Keresés

Részletes keresés

Dino Vercotti Creative Commons License 2007.07.24 0 0 66

"még a T. NagyHázban is hallani ilyen szavakat honatyáinktól Isten bocsá' honanyáinktól"

 

Azért a parlamentben ritka a bazdmegezés, mint a fehér holló. Volt egy pár eset, de nem ettől alakulnak ki ezek a dolgok, ez nem igaz.  

Előzmény: Uránusz (26)
Első Polgár Creative Commons License 2007.07.24 0 0 65
nebazdmeg!
Dino Vercotti Creative Commons License 2007.07.24 0 0 64

Szerintem tizenvalahány. A 30 az sok. Mert nintendo, meg ilyen köcsögségek vannak csak. Interaktív ábécétanulás, meg három éves kölyköknek angol. Amikor még magyarul sem tudnak. Egy értelmes könyvet nem vettek még a kezükbe. Persze, hogy jobb még egy ostoros zöldmoszat értőolvasási szintje is. Egy 8-10 éves kiskölyök persze romhalmazzá ver engem a Fifa 07-ben, de hát ez édeskevés.

 

Most talán demagógnak tűnök és tényleg az is vagyok.

 

 

Előzmény: Gép-ész (20)
mantissza Creative Commons License 2007.07.24 0 0 63
Nagyon intelligens ember nagyon intelligens hozzászólása. A gond csak az, hogy heveny, el nem múló orbanítiszben szenvedsz, kiskomám. Rp.:....
Előzmény: Z757 (61)
szuperfrász Creative Commons License 2007.07.15 0 0 62
ez valami zsidózás vót, bzmg?
Előzmény: Z757 (61)
Z757 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 61
Ha ezek a fránya bolsik nem győznek, az egész ország ismerné már az
összes Dakota közmondást.
Előzmény: mantissza (59)
szuperfrász Creative Commons License 2007.07.15 0 0 60
baszki, irány Szlovákia, el lehet menni
mantissza Creative Commons License 2007.07.15 0 0 59
Mit csodálkoztok? Globalista-posztbolsevik Magyarisztánban minden arra serketi a fiatalokat, hogy ordenáré módon beszéljenek.
1. a politika, élén Gyurcsánnyal (l. "elkúrtuk")
2. a mozikban játszott akciófilmek, b.... meg alámondásaikkal
3. a bulikon fellépő ún, együttesek szövegeikkel
4. a nagyon szerény magyar beszédkészségük folytán (l. iskolai magyarnyelv oktatás)
5. a sportpályákon, mérkőzéseken a csoportosan, rigmusban üvöltött trágárságok trendije...
szuperfrász Creative Commons License 2007.07.15 0 0 58
na és akkor mi van, kurvaország :-D
Z757 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 57
Az "elkúrtuk", és a "lószart mama" is trendi.
szuperfrász Creative Commons License 2007.07.15 0 0 56
Inkább fákinol mostanában a trendi ifjúság
Geyza Creative Commons License 2004.11.22 0 0 55
:-) Ne viccelj!
Előzmény: tavir (54)
tavir Creative Commons License 2004.11.22 0 0 54

:))))

OFF

Bocsánat, h csak most reagálok, de nagyon köszönöm, és megtisztelő.

ON

Előzmény: Geyza (49)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.11.22 0 0 53

"Nem baj, hamarosan vége a Gyurcsány érának és akkor majd intézkedünk!!!!:))))))))"

 

rinyálkuki szervezetet alapít a kisiskolások pofánverésére? :-DDDDDD

Előzmény: originalqszi (5)
Uránusz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 52

off/

köszi, re/méltem:)))

 

on/

Előzmény: tavir (51)
tavir Creative Commons License 2004.11.22 0 0 51

OFF

Válasz ment, arra, amiről küldted.:)))

ON

Előzmény: Uránusz (50)
Uránusz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 50

:))))

Ez aranyos...

 

off/

A lányomat úgy szoktattuk le anno 4-5 éves korában, hogy mikor azt mondta valakire, hogy "te egy nagy hülye vagy" akkor azt mondtuk neki: ez nem nagy baj, csak azt nem szabad mondani, hogy ESZTERGOM....attól kezdve csak ezt mondta: az óvónéni egy nagyon nagy esztergom volt ma is...a Laci egy esztergom... stb. stb. Később aztán rájött, hogy valami nem igazán stimmelt... hiszen a Dunakanyarban laktunk, naponta látta-hallotta-olvashatta ezt a szót....

Érdekes, hogy ma 36 évesen is nagyranyíilik a szeme ha ezt a szót hallja és még mindig rámnéz, hogy nahát milyen csúnyát mondtak már megint....:)))))))

 

on/

Előzmény: Geyza (49)
Geyza Creative Commons License 2004.11.22 0 0 49
Eszembe jut erről néhai Lőrincze Lajos egy anekdotája. Volt egy ismerős család, ahol nagy súlyt fektettek a szép magyar beszédre és mindig meghallgatták a műsorait. Személyesen is ismerte őket. Egyszer azt kérdi a négyéves kislány: - Papa! Az jó, hogy "kéjnők"? - Kéjnőőőőők??!! Hol hallottál te ilyesmit? Hát a Lőjince bácsitól! - A Lőrincze bácsitól? Micsoda?! Szörnyülködött a család. - Igen, Lőjince bácsi mondta, hogy mind a kettő helyes: kéjnénk vagy kéjnők!
Előzmény: Uránusz (47)
Nagulnov Creative Commons License 2004.11.22 0 0 48

Változik a világ, változik a szókincs.

