Keresés

Részletes keresés

RontóPál Creative Commons License 2010.10.16 0 0 4695
balibbant eszmék újratöltve!:-))
Előzmény: Törölt nick (4694)
521478963 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 4693
Én az MKB egészségpénztáránál vagyok, a párom az AXA-nal. Utóbbit szeretnénk lecserélni, elég magas a rezsijük. Ki mit tud ajánlani?
carl solomon Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4692
Kis vaj.
Egy cö-cö, oszt jóvan.
Ha valaki azzal védekezik, hogy fasse gondolt egy 1927-es egyezmény-tervezetet becikkelyező jogszabályra és így komolyabban utána sem tudott nézni, hogy az egyezmény maga hogyan is néz ki ma nemzetközi jogilag, hatályosságilag, satöbbi, akkor azt szigorúan megbüntetem, például két hétig nem használhatja a kincstári szódaautomatát.
Előzmény: Indián (4691)
Indián Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4691
Na de könyörgöm, ottan szagpolitikusok, szagértők, egésségügyi közgizdák, ájrópai jogászok és egyéb népek sertepertéltek, százszám... Legalább Kunczének szóttak vóna, hogy nem így köllene nekikezdeni... Voltaképp nincs igazán jelentősége, régebben megállapítottuk itten, hogy a pénztártörvény kapcsán a zösszes létező hibát elkövették - egyfajta állatorvosi ló - de, hogy maga az alapkoncepcijó is kapásból alkotmányellenes, ez igazán szép teljesítmény...

Persze, fel lehet mondani ezt a nemzetközi szerződést is, de ez valahogy nem kerűtt szóba...

Előzmény: carl solomon (4688)
carl solomon Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4690
Az valami olyasmi lehet, mint a "hivatásforgalmú kerékpáros forgalom". Kettes számú olvtársunk meglátását kölcsönvéve ilyen kifejezéseket vagy kínai tolmácsprogram, vagy egy szuperintelligens csimpánz alkot.
Előzmény: Indián (4687)
carl solomon Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4689
Kétszáz milláért én megcsinálnám nekik jól.
Hát pénz az? ;-)
Előzmény: Indián (4687)
carl solomon Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4688
A hangsúly az ekkorán volt.
Nem köll abba a hibába esni, amibe a vekkerpárt 2006-ban esett. Fata Jánosné nélkül ma Mikola magánbiztosítós projektjét szidhatnánk.
Néha a kevesebb több.
Előzmény: Indián (4682)
Indián Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4687
Lyóvanna... de micsinájjak, ahol még "Teljesítetlen jogalkotói mulasztások" című menüpont is van? Milyen lehet egy teljesített jogalkotói mulasztás?
Előzmény: carl solomon (4684)
carl solomon Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4686
impotens, basszam...
úccse hinné el senki, hogy elütés volt :-)
Előzmény: carl solomon (4684)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4685
Rájöttem 2 másodpercen belül, vissza is szívtam a hülye kérdést.
Előzmény: sashimi (4683)
carl solomon Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4684
Inkább a határozatok szót használom, mer' abban a menüpontban van...
Akkor én meg inkább tököndöföm magam a lehető legnagyobb villáskulcsommal.
Ez egy végzés vót, elhajtották a beadványozót, mert a jogszabál megdöglendésével okafogyottá vált a normakontroll.
Olyankor meg végzés van.

Mondd azt, hogy a tekintetes Alkotmánybéróság annyira egy inpotens fasz, hogy még egy közepesen informatív, közepesen primitív honlapot sem képes magának összehozni, hanem csak és csupán azt a rakat szart, amit elénk tárnak és akkor lelkesen bólogatok.

De ne mondj olyat, hogy a végzés helyett te inkább a határozatot használod, mert felgombostűzöm a fényképed az íróasztalom fölé és szakmányban fogom köpdösni. :-)
Előzmény: Indián (4678)
sashimi Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4683
Mert a bepikkelyezett egyezmeny csak arrol szol, hogy a biztosito nem lehet nyeresegerdekelt. A szolgaltato lehet.
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (4674)
Indián Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4682
Hát bányászati jogunk az van ottan, de ez a Vekker úr asztala, nem? :-)

De mér' lenne kontraproduktív ezekre bármivel lőni?

