Keresés

Részletes keresés

MVag Creative Commons License 2011.05.10 0 0 34

Természetesen nem tartom minden pénzemet ilyen kockázatos papírokban, de beszéljünk egy kicsit a kockázatról.

 

Milyen kockázata lehet annak amit csinálok? Tönkre mennek a piac vezető cégek? Kitör egy háború? katasztrófa? Azt kell látnod hogy mivel hosszú távra tervezek ezért viszonylag kevésbé érintenek engem az ilyen történések. Sőt az elmúlt 10 évben kétszer esettek a vételi ár 20%-ra papírok, de én csak örültem neki. Mikor lett volna lehetőségem 2300 FT-t OTP-t 2008-ban ami most 6200 körül van?

 

Kockázat maximum akkor lenne ha el szeretném költeni a befektetett pénzemet valamire. De hát pont ezért vannak a biztonságos és likvid befektetéseim, azt meg nehezen tudom elképzelni hogy hirtelen minden pénzemre szükségem van most és azonnal.

 

Valamit rosszul látok?

 

 

Előzmény: WebMester (33)
WebMester Creative Commons License 2011.05.09 0 0 33

Igen, amit írtam (prémium államkötvény + néhány ETF), azzal valószínűleg nem fogsz "kiemelkedő" hozamot elérni, de a piac 2/3-át meg fogod verni. (persze nem mindegy, hány % kötvényed van a portfólióban)

 

Ez azt jelenti, hogy hosszú távon nagyot bukni nem fogsz, de nagyot nyerni sem.

 

A 40-60% hozam irreális hosszú távon, persze egy-két évben simán elérhetsz ennyit, de ennek ellentettjét is.

 

Az ETF-ekkel valószínűleg még 20%-ot sem fogsz elérni hosszú távon.

 

De kérdés, hogy miért kell neked nagyot kockáztatni? Kevés pénzből akarsz nagyon sokat csinálni?

Nem lehet, hogy kevesebb kockázatvállalással is elérnéd a célod?

 

De irreális hozamelvárásaid ne legyenek. Nézd meg a top befektetők (pl. Warren Buffett, Soros György) hozamit hosszú távon, annál többet biztosan nem fogsz elérni. Ők a közelében nincsenek a 30-40%-hoz.

 

 

Előzmény: MVag (32)
MVag Creative Commons License 2011.05.09 0 0 32

Még egy apróságot írnék kiegészítésül. ETF-ek számomra eddig azért nem voltak  igazán képben mert olyan szintű diverzifikációt jelent ami szerintem megakadályoz a kiemelkedő hozam elérésében. (Javíts ki ha tévedek) Értem én hogy te nem kiemelkedő hozamról írtál hanem olyan eszközről ami egy értékmegörzésnél jobb reálhozamot biztosít. Én viszont azért örülök neki ha egy-két befektetési alap néha 40-60%-ot ér el még akkor is ha előtt volt egy hullám(amikor ugye utána tuduk vásárolni). Nyilván könnyen belátható hogy az én hosszú távú utánavásárolgatós módszerem csak akkor működik igazán jól ha szép nagy hullámok vannak benne(pl. nem rég ugye az OTP részvény 2000FT körül). Nem vagyok meggyőződve arról hogy az ETFnél ez nem kisimúltabb, de majd lecsekkolom.

Előzmény: WebMester (28)
MVag Creative Commons License 2011.05.09 0 0 31

Köszönöm szépen a kimerítő választ. Igen nem új az amit írsz már több mint 10 éve fektetem be a pénzemet tözsdén illetve bef.alapokban(állampapír, kötvény, részvény túlsúlyos). Mint ahogy te is írtad hosszú távon gondolkodom így sokszor hónapokig nem nézek rá arra hogyan állnak az árfolyamok. Már erről nagyon régen leszoktam.

 

Igen, én is "utánvásárlásban" hiszek. Én például 20%-on ként szoktam "utánvásárolni" és ilyenkor mindig örülök mert eddig mindig megérte. Ha 20%-ot esett a papírka akkor vásárolok ugyan akkora összeggel, ha megint esik 20% akkor ismét és így tovább. Mivel hosszú távon tervezek ezért kibírok akár 1-2 év ingadozást, hosszútávon viszont eddig minding jól jártam.

