Keresés

Részletes keresés

schramjanko Creative Commons License 2007.01.23 0 0 18
Ja, a Mona Lisa-t én kb. két éve simán fényképeztem, csak a vaku volt tilos, de azt elég sokan lesz@rták.
schramjanko Creative Commons License 2007.01.23 0 0 17
Sziasztok.

Én némelyik országon belül is változó dolgokat tapasztaltam. Indiában például a fiatal, iskolázottabb réteg nagyon szereti, ha közös képek készülnek ahol köztük állsz, és ugye utána az elmaradhatatlan email cím csere, amire el kell küld a képet:-) Ők kedvesek, örülnek a fotózásnak. A turistásabb részeken, ha véletlenül a teve felé fordítod a géped, már kérnék is a pénzt, nembeszélve arról ha valakiről portrét szeretnél. Akkor inkább egy tele!!! Burma egészen más, ott szinte mindenki örül ha gép elé kerül, sőt a szülők büszkén tartják a gyermeket, hogy minnél jobb fotók készüljenek. A legjobb mikor visszanézik az lcdről, és néha több percig nevetnek a képken:-))))) Nagyon kedves ország, szinte csak jószándékú emberekkel. Thaiföld, Kambodzsa hasonló, de itt azért néha már megemlitik az aprót a képért, de közel sem az indiai szinten.
canon.Eos Creative Commons License 2007.01.20 0 0 16
"bennem mé mindig meg van a vágy, hogy egyszer lefényképezek egy áthúzott fotómasinát ábrázoló képet:-)"

azt nyugodtan fényképezheted!ugyanis mint általaban akreszben a tabla vonalatol tilos a fényképezés!

O:
Előzmény: N. Domi (11)
canon.Eos Creative Commons License 2007.01.20 0 0 15
csak 1.2 es fixel? 1.8 assal már nemis?

Előzmény: N. Domi (11)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.01.17 0 0 14
Mona Lisa-t cserélgetik, néha az eredti is a falra kerül és gondolom azért nem szeretnék, hogy valaki fotózza, mert lehet, hogy vmi digithátfalas ördög arról készítene hamisíványt:)
Előzmény: szvl (13)
szvl Creative Commons License 2007.01.17 0 0 13
Ha a mona lisát nem szzabad fényképezni, akkor mért láttam olyan képet, hogy soksok ember fényképezi a festményt...?

10 éve még szabadott Mona Lisa-t fotózni (akkor a tesóm készített is képet ahol tolongtak és fotóznak a látogatók).

Másfél éve jártam utoljára a Louvre-ban, akkor Mona Lisa környékén tilos volt fotózni. Tudom, hogy nem tartozik ide, de nem tudom kihagyni: még megállni sem szabad Mona Lisa előtt. Ha valaki áhítattal szeretné nézni a képet, akkor még mielőtt átszellemülne továbbküldi a biztonsági őr, mert fenntartja a többieket. :-o
Előzmény: N. Domi (11)
tommmmas Creative Commons License 2007.01.16 0 0 12
Belgrád: bátran mindenhol mindenkit fotóztunk, necces helyeken is. Sokkal kedvesebben reagáltak mint idehaza bármikor.

N. Domi Creative Commons License 2007.01.16 0 0 11

jaja. gyönyörűen f1.2-es fixel bemehetsz, iso 800-on csinálhacc képeket...?

Egyébként bennem mé mindig meg van a vágy, hogy egyszer lefényképezek egy áthúzott fotómasinát ábrázoló képet:-)

Ha a mona lisát nem szzabad fényképezni, akkor mért láttam olyan képet, hogy soksok ember fényképezi a festményt...?

Előzmény: nikonboy (10)
nikonboy Creative Commons License 2007.01.16 0 0 10
talán azért találták ki az állvány s vaku tiltást, nehogy jól megörökitettfotót vigyél haza... kellemes képstabis cuccal ez véghezvihető......  és eztmég nem is tudják :)))
Előzmény: szvl (8)
Fülöp Dani Creative Commons License 2007.01.16 0 0 9
Valahol hallottam, hogy az usában nem lehet bevinni az állványt, mert "mi van ha bomba van benne", és vakuzni sem lehet... magyarul ne reprózd le a képeket (álvány nélkül, szar fényben ugye). De bizonyos fogadásokon a biztonsági ember előtt exponálnod is kell egyet, hogy nem-e távkeresős pisztoly a géped... ezt is csak hallottam.
szvl Creative Commons License 2007.01.15 0 0 8

Erről jut eszembe, hogy a francia múzeumokban alpvetően mások szoktak lenni az előírások, mint itthon. Általában szabad ugyanis a múzeumokban fotózni. A Louvre-ban pl. csak Mona Lisa környékén tilos. De ott, ahol a vaku kárt okoz (pl. festményekben, régi szövetekben) ott a vaku használata tilos - gyakran ott is ahol nem okoz kárt. Általában tilos az állvány használata is (gondolom a tömeg miatt és azért, hogy ne verd szét vele a berendezést). Ugyanakkor az általam sunyiállványnak nevezett szerkezet megengedett (az a kb. 15 cm magas kis állvány amit valószínűleg makrófotózáshoz találtak ki). Ilyen kis állványt érdemes beszerezni, mert a segítségével és az önkioldóval nagyon szép képeket lehet készíteni pl. egy kis párkányról.

