Keresés

Részletes keresés

PermanentDestructor Creative Commons License 2024.08.16 0 0 65849

Én is 100% pozitív vagyok mindegyik accountomon, szóval nem ilyen jellegű sumákolás miatt csináltam többet. Eredetileg azért csináltam többet, mert többféle nagyon különböző jellegű termékem volt és átláthatóbb volt külön hirdetni. Azóta sokat változott a helyzet, sokkal kisebb a forgalmam, nincs is annyi féle cuccom, de megtartottam az összes accountot, kis forgalom mindegyiken van.

Előzmény: In Lak'ech (65848)
In Lak'ech Creative Commons License 2024.08.15 0 0 65848

Nekem nem megoldás a több account. A vevőim szeretik a bejáratott sok-sok pozitívos, negatív nélküli nevemet.

De annyira nem gáz, mert még a milliót sem fogja elérni az eladásom évenként. Most egy igen szerencsés szériám volt.

Előzmény: PermanentDestructor (65847)
PermanentDestructor Creative Commons License 2024.08.15 0 0 65847

Ha több accountod van, nem vonják össze az összeget. Ettől persze még a hatályos szabályokat be kell tartani, de legalább nem cseszegetnek annyit.

 

Amúgy még mindig nem tudom, hogy be lehet-e normálisan állítani alanyi adómentes (tehát nem áfás) (KATÁs) business accountot. Alapból elcseszett az egész ebay konstrukciója, hogy regisztrálni tudsz a com-on, de-n, stb. még azt is meg tudod adni, hogy végülis nem amerikai/német/stb. vagy, de végül mégis rád akarnak húzni olyan szabályokat, amik nem vonatkoznak rád. Ha jól emékszem, már egy párszor nekifutottam ennek a problémának, de még nem találtam normális megoldást rá. Az fontos, hogy sajnos 3,1M Ft/év fölötti eladás nem lehet az EU-ba, akkor már áfásnak kell lenni. Ez is egy idióta szabály, régen jóval magasabb limitek voltak országonként, nem összesen. 1-2 éve valahol olvastam, hogy ez változni fog talán jövőre, méghozzá kedvező irányba, de még nem néztem utána. Egyelőre bőven alatta vagyok, így nem érint.

Előzmény: In Lak'ech (65834)
t.lantos Creative Commons License 2024.07.18 0 0 65846

Megeshet, evek ota oda se szagolok :)

Előzmény: gojkomitics16 (65844)
gojkomitics16 Creative Commons License 2024.07.18 0 0 65845

Amúgy ez független attól, hogy hova regisztráltál. Ugyanúgy kapni fogod más oldalon is, legfeljebb még nem értek el hozzád (vagy a limitet nem haladtad meg).

Előzmény: t.lantos (65840)
gojkomitics16 Creative Commons License 2024.07.18 0 0 65844

Amúgy ez független attól, hogy hova regisztráltál. Ugyanúgy kapni fogod ezt a többi oldalon is, maximum még nem jutottak el oda (vagy nem érted el a limitet).

Előzmény: t.lantos (65840)
gojkomitics16 Creative Commons License 2024.07.18 0 0 65843

Az alapja a DAC7/PStTG direktíva. Kíváncsi vagyok, Vatera stb. mikor vezeti be...

Előzmény: gojkomitics16 (65842)
gojkomitics16 Creative Commons License 2024.07.18 0 0 65842

Ők nem kezdenek vele semmit, hanem évente megy egy automatikus riport a NAV felé, hogy mennyi volt az éves eladásod. Gondolom mindegy, mit adsz meg, a NAV tudni fogja.

Előzmény: In Lak'ech (65841)
In Lak'ech Creative Commons License 2024.07.18 0 0 65841

Akkor adjam meg nyugodtan az adószámomat, úgysem tudnak vele mit kezdeni? Vagy adjam meg a születési helyemet?

Nagyon köszi a válaszokat.

Előzmény: t.lantos (65840)
t.lantos Creative Commons License 2024.07.18 0 0 65840

Máris jobb. Kapásbol kiderult, hogy a német oldalra regisztráltál. Azok ebből a szempontból hisztisebbek. Nekem a.com-os regisztrációval sose piszkaltak.

A lényeg, hogy életed a 30 eladás vagy 2000 eur kifizetést, és akkor el kell kérniuk az adószámod.

Az se baj ha nincs, add meg a születési helyed.

Ez csak maganeladokra vonatkozik.

 

Céges eladónak meg kell adni az adatokat.

Előzmény: In Lak'ech (65839)
In Lak'ech Creative Commons License 2024.07.18 0 0 65839

Hát, akkor megadom. :-)

 

Itt az eredeti szöveg:

 

"vielen Dank, dass Sie regelmäßig bei eBay verkaufen. Mit entweder über 30 verkauften Artikeln oder Auszahlungen von über 2.000 € zählen Sie zu unseren besten Verkäufern oder Verkäuferinnen. Aufgrund des Plattformen-Steuertransparenzgesetzes sind wir als Marktplatz verpflichtet, bestimmte Steuerinformationen von Ihnen abzufragen.

