Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

lapar Creative Commons License 18 órája 0 0 111152

A Barum a Trabin is királység volt a Pneumant diagonal után.

Előzmény: t.lantos (111151)
t.lantos Creative Commons License 19 órája 0 0 111151

A Škoda gyári gumi a (főleg a face-lift 120-as) 4 évszakos, eléggé telies minta volt. Az egész jól elvoltunk hóban is

Előzmény: lapar (111150)
lapar Creative Commons License 20 órája 0 0 111150

"hazajottem Bécsből 6 éves nyári gumival olyan hóban"

 

Most akkor arról is beszélhetnénk, hogy 30-40 éve is megjártuk a Tátrát, és nem hogy téli gumi nem volt, de bármilyen gumi is nehezen.

Az aztán más kérdés, hogy csak csodáltam a szlovákokat, hogy hogy mennek a kispolszkival, Skodákkal a hegyre, miközben én a Trabival elkapartam. Gondoltam is rá, hogy ennyire f@sz biztos nem lehetek, de nekik már akkor volt téli gumi.

Vagy a Ladára Zakopane környékén vettem hóláncot, mert húsvétkor leesett 15 centi hó. Ugye a szovjet bakalit nem nagyon hasított a hóban.

Előzmény: t.lantos (111148)
Garfield007 Creative Commons License 23 órája -1 0 111149

A télin nem vitatkozunk, bár a mostani négyévszakosokkal simán mennek síelni is, de aki sokat megy, úgyis meg kell vennie. 

De ez a biztosító/hatóság/ufók meg fognak büntetni, mert az nem téli, már kezd tényleg unalmas lenni... 

Előzmény: t.lantos (111148)
t.lantos Creative Commons License 23 órája -1 0 111148

Attól még a tokig havas útra tervszeruen készülők vegyenek szépen rendes telit :)

Mondjuk én is hazajottem Bécsből 6 éves nyári gumival olyan hóban, hogy le kellett jönni az autópályáról, mert beállta, szóval nem.lehetetlen vele közlekedni, de azért nem.art, ha nem.sok a kanyar és sík az út :)

A kotozkodoknek: reggel volt kB 15 fok, és talán október eleje közepe volt.

Előzmény: Garfield007 (111147)
Garfield007 Creative Commons License 24 órája -5 0 111147

És b+ pár évente előkerül és nem értik. 

Ha éppen nem a friss szabályozott Szlovákia, akkor az első bálozó osztrák síelők kerülnek elő és nem fogja megérteni, mert neki télije van úgyis :-D

Előzmény: t.lantos (111146)
t.lantos Creative Commons License 26 órája 0 0 111146

A 4 évszakos megfelelő télinek. 

Előzmény: saválló (111145)
saválló Creative Commons License 26 órája 0 0 111145

Amelyiken van az meg nem használható télen a szlovákoknál?

 

" Szlovákiában kötelező a téli gumiabroncs használata november 15. és március 31. között, amikor összefüggő hó- vagy jégréteg borítja az úttestet."

 

Igaz csak összefüggő hó vagy jég borította úttesten, amennyi hó van az utóbbi téli évszakokban nyugodtan lehet akár 4 évszakossal is közlekedni.

 

Hónap végén megyek rajtuk keresztül, engem nem érint, még télim van.

Előzmény: t.lantos (111144)
t.lantos Creative Commons License 27 órája 0 0 111144

Amin nincs, az nem 4evszakos

Előzmény: saválló (111141)
Garfield007 Creative Commons License 1 napja -3 0 111143

Melyik az a négy évszakos, amelyiken nincs téli jelölés?

Előzmény: saválló (111141)
C20NE Creative Commons License 1 napja 0 0 111142

Ahol téli gumi az előírás és kötelezően azt kell használni oda biztosan nem lesz jó! Azokat a gumikat nem igazi téli körülményekre hegyek közé találták ki, az ottaniaknak meg nincs kedve állandóan a bogyócákat mentegetni ki az árokból torlódásokat okozva.

Előzmény: saválló (111141)
saválló Creative Commons License 1 napja 0 0 111141

Aki 4 évszakost használ, de azon mondjuk nincs rajta a 3 hegycsúcs+hópihe jel azt ezek megbüntetik?

