Keresés

Részletes keresés

Barna76 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 1207

Én Budapesten, a Jurta Korcsmában  (XIV. ker Thököly Hungária krt sarka) szoktam kézműves söröket kóstolgatni.

 

Legjobban a következő sörök ízlettek:

 

Tripla Meggy - Legenda sörfőzde

Szilvás sör Békésszentandrási sörfőzde

2222 - Bigfoot

Zip's Imperial Stout - Zip'S

Winternacht - Fóti Sörfőzde

Razzia - Bigfoot

 

lucabrazi Creative Commons License 2014.12.26 0 0 1206

Talán ez nem rossz,csak drága a 250 ft-ért,ezért már kapsz Pilsnert .

Viszont a sima "kalsszikus"(Még most is röhögök ezen)az írtó rossz lett,gyomorsav termelő.

Előzmény: Törölt nick (1205)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.10 0 0 1205

Soproniiii!

laszlo.vandus Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1204

úúúúúú ez tényleg nagyon jó hely, csak hónapokig kell rá spórolnom, hogy egy jó kis napot csapjak ott, és tapasztalatból beszélek. megérte! jövőre ismétlés. :D addig is fogynak a heineken hungary termékei! gut wasser kaiser :DDD

Előzmény: szabinatomka86 (1203)
szabinatomka86 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1203

A budavári sörfeszivál tényleg nagyon jó - rengeteg finomat kóstoltam ott, de szerencsére azért annyit nem, hogy törlődjenek az emlékeim :)
A kézműves sörök szerelmeseinek tudom javasolni az előbb említett helyet: http://www.kezmuvessorok.hu/skanzenclub.php

mellesleg Gut. Besser. Gösser ;)

Előzmény: parahara (1202)
parahara Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1202

A budavári sörfesztiválon találkoztam idáig egy helyen a legtöbb kézműves/különleges sörrel :) idén is feltétlenül megyek!
Ami kellemes csalódás volt még nem hétköznapi sörök terén, az a nagy port kavart "közösségi dohányzóhely" :) bármennyire is utálom a cigifüstöt, a hangulatos hely, és a finom sörök valahogy elfeledtették velem ezt egy este erejéig

Előzmény: Lion-E (1199)
bubligum Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1201

Gut, besser, gösser :D Ennyit erről :D

- szikra - Creative Commons License 2012.07.27 0 0 1200

Kinek melyik...

De vannak különleges, finom sörök nálunk is, pl.

 

Szent András Könnye

Szent András Könnye magyar ízesített barna baksör[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

hogy csak egyet említsek.

Lion-E Creative Commons License 2012.07.24 0 0 1199

Budapesten itt kaphatók kézműves sörök (kisüzemi magyar sörök): www.panniboltja.hu

3 főzde sörei ;)

Előzmény: ton____jo (1198)
ton____jo Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1198

Jó is lenne ha több helyen lehetne kapni ezekből a kisfözdei sörökből.

A fax venne ilyen külföldi kézben lévő "magyar" "söröket".

Ráadásúl az ár föl a szeszfok meg le, lassan átlagban 4 alá kerülünk.

Tavaly sikerült innom békésszentandrási fekete sört az is király volt

Előzmény: tankhajó (1195)
tankhajó Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1197

Kűttem!

Előzmény: 000 Dave 000 (1194)
Ayreon Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1196

Megvolt

Előzmény: 000 Dave 000 (1194)
tankhajó Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1195

Mútkor dobtam egy hátast. Véletlenül Pásztóra vetődtem, sört akartam venni, mondják a helyi erők, hogy menjek el a Pocak fantázia nevű palackos áruk boltjába. Ott vettem műanyag üvegben Palóc sört. Minden tekintetben agyonbaszza a 700  ft-os söröket! Hajrá Palócország!!

Előzmény: ton____jo (1193)
000 Dave 000 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 1194

Sziasztok! Szükségem lenne néhány szakértői véleményre :) http://kwiksurveys.com/?s=LLKDFL_b694c1e4  csapolt sörökről szóló kérdőív. Nagy segítség lenne a szakdolgozatomhoz és megköszönném, ha kitöltenétek páran :)

ton____jo Creative Commons License 2012.03.29 0 0 1193

Vettem egy Drher bak sört nagyon finom ,de azért 300 forintot elkérni

és ilyen karcos,retkes,100 szor használt üvegebe tölteni....