 

Azt gondoltam hogy egy private bankár ezt egy kicsit talán profibban csinálja és napi szinten kezelgeti. De elfogadom amit írtatok és én is szembesültem azzal hogy a bankok nem biztos hogy az ügyfél érdekét nézik első sorban. Naív módon azt feltételeztem hogy ha private bankolok akkor talán már igen... Shame on me.

 

ETF-es írásod teljesen korrekt. Köszönet érte.

Előzmény: WebMester (29)
EJVA Creative Commons License 2011.05.07 0 0 30

Az en bankomnal, annak ellenere, hogy majd husz eve vagyok a kliensuk, sok atverest, csobehuzast, inkorrektseget tapasztaltam.  Melyik bank, vagy broker mukodik transzparens, korrekt modon Magyarorszagon?  A PB-ben havi 16000 Ft-ert nem termeltek hozamot, sot... , - biztos az en hibam.   Nem vagyok mar PB-s ezert reg ota. 

Az ETF eladast, vetelt haromszoros atteten keresztul bonyolitjak (haromszor tobben nyuznak le dijat belole), T+3 illetve +4 nap alatt, a nekem kipostazott bizonylat szerint a legjobb arfolyamon, mig, mivel mar az arfolyamok ellenorizhetoek az interneten,  minden egyes esetben a lehetseges legrosszabb arfolyamot realizaltak nekem az adott idoszak alatt. Vagyis az altaluk legjobb arfolyamnak feltuntetett a kulso bizonylaton valojaban "veletlenul" minden esetben (nyolc eset)  a leheto legrosszabb arfolyam volt.  Mikor kertem a belso bizonylatot reklamalva, hogy azok a legrosszabb arfolyamok,  kozoltek velem, hogy nem all modjukban azt kiadni, megmutatni.  Elkepeszto.  A sajat tulajdonom utan.  Hova teszik a kulonbseget?  Hogyan?  Az osszeg par nap alatt tobb ezer eurora vagy dollarra is rughat.    A belso ellenorzesuk pedig csak "nyalja le a vajat a fejekrol",  a PSZAF pedig ...  Hova fordulhat a kisember?  Pereskedni sem erdemes.  Erdekelnek hasonlo tapasztalataitok.

Az en bankomnal, annak ellenere, hogy majd husz eve vagyok a kliensuk, sok atverest, csobehuzast, inkorrektseget tapasztaltam.  Melyik bank, vagy broker mukodik transzparens, korrekt modon Magyarorszagon?  A PB-ben havi 16000 Ft-ert nem termeltek hozamot, sot... , - biztos az en hibam.   Nem vagyok mar PB-s ezert reg ota. 

Az ETF eladast, vetelt haromszoros atteten keresztul bonyolitjak (haromszor tobben nyuznak le dijat belole), T+3 illetve +4 nap alatt, a nekem kipostazott bizonylat szerint a legjobb arfolyamon, mig, mivel mar az arfolyamok ellenorizhetoek az interneten,  minden egyes esetben a lehetseges legrosszabb arfolyamot realizaltak nekem az adott idoszak alatt. Vagyis az altaluk legjobb arfolyamnak feltuntetett a kulso bizonylaton valojaban "veletlenul" minden esetben (nyolc eset)  a leheto legrosszabb arfolyam volt.  Mikor kertem a belso bizonylatot reklamalva, hogy azok a legrosszabb arfolyamok,  kozoltek velem, hogy nem all modjukban azt kiadni, megmutatni.  Elkepeszto.  A sajat tulajdonom utan.  Hova teszik a kulonbseget?  Hogyan?  Az osszeg par nap alatt tobb ezer eurora vagy dollarra is rughat.    A belso ellenorzesuk pedig csak "nyalja le a vajat a fejekrol",  a PSZAF pedig ...  Hova fordulhat a kisember?  Pereskedni sem erdemes.  Erdekelnek hasonlo tapasztalataitok.
WebMester Creative Commons License 2011.05.06 0 0 29

Kimaradt: ETF-et a Fio brókernél vagy a Saxo Banknál tudsz venni (magyar nyelven tudsz náluk számlát nyitni), de át kell váltanod a pénzed USD-re és/vagy EUR-ra.