Előzmény: carl solomon (4680)
Indián Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4681
Szerintem túl elnéző vagyol, Gazduram... :-)
Előzmény: pindiy (4679)
carl solomon Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4680
Indián, kretének, köcsögök a jogalkotók, ezt vitassa a fene, de ez az egész csupán egy aprócska nüansz, egy jogtechnikai állűr, emiatt ekkora álgyúval rájuk lőni szvsz kontraproduktív.

Btw. inkább azon törpölnél, hogy mi a franc hasznosat kezdhetnénk a Spitzbergákon, ezen az ősi magyar földön.
De hóttkomolyan.;-)
Előzmény: Indián (4673)
pindiy Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4679
Egyébként elnézve a cihiátria körüli umbuldálat ragaszkodom lajoska és malacka 5 évnél hosszabb börtönbüntetéséhez....ahol Kunczének legfeljebb csak 3 at kéne letölteni.....
Előzmény: Indián (4673)
Indián Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4678
Inkább a határozatok szót használom, mer' abban a menüpontban van...
Előzmény: carl solomon (4677)
carl solomon Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4677
közzé nem tett határozatok
pssszt... végzés vót, nem határozat
Előzmény: Indián (4676)
Indián Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4676
Akkó' nem foglalkozunk vele... :-)

Még egy adalék: az AB honlapján a Magyar Közlönyben közzé nem tett határozatok között akattam rá erre a gyönccemre... Vagyis szorgos népem nethozzáféréssel nem rendelkező többsége sose tunná meg...

Sz'al, mostantól, ha bármék szadeszos szarzsák a zegésségbittosításról mer' beszénni, addig köll ugrálni a fejin, amíg szó szerint fel nem mongya az 1928. évi 32. törvény 6. cikkét...
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (4675)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4675
Mondjuk hülyeség a kérdés.
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (4674)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4674
Amit nem értek, hogy hogy tudták kiszervezni a laborokat, CT-ket stb magáncégekhez, ha ezek is az egészségügy integráns részei.
Előzmény: Indián (4673)
Indián Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4673
Közben előkerestem a szadi honlapján az eredeti "Az egészségbiztosítókról szóló" 2005-ös törvényjavaslatát - letölthető az szdsz.hu-ról: Az SZDSZ egészségbiztosítókról szóló törvényjavaslata -, ha netán eltűnne véletlenül lementettem... Vagyis ezek a balfaszok majd 4 évig hadakoztak, harcóttak, zsaróttak, prüszkőttek egy ollan rencerér', aminek léterhozását nemzetközi egyezmény tilcsa. Végül még a koalát is inkább borították. Ebben az a lexebb, hogy sem a szadesz, sem cucik, sem a kormány környezésében nem akatt senki, aki szótt vóna: Sztoj, először fel kell mondani a nemzetközi szerződést, utána lehet csak üzleti alapú egésségbittosítót gründónni...

És ezek a kretén köcsög tahók jogalkotnak...
Előzmény: Indián (4672)
Indián Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4672
Májdír Kartácsak, mitet tanáttam... Böngészgetem az Alkotmánybíróság határozatait, oszt' eccercsak szembegyütt az 1928. évi 32. törvény.
    6. Cikk. A betegségi biztosítást közhatóságok igazgatási és pénzügyi ellenőrzése alatt álló, minden nyerészkedési célzat nélkül működő, önkormányzattal bíró intézményeknek kell ellátniok. A magánkezdeményezés alapján keletkezett intézmények külön közhatósági elismerésre szorulnak.

    A biztosítottaknak az önkormányzattal bíró biztosító intézmények ügyvitelében az országos törvényhozás által megállapított feltételekkel kell részt venni.