 

Wenn Sie privat verkaufen, bedeutet das aber nicht, dass Sie auf Ihre Verkäufe Steuern zahlen müssen. Solange Sie mit Ihren Verkäufen keine Gewinne erzielen, der Verkaufspreis also niedriger als der Anschaffungspreis ist, zahlen Sie keine Steuern. Dies trifft für die meisten privaten Verkäufe zu. Haben Sie zum Beispiel einen Laptop für 3.000 € gekauft und verkaufen Sie ihn für 2.000 € auf eBay, dann müssen wir zwar Ihre Steueridentifikationsnummer abfragen, aber Sie zahlen auf diesen Verkauf in der Regel keine Steuern. Falls Sie keine Steueridentifikationsnummer haben, können Sie auch Ihren Geburtsort angeben. Auf unserer Verkäuferportalseite finden Sie Videos und Beispiele zum besseren Verständnis.

 

Für gewerbliche Verkäufer: Bitte ergänzen Sie eine von den zwei möglichen Steuernummern in Ihrem eBay Konto. Welche Nummer Sie angeben müssen, erfahren Sie auf unserer Hilfeseite. Wenn Sie die Steuernummer eingeben müssen, tun Sie dies bitte ohne den Schrägstrich."

Előzmény: gojkomitics16 (65838)
gojkomitics16 Creative Commons License 2024.07.18 0 0 65838

Ja, ha nem adod meg, várhatóan blokkolni fogják a kifizetéseidet...

Előzmény: In Lak'ech (65836)
gojkomitics16 Creative Commons License 2024.07.18 0 0 65837

Az eredetit nem tudod bemásolni? Nagyon gyengusz a fordítás. Egyébként a tavaly bevezetett gyakorlat finomított kiadása: azaz törvényileg, 2000 EUR és/vagy 30 eladás fölött meg kell adnod az adószámod, punktum. Amit magyaráznak, az az, hogy a sima magánszemélyek ne riadjanak meg, ettől még nem feltétlen keletkezik adófizetési kötelezettség, viszont a NAV felé mennek a jelentések, és ha akarnak, megkeresnek.

Előzmény: In Lak'ech (65836)
In Lak'ech Creative Commons License 2024.07.17 0 0 65836

Pontosabbakat nem tudsz? Mennyire komoly? Mi van, ha nem adom meg? És továbbra is nyitott kérdés, honnan tudja majd az eBay, hogy nekem keletkezett e tényleges vagyongyarapodásom az eladásból?

Előzmény: t.lantos (65835)
t.lantos Creative Commons License 2024.07.17 0 0 65835

Túl sokat adtál el, adószámot akár, mert szja vagy áfa kotelezettseget gyanít.

Jó fős a fordítás 

Előzmény: In Lak'ech (65834)
In Lak'ech Creative Commons License 2024.07.17 0 0 65834

Sziasztok! Már másodszor kapom ezt az e-mailt az ebay-tól. Kérdezném, hogy ti kaptatok már ilyet? És mennyire kell komolyan venni?

Azt sem tudom, mi alapján akarja eldönteni az eBay, hogy én mennyiért vettem anno azt a terméket, amit most eladok.

Itt a szöveg lefordítva németről:

 

"Köszönjük, hogy rendszeresen értékesít az eBay-en. Több mint 30 eladott termékével vagy 2000 euró feletti kifizetésével Ön az egyik legkelendőbb termékünk. A platformadó átláthatóságáról szóló törvény értelmében mi, mint piactér kötelesek vagyunk bizonyos adózási információkat kérni Öntől.

 Ha azonban magántulajdonban értékesít , az nem jelenti azt, hogy adót kell fizetnie az eladásai után. Amíg az eladásaiból nem hoz nyereséget, azaz az eladási ár alacsonyabb, mint a vételár, addig nem fizet adót. Ez vonatkozik a legtöbb magáneladásra. Például, ha vásárolt egy laptopot 3000 euróért, és 2000 euróért eladta az eBay-en, akkor el kell kérnünk az adóazonosító jelét, de általában nem kell adót fizetnie az eladás után. Ha nem rendelkezik adóazonosító jellel, megadhatja a születési helyét is. Eladói portálunkon videókat és példákat talál a jobb megértés érdekében."

Kabala Baba Creative Commons License 2024.07.06 0 0 65833

Mert a Packeta cseh cég, és a kelet-Európai a fő régiójuk. Nyugatabbra inkább parner futárcégekkel fedik le, mint saját hálózattal.

Előzmény: PermanentDestructor (65828)
t.lantos Creative Commons License 2024.07.04 0 0 65832

Es meg az is lehet, hogy megvett valakit, es a ket rendszer kozott nincs is atjaras.