Előzmény: t.lantos (111140)
t.lantos Creative Commons License 1 napja -1 1 111140

A rendes téli gumin ezer éve van hegy hopehellyel. És ahol a téli előírás, ott ezt várták el eddig is.
Szóval nincs itt semmi látnivaló.

Előzmény: Airbag. (111138)
Elar Creative Commons License 2 napja 0 0 111139

Értem, köszi

Igen a Michelin alpint nagyon dicsérik - 380e nél kezdődik a szett. Ez azért már fáj :)

De valószinűleg ez lesz, mert az ember a biztonságon nem spórol....

 

A Leafen már elgondolkoztam egy olcsóbb gumin.

Pl https://www.tyrereviews.com/Tyre/GT-Radial/WinterPro2-Evo.htm ez egész szimpatikusnak tűnik és mondjuk darabja egy 20-assal olcsóbb, mint mondjuk a Continental 870

Előzmény: sr1 (111137)
Airbag. Creative Commons License 2 napja 0 0 111138
sr1 Creative Commons License 3 napja 0 0 111137

EV gumi meg kell feleljen két elvárásnak: alacsony legyen a gördülési ellenálása és az oldalfala merev legyen, mert egy nagyobb EV nehéz. 

Az alacsony légellenálású gumiknak (eco) az oldalfala rugalmas kell legyen, hogy a hiszterézis hatást kompelzálja.

A merev oldalfal  kanyarodásnál (és kanyarba fékezésnél), biztosítja a kocsi stabilitását. 

Láthatod, hogy az eco és a merev odalfal egyszerre nehezen tejesíthető. 

Mivel 103-as a súlyindexed- ez 875 kg jelent, a kocsid nehéz. Feltételezik, hogy kanyarba befékezve az autó egy abroncsra nagy terhelést visz át. 

 

Ha télit szeretnél venni, akkor a Misi Alpint, ha nyárit, akkor egy Goodyear eagle f1 asymmetric típust válassz.

Ezek kiegyensúlyozott abroncsok, jól tapadnak és nem kopnak. Nekem egy nehéz SUV-van, és 400e km futás után ezek a típusok váltak be. 

A 55 gumi elég magass fallal rendelkezik, nem ráz.  

A téli gumiknak a gördülési ellenállása nagyobb, mind a nyárinak. 

Előzmény: Elar (111134)
t.lantos Creative Commons License 3 napja 0 1 111136

Eddig se tartottam semmire az adac tesztjét. Eztán se fogom.
"A tesztben az összesített végeredmény alapján látszik, hogy egy-egy gumi különböző méretekben máshogy teljesített az ADAC tesztjén. Ezt mutatja például az, hogy a kisebb méretben az első helyet megszerző Continental a másik kategóriában már csak a középmezőnybe került. Van példa ennek a fordítottjára is, a Dunlop a 215-ös osztályban dobogós, míg 205-ös méretben csak az ötödik lett. "

t.lantos Creative Commons License 4 napja 0 2 111135

A 4x4-et nagyjabol lesz.rnam magasrol, amire ezt irjak, ott nem erre gondolnak.

Az EV gumi ugye jobban birja azt a terhelest, amit foleg az eszetlen hasznalat tud okozni.

Előzmény: Elar (111134)
Elar Creative Commons License 4 napja 0 0 111134

Sziasztok

Adott egy elektromos Mustang 4x4

225/55 R19 gumik kellenek rá, 103-as terheléssel

Nyilván olvasgattam felhasználói véleményeket és teszteket is.

Különböző elárusitóhelyeken különbözőképpen lehet rászűrni erre a méretre.

Pl: https://www.maxigumi.hu/auto-gumi-225-55-19/?load=103&season=W&sort=price

Mennyire vegyem figyelembe, az "Elektromos autókra" plecsnit?

Mennyire vegyem figyelembe a 4x4 feliratot?

 

Laikusként nekem ez baromira zavaró.

 

Tetszik a Michelin Alpin, de ott nincs EV plecsni. Miközben egy csomóan használják ezt, ezen az autón.

De jónak tűnik a Conti 860, de ott meg 4x4 nincs. (Azt is sokan használják elégedetten).

 

Egyébként ha mondjuk egy Vredesteint vagy Nokiant választok, az nem ajánlott?

 

 

lapar Creative Commons License 4 napja 0 0 111133

"azok nem feltétlenül vannak kiteve ennyire az elemeknek, "

 

Az abroncsok kitettsége is nagyon változó, van amelyik garázsban ül állandóan, van amit meg állandóan süt a Nap.

