Keresés

Részletes keresés

glad Creative Commons License 2007.06.22 0 0 20

Nos az ED alapvetöen No-ból szerzi be az áruit így bár a magyar törvényeknek megfelelőek a papírjai még is macerás lehet a gari és a magyar használati is soványka. Egyik haverom majdnem megjárta velük.

 

Alapvetöen már nem sokkal olcsóbbak szóval ha csak ha kisi a diffi szerintem nem éri meg náluk venni, de persze ha sokkal olcsóbbak vagy egyszerüen csak náluk van valami akkor persze lehet alternatíva.

 

Én magam ha nem is tőlük, de hasonló cégtől vettem drága gépet, de megtakarítottam több mint 50ezer ropit. :)

Előzmény: pityesz78 (18)
glad Creative Commons License 2007.06.22 0 0 19

Ezt a véletlent hogy pont most milyen elsüllyedt topic kerül elő!

Százbolhának jó az érzéke, hogy pont most emlegette. :)

 

 

pityesz78 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 18
Sziasztok. Extrem Digital tapasztalatok?
glad Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17

Hááát az asszony azt mondja otthon, hogy a családi költségvetésnek a KM D5 is túlzás és gondolkodjak egy Pana Fz7-ben.

Levagyok súlytva de hát a pénz az pénz.

 

Mondjuk ez a kérdés kör lehet megér egy új topicot, de mekkora különbség van egy felhasználó szemponjából egy compact és egy tükörreflexes digi gép között?

Objektívet nem tudok cserélni az tény, de az meg aztán pláne nem menne anyagilag.

 

Szóval megéri az a +70ezer Ft?

 

KonicaMinolta D5  VS. Panasonic DMC-FZ7  ???

arnyekxxx Creative Commons License 2006.03.28 0 0 16
én pl osztrákföldröl rendeltem a 7D-t egy veszprémi cégen keresztül kicsit több mint 1 honapja, akkor (250Ft-os euroval számoltak) 153e Ftot fizettem a vázért. Persze itt garis gond esetén kavarás lehet, magyar márkaszrviz nem játszik, osztákoknál kell szervizeltetni. Ha olyan obit vettem volna hozzá amit az 5D-hez adnak, kijött volna egy magyar 5D árbol az egész. Persze azota az euro drágult és az árak fentebb mentek osztákéknál.
Előzmény: glad (15)
glad Creative Commons License 2006.03.28 0 0 15

Anyagilag abszolút a D5 a plafon.  :(

 

Tényleg, hol érdemes ezeket a  gépeket megvenni???

Előzmény: arnyekxxx (14)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.03.28 0 0 14
ha a beltér számit akkor jol jöhet a minolta stabilizátora. Ha meg picit többet is rászánsz a D7 is ott lehet a versenyzök között, amivel teljesen viszatérhetsz zenit feelinghez :)
Előzmény: glad (13)
glad Creative Commons License 2006.03.28 0 0 13

Sziasztok, mostanában állok a nagy lépés elött és a tapasztaltak tanácsát kérem.

Korábban Zenit XP12 el nyomultam aztán az első digit gépem egy compact Fuji lett. Elégedett vagyok, de csak húz a szivem a régi jó állítgatós tüköreflexes felé. :-)

 

Alapvetően természet fotózásra lesz, de mellékesen reklámokkal is foglalkozom szóval zárt térben is állnia kell a sarat. Szélsőséges extrák nem kellenek (csillag járás foto, stb).

 

Most már két gépre szűkitettem le a kört:

KonicaMinolta D5

Pentax DL

 

Mik a vélemények?

Vagy esetleg más gép is szóba jöhet?

 

Előre is köszi!