 

Adózás: csak olyan ETF-et vegyél meg, amelyik nem fizet osztalékot!!! Így nem kell osztalékadót fizetned, csak az ETF eladásakor fizeted meg a 16%-os adót. A hangsúly azon van, hogy csak eladásokor fizetsz, ezért is éri meg az ETF-et minél hosszabb ideig tartani, hiszen egyáltalán nem mindegy, mikor fizeted meg az adót, meddig kamatozik neked.

 

A másik, hogy az ETF ugyebár egy részvénykosár, a részvények pedig annál kevésbé kockázatoskat, mint hosszabb ideig tartod őket.

Előzmény: WebMester (28)
WebMester Creative Commons License 2011.05.06 0 0 28

Felejtsd el a private bankokat! Túl nagy költségük van.

 

Kevesen tudják, de a sikeres befektetéshez nem kell közgázt végezni. Te is meg tudod verni a privát bankárok hozamát, évi néhány nap ráfordítással! Ez nem vicc.

 

Először el kell dönteni, hogy mennyi ideig tudod nélkülözni a befektetni kívánt pénzt. Minél hosszabb távon tudod nélkülözni, annál jobb.

 

Utána döntsd el, mennyi kockázatot akarsz vállalni, és ennek fényében oszd fel két része a pénzt. Az első részt kötvénybe, a másodikat részvénybe fogod tenni.

 

Kötvényből a prémium magyar államkötvényt fogod venni (remélem van még belőle), méghozzá TBSZ-re. Tehát 6 évig nélkülöznöd kell ezt a pénzt optimális esetben, de legalább 4 évig. Ez 3% reálhozamot fog neked hozni, és nem kapcsolódik hozzá semmilyen költség (pl. számlanyitási, számlavezetési, tranzakciós, utalási díj NINCSEN, és adó sincs a TBSZ miatt).

 

Hogy miért nem ajánlják a brókerek ezt a kötvényt, annak egyszerű oka van: nem kapnak utána jutalékot.

 

Már ezzel jobb leszel, mint sok befektetési alap, nézd csak meg a Bamosz.hu-n az alapok hozamait, sok örülne nettó 3% reálhozamnak.

 

Részvényből pedig csak ETF-et szabad venned neked, mint laikus lakossági befektetőnek. Az ETF egy részvénykosár, több száz résztvényt tartalmaz adott országból/szektorból.

 

A Deutsche Banknak nagyon jó ETF-jei vannak: www.etf.db.com

 

Nagy hátrányuk, hogy csak EUR-ben és USD-ben érhetők el. De nem lehet mit tenni, ha forintban van a pénzed, akkor két választásod van: Vagy csak Magyarországon fektetsz be, vagy külföldön is.

Első esetben nincs vagy alacsony az árfolyamkockázat, második esetben viszont van árfolyamkockázat.

 

Ezt el kell fogadni, vagy ha ez nem megfelelő, akkor tegyél szert jövedelemre USD-ben vagy EUR-ban (pl. külföldi munka), és átváltás nélkül így be tudod fektetni a pénzt.

 

ETF-ből azokat vedd, amelyek országra vagy országokra koncentrálnak. Vegyél egy kis USA-t, egy kis Európát, és egy kis feltörekvő piacokat. Mindenből egy keveset, hogy globálisan megoszd a kockázatot. A feltörekvő piaci ETF-eknél a legjobb az MSCI Emerging Markets ETF.

 

Aztán ha megvan a portfóliód (prémium államkötvény + néhány ETF), utána évente nézz rá. Ha új befektetni való pénzed van, akkor attól függően rakd ETF-be vagy államkötvénybe, hogy éppen melyik hogyan teljesített. Pl. ha az ETF portfóliód teljesített jól, akkor tedd államkötvénybe a pénzt (hogy megpróbáld helyreállítani az induláskori arányt), és fordítva.

 

Ennyi, ezzel meg fogod verni a befektetési alapok többségét te, mint laikus befektető.