Legközelebba cimkét is lespórólják,majd ráírják alkoholos filcel hogy dréher

 

Előzmény: gemini1966 (1191)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 1192

borsodi, az élet habos oldala :d

gemini1966 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 1191

dreher ( kőbánya, és nem az olasz ), prazdroj

wretches Creative Commons License 2011.04.13 0 0 1189

mindenből lehet sörnyitó ugye. helikopterből is: http://attyaeg.blogja.net/permalink.php?PostID=654 :D:D

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 1188

Ok,csak a magaslovas pestidumák álltalában kibasszák a biztosítékot.

Ezt a Heinekkenes témát nem értem de egészségedre.

Viszont inkább iszok aranyászokot mint divatsört ami igazából olyan semmilyen;-)

 

Előzmény: MartonkaFull (1187)
MartonkaFull Creative Commons License 2011.04.13 0 0 1187

Nem egészen világos, hogy miért támadsz egyből??? Nyílvánvaló ha már felmerül a kérdés akkor az a valaki nem egy életben egyszer akar házi sört inni hanem töbször is hisz ilyen helyet keres, ha megkostolni szeretné rendelhetne... És mivel ha tetszik ha nem magyarország népességének több mint 10% pesten vagy ahhoz nagyopn közel lakik ellenben az általad említett helyhez közel valószínűleg kevesebben azt hiszem jogos volt a felvetésem.

Az meg, hogy én merre szoktam járni arról fogalmad sincs és kérlek ne is személyeskedj, én sem tettem, de hogy egy sörözésért nem fogok kilómétereket utazni az is biztos, ha meg igen akkor egyenesen Ausztria...

Egyébként tegnap este is beültünk egyik jóbarátommal sörözni, de csak Heineken-t csapoltak (ami nem aranyászok :)), tehát ezzel kellett beérni :)

Előzmény: Törölt nick (1186)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1186

 

Szaros Pesten kívűl is van élet,ha 8-assal keezdődik ha nem.

Egyébként van 6-ossal kezdődő is, ami igen jó Békésszentandrás!

De aki csak pesten él, és életében nem jár máshol annak hiába beszélek;-)

 

Előzmény: MartonkaFull (1184)
Vampira99 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1185

Van Budapesten is egy sörözőlánc. Az a neve, hogy Mister Söröző, és több kerületben is megtalálhatjuk, azt hiszem a Kőbánya-Kispest metróállomáshoz közel van egy. Na, állítólag ott lehet még jó házisört kapni egész olcsón.

 

Én nem a Heinekent tartom a leglágyabbnak. Akkor már inkább a 'nagy' belga sörök, amiknek olyan telített az ízük. De buliba pl a Heineken is tökéletes.

Előzmény: MartonkaFull (1184)
MartonkaFull Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1184

Ez szép, de Zámoly???? 8-assal kezdődik az irányítószáma is .) Kétlem, hogy sok embernek megfelelő lenne... Arról nem is beszélve hogy az itallapukon még csak árak sincsenek :S

Én eddig egy helyen kaptam ittam Budapesten házi sört mégpedig a Tekecsárda nevű helyen a Blahátol 5 percre, de sajnos mára már ott sem kapható... Tavaly még igen de ma már nem, pedig nagyon finom kellemes lágy íze volt. Mondjuk kicsit kevés volt benne a szénsav, de ez nem is igazán zavar, mert legalább több könnyebben csúszott :) Kicsit talán a Heineken-hez tudnám hasonlítani az ízét, csak kevesebb szénsavval meg kicsit még lágyabban, habár a Heineken-t így is az egyik leglágyabb sörnek mondanám..

Előzmény: Törölt nick (1183)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.07 0 0 1183

Csak úgy kapásból;-)

http://www.pedrosorozo.hu/index.php?page=sorfozo

 

Van több is az országban,törvény javaslatot is most adtak be ennek a támogatására a multi sörgyárakkal szemben.

