Tohuvabohu
Népszabadság •
Rab László • 2006. március 10.
Gyurcsány Ferenc szolnoki beszédében újabb éles támadásokat indított a jobboldal ellen. A beszéd egyes szakaszaiban elképesztő szavakat használt, ami fölháborító.
<!--
var ord=Math.round(Math.random()*100000000);
document.write('');
//-->
Ilyen volt például az "és" kötőszó egymás után több mondatban való tendenciózus szerepeltetése, amivel a kormányfő az Élet és Irodalomban nemrég közzétett Orbán-szőlőkkel kapcsolatos ügyekre hívta föl a hallgatóság figyelmét. Ebből arra is lehet következtetni, hogy Gyurcsány fütyül a magyar gazdák sorsának alakulására, csak és kizárólag a lejárató kampányt óhajtja folytatni.
A beszéd más pontjain többször nyomatékkal használta azt az obszcén kifejezést, hogy "persze". Furcsa dolog, hogy a magyar média, melyről tudjuk, hogy baloldali terror alatt áll, ezt nem kapta föl. A persze finnül - nemes egyszerűséggel magyarítva - "segget" jelent, Gyurcsány ennek a szónak a használatával súlyosan megsértette a jobboldal nemcsak finn orientációjú, hanem magyar választóit is, ilyet pedig hatalmon lévő kormányfő nem tehet. Érdemes elgondolkodni azon, hogy ha kampány idején, a nagy nyilvánosság előtt így, ilyen nyíltan és arcátlanul perszézik egy politikus, vajon mit gondolhat a Fidesz szakpolitikusairól mondjuk szűkebb körben. Tűrhetetlen ez az arrogáns magatartás, megálljt kell parancsolnunk az ámokfutásnak.
Ugyanez a helyzet a "szükséges" szó használatával. Erről minden becsületes magyar ember tudja, hogy mit takar. Ilyen ocsmány, tömegeket becsmérlő kifejezést magyar politikus a rendszerváltozás óta még nem használt. Gyurcsány most már bizonyíthatóan a kampány direkt bemocskolásában érdekelt, ez ellen föl kell emelnünk a szavunkat.
De ez mind semmi. Szolnokon Gyurcsány Ferenc azt a kifejezést is használta - van róla két- és négysávos magnófelvétel is -, hogy, idézzük: "...repülőteret". Ez nyilvánvalóan azt jelenti, hogy vissza szeretné hívni az országba a szovjet-orosz csapatokat, hogy újra itt állomásozzanak. És milyen aljasul, rafináltan készítette mindezt elő! Először ideédesgette Putyint, és csalárd módon meghívta ebédre a saját luxuspalotájába. Ott úgy próbálta megtéveszteni a nyilvánosságot, hogy a kamerák előtt a három hónapos Totó kutyáról beszélt (most ne említsük, hogy a Totó név milyen súlyosan sérti a lottózó és a luxorozó magyar választópolgárok széles tömegeit). A szolnoki reptér ügyét minden bizonnyal csak később említette meg, a magyar lakosság ennek részleteiről azonban már nem értesülhetett. Kibújt a szög a zsákból!
A "hanem", az "olyan", az "akik" kifejezések gyakori használata azt jelentheti a magyar választók millióinak, hogy Gyurcsánynak semmi sem drága. E szavak használatával úgy szeretné elterelni a Nomentana-ügyről a figyelmet, hogy közben jelentősen megkurtítaná a családi pótlékot. Erre abból lehet következtetni, hogy egy helyütt az "az" névelőt gyanús módon jobban megnyomta a kelleténél. Ez csakis a Bokros-csomag újbóli bevezetésének tervére utalt.
Végül: az "amikor" kifejezés hangoztatása számunkra minden kétséget kizáróan azt jelenti, hogy Gyurcsány Ferenc el akarja venni a családok millióitól a 12. havi pótlékot. Ezt nem tűrhetjük! A Fidesz szerint Magyarországnak olyan kormányra van szüksége, amelyik helyreállítja a családtámogatási rendszert.