Keresés

Részletes keresés

gyulabátyó Creative Commons License 2008.03.02 0 0 11
Nekem van egy ELP koncertem amelyen Thereminen játszik Emerson mester :)
Előzmény: schetl (9)
schetl Creative Commons License 2008.03.02 0 0 10
Ez pedig a Frech Connection nevű analóg kontroller billentyűzettel és pozícionált "kapacitásskálával". Sokkal pontosabban használható mint a térvezérlés.
Mike Oldfield: Etűd
schetl Creative Commons License 2008.03.02 0 0 9
farkasbab Creative Commons License 2006.07.11 0 0 8

AJÁNLÓ!!!

farkasbab Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7
- Najmányi László: THEREMIN

Dokumentum-regény

-         Ki is volt valójában ez nagyon kalandos életet élt orosz tudós?

-          Theremin professzor napközben jelentéseket írt, éjszaka a kabinjából, rádión továbbította őket Moszkvába. Fedőnevét – Kék Madár (Szinyaja Ptyica) – Lenintől kapta, párttagsági könyvével egy időben. „Hosszú, eredményekben gazdag életet kívánok önnek, Tyermen elvtárs”, mondta Lenin, az eskütételt követően. „Az ön hangszere boldogságot ad az embereknek. Legyen ön a kommunizmus kék madara.”

A mű a világ első térvezérlésű elektronikus hangszere és feltalálója, Leon Theremin orosz tudós és kém történetét vizsgálja, egy feltétlen rajongó szemszögéből. Az Amerikában élő szerző az 1990-es évek eleje óta kutatja a kalandos életű feltalálóra és mágikus hangszerére vonatkozó dokumentumokat. A történetet számos  formában feldolgozta az utóbbi években. A THEREMIN című elektronikus oratóriumot 2000 decemberében, a budapesti Zeneakadémián mutatta be a Les Fleurs du Mal társulata. 1971-ben, hasonló címmel, Papp Gábor Zsigmond és Najmányi László társrendezésében, a Magyar Rádió készített hangjátékot. A darabot „a sztálinizmus korszaka Rómeo és Júliájának” nevezte az egyik kritikus. A szerző az „orosz Mefisztó” történetét a XX. század metaforájának látja. Most a kalandregények klasszikus stílusában írta meg.

A kötet az Enciklopédia Kiadónál megrendelhető! 466-9553 

süketkoma Creative Commons License 2006.06.11 0 0 6
Tájékoztatom az érdekelteket, hogy a Csodák Palotájában van egy működő, hús-vér theremin, amin még zenélgetni is lehet!
Az emeleten van, a sötétített szoba mögé elbújtatva.

CsŐ!
tere Creative Commons License 2006.04.29 0 0 5
schetl Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4
Egy másik leírás itt.

Egy kapcsolás itt.

És egy demó sound.
süketkoma Creative Commons License 2006.04.28 0 0 3
A működéséről az rémlik, hogy a kezedet közelítve egy "antennához" eltolod egy rezgőkör frekvenciáját, vagy talán modulálod, és így "zenélsz". CsŐ!
süketkoma Creative Commons License 2006.04.28 0 0 2
Nekem van egy pár jó theremines linkem, nagyon tetszik ez a hangszer. Jó lenne, ha valami elvetemült csöves diy-er építene egyet :) Azt hiszem egy orosz konstruktőr építette az elsőt, róla kapta a nevét, és a szintik őseként tartják számon. Valahol hallottam is, de nem ugrik be hol, biztos, hogy nem túl régen, de lehet hogy nem itthon. CsŐ!
tere Creative Commons License 2006.04.28 0 0 1

www.absolute.hu

 

Náluk volt 1, ha ott van még, ki tod próbálni.

bindera Creative Commons License 2006.04.28 0 0 0
bizt0s j0l sz0l
evora Creative Commons License 2006.04.28 0 0 topiknyitó
Most ismertem meg ezt a különös hangszert. Magyarországon Najmányi László az apostola (a Spions nevű ősrégi underground zenekarból ismerhető a neve).

itt egy kis leírás:

http://www.musicalmuseum.co.uk/theremin.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!