Keresés

Részletes keresés

Ronnja Creative Commons License 2018.11.05 0 0 75215

...és azóta szegény egér a templomban lakik s koldusboton él.

Előzmény: claas patrol (75214)
claas patrol Creative Commons License 2018.11.02 0 0 75214

Nagyon sok macska s'  kutya barátságról tudunk...de egér körmösről keveset. Na,... de mi az oka ennek ??

volt egyszer egy körmös cirmos..és  megismerkedett egy szürke egérrel, 's addig-addig mondogatta neki, hogy így meg úgy szereti, míg az egér rá nem állt, hogy egy házba költöznek, és közös háztartást vezetnek.
- Hanem télire készletet kell ám gyűjtenünk, különben felkopik az állunk - mondta a macska. - Neked, egérke, különben is vigyáznod kell, hová dugod az orrodat, még utóbb beleesel valami csapdába!
A jó tanácsot tett követte: vettek egy kis bödön zsírt; csak azt nem tudták, hová dugják. Hosszas töprengés után azt mondta a macska:
- Nem tudom, hol lehetne jobb helyen, mint a templomban, onnét ugyan senki el nem meri lopni; letesszük az oltár alá, s addig hozzá sem nyúlunk, míg a szükség rá nem kényszerít.
Biztonságba helyezték hát a bödönt; de kis idő múlva nagy étvágya támadt a macskának a zsírra, s így szólt az egérhez:
- Hallod-e, egérke, nénémasszony meghívott keresztkomának, gyönyörű cicája született, szép fehér zsemlefoltos, azt kell keresztvíz alá tartanom. Adj nekem kimenőt mára, viseld gondját egyedül a háznak.
- Csak menj isten nevében - felelte az egér -, s ha valami jót eszel, gondolj rám. Magam is innék egy gyűszűnyi áldomást a keresztelői aszúból!
Persze egy árva szó sem volt igaz az egészből; a macskának nem volt se nénje asszonya, se keresztapának nem hívták meg. Ment egyenest a templomba, odaosont a bödönhöz, nyalni kezdte a zsírt, mind lenyalta a fölét. Mikor jóllakott, sétált egyet a háztetőkön, nézelődött, szemlélődött, aztán leheveredett, elnyúlt a napon, s nyalta elégedetten a bajuszát, valahányszor eszébe jutott a zsírosbödön. Nem is ment haza előbb, csak estefelé.
- No, megjöttél? - fogadta az egér. - Biztosan jól mulattál.
- Megjárja - felelte a macska.
- Hát a kicsinek mi lett a neve? - tudakolta tovább az egér.
- Le fölét - vetette oda kurtán a macska.
- Le fölét ?! - kiáltott föl ámulva az egér. - Furcsa név, életemben ilyet nem hallottam még. Vagy a ti családotokban talán szokásos?
- Furcsa, nem furcsa, semmivel sem rosszabb holmi Morzsafalónál, ahogy a te keresztkölykeidnél járja - vágta el a vitát a macska.
Nem sokkal ezután megint csiklandozni kezdte a macska ínyét az étvágy.
- Igazán megtehetnéd újra a kedvemért, hogy egyedül viseled gondját a háznak - mondta -, engem megint keresztkomának hívnak, nem utasíthatom vissza, olyan szép fehér sáv van a cica nyakán!
A jóságos egérke megint beleegyezett a macska meg elosont a kertek alatt, belopódzott a templomba, és félig kinyalta a zsírosbödönt.
"Hiába, mindig az esik a legjobban, amit maga eszik az ember" - mondta, és szerfölött elégedett volt a napi munkájával.
Ahogy hazaért, kérdi az egér:
- Hát ennek a gyereknek ugyan mi lett a neve?
- Be felét - felelte a macska.
- Hogy mondod? Be felét? Életemben nem hallottam még ezt a nevet; fogadjunk, hogy nincs is benne a kalendáriumban!
Hanem a macskának csakhamar újra összefutott a nyál a szájában, valahányszor a bödönre gondolt.
Három az igazság - mondta az egérnek - megint keresztelőre hívnak, a kicsi fekete, mint a szurok, csak a mancsa fehér, de azon kívül aztán egy szál nem sok, annyi fehér szőre sincsen, az ilyesmi nagy ritkaság, minden szent időben egyszer ha megesik. Ugye, elengedsz?
- Le fölét! Be felét! - mormogta az egér. - Olyan fura nevek, annyit tűnődöm rajtuk.
- Mert folyton itthon kuksolsz a szürke házi ruhádban, hagyod, hogy a hajad a nyakadba nőjön, és képzelődöl - felelte a macska. - Így van az, ha valaki ki sem teszi a lábát a szobából.
Míg a macska odajárt, az egér kitakarította, rendbe tette a házat. A pákosztos macska meg ezalatt kinyalta mind egy cseppig a zsírt a bödönből. "Addig úgysincs nyugta tőle az embernek, amíg mindet meg nem ette" - mondta magában, és csak késő este tért haza, kövéren, jóllakottan.
Az egérnek az volt az első dolga, hogy a harmadik keresztfiú nevét tudakolta.
- Biztosra veszem, hogy ez sem fog tetszeni neked - felelte a macska. - Úgy hívják, hogy Cseppesem.
- Cseppesem! - kiáltotta az egér. - Ez a legmeghökkentőbb név valamennyi közt, még sosem találkoztam vele nyomtatásban. Cseppesem! Vajon mit jelent ez?
Fejét csóválta, összegömbölyödött, és lefeküdt aludni.
Ettől fogva senki nem hívta többé keresztkomának a macskát.
És nemsokára beköszöntött a hideg tél, odakint már nem akadt semmi ennivaló.
Akkor az egérnek eszébe jutott a macska bölcs tanácsa.
- Gyerünk, barátom - mondta neki -, keressük meg a bödönünket, eddig megőriztük, bezzeg most jólesik majd!
- Az igaz - felelte a macska -, jólesik majd neked, akárha az ablakot nyalogatnád.
Útnak indultak, s ahogy odaértek a templomba, ott volt a bödön a helyén, csakhogy üresen.
- Ó, most látom csak, mi történt, most derül ki, milyen barátom vagy! - kiáltotta az egér. - Azzal, hogy keresztelőre mégy, fölfaltad az egészet, előbb le a fölét, aztán be a felét, végül nem hagytál...
- Nem hallgatsz! - rivallt rá a macska. - Ha még egy szót szólsz, bekaplak!
...cseppet sem - mondta a szegény egér, mert már a nyelvén volt, s' akarta, nem akarta, kiszaladt a száján. A macska utána ugrott, de az egér gyorsabb volt, elszaladt. Azóta is vigyáz, hogy a macskával ne találkozzék. ,-)))