 

Előzmény: fisherhu (6)
fisherhu Creative Commons License 2007.01.11 0 0 7
A feltett kérdésre "nulladikként" általában nulla értelemmel válaszolni.
Van akinek ez az élete.
Előzmény: ÁrvaTóth (5)
fisherhu Creative Commons License 2007.01.11 0 0 6
A franciáknál (Notre-Dame) láttam, hogy a vakut tiltó tábla mellett villogtak a franciául beszélő (gyanítom francia) népek. A teremőr bácsi meg ott aludt.
Nem mint követendő példa. De a Louvre-ban is szinte mindent lehet, a józan ész és jólneveltség határain belül.
ÁrvaTóth Creative Commons License 2007.01.11 0 0 5
Mi az a nullázás?
Előzmény: maydayray (3)
Fülöp Dani Creative Commons License 2007.01.07 0 0 4
Én egyszer a körösfeketetói vásáron (Negreni, Románia) fotóztam, mikor odaszólt hozzám egy cigánygyerek félig románul félig magyarul, hogy fotózzam le, és nagy büszkén bepózolt :D
Előzmény: G_ArchAngel (-)
maydayray Creative Commons License 2006.12.14 0 0 3

1. nullázást MÁSNAK illik meghagyni

2. Marokkóban, főleg a városokon kívül ne akarj nagyon embert fotózni, hozzánk követek akartak vagdosni. a turizmusban jártasabb embereket annyira nem zavarja, de különösebben egyik sem szereti, szóval ott tényleg nagyon óvatosan. épületeket bármikor nyugodtan, csak ember ne járjon a környéken (néha a városiak is meglepő gyorsasággal tudnak visszaiszkolni, ha látják, hogy éppen készül a fotó)

Előzmény: G_ArchAngel (0)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 2
Egy konkrét hely: Törökország.
Ahol sok hülye és tudatlan turista fordul meg, ott már mindenhez hozzá vannak szokva.
Azért ezeken a helyeken is örülnek, ha udvariasan megkérdezed, hogy lehet-e?
Amit nem nagyon illik:
1. A mecsetben ima közben fotózni.
2. Konzervatív muszlimokat fotózni.
3. Falun engedély nélkül embereket fotózni.
Általában meg fogják engedni, csak egy-két helyen kérnek érte némi pénzt. A legtöbb helyen szinte büszkék lesznek, hogy modellt állhatnak.
Az általános illemszabályokat tessék betartani, vagyis ahol nem lehet vakuzni, ott ne! Ahol hosszú nadrágot/szoknyát, illetve a nőktől kendőt kérnek (vallási helyek), ott tessék felvenni!
Ahol nem lehet elkóvályogni fényképezni (pl. Pamukkale), ott tessék az engedélyezett útvonalon maradni! Ezek egyszerűnek ható szabályok, de sajnos sok utam során azt láttam, hogy az állítólag kultúr-országokból érkezők többsége az alapvető illemszabályokra is szarik.
A többi nem lesz gond. Egyébként a legtöbb helyen, ha nem szeretnék, akkor először úgyis kultúráltan (de mediterrán temperamentummal) szólnak érte.
Előzmény: G_ArchAngel (-)
datee Creative Commons License 2006.12.14 0 0 1
en kulfoldon a legritkabb esetben fotozom :)
Előzmény: G_ArchAngel (-)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.14 0 0 0
tudom...
zéró
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.14 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

Arra lennék kíváncsi, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a külföldi fotózással kapcsolatban.
Elsősorban a nem kiemelt turisztikai jelentőséggel bíró településeken, tájegységeken előforduló reakciókra és tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Tehát svájci falvaktól az eldugott erdélyi tanyákig, netalán római külváros vagy egyiptomi szegénynegyedben szerzett tapasztalatokról olvasnék.

Természetesen a (például) görög és horvát tengerparton vagy nagyvárosokban, Párizsban és Madridban járt fotósoktól is szívesen olvasnék tanácsokat...

Illetve érdekelne az emberek hozzállásása is a fotózáshoz - finnek, norvégok, olaszok, arabok, gallok, japánok, indiaiak...stb...stb...

Hol érdemes előre elnézést és engedélyt kérni, hol várják el az aprópénzt (Afrika vagy India?)
Melyik közösségek tagjai viselik el, hogy a privát szférájukban nagylátószöggel készitsünk riportokat és hol nehezményezik a telével portrézó fotósok tevékenységét...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!