Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dpl Creative Commons License 2016.09.05 0 0 209

Picit halott ez a hely... Mind1. Pewag vagy Thule holancot vegyek? Azonos kategoriaban a thule dragabb picivel, de nem hiszem, hogy jobb is lenne. Valakinek tapasztalat? Teszteken a pewag es a thule van elso helyeken. Szoktam csapatni rendesen, ezert szukseget latom valami igazan jo holancra, a szereles nem gond, de kerulnem a parasztvakitaon alapulo draga kompromisszumos megoldasokat. Valakinek otlet?

 

-prokee- Creative Commons License 2013.12.04 0 0 208

Azért van jó hólánc is olcsón.

szelekt Creative Commons License 2013.01.15 0 0 207

Sziasztok.

Most ,hogy mész fel ebben a hóban?

Sem a mult évben,sem az idén még hókotró nem járt az utcánkban,még a havazás után sem.

 

Nekünk is eléggé meredek,/kb 70 m/,a kocsit lent hagyom,ebben a hó helyzetben, feljönni felbírnék láncal,de lemenni nem /merek/...:((

Alsó vagy középkategóriás láncot használok, ha nincs jól meghuzva akkor ha elkapar a kerék szikrázik és szakad,.....tapasztalat...:)

Lehet azért mert kevés volt  a hó neki,és jeges ,   ha  meg nem teszem fel, akkor gyalog galopp:(:(

 

Vettem sprayt is, az semmit nem ér, maximum a lábbeli talpára, az is csak kevés ideig.

 

 

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (206)
Biga Cubensis Creative Commons License 2013.01.09 0 0 206

sokat szenvedtem a teszkógazdaságos hóláncokkal. nálunk elég meredek az út, lassan nem lehet feljutni, és sok helyütt már felsózott, sok kaviccsal. jó sok hóláncot elnyűttem itt, ezért gondoltam, veszek egy komolyabbat, ami bírja a strapát.

az Iceman Z6 mellett döndöttem. bár ne tettem volna!

30e körüli a hólánc, mielőtt megvettem, elolvastam róla mindent, és dícsérték.

itt nálunk ez a hólánc gyakorlatilag hóbannehezítőlánc, tehát nehezebben lehet vele feljutni, mint nélküle.

havon csak-csak, de ahol az út átvált latyakos, murvás részbe, ott elkapar és megáll. minden 20 méteren meg nem szerelhetem fel-le.

így tegnap hólánccal nem tudtam olyan magasra feljutni, mint nélküle, úgyhogy otthagytam félúton a kocsit.

ma miután már nagyrészt elolvadt, megpróbáltam a lánccal feljönni, mert a legfelső részen még volt rendesen hó.

nem tudtam.

leszedtem a hóláncot, és simán feljöttem elkaparás nélkül, latyakon, hóban is.

talán máshol jó lehet, de hegyre ne vegyetek ilyet, semmire sem jó.

vismajor77 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 205
tec1 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 204
Bocs elneztem, valoban!
Előzmény: vXo (203)
vXo Creative Commons License 2011.01.19 0 0 203

köszi a választ, de nem fodítva van ez az egész? a kerék 205/55 a hólánc 205/60.

Előzmény: tec1 (202)
tec1 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 202

Inkább nem fog felmenni vagy nagyon erőltetni kell az összekapcsolásnál.

 

A /60 magasabb oldalfalvastagságot jelent ezért a kerék átmérője nagyobb mint a /55-nél

 

tec1

Előzmény: vXo (201)
vXo Creative Commons License 2011.01.19 0 0 201

Sziasztok!

 

205/55 r16 téligumira ha olyan hóláncot teszek ami 205/60 r16-ot ír a dobozán az mennyire lehet probléma? Lecsúszik róla?

 

Előre köszi a válaszokat!

Passatfun Creative Commons License 2010.12.26 0 0 200

Köszönöm, válaszod. Úgy döntöttem elindulok hólánc nélkül. Remélem semmibe nem kötnek bele, büntetésre pedig még inkább nem számítok. Mindenesetre tapasztalatom utazás után, leírom. Feltéve ha belefutok az ellenőrzésbe. 