 

Hogy miért vagyok biztos ebben? Azért, mert az ETF egy úgynevezett indexkövető alap, azaz az ETF alapkezelője egy előre meghatározott indexet követ, mint pl az MSCI Emerging Markets vagy az S&P 500. És bármi történik, ő leköveti neked a mögöttes index hozamát, nem pedig azokat a részvényeket veszi, amelyek szerinte jól fognak hozni.

 

Egy ilyen széleskörű piaci index a piacon kereskedők hozamait átlagát adja ki, a kereskedéshez kapcsolódó költségek levonása előtt. Tehát ha te a piaci indexbe fektetsz, akkor pontosan az átlagos hozamot fogod elérni a költségek levonása előtt.

 

De mivel a passzív kereskedési stratégiának (tehát amit az ETF csinál, hogy csak egy indexet követ) sokkal kisebb a költsége, mint az aktív stratégiának (azaz amikor adod-veszed a részvényeket a piaci helyzetnek megfelelően), ezért a költségek levonása után neked jobb hozamot lesz, mint a kereskedők többségének! Tehát a profi befektetők többségét meg fogod verni.

 

Nézd meg az ETF-ek költségmutatóját: 0 és 0,65% / befektetett tőke / év között van az összes költségük, a magyar részvény befektetési alapoknak viszont 1,5% és 5% között. Ez hosszú távon óriási különbség a költségekben a kamatos kamatt miatt, ezért fogod te az ETF-fel megverni a privát bakárodat, akinél otthagynál évi 2-3%-ot minimum, az ETF-nél viszont csak 0,5%-ot.

 

Azt ne feledd, hogy a privát bankárod vagy jól jár, vagy még jobban, mert csak a nyereségből részesedik, a veszteségből nem!

Előzmény: MVag (26)
formatc Creative Commons License 2011.05.06 0 0 27

döntsd el mi a célod ezzel a dologgal aztán lehet találni valamit!

 

OTP-t sosenem választanék már, szerintem feleslegesen dobnál ki 7500 Ft-t havonta...

Citinél amint említettem a legtöbb dolog ingyenes.

a megadott linken elérhetőek a fontosabb dokumentumok, a Befektetési díjtételek részletesen leírják milyen alapok vannak.

ezektől az alapkezelőktől: Abeerdeen (volt CreditSuisse), Allianz, BlackRock, ING, Pioneer, Schroeder, Franklin Templeton.

csilliárd féle van.

amúgy a hozamplaza-nál szintén az összes minden elérhető ha magad akarsz válogatni, talán még olcsóbbak is! :)

szerintem ez bullshit, hogy nem vehetsz azt amit akar.

ha csak alapokat akarsz venni akkor neked nem kell bróker, az mást szeretne eladni neked!

részvényt, olaj kontraktust meg kukoricát...

 

ahol sikerdíj van az már érhet valamit vagyonkezelési szempontból főleg ha azt úgy határozzák meg, hogy van egy index (kockázatmentes kötvényhozam vagy valami) és ha a felett vannak akkor abból vehetnek le százalékosan.

ilyenről viszont 100milliós befektetés alatt szerintem ne is álmodj! :)

 

ha sokat utazol akkor a citi azért is jobb mert inkább nemzetközi mint az otp, illetve ha valami van akkor minden országból ingyenesen hívható számon lehet beszélni az itthoni központtal.

Előzmény: MVag (26)
MVag Creative Commons License 2011.05.06 0 0 26

Teljesen igazad van. Tök mindegy hogy minek nevezik az ajánlott szolgáltatások számítanak.

 

Több fajta konstrukciót találtam egyébként:

 - fix díj + tranzakciós díj: itt ugye a bróker bácsi a számládon sokat fog kötni hogy a tranzakciós díjjal kaszáljon a bank.

 - sikerdíj: Megvoltam győződve hogy ez lehet a legjobb verzió, de aztán hallotam hogy ez meg arra ösztönzi a bróker bácsit hogy óriásit koczkáztasson hogy minnél nagyobb legyen az a profit.

