Keresés

Részletes keresés

desmet matyi Creative Commons License 17 órája -8 2 166280

A legutóbbi, a holt idő hibáiról meg a jelentések kezeléséről írtam le a 6 évvel ezelőtti meg a mostani véleményemet! Mi volt benne az ördögtől való? A tiédre én kíváncsi lennék és érdeklődve olvasnám! Ez a fórum már régen nem a galambászatról szól...

Előzmény: bringásgalambász (166279)
bringásgalambász Creative Commons License 18 órája -2 6 166279

Ne haragudj de amiket itt közre adsz évek óta véleményem szerint nagyrészt realitásoktól mentes írások, álomvilágban ringatódzó gondolatok. Mit kellene ezekre reagálni? 

Előzmény: desmet matyi (166278)
desmet matyi Creative Commons License 21 órája -7 3 166278

Nincs mit! Talán beszéljünk már arról amit írtam, erre kérném azokat is akik minuszoltak! Még a javításra is nyomták a minuszt!Ez már  az irántam táplált személyes gyűrölet csúcsa! Mi a bűnöm?  Mit követtem el? Szándékosan soha nem bántottam senkit, rengeteg embernek segítettem, az egész életem a galambászatra fordítottam, igyekeztem hasznára lenni a tagságnak, minden tudásom közre adtam! Még is kevés! Az olyanok törnek felettem pálcát akik el sem olvassák az írásaimat, ők maguk még egy sort sem írtak sehová, de hát ilyen az élet! Én már megszoktam! Nem akarok panaszkodni, nem kell engem szeretni, még dícsérni sem kell, csak egy kis tiszteletet várnék el a galambászatban végzett munkámért!  

Előzmény: bringásgalambász (166277)
bringásgalambász Creative Commons License 22 órája 0 0 166277

Köszi a választ.

Előzmény: desmet matyi (166276)
desmet matyi Creative Commons License 1 napja -4 2 166276

A dolog nem tart sehol. Karcsi befejezte a versenyszerű galambászatot valószínű végleg. 2018 óta sokminden megváltozott, különböző érdekek feszültek egymásnak, hullottak a fejek és ez még mindig tart, ki tudja hol a vége! Az un tisztogatásnak sokan  áldozatul estek és ez nem a békés, nyugodt galambászatot vetíti előre. Többen abbahagyták, megunták a civakodást, a bizonytalan eredményeket. A háttérben működnek sokan akik névtelenül véleményezik azok munkályát akik csinálnak is valamit!  Te sem arra reagáltál amit írtam, hanem számonkértél egy olyan dologról amit nem én ígértem! Különben úgy tudom, hogy a dolog elindult, de a suttogó hangok azt suttogták, hogy az üzlet mitt csinálják, így kútba esett az egész!  Ennyit tudok válaszolni a kérdésedre!

bringásgalambász Creative Commons License 1 napja -2 1 166275

Anno! 2018-ban beígértetek egy hosszútávú klubot amennyiben H.Gy. nyeri az elnökválasztást J. Zoltánnal szemben, első évben ingyenes röptetési lehetőséggel. H. Gy. megnyerte! Inkább arról mesélj hol tart a dolog?

Előzmény: desmet matyi (166272)
desmet matyi Creative Commons License 1 napja -5 0 166274

Javítás: beszerezni helyett vásárolni

frici608287 Creative Commons License 1 napja 0 1 166273

Jól hangzik,de nem biztos,hogy a szomszéd utcába kell átmenni!

Előzmény: Eeszgéé (166267)
desmet matyi Creative Commons License 1 napja -8 1 166272

A HOLTIDŐ MINT OLYAN...  ANNO! 2018.

 