Előzmény: tec1 (199)
tec1 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 199
Sajat tapasztalatom, hogy tolem meg soha nem kertek holancot Szloveniaban. Nagyon sokszor utaztam at rajta telen is.
Kutatva a neten igazan korrekt informaciot nrem talaltam a kerdesben. A legtobb informacios oldal szeret pongyolan fogalmazni. A D.A.S. Oldalan van egy torvenyinek tuno hivatkozas utana pedig egy "szobeszedszeru" magyarazat.
Az osztrak peldat nezve a mondat eleje es a vege is ellentmondassal van egymassal!
Ausztriaban teli utviszonyok eseten vagy teli (M+S) gumi vagy a hajtott kerekekre felszerelt holanc a kotelezo! Teli kerekre holancot csak kulon erre utasito tabla eseten kell feltenni! Altalaban magasan fekvo utakon, hagokon lehet ilyennel talalkozni.
Szloveniaban havazas eseten a kamionok mozgasat szoktak korlatozni nagyon okosan hiszen altalaban ezek a nagytomegu es egy bizonyos homennyiseg tehetetlenne valo jarmuvek okozzak a legtobb forgalmi akadalyt.
Velemenyem szerint elindulhatsz teli kerekkel holanc nelkul Szlovenia fele, a legrosszabb ami tortenhet, hogy ha megis hirtelen szakadni kezd a ho akkor egy benzinkuton veszel egy lancot!

Tec1
Előzmény: Passatfun (198)
Passatfun Creative Commons License 2010.12.25 0 0 198

Kedves Hozzáértők!

 

A következő kérdéssel fordulok hozzátok:

Dec 27. utazom Olaszországból Budapestre, Szlovénián keresztül.  Pontosan nem vagyok tisztában a Szlovén hóláncra előírt jogszabályokkal. Úgy értem rendben, hogy "5 cm-t meghalad hótakaró esetén a hólánc használata kötelező" de abban az esetben ha nincs hó is kötelezően lenni-e kell az autómban hóláncnak? Mind a 4 keréken téli gumit cseréltem. Az előrejelzések szerintem nem várható havazás. Hajnalban tervezem az indulást nehézkes lenne a hólánc beszerzése, így ha elkerülhető most kihagynám a megvételét. Válaszotok előre is köszönöm!

tec1 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 197
Ausztriaban a holanc hasznalata csak akkor kotelezo ha ezt tablakkal jelzik. Az A4-es autopalyan nem lattam meg sohasem szemelygepkocsi szamara kotelezo holanchasznalatot elrendelo tablat. Ennek ellenere elkepzelheto olyan pillanat amikor a nagymennyisegu ho eseten idoszakosan elrendelik a hasznalatat. En 92' ota jarok arra rendszeresen (sokaig meg csak Parndorfig volt autopalya), de meg soha nem kellett holancot hasznalnom.
Teli gumi legyen az auton es gond nelkul el tudsz menni Becsig!

Tec1
minaki Creative Commons License 2010.12.10 0 0 196

Sziasztok!

 

Bécsig szeretnék utazni és azt szeretném kérdezni, hogy erre a szakaszra kötelező-e a hólánc? köszönöm.

Tapicica Creative Commons License 2010.12.06 0 0 195

Köszi!!!

Előzmény: szelekt (194)
szelekt Creative Commons License 2010.12.06 0 0 194

Tapicica...

A dobozon,vagy a csomagoláson rajta kellene lennie,hogy milyen kerékméretre jó,,

Ha  nincs rajta akkor mindenféleképp tedd fel a kerekekre,hogy hogy áll,és gyakorlásnak is jó lesz..hogy tudjad,sötétben,hóesésben szinte "vakon feltenni...

Többször le és fel,:):)

Ha még nem volt  hóláncod,kérj meg egy ismerősödet akinek már van,volt,,hogy segitse az első lépéseket, és kontrollálja a láncot..

Ha nem jó,akkor vidd vissza..

 

Előzmény: Tapicica (192)
szelekt Creative Commons License 2010.12.06 0 0 193

Hali..

Köszi a linket, tényleg jó..

Kicsit visszatart az ára:):)

100.000 körül kínálják:)

 

Vettem egy középkategóriásat "ideglenesen":):)

Egyenlőre két 'éles' bevetésen  vett részt:):), tökéletesen müxik,

A felrakása kb 5 perc a két kerékre. levétele 1 perc:)

 

A hátránya,hogy amikor a kereket ölelgeted ,hát egy kicsit saras lesz a kézelőd:):)

Tehát a kesztyű kevés, egy régi 'széldzsekinek'levágtam a kezeit:):),belefér a dobozba a lánc mellé...:)

Az felhelyezésnél meg egy kb 60 cm drótot használok,hogy a kerék mögött átvezessem a láncot és nem kell tapiznom,:):):),meg egy kb 40x40cm-es habszivacs darabot,hogy ne a hóba térdeljek:)

 

De mindenféleképp szeretnék majd egy olyat ami a vidin van,hogy akár öltönybe is feltudjam tenni,annélkül,hogy kikozmetikáznám magam:):)

 

 

Előzmény: Fosztó (191)
Tapicica Creative Commons License 2010.12.04 0 0 192

Sziasztok!