 - fix díj + sikerdíj: Most már ezt találom a legideálisabbnak. Így talán nem mernek annyira kockáztatni orrba szájba, mert szeretnék hogy maradj a fix díjjad miatt.

 

OTP private bankingot megnézve egy dolog vonzó csak. Az elérhető schroders, templeton, ubs, concorde és egyéb értelmesebb nemzetközi bef jegyek. Ezeket sem normál sem prémium ügyfeleknek nem teszik elérhetővé(UBS-t igen a prémium ügyfeleknek).

 

Van náluk egy 7500 forintos(van 5xxx-t kedvezményes) havidíj illetve tranzakciós költségek persze, arany kártya, etc.

 

Előzmény: uhu20 (24)
formatc Creative Commons License 2011.05.05 0 0 25

szerintem felejtsd el az OTP-t ha nincs valami oknál fogva érzelmi kötődésed hozzájuk! :)

én végül is Citibank-os lettem, az itthoni privát pénzeimet főleg náluk tartom, de ott se várj csodát.

20-30 milliós pénzvagyonnal ugyanolyan senkinek számítasz mint bárki más, de legalább nagyon nem húznak le semmivel.

 

CitiGold ügyfélnél nincs havidíj, ingyenes a Platina hitelkártya egy néhány milliós hitelkerettel.

a kártya mondjuk bután néz ki és ha nem lenne ráírva, hogy platinum akkor nem is tudná senki... :)

mostmár chippes az arany betéti kártya, annak van egy komolyabb díja (tizenvalamennyi...) de sok helyen van mindenféle kedvezmény 10-15%. ha szoktál szállodába járni, étterembe vagy bort rendelni akkor gyorsan visszajön a díja.

legtöbb folyószámlához kapcsolódó díj az nulla, még készpénzt is vehetsz fel ingyenesen 5millióig.

 

itt vannak amiket el kellene olvasnod

https://www.citibank.hu/hungary/consumer/citigold1/dokumentumok/letoltheto-dokumentumok.htm

 

befektetési díjtételeknél vannak mindenféle vásárolható alapok.

magyarok picivel drágábbak mint máshol, külföldiek kb hasonló áron viszont nincs befektetési számla vezetési díj...

 

lesz egy bankárod aki foglalkozik veled, de amúgy elintézni nem nagyon fog semmit puszira.

azt szereti ha el tud adni neked valamit!

egész jókat lehet vele beszélgetni! :)

 

ha van kérdésed csak bátran!

Előzmény: MVag (18)
uhu20 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 24

Miért, máshol nem kell(ene) jutalékot fizetned?!

 

Nem világos, hogy miért jobb valami, ha "private bankingnak" nevezik. Ha nincs nagyon sok pénzed, úgysem fognak extra mennyiségű időt szánni rád.

Előzmény: MVag (23)
MVag Creative Commons License 2011.05.01 0 0 23

Igen. Concorde lenne a legjobb szerintem, de sajna nincs 60 misim. Náluk ennyi a minimum.

 

Equilornál egyenlőre nem találtam meg hogy mennyi a min összeg amivel foglalkoznak illetve nálunk van negyedéves fix díj.  

 

Budacashnél tranzakciós költségeket is felszámolják ami sajnos a legtöbb esetben arra biztatja tapasztalataim szerint a brókereket hogy jó sok tranzakciót indítsanak a számládon...

 

 

Előzmény: uhu20 (22)
uhu20 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 22

Szerintem inkább egy brókercég, mégpedig olyan, ami lefed mindent (hiszen erre van igényed). Equilor, Budacash, Concorde, de lehet bank is, mint az OTP. És szerintem nem is feltétlen fontos, hogy private bankingnak hívják, a lényeg inkább az, hogy milyen szintű szolgáltatást nyújt az adott cég, ha az x millió ft-odat hozzájuk viszed.

 

Szerintem csinálj egy táblázatot, hogy a különböző cégek mennyiért mit kínálnak.

Előzmény: MVag (20)
MVag Creative Commons License 2011.05.01 0 0 21

ki figyeli...

Előzmény: MVag (20)
MVag Creative Commons License 2011.05.01 0 0 20

Igazából nekem teljesen mindegy hogy kifigyeli a topicot. Bárkitől szívesen fogadom az infot.