Glad

rgb99 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 12
Hober mallow! Akkor gratula, sok sikert!
Előzmény: hober mallow (11)
hober mallow Creative Commons License 2003.02.14 0 0 11
Köszi a segítséget. Végül is a hölgy egy 2,1 Mio pixeles gép mellett döntött. Hogy mennyire félre lehet a nöket ismerni, azt mi sem mutatja jobban, hogy a fö döntési kritérium a gép színe, meg a formája ("olyan kis helyes"), meg hogy csak egy gombot kell nyomni, volt. Az eladó persze frankón ki is használta a helyzetet. De a kép se rossz, ezt a helyszínen PC-n és nyomtatón lehetett ellenörizni. Hja, a "boldogságnak" a különbözö emberek számára különbözö kritériumai vannak. Ami nekem fontos, az lehet, hogy másnak nem az. Végül is itt az volt a fontos, hogy a maca happy legyen. A dolog 48 eFT-ba került+egy 32 MB-es memória árába. Szerintem azért lehetett a gép viszonylag ilyen olcsó, mert már kifutó modell. De kb. 30 különbözö masina megtekintése után (nekem meg az eladónak már eléggé tele volt a bögyünk), ugye "hát nem édes, és olyan jól megy a kirándulóruhámhoz?". OK, akkor legyen, aminek lennie kell. Biztos te is tudod a saját tapasztalatodból, hogy hogyan megy az ilyen.
Előzmény: rgb99 (9)
Sanya_67 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 10
A Minolta S404-es sem rossz gép!! 4 megapixel, 4x zoom és bruttó 150 ezer Ft.

Sanya

Előzmény: hober mallow (6)
rgb99 Creative Commons License 2003.02.13 0 0 9
Hober mallow, szia! Én a helyedben min. 3x-os optikai zoom-os és 3Mio-pixeles gépet vennék. Ezt könnyű kihasználni, nem hinném, hogy felesleges. Ezen belül olvasgasd végig a topicokat, hogy melyik gépről milyen véleményeket írnak. Az sem mindegy, hogy mekkora az exp. késedelme, milyen az optika minősége,- fényereje, és milyen memóriakártyát használ a gép. (Arról nem beszéltem, hogy mit kapsz még hozzá: akku, töltő, kábel, szoftver...)
Előzmény: hober mallow (6)
Sanya_67 Creative Commons License 2003.02.13 0 0 8
Árát elfelejtettem: bruttó 130. Van férfi aki most ad el ilyet 100-ért + 1 aksival!! 2003. jan. 7-én vette azóta "nagyobbat" vett.

Sanya

Sanya_67 Creative Commons License 2003.02.13 0 0 7
Pl:Nikon Coolpix 3500. 3 Mpixel, 3x opt zoom, szemüvegtok méretű, nézd meg a www.digitcam.hu-n.