 

Nem feltétlenül. Pl beszélgettem valakivel, húsz körüli gyerekkel - az Argó után. Azt mondta hogy nagyon zavarta őket a sok öncélú káromkodás. Amúgy éppen ezért nem szereti a magyar filmeket/Jancsó stb mert feleslegesen/öncélúan tömik tele. Mintha mind egy Ponyvaregény lenne. Nem keresztény meg bigott volt.

Előzmény: Geyza (41)
Uránusz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 47

Na eeegen.. erről beszéltem... ha egy -egy csúnya szó nem vág fejbe valakit akkor nem is igazán érti miről is beszélünk itt.. Ezt valahogy éreztetni kell már kicsi gyerekkorban, hogy pl. nem hülyézünk le senkit ... (a háta mögött se!) aztán valahogy majd csak belejön...

Egy ilyen gyerekkel negyed annyi a gondja nevelés terén a pedagógusnak is...

Előzmény: Dzsugas Viki (46)
Dzsugas Viki Creative Commons License 2004.11.22 0 0 46

Persze amíg a TV-ben, újságban, utcán, iskolában stb. mást hall egész nap

 

Igen, nem ritkán a 12 év alattiaknak csak szülői felügyletes filmekben is "csúnyán" beszélnek, a 16 éves korhatárosoknál pedig már teljesen simán elmennek a genitáliák.

Előzmény: Uránusz (45)
Uránusz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 45
Az csak jó ha sajtóhiba és "csak" 117/nap... bár szv(ny.) még az is túl sok... Egyetértek: otthon kell elkezdeni... már az első alkalommal értésére kell adni a kölöknek, hogy amit hazahozott az csúnya szó... ilyen nem illik mondani... aztán szép lassan a jó példával előljárva rá lehet szoktatni, hogy hogyan is illik beszélni... Persze amíg a TV-ben, újságban, utcán, iskolában stb. mást hall egész nap... na addig este hiába mondják a szülők, hogy nem szép.... vagy mégsem hiába...
Előzmény: Dzsugas Viki (44)
Dzsugas Viki Creative Commons License 2004.11.22 0 0 44

Sajtóhubának tűnik, való igaz, márcsak a húhaanyádok számához viszonyítva is. 

 

Szerintem elsősorban szülői nevelési feladat és felelősség odafigyelni erre, és csak másodsorban iskolai.

Előzmény: szani (43)
szani Creative Commons License 2004.11.22 0 0 43

azt hiszem ez egyszerűen sajtóhiba és egyel több egyes van azaz 1179,2 helyett inkább 179,2  ( vagy elcsúszott a tizedesvessző és helyesen 117,92)

(merthogy ezzel az ezer fölötti számmal ez teljes blődség)

 

ettől függetlenül magam is gyakran megdöbbenek utcán , buszon , hogy milyen mocskosan beszél a gyerekek egy része.

Előzmény: Dzsugas Viki (-)
Uránusz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 42

:)))

Változik változik tudom én is dehát milyen irányba???!!!:)

Jó- vagy rossz irányba...

Előzmény: Geyza (41)
Geyza Creative Commons License 2004.11.22 0 0 41
Változik a világ, változik a szókincs. Pár éve olvastam valamelyik újságban egy olvasói levelet. Az illető táviratot szeretett volna feladni telefonon. Mondja a címet: Szügy, Kossuth Lajos u. 3. - Hogy hívják a helységet? Kérdi a kisasszony. - Szügy! - Cügy? Nem értem! - Szügy! Tetszik tudni, a lónak is van! - Na ne disznólkodjon!!! -válaszolja a kisasszony...
Előzmény: Uránusz (40)
Uránusz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 40
Lehet, hogy rosszul neveltek de nekem fizikai fájdalmat okoz ha egyfolytában csúnya szavakat kell hallgatnom. Solohov remek regényeket írt ..de nagyon nehezen bírtam elolvasni pl. a Csendes Dont... ez van sajnálom...
Előzmény: Geyza (37)
Uránusz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 39

egyébként pontosan megfogalmazva a mondás valóban így helyes:

"von Haus aus" :))) dehát bennem úgy ragadt meg a lényege... vagyis otthonról hoz valamit.. pl. műveltséget, tudást...:)

Előzmény: Törölt nick (33)
Gép-ész Creative Commons License 2004.11.22 0 0 38

Ja, a viccet ismertem, jó :) Engem mondjuk az ilyen nyilvános káromkodások (Parlament, tévé, satöbbi) azért zavarnak, mert ilyenkor elgondolkodom, hogy az illető hogy került oda, ahol van, ha még arra is képtelen ügyelni, hogy kulturáltan viselkedjen. De konkrétan az, hogy hallottam egy káromkodást, nem nagyon érdekel.

Előzmény: Uránusz (34)
Geyza Creative Commons License 2004.11.22 0 0 37
Nézzétek meg a Katonában Spiró György "Koccanás"-át! Ott a b+ az előforduló legkulturáltabb kifejezés:-( ---- De a darab jó! Bémutatja a nagy magyar valóságot, sajna.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!