Előzmény: uhu20 (19)
uhu20 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 19

Bízol benne, hogy johevi olvtárs 4 év elteltével is figyeli a topikot?

Előzmény: MVag (18)
MVag Creative Commons License 2011.05.01 0 0 18

Nekem most ajánlották fel az OTP-nél hogy legyek private banking ügyfél. Egyenlőre még egy picit gondolkodom a dolog. Náluk egyébként jelen pillanatban a belépési feltétel 20 millió forint a számláidon. Havi díj kb. 7500 forint. PB ügyfélként rajtuk keresztül viszont elérhetővé válnak schroders, ubs, blackrock és például concorde befektetési alapok. Vételi és visszaváltási jutalék persze nem kevés.

 

Ha ezt hasonlítjuk mondjuk az UBS-hez ahol 25 millió DOLLÁR szükséges hogy egyáltalán szóbaálljanak veled akkor nem is olyan sok.:)

 

Ha jól tudom euromoney felmérése szerint magyarországon a Bank Gutmann nyújtja a legjobb private banking szolgáltatást.(100 misi)

 

Én is sikerdíjjas megoldást keresnék egyébként ami az országban sajnos nem túl elterjedt. Concordenak van ilyesmi szolgáltatása (60 millió szükséges).

 

Van esetleg valakinek konkrét tapasztalata az OTP private banking szolgáltatás minőségéről? Concorde esetleg Equilor?

 

 

Előzmény: johevi (16)
johevi Creative Commons License 2007.07.10 0 0 16

Hát azért ez nem a klasszikus PB...  Sőt egyáltalán mi az a PB?

Eredetileg egy saját bankár, aki személyes tanácsokkal segít. Vannak bankok, akik kiemelt ügyfeleket adják, vannak aki ez alatt általános lakossági szolgáltatátokat értenek, mások vagyonkezelést, mások befektetést, biztosítást. Sőt van bank, aki ez alatt az internetes bankolást...

Előzmény: Patrikman (15)
Patrikman Creative Commons License 2007.07.10 0 0 15

Sziasztok!

 

Szerintem Magyarországon, amit a legjobb IGAZI "Private Banking" szolgáltatásként el lehet érni, az a BZ Berater Zentrum. Én kipróbáltam és pazar!!!! ;o)

 

http://www.beraterzentrum.hu/vagyonkezeles/vagyonkezeles.htm

Test Creative Commons License 2006.03.24 0 0 14
Inpolem Creative Commons License 2005.12.13 0 0 13
magyar private bankok = magyarországon tevékenykedő private banking szolgáltatást (is) nyújtó intézmények.
Inpolem Creative Commons License 2005.12.13 0 0 12

Hello!

 

Szerintem a privatebanking.lap.hu nem nyújt teljes képet a magyar private bankokról. Nem tudná valaki megmondani, hogy hogyan lehetne egy helyről összeszedni az összes private banking(nek nevezett) tevékenységet folytatót? Abból kiindulva, hogy az a private banking, amit ők annak neveznek, vagy amely szolgáltatás ugyanarra az ügyfélkörre hajt, mint más private banking szolgáltatók?

watman Creative Commons License 2005.05.06 0 0 11

A PB téma iránt érdeklődőknek egy kis űrt betöltő linkgyűjtemény: http://privatebanking.lap.hu

 

Van rajta mindenféle (külföldi, belföldi, offshore, publikációk stb. ) link, érdemes klikkelgetni...

 

Üdv

 

watman

formatc Creative Commons License 2004.12.26 0 0 10

manager magazin legujabb szam! (tajm masin edison 2005 januar :)

 

haha, jol vegigfikazzak az osszes bank szolgaltatasat!

 

OTP-t szvsz nagyon lehuzzak (de csak a sorok kozott ;)

pedig oda akartam menni, de amikor elolvastam nehany "tanacsado" bemutatkozasat mar rosszat sejtettem... (legalabb egy helyen csinaltak volna a kepeket + mondhattak volna nekik hogy "Mosojogja' b+!")