Sanya

Előzmény: hober mallow (6)
hober mallow Creative Commons License 2003.02.13 0 0 6
Köszi a segítséget. A képek nagyságához: Normál képeket akar a holgy csinálni, szóval semmiféle nagyméretü tablókat, stb. Eddig ez úgy möködött, hogy a filmet beadta elöhívatni és megrendelte egyúttal egy viszonylag olcsó helyen a képeket. A 2,1 Mio pixel fedi ezeket az alkalmazásokat, vagy 3 Mio pixel kell? Eddig egy olyan automata gépe volt (ill. van), amin fix objektív van, s nem kell vele mást csinálni, csak a gombot megnyomni, ill. a filmet cserélni (egy FUJI gyártmányú automata kaszni, ami 5 évvel ezelött 110 DM-be került). Ezt azért írom, mert ugyan nem a legolcsóbb gépet akarom venni, de nem akarom olyan gépre szórni a pénzt, amely lehetöségeinek a felét sem használja ki. Lényegében a családban, családról készült fotók készítéséröl van szó. Mit javasolsz?
Előzmény: rgb99 (3)
krani Creative Commons License 2003.02.12 0 0 5
szerintem elsősorban azt kell eldönteni,hogy mennyi pénzt szán rá és utána kellene válogatni:)
kb 100.000 ftból már megfelelő gépet lehet venni,persze felső határ a csillagos ég.
pl Olympus Camedia E10 br. 279.000 Ft
Nikon D-100 br 726.000 Ft
Előzmény: hober mallow (1)
rgb99 Creative Commons License 2003.02.12 0 0 4
Ohajka, szia! Elkevertél valamit a kivánságlistádon: fontosságban összekeverted az optikai (fontos) zoomot a fölösleges digitális zoommal.
Előzmény: ohajka (-)
rgb99 Creative Commons License 2003.02.12 0 0 3
Hober mallow,szia! Nézz végig néhány topicot bőségesen kitárgyalják a gépek tulajdonságait, DE: Ne foglalkozz a digitális zoommal, mert bármelyik képfeldolgozó programm megteszi ingyen. Az optikai zoom a fontos. Más: a 2Mio-pixel 10*15cm-es laborképet eredményez 300dpi-s dig laborgépen. A 3Mio-pixeles 13*18cm-t. (kb.)
Ha nagyobb képet szeretnél, vagy részletnagyítást, akkor átméretezheted (jelen esetben interpolálhatod)a képet a programmal. Ezt tenné a digitális zoom is. A késleltetés alatt valószínűleg nem az önkioldóra, és nem 10sec-re gondolsz. Kompakt digit gépeknél a gomb megnyomása és a képkészítés között eltelik (kevés, de mérhető) idő. Ez kb. 0,05-0,5sec nagyságrendű lehet. (Nálam jobban hozzáértőktől pontosabb adatokat kaphatsz).
Előzmény: hober mallow (1)
PETYUS Creative Commons License 2003.02.11 0 0 2
A 10 s késleltetés az úgynevezett "önkioldó". Beindítod, odasétálsz a gép elé, és lefényképez téged.
Előzmény: hober mallow (1)
hober mallow Creative Commons License 2003.02.11 0 0 1
Tisztelt digitális fotószaktudorok. Családunk egyik nötagja szeretne ajándékbe egy digitális gépet család körüli amatör képekre (egyszerü kezelhetöség is fontos!). Eddig egy automata kisgépe volt. Szerintetek hol érdemes beszállni? 2,1 Mio pixel, 3xdigitális, 2xoptikai zoom már elég jó a célra? Mi az, hogy 10 s késleltetés? Van olyan digitális gép, ami azonnal készít képet? Tanácsaitokat elöre is köszönöm.
Sanya_67 Creative Commons License 2003.02.03 0 0 0
Szia!

Árat nem írtál! Media Mark-ban 140000-ért Konica 4 Mpixel, 3x opt. zoom, ennyiért elég jó - munkatársaim is vettek. Ugyanott Minolta S404 150000-ért 4 Mpixel, 4x opt.zoom.

Vagy ha sok pénzed van a GAIA Multimédiánál Fuji S602, 228000-ért, 3-6 Mpixel, 6x opt. zoom

és hogy hol vegyél: Media Mark (ált. kifutó típusok) - www.gaia.hu stb...

ohajka Creative Commons License 2003.02.02 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Van jelenleg egy HP120-as kisgépem. Ez így hobbyszinten meg is felel nekem, viszont van 1-2 dolog ami miatt vennék egy újat és a ti tanácsaitokra lenne szükség, hogy melyik az a modell ami nekem megfelelne.

Szóval, amit kellene hogy tudjon:
-2-3 Mpixel felbontás
-LCD Kijelző
-CF memóriahely
-Éjszakai is jó fotókat lehessen vele készíteni!!!! (Legfontosabb)
-32bit-es színfelbontás
-min. 2x digitális zoom
-Automatikus fénybeállítás

Ami még jó lenne ha tudna, de nem olyan égetően fontos:
-Vörös szem effektus szűrése
-Optikai zoom

Szóval kérném a tanácsotokat, hogy melyik ez az alsókategóriás gép ami ezeket tudja.... Előre is kösz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!