claas patrol Creative Commons License 2018.10.30 0 0 75213

:-))  Ezt a frappáns válaszod, most valóban megérdemeltem. 

Előzmény: Omosimama (75212)
Omosimama Creative Commons License 2018.10.30 0 0 75212

Más vicc:

Tudod-e, hogy a férfiak hogyan lesznek öngyilkosak?

Hát az egójukról leugranak az IQ-jukra. :-)

Bocs! 

Előzmény: claas patrol (75211)
claas patrol Creative Commons License 2018.10.30 0 0 75211

Amikor a keecsók "szenyaságain" mérgelődünk, akkor jönnek a vicce ,mesék is...pl. a férj bemegy a hálószobába,... hóna alatt egy kecske.
- Látod drágágaságom, amikor fáj a fejed.... ezt a disznót szoktam megdöngetni - mondja, mérgesen...
Mire a felesége, válaszolva...
- De hát ez nem is disznó  ? ! -- 
- Asszonypajtí.... nem is... hozzád beszéltem ...  ,-))  Na.... jó csak egy kora reggeli vicc volt.   xDD

Éljen és viruljon a topik.... 

claas patrol Creative Commons License 2018.10.30 0 0 75210

:-))  :-))

Előzmény: ez-Ben (75206)
Fulesman Creative Commons License 2018.10.28 0 0 75209

Megoldódott, köszönöm. 

Előzmény: Fulesman (75208)
Fulesman Creative Commons License 2018.10.28 0 0 75208

Sziasztok. 

Van egy Kecském, az amit már megosztottam itt a fórumon. 

Ha valaki tud segíteni elhelyezni, megköszönöm. 

Sajnos a munkám miatt nem tudom gondozni ellátni. 

Ingyen elvihető. 

Zala megye Hahót. 

Köszi a segítséget. 