 

asszem marad a konkord, ott legalabb birok interneten is megbizast adni + ugyis inkabb bef.alapokat vesz a nyugis ember + egykis egistmoltotptrikter...

 

tiszta hulyeseg, de szvsz nem nagyon lehet a bankoknal interneten befektetni (nem reszveny, csak legalabb az alapokba)!

'tom otp-nel lehet Optimat venni... hatkoszi, ha tobbol is valasztani lehetne biztos megzavarodnek!

 

na hepinyujir!

head22 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 9

formatc köszönöm a hozzászólásod!

 

Én is erre próbáltam rávilágítani, csak kicsit másképp közelítettünk.

Ma még a hazai nagy vagyonok sem elég nagyok a kritikus tömegben ahhoz, hogy valódi PB tevékenységet lehessen folytatni, mint Svájcban, vagy az Egyesült Államokban.

És - sajna - az ügyfelek sem eléggé szofisztikáltak.

Minkét esetben tisztelet a kivételnek, de ha általánosítani akarok, ezt kell, hogy mondjam/írjam.

Példa:

A vagyonkezelés területén általában hozam-kockázat mátrix szerinti kategóriákban gondolkodik a vagyonkezelő és ennek mentén ajánl befektetést. Klasszikusan min. 10-20 éves időtávon mutatható ki a hatékonyság.

A mai PB ügyfelek döntő többsége viszont az elmúlt 10-15 évben szerezte meglehetősen nagy vagyonát. Ezért a megszokott növekedési ütemmel összehasonlítva - a törvény által megkövetelt negyedéves kimutatásokban közölt - a vagyonkezelői teljesítményt nem érti miért is lenne ez jó neki. Egyébként is jellemzően individualista emberekről van szó, tehát szeretik a maguk döntései szerint befektetni pénzüket.

Ezért a vagyonkezelő arra kényszerül, hogy átlátható (rossz értelembe vett egyszerű), ugyanakkor lebutított termékekkel álljon elő. Ezek a termékek sikeresek.

 

Ezt a körítést azért kanyarítottam ide, mert a Figyelő cikkéből azt vonhatja le az olvasó, hogy a PB szolgáltatók nem törődve az igényekkel, csak nyereségüket szem előtt tartva, gyenge szolgáltatásokat nyújtanak - drágán.

 

Ezzel szemben inkább arról van szó, hogy az ügyfelek és a szolgáltatók az adott történelmi helyzetben - ahhoz igazodva - jelenleg azt igénylik és azt nyújtják ami válasz lehet a piaci kihívásokra. (MNB-PM, szűk tőzsdei kínálat, konvergencia ...) Mivel meglehetősen képlékeny a gazdasági helyzet a hosszú távú szemlélet természetesen nem túl erős ... De ez - még egyszer - a történelmi helyzet által determinált!

 

Természetesen a világ ejlődése ellenére itthon sem fog más irányt venni a PB trendje, ezért az várható, hogy lassan a tényleges PB szolgáltatásokra lesz igény, ezért lassan a tényleges PB szolgáltatásokat nyújtják a szolgáltatók.

 

Komoly vagyonkezelést min. 100 MFt-tól lehet csinálni, nevezzük diszkrecionális vagyonkezelésnek, a méretgazdaságosság ezt a szintet kívánja meg, de még opciókat (nem spekulatív, kizárólag fedezeti célú) még itt is nehéz értelmes áron kötni. A világ egy kicsit elhaladt mellettünk azalatt a negyven év alatt...

 

A sikerdíj megállapodás kérdése. Jellemzően éppen a nagy összegek esetében nem alkalmazzák őket, hiszen itt a jutalékok éppen elégségesek ahhoz, hogy elégedett lehessen a szolgáltató. Egyébként ma éves szinten az állomány 1,5-2 százalékát tartják megfelelő bevételi szintnek. Ennél a retail üf. többet fizet ...

 

 

Előzmény: formatc (8)
formatc Creative Commons License 2004.11.23 0 0 8

haed22 koszi a hozzaszolast!