Ezért hülyeség ezt az 5 évet mindenre vonatkoztatni általánosságban.

Előzmény: t.lantos (111124)
varjúistván Creative Commons License 4 napja 0 0 111132

"Ami az érdekes, hogy a full noname gumi jobb vízenfutási jelölést kapott ("B") mint a másik kettő, ezért is figyeltem fel rá."

Ezeket a jelöléseket maguk a gyártók adják meg, ezért ezeknek a hitelessége az nulla. A Rotallát hagyd, legalsópolcos szutyok. Ha nincs pénz jobbra akkor inkább a Laufenn vagy a Debica.

t.lantos Creative Commons License 4 napja 0 1 111131

De egy gumisnak meg kellene tudni.
Ő az, aki kidobatja veled a 6 éves gumit, hogy az már szar.

Előzmény: saválló (111122)
kopiteki Creative Commons License 5 napja 0 0 111130

Tavaly vettem használt 3 éves alig futott dunlopokat hivatalos gumiscégnél fél év garanciával. Lepróbált, nyomáspróbázott gumák.

 

De korábban is előfordult már. Nem vagyok hajlandó kifizetni egy fél fizetés árát, csak azért,mert divat letta nagyméretű felni/gumi. A régi merciken, volvokon is 185/70r14-es gumikon gurultunk és milyen kényelmes volt. Nem rázott egyáltalán 

Előzmény: Von Guldenburgh (111129)
Von Guldenburgh Creative Commons License 5 napja 0 0 111129

Igen, a használt prémium,középkategória is megfordult már a fejemben...csak a használt mindig zsákbamacska....

Előzmény: kopiteki (111128)
kopiteki Creative Commons License 5 napja 0 0 111128

Valahol korábban láttam tesztet, amiben említettek rotallát is. Nem biztos, hogy ezt a fajtát.

Szerintem nagyon alap lehet. Hasonló árban találsz 2-3 éves használt gumit

Előzmény: Von Guldenburgh (111127)
Von Guldenburgh Creative Commons License 5 napja 0 0 111127

Épp ez az, kerestem, a Rotalla S130 még nem szerepelt teszten. A Laufenn I FIT+ LW31-ről összesen 1 db tesztet találtam még 2021-ből. Ezért is fordultam a Fórum szereplőihez....

Előzmény: kopiteki (111126)
kopiteki Creative Commons License 5 napja 0 0 111126

Nézz meg egy téligumi tesztet

Előzmény: Von Guldenburgh (111125)
Von Guldenburgh Creative Commons License 5 napja 0 0 111125

Üdv Urak !

 

Használt, használ valaki esetleg Rotalla S130 téli gumit, s ha igen, mi a tapasztalat ?

A jelenleg rövidke takaróm okán a Rotalla S130, Laufenn I FIT+ LW31, Debica Frigo 2 vonalon nézelődök téli gumit keresve.

A két utóbbi márka ismerősen hangzik, tudtommal a Hankook illetve a GoodYear budget márkái, a Rotalláról semmi infóm.

Ami az érdekes, hogy a full noname gumi jobb vízenfutási jelölést kapott ("B") mint a másik kettő, ezért is figyeltem fel rá.

A három között milyen sorrend állítható fel ? 205/55 R16 -os felnire kerülnének.

Ja, 8 éves téli gumit - még ha a minta mélység korrekt is - ősi román szokás újra feltenni, ugye ? 8-)

t.lantos Creative Commons License 5 napja -1 0 111124

Csak azok nem feltétlenül vannak kiteve ennyire az elemeknek, meg kicsit kevesebb múlik rajta.
Ismétlem, az a bajom, hogy meg vannak győződve arról, hogy egy 6 éves használt kozepkategorias gumit annyiért kell adni, mint egy új alsóbb polcos (de nem legalsó polcos) gumit.

Előzmény: Garfield007 (111123)
Garfield007 Creative Commons License 5 napja -1 0 111123

Mert semmi köze hozzá, a többi gumi alkatrész korát sem kérdezzük le, szerencsétlen vásárló jóhiszeműen jár el, amikor csak úgy vásárol. 

A max. egy éves DOT dili sem normális.  

Előzmény: t.lantos (111117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!