

 

Ha más árat számláztak, akkor pedig szólnod kell, és a pénztárnál AZONNAL visszaadják a különbözetet. 

 

 

Előzmény: redmonkey (618)
redmonkey Creative Commons License 2022.12.20 0 0 618

Aha, magyrazd mar el légyszi a magyarázhatatlant. Meg azt is, hogy a tejes részlegnél sehol semmi erről nincs kiírva. Meg azt is, hogy a Lidl-el kézenfogva az akciós újságjuk szerinti árazás köszönőviszonyban nincs a benti árakkal, és még sorolhatnám hosszan. Soha többé be nem teszem a lábam ebbe a 2 lehúzós-átvágós boltláncba.

Előzmény: Fleur de sel (617)
Fleur de sel Creative Commons License 2022.12.20 0 0 617

Annyit sírt-rítt mindenki, hogy miért nem lehet kapni (mert elviszik az élelmes felhalmozók reggel), hogy ezt találták ki valószínűleg megoldásként....

Előzmény: XNC (615)
Mr Reacher Creative Commons License 2022.12.20 0 0 616

Az árstopos uht tejre vonatkozik csak a korlátozás.

Előzmény: XNC (615)
XNC Creative Commons License 2022.12.20 0 0 615

A 2,8-as tej minden fajtájából csak 1 litert ad az ALDI!!

Erre nem árt figyelni; a pénztárnál a többit nem adják oda!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!