 

en nem latom annyira problemasnak a Figyelo cikket, persze ez csak abbol adodhat hogy kulonbozo infokat is probalok begyujteni. szerintem az iromany eleg jol ravilagit arra, hogy a nagykozonseg (5-15M megtakaritas) szamara PB altal nyujtott szolgaltatas inkabb egy standardizalt befektetesi tanacsadast jelol a normal banki szolgaltatasokkal egyutt (esetleg aranykartya, nagyobb szemelyi hitel, stb.).

ez abbol a szempontbol ertheto, hogy igy a bank eleg nagy bevetelt tud generalni relative kicsi raforditassal, hiszen a szolgaltatas eves dija 5-20szorosa egy sima folyoszamlavezetesnek+nemi befektetesi szamla kezelesi dijnak.

szerintem "lefele nyitas"-on ezt ertettek.

 

igazi komoly vagyonkezelest csak nagyloveknal csinalnak...

 

ami szerintem megeri az a diszkrecionalis vagyonkezeles lenne (asszem ez volt a neve) amikor odaadod a penzet (vagy egy reszet) es hagyod, hogy csinaljanak amit tudnak. aztan a nyeresegbol ok is reszesednek. ezt csak k.nagy penzek eseteben jatszak meg...

 

 

 

 

Előzmény: head22 (7)
head22 Creative Commons License 2004.11.18 0 0 7

Rögtön elsőre OFF leszek. Előre is elnézést kérek mindenkitől!

A Figyelő ismét foglalkozik a PB témával, de meglehetősen alacsony színvonalon, ami meglepő, mert ha népszerű formában is, de nem alacsony szinvonalon szoktak a témákhoz nyúlni ...

Ezúttal egyszerű tárgybeli tévedések, grammatikai "... 2001. szeptember 11-ei miaat óta nem végeznek ..." hibák tarkítják a cikket, de nem tudunk meg belőle sokat. A szakértőként idézett szakértő nem szakért, cégét nem jegyzik sehol. Különösen nem a cikkben közölt táblázatban ...

Az eddigi hozzászólók ezért nincsenek igazán tisztában a PB fogalmával, ilyen és ehhez hasonló cikkek csak fizetett hirdetések. Csak ártanak ...

 

A kérdésekre válaszolva:

Előljáróban: nem célja - természeténél fogva nem is lehet - egyik PPB szolgáltatónak sem, hogy "lefelé nyisson"!

Milyen szolgaltatasokat adnak a penzunkert?

Gyakorlatilag a ma elérhető összes pénzügyi, jogi, kényelmi szolgáltatás elérhető, de nem ez a PB lényege. Hosszútávú együttműködés(!) azokkal az ügyfelekkel akik életpályában, utódaikról való gondoskodásban gondolkodnak, akik a vagyonuk megőrzésében, gyarapításában érdekeltek, meglehetősen nagy biztonság mellett, diszkrét körülmények között.

 

Milyen vagyontol allnak szoba az emberrel?

Ez ma 30-50 mFt.-nél kezdődik. De itt is vannak más szempontok. PB ügyfélnek lenni egyfajta kultúrát, rangot, presztizst jelent. Ezért fontos a szolgáltató számára, hogy a saját értékrendjek (viselkedés, megjelenés, habitus ...) találkozzanak. A PB tipikusan nem a gazdag maffiózók kiszolgálására épül!!!

 

Mennyibe is kerul valojaban?

Általában többe kerül, mint a retail szolgáltatás, de kevesebbe mint az ügyfél ideje, kevesebbe mint az esetleges tévedési befektetési döntéseinél.

Előzmény: formatc (-)
formatc Creative Commons License 2004.10.05 0 0 6

a Haszon magazin egy budin kiolvashato gazdasagi Kiskegyed! :)

 

egyebkent olvastam es nincs benne semmi, ahogyan altalaban szokott....

 

mer'nincs itt senki akinek van 10millaja es privatbankos??? :/

Előzmény: webergo (5)
webergo Creative Commons License 2004.10.04 0 0 5
a haszon magazin októberi számában van erről egy cikk
magich Creative Commons License 2004.09.27 0 0 4
10Bocsánat, de csak fórumot szeretnék létrehozni. Mégegyszer elnézést mindenkitől.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!