Szeretnék pár gondolatot megosztani a kétnapos maratoni versenyekről, mert most már az egész ország láthatja, hogy amit eddig mondtam, hogy a galambok bármikor képesek éjjel versenyezni. De ha erre szakszerűen vannak kiképezve akkor szinte minden másnapos versenyen esélyünk van a győzelemre. A hétvégén Achen-böl kb. 120 magyar galamb repült éjszaka is, szlovák legalább ennyi! Gyönyörű eredmények születtek!De van két olyan dolog ami elveheti az igazi győztestől a győzelmet.És most az utóbbi maratoni versenyen ez meg is történt!Mi is ez?  A jelentési kötelezettség! Természetes, hogy nem lett minden galamb jelentve az éjszka folyamán, ami ellent mond a szabályzatnak, de véleményem szerint keresni kell a lehetőséget, hogy a galamb által kétséget kizáróan megrepült eredmény elfogadásra kerüljön! Találni kell egy megoldást erre az eshetőségre is! A másik a rosszul megválasztott holtidő, amit természetesen kell alkalmazni, de olyan formában ahogy ezt a Barcelonai utakon is és még más nagy maratoni versenyeken alkalmazzák. Ezt a következő képen csinálják, hogy a győzelmet a megérdemelt galamb kaphassa és ne a 20. vagy 30. galamb !A Barcelonai vagy más nagy versenyeken a holtidő után érkező galamb újból indítja és a verseny újból megkezdődik eltörölve a holtidőt! S így a igazi győztest hirdetik ki győztesnek és nem a huszadik galambot. Nagyon sürgősen ezt Magyarországon is bekellene vezetni, mert ellenkező esetben nincs értelme a galambokat speciálisan maratonra tenyészteni és trenírozni, mert ha attól a győzelmeket a rossz számítási módszerek miatt, amik már idejüket multák, elveszik!Gratulálok mindenkinek akinek a galambja képes volt éjjeli repülésre és tudomásul kell vennünk, hogy ezek a galambok a igazi maratonos galambok. Képesek akár ösztönösen is az éjszakai repülésre, de ha erre még is tanítjuk őket még szebb eredmény érhetünk el. Aki szereti a hosszútávot az ezekkel foglalkozzon. Én személy szerint több olyan emberel felvettem a kapcsolatot akinek a galambja erre kepés volt és minél több galambot meg fogok ezekből beszerezni, mert ezeket a galambokat érdemes a hosszútávu csapat megerősítéséért tenyésztésbe kipróbálni.

frici608287 Creative Commons License 2 napja 0 0 166271

Nem tudlak követni.

Előzmény: robagkobak (166269)
frici608287 Creative Commons License 2 napja 0 0 166270

Kösz a segítséget,de nekem ahhoz is segítség kell!

Előzmény: robagkobak (166266)
robagkobak Creative Commons License 2 napja 0 1 166269

A gondolat menet legnagyobb hibája, hogy szűkítené a versenyen részt vehetők számát. Márpedig a cél az kellene hogy legyen,  hogy minél többen vegyenek részt rajta. Mondjuk ha az a cél hogy a postagalambászat egy szűk elit szórakozása legyen , akkor tökéletes gondolat.

Előzmény: frici608287 (166262)
Eeszgéé Creative Commons License 2 napja -5 0 166268

A live nem Mercedes , olyan régóta van, inkább Ford. Az Opel a Brikon, a Ford a Top, a Benzing meg az Audi. 

Előzmény: frici608287 (166262)
Eeszgéé Creative Commons License 2 napja -2 0 166267

Volt ilyen a derbybe csak ő állítólag templomba ment. Kizárták. 

Az ellenőrök meg siessenek ha ellenőrizni akarnak, azt ennyi. 

Előzmény: frici608287 (166264)
robagkobak Creative Commons License 2 napja 0 0 166266

Másold át!

Előzmény: robagkobak (166263)
frici608287 Creative Commons License 2 napja 0 0 166265

Te nyertél!

 

Előzmény: robagkobak (166263)
frici608287 Creative Commons License 2 napja 0 2 166264

Játsszunk a gondolattal.

Hétfőn reggel jelenti Gipsz Jakab az 1.galambját,még időben jött,pont még beér a munkahelyére a kezdésre.

Míg teszi a dolgát a munkahelyen,megjelennek az ellenőrök nála.Igen ám,de senki nincs otthon.

 

Most akkor mi van?

Előzmény: Eeszgéé (166249)
robagkobak Creative Commons License 2 napja 0 0 166263

Nekem megnyitja.  

Előzmény: frici608287 (166260)
frici608287 Creative Commons License 2 napja 0 2 166262

Ő nem János.

Bizonyára a Mercedes is jobb,mint az Opel,de nekem nincs ingerem a Mercedesre.

Szóval a LIVE biztos,hogy szuper dolog,de nem ér annyit,hogy gondolkodjak rajta.

