Keresés

Részletes keresés

stark_100 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 157611

Nem tudom hol van azokban a beállítása, de mindenképp a kamera beállítások között keress valami olyat hogy legyen e vízjel vagy ilyesmi a képeken. Sima csúszkaval lehet ki -be kapcsolni. Most megnéztem és xiaomin az első a menüsorban. Tehát indítsd el a kamera appot és ott turkalj a beállítások között.

Előzmény: edula2 (157605)
Cazador88 Creative Commons License 2 órája 0 0 157610

Óó Látom már lekéstem :D

Előzmény: Cazador88 (157609)
Cazador88 Creative Commons License 3 órája 0 0 157609

Ha még időben irok akk igen. Aranyos rezgőgomba . Sajnos kiázott az a szép intenzív sárga színe 

Előzmény: Popenka (157598)
edula2 Creative Commons License 9 órája 0 0 157607

OFF OFF OFF OFF OFF OFF

 

Kedves Popenka, bennem is van egy tuske a "vadallat" megjegyzes miatt. Tudod Popenka, en rokonok nelkul nottem fel, mert a ketlabon jaro sapiensnek nevezett leny gondoskodott rola, hogy ne legyenek. (Igaz, ez a torvenyek szerint tortent, szoval semmi gond.) Utana ugyanezen ketlabon jaro leny megprobalta kiirtani azt a nepcsoportot, amivel foglalkozom. Nagyon elmebetegnek kell lenni ezekutan, hogy valaki pont a kutyakat tartsa vadallatnak es veszelyesnek (az en, ostobasagaban ember-imado, kutyamrol nem is beszelve.) 

 

Tok jo Neked, hogy ilyen gazdag barataid vannak, akiknek sajat erdejuk van. Sajnos en egyetemi oktatok kozott nottem fel es elek, a mi tudasunk, munkank nem eleg maganerdore, nekem marad az allami. (Bar hogy mitol lesz egy erdo magantulajdon... na ebbe inkabb bele se menjunk.) Amugy kepzeld, tobbszor latta mar erdesz poraz nelkul a kutyamat az erdoben, oszt megsem szolt. Igaz, ez nem Nograd. 

Előzmény: Popenka (157606)
Popenka Creative Commons License 10 órája 0 1 157606

Tényleg az, köszönöm.

 

Tudom, hogy kép nélkül nem hisztek nekem, de én lusta voltam feltöltéssel vacakolni. :)

Ma: kb. 18 db ízletes, különféle fejlettségben, 3 db nyári, 8 db szép bronzos még mindig, 12 db ízletes rizike, 5 db gyönyörű kukacmentes királyvargánya, ami említést érdemel. Az ízletes varesz egyformán jött bükkből és erdei fenyőből. Nem, nem lucból. A helyszínen amúgy se készült kép, végig esett vastagon az eső.

Vörösbarna továbbra se jut nekem. Közben eszembe jutott, hogy azt novemberben szoktam találni.

 

Bencuc! Egy kicsit feljebb kell jönni most. Hátha holnap van még olyan hely, ahol nem jártak, bár olyan helyen is láttam konkurenciát, ahol sose szoktam.

 

edula2!

Bennem még mindig van egy tüske a 2 kilós megjegyzéseddel kapcsolatban, amihez mások is csatlakoztak. Inkább kiírom magamból, aztán hagyjuk.

Én az erdőtulajdonos aktív hozzájárulásával gombászom abban az erdőben, ugyanis nem állami, de nem ám. Igaz, nem foglaltuk írásba, de például ma is utolért a terepjárójával, mert ő tényleg gondozza az erdejét, és járja. Megbeszéltük merre hány centi, elviccelődtünk dolgokon, és mentünk a dolgunkra. Miközben a kocsija mellől felvettem egy ízletes vareszt. Ő egy beteg vadat keresett, és átnézte a vadászlesek állapotát, én meg szedtem, amit tudtam. Három erdőtulaj van, akiknél gombázom gyakran és sokat. Az államin kívül. Ebből kettő pont leszarja, hogy ki és mennyit. Mindkettővel jó viszonyban vagyok. Én régebben szedem ott, mint, hogy ők tulajdonosok lettek volna. Ez a harmadik meg ilyen haver, egyedül a három közül aki gombázik is. Nem bánja, én mit szedek.

Ennek semmi köze a kutyapórázhoz.

Előzmény: Tharkus (157602)
edula2 Creative Commons License 10 órája 0 0 157605

Nincs valakinek otlete, hogy ezt az idiota Huawei feliratot, hogyan lehet kiszedni? Evekig nem csinalt ilyet, tavasszal meg az egyik naprol a masikra elkezdte (en semmit sem allitottam at.) 