    A betegségi biztosítás ügyvitelét azonban közvetlenül az állam vállalhatja, ha és addig, amíg az ügyvitelnek önkormányzattal bíró intézmények útján való ellátása az országos viszonyok és nevezetesen a munkaadók és a munkavállalók hivatások szerinti szervezkedésének elégtelensége miatt nehéz vagy lehetetlen vagy meg nem felelő.
Ez a törvény jelenleg is hatályos, az 1927. évben Genfben tartott Nemzetközi Munkaügyi Egyetemes Értekezlet által az ipar és a kereskedelem körében foglalkoztatott munkavállalóknak és a háztartási alkalmazottaknak betegségi biztosítása tárgyában tervezet alakjában elfogadott nemzetközi egyezmény becikkelyezéséről" szól.

Tehát kishazánkban a kötelező egészségbiztosítás területén nyereségérdekelt intézmény nem alapítható. Az Alkotmánybíróság egyébként 11 eljárást szüntetett meg, lévén a pénztártörvényt visszavonták - magyarán okafogyott lett a zeljárás. Szépen pofára estek vóna pedig Fletó és balfasz talpasai, lévén nemzetközi egyezménnyel ellentétes tartalmú joxabály nem alkotható, ez a körülmény önmagában alkotmányellenessé teszi a joxabályt...
Indián Creative Commons License 2008.06.10 0 0 4671
Kérlexépen, ez a zintézmény már régebb óta létezik, pusztán a 6ásköri illetékességét is terjesztették vón kifele a pénztárakra is...
Előzmény: kisérőlevél (4670)
kisérőlevél Creative Commons License 2008.06.10 0 0 4670

Nem lenne itt az ideje, hogy miután a több biztosítós rendszer nem jött létre, megszüntessék az annak felügyeletére létrehozott Egészségbiztosítási Felügyeletet?

Talán lehetne valamit spórolni.

Indián Creative Commons License 2008.05.27 0 0 4669
Nézd, egy profiorientált vállalkozás nem altruista segélyegylet. Ha van a joganyagban gyenge pont, aminek kianázásával növelni lehet a nyereséget, akkó' azt a tőkés és a menedzsment is meglépi a teljesítménykényszer miatt. Ez ökölszabály - nix apelláta. Ez a törvény túl sok illen likkal vótt mexórva - ezt remélem, nem vitatod.

Ami a kockázatközösség felrúgását illeti: azt mindenféle úton-módon bizonyítottuk, esse vitatéma.

Hogy mások mivel és hogyan támattak? Nos, a'sszem szóvátettem ebből az alkalomból a lesújtó véleményem, bár hozzátettem, hogy eccerűen a kommunikálhatatlanságig bonyolult dolognak láccott közérthetően elmagyarázni a jogalkotási hibákat, a pénzcsapok működési mechanizmusát.
Előzmény: Törölt nick (4668)
Indián Creative Commons License 2008.05.27 0 0 4667
Ha másképp nem, magánban megtudhatnám ki vótt az az elvetemült, aki olvta, de mégse hasznosította a többünk által felvetett, és hasznosít6ó ötleteket? Ha nem, semmi gond...
Előzmény: Törölt nick (4666)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 4666

Biztos forrásból tudom, hogy olvasták a topic-ot!

:-)

 

A gratula viszont annak szólt, hogy te megalkotása pillanatában, arra a sorsra itélted a tv-t, amire az végül is, jól megérdemelten, jutott.

 

 

Előzmény: Indián (4665)
Indián Creative Commons License 2008.05.27 0 0 4665
Májdír Patikárius Uram, igaz lekötelező, de a'sszem ez nem a zén érdemem... ha másból nem is, de abból bizton alítható, hogy még a médija ingerküszöbéccse se sikerátt elérnem, nemhogy a jogalkotókét...
Előzmény: Törölt nick (4664)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 4664

Kedves Indián Barátom!

Gratulálok!!!!

 

Pénztártörvény: volt, nincs!

Előzmény: Indián (4659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!