Előzmény: t.lantos (65831)
t.lantos Creative Commons License 2024.07.04 0 0 65831

Koltseg, macera, es nem biztos benne, hogy a megadott orszagok kozott neki ez megeri.

Előzmény: PermanentDestructor (65830)
PermanentDestructor Creative Commons License 2024.07.04 0 0 65830

Hát ez elég nagy baj :)

 

És nem túl érthető, hogy valaki telepakolja automatákkal, átvevőhelyekkel európa háromnegyedét és nem akarja megoldani, hogy országok között is működjön a szállítás.

Előzmény: t.lantos (65829)
t.lantos Creative Commons License 2024.07.04 0 0 65829

Attol, hogy ott is jelen van, meg nem feltetlenul akarja megoldani az adott orszagok KOZOTT a szallitast.

Előzmény: PermanentDestructor (65828)
PermanentDestructor Creative Commons License 2024.07.02 0 0 65828

A Packetát néztem, majdnem minden országban ott vannak, a honlapjukon a csomagpontokra nyomva kizoomolva jön, hogy melyik országban hány csomagpontjukpontjuk van.

Pl. Franciaországban 37000+, Németországban 16000+, Lengyelországban 45000+, stb. A foxpostot is megveszik, de nélküle is sok csomagpontjuk, automatájuk van. Eddig csak belföldre küldtem velük csomagot.

 

https://www.packeta.hu/atvevohelyek

 

Egy dolgot nem értek: az applikációjuk csak Csehországot, Szlovákiát, Magyarországot és Romániát hozza. A reklámjaikban is ez a 4 ország szerepel. Az a baj, hogy a külföldi eladásaim eladásaim kb. 70-80%-át Németország és Olaszország teszi ki. Szlovákiába, Csehországba, Romániába nem sok eladásom van. Nem értem, hogy ha tényleg ilyen kiterjedt hálózatuk van, akkor miért nem hozza a többi lehetőséget.

 

Előzmény: t.lantos (65827)
t.lantos Creative Commons License 2024.07.01 0 0 65827

Egy alternativ vilagban elnek. Illetve ugy viselkednek, ahogy egy monopolium. Emelik az arakat, ha nonek a koltsegek. Nem csokkentik a koltsegeket, nem optimalizalnak, nem versenyeznek.

Kivanom, hogy haljanak ehen. Semmi szukseg rajuk, csak egy ujabb penztemeto, amit kozpenzbol finanszirozunk.

Előzmény: PermanentDestructor (65826)
PermanentDestructor Creative Commons License 2024.07.01 0 0 65826

A posta ismét árat emelt. Totál versenyképtelenné válik mindenki, aki főként 20ezer forint alatti értékű termékeket próbál eladni.

t.lantos Creative Commons License 2024.06.21 0 0 65825

Nezd jobban :)

A keresonek is kell ido az indexeleshez, bar lattam en mar olyat, hogy 10 nap alatt se jelent meg, ki tudja miert.

Es ugye nem mindegy, hol toltotted fel, es hol keresed.

A direkt link MINDIG mukodik (bar ez se igaz, mert van olyan tiltas, hogy meg se mutatja)

Előzmény: rustycat (65824)
rustycat Creative Commons License 2024.06.21 0 0 65824

Kedves tagok!

 

Feltöltöttem egy terméket, de nem látom a hirdetést. Mi lehet a probléma?

 

Előre is köszönöm!

rustycat Creative Commons License 2024.06.18 0 0 65823

Ohh.. Hát nagyon köszönöm!

Előzmény: t.lantos (65822)
t.lantos Creative Commons License 2024.06.18 0 0 65822

Persze. Ujkent erosen limitalt minden, hiszen csalo is lehetsz.

Es a kifizetesek is nagyon lassan fognak megerkezni. Es persze durvan magasak a jutalekok.

Előzmény: rustycat (65821)
rustycat Creative Commons License 2024.06.18 0 0 65821

Köszönöm a gyors választ!
Olvastam, hogy van lehetőség különböző csomagokat megvenni, ahol meg van, hogy mennyit hirdethetek, milyen jutalékért, stb... Ebben az esetben is korlátozhatnak újként?

Előzmény: t.lantos (65820)
t.lantos Creative Commons License 2024.06.18 0 0 65820

Kazdjuk azzal, hogy azon arulj, ahol nyelvtudasod is van mogotte.

A nemeten levo cuccok elsosorban nemetorszagban fognak latszani, egy amerikainak nem biztos, hogy feldobja a kereso. A .com globalis.

De kezdokent nyugodtan felejtsd el a szazas nagysagrendet, olyan korlatozasod lesz, hogy abbol amig nem lesz multad, nem tudsz kitorni.

Szerintem inkabb szondazd meg magan fiokkal, es meglatod, hogy mennyire erdemes.

Előzmény: rustycat (65819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!