Előzmény: vbabra (1180)
i love metric Creative Commons License 2011.04.07 0 0 1182

Óhh! Ha te azt tudnád! :D

 

Ismerek legalább 5 helyet csak Budapesten ahol házi sört forgalmaznak. Mondjuk nem mindegyik finomabb vagy olcsóbb, mint a nagy sörgyárak termékei, de azért akad olyan hely ahol olcsón kapsz finomat. A körúton az egyik helyen például kifejezetten finom, bár kicsit vízes a házi sör.

De azért van kevés helyen, mert sok esetben a vendéglátósok nem akarnak ilyennel foglalkozni, meg amúgy is vizezik a gyárból hozott söröket is. Meg persze az is ott van, hogy hamarabb romlik, mint a palackozott, ez pedig nagyobb "fogyasztóvédelmi felelősséggel" is jár.

 

A vendéglátósok nagy része meg sikítva menekül ha a fogyasztóvédelem szót meghallja! :D

Előzmény: vbabra (1180)
johspeed1 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 1181

Ha az ember otthon főz magának sört, akkor szerintem nem megy kocsmába, hanem áthívja magáz a haverokat. Már persze, csak, ha jófej. :D

 

A sörnek valószínűleg tényleg nem nagy az előállítási költsége. A kérdés már csak az, hogy mennyi fogy az adott helyen sörből és annak az előállításához szükséges felszerelés és technikai háttér fenntartásához mennyi pénzre van szükség. Nem is beszélve a mindenféle engedélyeztetésről: HACCP meg ilyenek.

Egy nagyobb szórakozóhely, szerintem simán csődbe tudna menni rövid úton.

 

De az elgondolás tényleg szimpatikus. :)

Előzmény: vbabra (1180)
vbabra Creative Commons License 2011.04.07 0 0 1180

A házi sörnél nincs jobb! Igaz elég hülyén nézne ki, hogy bemegyek a kocsmába, és kösz nem kérek semmit, hoztam otthonról.. :)

Amit viszont furcsálok, hogy egy kocsmában se készítenek házi sört..(vagy van ilyen, de én nem találkoztam ilyen hellyel?) pedig szerintem a kocsmárosnak is megérné, egyáltalán nem nehéz és nem drága előállítani.

Abban is biztos vagyok, hogy kereslet is lenne rá.

bubireni Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1179

A Heineken a kedvencem, nem olyan keserű és imádom a relámokat is!:D

i love metric Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1178

Vagy veszel palackozott sört és nem a csapból kérsz korsóval. Nem kerül sokkal többe és mégis normális sört ihatsz nem pedig egy vízezett pancsolt valamit...

 

Szerintem pont azért engedheti meg magának a legtöbb vendéglátós, hogy felvizezze a söröket, mert nálunk nem létezik olyan sörkultúra, mint a németeknél, cseheknél vagy a szlovákoknál. Itt igényesek a normális sörre ami nem mondható el rólunk. Meg persze amíg az átlag magyar csak egy igénytelen alkoholos italnak tartja a sört amit csak a munkásemberek isznak a kocsmában, addig nincs miről beszélni.

 

Ha mondjuk az általad említett sörök számítanának alapnak a sörivók körében akkor már kezdeti lépésnek elindulhatnánk abba az irányba, hogy nem pancsolt vacak kerül a korsódba, hanem igazi sör!

Előzmény: johspeed1 (1177)
johspeed1 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1177

Tényleg egyre kevésbé van söríze a sörnek! És én kifejezetten vizesnek érzem a sörök többségét, főleg a szórakozóhelyeken, fesztiválokon, ahol még tovább vizezik őket. Az meg már nagyon nem sör. Akkor már inkább veszek picit többért Gössert vagy Heinekent, mert azok még tartják magukat annyira, hogy odafilgyeljenek a minőségre.

A legjobbak nyilván a Guinness meg a belgák, de arra még azért nem futja minden alkalommal.

Előzmény: mopsar (1172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!