Ronnja Creative Commons License 2018.10.27 0 0 75207

Na szép. Most még pzst is kereshetek.

Nagyon szépen köszönöm ezt a kedves versikét. Te vagy még mindig a kedvencem. :)

Előzmény: ez-Ben (75206)
ez-Ben Creative Commons License 2018.10.26 0 2 75206

:)) Emlékkönyvbe : Ronnja volt az igazi kecskeidomár

Minden régi kecskés tudta már

Most más vizekre evez...

Gondolatban fújjuk neked a szelet.

( Ami biztos sikerhez vezet :)

Előzmény: Ronnja (75205)
Ronnja Creative Commons License 2018.10.26 0 0 75205

Igen. Sajnos feladja a kis Ronnja, mert felébredt. Rájött, hogy 10 év alatt nem sikerült a családot meggyőzni a kecsketartás pozitív hatásairól, akkor minek tovább küzdeni. Majd keres másik álmot amit kergethet, nem süllyed a bánatába.

Előzmény: portos150 (75203)
L_áma Creative Commons License 2018.10.25 0 0 75204

Nyugi. Mindíg vannak új hülyék. Mi pl még csak most kezdtük. :)))

Előzmény: portos150 (75203)
portos150 Creative Commons License 2018.10.25 0 1 75203

Hm... már a "jó öreg" Ronnja is feladja..... mi lesz itt még???!!!

:-(((

Előzmény: Ronnja (75202)
Ronnja Creative Commons License 2018.10.25 0 0 75202

Nagyon sürgős lenne. Sajnos a családom megelégelte a kecskéket.

A teljes állományom Két 4 éves anyakecske, egy 5 hónapos gödölye és egy három éves herélt (aki remek kocsis és hátas kecske)

A heréltet nem nagyon akarom eladni, csak ha valakinek nagyon kell. Az anyák S.O.S. csak. Ittenieknek szeretném adni, mert akkor tudom, hogy a mekik és a topiktárs is jól jár. 

06309613840 vagy dominoponilo@gmail.com

Előzmény: Ronnja (75200)
Lacibács Creative Commons License 2018.10.25 0 0 75201

Ha a 06-30-2463450 telefonon megcsönget visszahívom.

Előzmény: Ronnja (75199)
Ronnja Creative Commons License 2018.10.24 0 0 75200

A lemaradt képek...bocsi, még mindig béna vagyok, nem akarja elforgatni.... hiába, mindenhez én sem érthetek. :)

Előzmény: Ronnja (75199)
Ronnja Creative Commons License 2018.10.24 0 0 75199

Sziasztok!

Van két eladó 4 éves anya kecském. Főbb tudnivalók: Hege Fecó tenyészetéből származnak, értékes felmenőkkel és rokonsággal. Szelídek, vezethetők, enarban regisztráltak, bő tejelők, könnyen fejhetők.

Szeretném, ha jó helyre kerülnének, ezért ide írtam. Veszprém megyében, Sólyon vannak a mekik. Az áruk (35000 Ft)áron aluli, és ajándék 5 hónapos gödölye is jár hozzájuk. 

L_áma Creative Commons License 2018.10.22 0 0 75198

A szagával semmi bajom nem volt. A zsír, meg a háj volt más. A tökös gidákon gyakorlatilag nem volt egy deka sem. A töketlenekről meg leszedtem vagy 2-3 kilót.

Előzmény: lyuko (75197)
lyuko Creative Commons License 2018.10.22 0 0 75197

Szerintem nincs semi baja a húsnak, még a baknak sem. A bak levizeli a két első lábát, meg a fejét és attól büdös. Az anyáknak meg attól vonzó illatos.... 

Az a baj, hogy vágáskor nem lehet elkerülni, hogy a büdös bőrrel összekenjük a húst.

Én havonta egy kecskét vágok, fasirt, borjú bécsi /rántott szelet/ milánói/bolonyai mártás, pörkölt, lesz belőle. Húst boltban úgy három éve vettem utoljára. Tervezgetem a kecskekolbász készítést.... még nem jutottam el odáig. Szalonná szoktam venni boltban. Azt nem lehet kecskéből csinálni.

Előzmény: L_áma (75196)
L_áma Creative Commons License 2018.10.22 0 0 75196

Hahóóóó!