 

Vettem egy Alpin 255-ös hóláncot 4 x 4-est. Ahol vettem ott azt mondták, hogy jó lesz.

De nem vagyok benne biztos. A kerekem mérete: 255/65 R17.

Előre is köszönöm a választ!

Fosztó Creative Commons License 2010.12.02 0 0 191

Snowcat láncot nem találtam de ez egész jónak tűnik.

 


szelekt Creative Commons License 2010.11.28 0 0 190

Sziasztok..

Snowcat láncot keresek, a honlapjuk nem müxik:(((

Elérhetőséget,vagy ahol vásárolni lehetne, tudna valaki?

Köszi.

 

molnar80 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 189
Sziasztok!

Most igazán aktuális lehet a hólánckérdés!!!!

Eladnám, bontatlan hóláncomat. Nézd meg és licitálj a vaterán:
http://www.vatera.hu/uj_50_es_univerzalis_holanc_szemelyautora_162688404.html

Üdv!
SuzukiWRC Creative Commons License 2009.12.18 0 0 188

Hólánc kérdésben mindenkinek ajánlom a www.holanc.info hólánc információs oldal!

robicsek Creative Commons License 2009.02.19 0 0 187
Elkelt, peterpszf topiktársat mint vevőt meg amugy vaterásan igen pozitiv és megbizható vásárlónak értékelem:)
Előzmény: robicsek (175)
fapuma3 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 186
E L K E L T
Előzmény: fapuma3 (171)
peterpszf Creative Commons License 2009.02.17 0 0 185

Hali robicsek! Küldtem neked emailt a hólánccal kapcsolatban ha még aktuális.

Előzmény: robicsek (183)
Béni bátyám Creative Commons License 2009.02.07 0 0 184
Oké, köszönöm!!!
Előzmény: robicsek (183)
robicsek Creative Commons License 2009.02.07 0 0 183
De kérj tanácsot más autós topikban is, én is csak azért jártam erre mert ott van az eladó hóláncom, ez a topik nem igazán pörög, meg vannak terepjárosok jo sokan máshol.
Előzmény: Béni bátyám (181)
robicsek Creative Commons License 2009.02.07 0 0 182
no most ha én ilyen helyen lennék, vennék egy négykerekeset, a fenének lenne kedve holancot szerelgetni - mert mi van ha reggel kell, este meg nem?

(az meg nem igaz hogy a kézifék fogott meg, ha már a kerekeket állora fékezted lábbal, annál jobban állora a kézifék sem tudja...) Kéziféket menetközben akkor huzunk be ha épp elsőkerekessel kézifékes kanyar akarunk...

A holánc csak havon jo, de ha az nincs csak lefagyott?

Vegyél egy Lada Nivát vagy egy Gaz69-et, az felmegy akárhova...ha olcsot akarsz..
Vagy egy Land Rovert vagy ilyesmit, ha drágábbat:)
szerintem.
Előzmény: Béni bátyám (181)
Béni bátyám Creative Commons License 2009.02.07 0 0 181
Kb. 200 méterre emelkedik az út, ami szinte végig aszfalt, a telek előtt 80 m már föld/murvás, de télen ez mintha nem lenne jelentős különbség, mert hó/jég páncélt egyformán nem takarítja az önkormányzat. Nagymarosról van szó egyébként. Csak annyi hó esik arrafelé, mint általában Pesten, legalábbis amikor eddig kimentem, akkor így volt. Azon igen kevés számú, állandóan kint lakó szomszéd közül kettőnek nincs kocsija, egy viszont állítja, hogy nem lehet feljönni, de gyanítom, hogy hóláncot ő sosem próbált.
Viszont a téli gumis Suzukimmal 1 meredekebb részen visszacsúsztam, csak a kézifék fogott meg, az is alig. Hóláncot, stb.-t viszont még én sem próbáltam.
Előre is kösz.
Előzmény: robicsek (180)
robicsek Creative Commons License 2009.02.07 0 0 180
Az ok hogy 500 méter az ut, de ez alatt mennyit emelkedik? 800 métert? mert akkor helikopter kell.

10 métert? akkor akármivel is felmész.

Meg mondjuk az se mindegy, hogy az út az aszfalt, murvás, vagy agyag, vagy mi.

Ezt igy ennyiből senki se mondja meg.
Meg az se mindegy, hogy ugy általában szokott-e ott hó esni.

De a legjobb ha megnézed a szomszédokat mijük van.
Előzmény: Hutchinson (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!