De sokszor hall az ember dolgokat,hogy szoftwer frissítés miatt,meg különböző egyebek miatt perkálni,meg cipelni kell stb.

bizonyos típusokat.Ezért nekem a Bricon tökéletesen megfelel.

Előzmény: Eeszgéé (166261)
Eeszgéé Creative Commons License 2 napja -5 0 166261

Kedves János.

Hidd el nekem a live-nál nem tudsz jobb dolgot a mai postagalambászatban. Régebben felsoroltam a rengeteg előnyét, nem ismételném önmagam.

 

Üdvözöl:

Gábor

Előzmény: robagkobak (166257)
frici608287 Creative Commons License 2 napja 0 0 166260

A lehetőség érdekelne,de nem tudom megnyitani egyiket sem.

 

Előzmény: robagkobak (166258)
robagkobak Creative Commons License 2 napja 0 0 166259
Előzmény: robagkobak (166258)
robagkobak Creative Commons License 2 napja 0 0 166258
Előzmény: frici608287 (166255)
robagkobak Creative Commons License 2 napja -1 7 166257

Vegyen mindenki liveot aki ilyen versenyeken szeretne részt venni. Neki is jó, a szervezőknek is jó, a számolónak is jó. 

 

 

Sok okos gondolatot olvastam már ezen a fórumon, de ez ott van az elsők között!

Szerintem ne aprózdd el!

Csak olyan chippel lehessen indulni, amit folyamatosan nyomon lehet követni.  Nem olyan drága az.Biztos van olyan réteg aki megtudja fizetni azt is. Legalább tudnánk merre dekkolnak az eltévedt galambok.

De ha még így is sokan visznek, neveznek galambot, elő kell írni milyen típusú autóval lehet csak vinni a galambokat a gyűjtésre. Persze az autó 3 évnél nem lehetne idősebb csak hogy emeljük a színvonalat.

 

 

Előzmény: Eeszgéé (166251)
frici608287 Creative Commons License 2 napja 0 0 166256

Ja és még egy kérdés:

 

A más típusú rögzítőknél is van ilyen?

Előzmény: frici608287 (166255)
frici608287 Creative Commons License 2 napja 0 0 166255

Annak idején az Bricon rögzítőkhöz lehetett vásárolni olyan kütyüt,ami az érkezett galambról sms-t küldött a gazdinak.

Pontosan nem tudom mit kóstált ez a ketyere,de nem volt egy rossz ötlet.

Ha nem k... drága,akkor ez is lehetne egy megoldás.

Szerintem jobb és talán jóval olcsóbb,mint LIVE-ra beruházni.

 

A kérdés,hogy lehet-e ilyet venni,és mennyiért?

Előzmény: Eeszgéé (166251)
frici608287 Creative Commons License 2 napja 0 2 166254

Mit is ír a jelenlegi szabály?

 

Mindenki köteles az 1. galambját.......jelenteni.

 

Az általad jelzett galamb már a 2. galamb volt a dúcban.Az 1. le lett jelentve.

Innentől nem kifogásolható az,hogy a 2. galamb mikor lett lejelentve.

 

Az,hogy a szabály a jelenlegi formájában megfelelő-e vagy sem az egy kérdés.

 

Volna mit "módosítani" a szabály megfogalmazásán!

 

Pár éve ezt már sokszor leírtam.

Előzmény: Eeszgéé (166249)
PUFI-BÁ Creative Commons License 2 napja -1 2 166253
bringásgalambász Creative Commons License 2 napja 0 4 166252

Amíg még központi gyűjtőhelyen is azonosítás nélkül gyűjtenek galambokat addig jobb ha nem nyilvános az élgalambok érkezése. Elég ha a versenybizottságoknak megy a jelentés, hogy tudják az esetleges ellenőrzéseket végezni- Évtizedekig így volt, jól működött-

Eeszgéé Creative Commons License 2 napja -10 5 166251

Vegyen mindenki liveot aki ilyen versenyeken szeretne részt venni. Neki is jó, a szervezőknek is jó, a számolónak is jó. 

A galamb nem az eredményért repül, tehát tőle nem veszel el semmit. Se nem azért, hogy kiallitason vagy bárhol mutogassák, vagy eladják nagy pénzekért a gyerekeit. A galamb azért repül mert elküldted, ő meg haza akar menni.

Előzmény: slq (166250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!