Én, mint kezdő /szenvedő alany/, kérdezném a rutinos tapasztalt kecskéseket /kicsit mind flúgos, ez tuti/:

2016-ban vágtunk egy 8 hónapos, kb 30-35 kilós bakot. Nem volt büdös, minden félelmünk ellenére, semmi bántó szaga nem volt. Húsa, számomra egy igényes, zsírral finoman márványozott, csoda husi volt.

2017-ben vágtunk egy 8 hónapos, kb 30-35 kilós bakot. Nem volt büdös, minden félelmünk ellenére, semmi bántó szaga nem volt. Húsa, számomra egy igényes, zsírral finoman márványozott, csoda husi volt. Az előzőnek apja, és testvére egyszerre. Így sikerült.

Ma vágtunk két 7,5 hónapos, 40+ kilós, 6 hetesen  ivartalanított bakot másik anyától, másik apától:

Ez még mingíg felülmúl minden "bóti" husit, de ..... nem olyan. Has üregben, és máshol is, láthatóan több zsír, faggyú. Ugyan akkor a húsban, rétegesen elheyezkedő, "márványos" jelzőt kiérdemlő zsír réteg jóval kevesebb. Azt tudom. Az "eunuch"-ok elhzíznak, ellustulnak

A mai vágás áldozatainak pl csúnyán zsíros, szíve volt. Feltűnően zsírosak voltak a beleik.

A kérdés:

Ez a különbség a herélésből, vagy a másik fajtából adódhat?

Belül van egy fél liter körte, ha valamit elütöttem, bocsi. Holnap pótlom, javítom. :))

L_áma Creative Commons License 2018.10.13 0 0 75195

Hát, kaja az jut nekik. Itt van egy kisebb amazonasi dzsungel. Meg..... széna, nehogy az éjjel éhen haljanak. Meg abrak, míg csorog a tej. Meg most derült ki, ki tudják bontani a lehullott diót is, de ez akkor is meglepő volt a számomra.

Szóval, akkor ez még nem jelent semmit.

Előzmény: portos150 (75194)
portos150 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 75194

De a nyolc dagadt mellé meg van két núbi keverékem, sem az ivarzást nem mutatják, sem a bakkal a játékot, és nem látszik rajtuk a vemhesség sem.

Ők ketten mindig lutri, hogy lesz e kicsi, vagy em és ha igen akkor mikor.

:-)

Előzmény: portos150 (75193)
portos150 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 75193

Nem tudom, hogy a tieid hány évesek és hányszor ellettek, de nálam a kecskék java ilyen, vagy ennél dagadtabb (jobb) oldallal járkál és az idegenek meg is kérdezik az év minden szkában, hogy vemhesek -e?

Szóval tipus, meg jóltartás, meg ellések száma is okozhatja....

Előzmény: L_áma (75192)
L_áma Creative Commons License 2018.10.13 0 0 75192

Hát ez az, de akkor ez mi:

Már nem férnek bele a fejőállásba...... :))

Előzmény: portos150 (75191)
portos150 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 75191

Az még szerintem nem látható ..... a jobb oldali dudornak kéne lennie....  (baloldalon a bendő).

Előzmény: L_áma (75190)
L_áma Creative Commons License 2018.10.12 0 0 75190

Ez most gida bennük, vagy csak bezabáltak? Augusztusban volt a bak vendégségben. Lehet?

tilták3 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 75189

Nagytestű tejre összeállított 15 fős anyakecske állomány eladó.A kecskék oltva és féreghajtva.

Ár:15eFt/db vagy egyben 160eFt Irányáron.(Alkuképes viszont csere nem érdekel)

Érd:06 30 35 36 275-ös telefonszámon.

Somogy megye!!!

milk11 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 75188

Szia :) Ebben a csoportban benne van, itt tudsz vele beszélni, Juh és kecsketartók csoportja. Esetleg még gerecsekecske neszmély is tud sztem segíteni, h kapcsolatba lépj vele :)

Előzmény: D.I (75187)
D.I Creative Commons License 2018.09.22 0 1 75187

Ha tudná fogadni őket, az szuper lenne. Sajnos nekem is igyekeznem kell, kb. egy hónapra elegendő még az élelmük. 

Előzmény: L_áma (75186)
L_áma Creative Commons License 2018.09.22 0 0 75186

A pletykák szerint nagyon igyekeznek. 

Előzmény: D.I (75185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!