Popenka Creative Commons License 10 órája 0 0 157604

Hagyjuk is a szalamandra témát, mert sajnos vannak gazemberek, akik üzletet csinálnak a befogásukból. Vegyük úgy, hogy nem láttam én sehol semmit. Az utamat keresztező izék csak a delírium tremens miatt voltak. :) Remélem, senki nem tudja, hol járok... de az unalomig emlegetett kertemben is sétálgatnak. Abban az egyben biztos vagyok, ha ide találna valami díler, a közösség gyertyán gallyakkal verné agyon patkányt.

Előzmény: morel_whisperer (157595)
stark_100 Creative Commons License 11 órája 0 0 157603

Hát ha mindenképp mentek a völgybe, akkor lehet a szalamandra is egy cél, mert éppen ott találkoztam vele kedden. 

Előzmény: Tharkus (157597)
Tharkus Creative Commons License 11 órája 0 0 157602

szerintem aranyos rezgőgomba

Előzmény: Popenka (157598)
Tharkus Creative Commons License 11 órája 0 0 157601

gyűrűs fülőke

Előzmény: Bencuc (157600)
Bencuc Creative Commons License 11 órája 0 0 157600

Ez melyik gomba?:

 

Tharkus Creative Commons License 11 órája 0 0 157599

király hely :), grat!

Előzmény: Cazador88 (157592)
Popenka Creative Commons License 11 órája 0 0 157598

Az utolsó képen az mi az? Most nálam is van a kertben a vareszok mellett egy nyírfa gallyon. Megspórolsz egy keresést? ;)

Előzmény: Cazador88 (157592)
Tharkus Creative Commons License 11 órája 0 0 157597

hú, egyszer jártam ott gyerekkoromban, de az inkább a 80-as évek vége volt. viszont odáig nem mennénk, itt velemben is él csomó, csak hirtelen nincs meg, hogy hol a törzshelyük.

Előzmény: morel_whisperer (157595)
Tharkus Creative Commons License 11 órája 0 0 157596

a forrásnál én csak átnyargaltam a túra végén, pontosabban átrongyoltam a két legsavanyúbb folton, egyetlen pici vareszt lőttem ott.

Előzmény: stark_100 (157594)
morel_whisperer Creative Commons License 11 órája 0 0 157595

Kicsit arrébb van, lehet, hogy máskor célszerű felkeresni: Vadása-tó DK-i csücske. '96 nyarán először és azóta is utoljára ott láttam szalamandrát. Coco Jumbo, Űrgammák... mintha tegnap lett volna. :D

Előzmény: Tharkus (157591)
stark_100 Creative Commons License 11 órája 0 0 157594

Nem voltunk a völgyben, a forrásnal kezdtünk, és hát még hideg, mégis ott szedtük a legszebb gombákat. A jövő héten meleg lesz, szeirntem ott kánaán lesz. Ott is.

Előzmény: Tharkus (157590)
Bencuc Creative Commons License 11 órája 0 0 157593

Nos srácok, nekem ma a túra 99,9% negatív. 4 óra alatt egy szem vargánya. Amúgy semmi, nem csak vargánya de semmi. A vargányatermő helyeken. Beszéltem helyiekkel, ők sem jártak sikerrel. Mondjuk ez nem is Zala meg nem a Keszthelyi hegység. Az a helyzet ehhez képest a lakóhelyem környéke gombaparadicsom. Vissza is vonulok a következő hétre oda. Felraktátok a fotókat gondoltam körül nézek, de itt teljesen más állapotokkal fogadott az erdő. 

Cazador88 Creative Commons License 11 órája 0 0 157592

Egy eléggé hasonló kollekcioval készültem :) szalamandert, légyölőt fel se rakom. Nosztalgiázos-ismerkedős napot tartottam. Indulasként felkerestem a legrégebbi k7esem, 23 éve találtam rá, számomra a börzsönyi repertoár egyik legszebb darabja ( vareszfotok majnem mind innen) Nem szoktam már ide járni túl sokan ismerjük, meg is lepődtem h még senki nem avatkozott bele.. 

Továbbiakban végigjártam három tavaly felfedezett, relative közeli hegyoldalt, mindháromra sikerült rábizonyitani az ív forgalmazó képességet, kettőn vbv gyártás is zajlik. Egyelőre közel sem mondanám h csúcson dolgoznak leginkább az alsó harmadot érdemes kutatni, de a szerda pénteki esőzés mostmar alighanem reggbe súgja az összes szunnyadó micéliumot . Egyébként szépen alakul a fajgazdagság, galambok , galocák, pokhálosok is egyre többen 

 

Előzmény: Tharkus (157586)
Tharkus Creative Commons License 12 órája 0 0 157591

mi egyet láttunk ma, ráadásul a gyerekek pont nem, pedig pörögnek rajta eléggé. gondolkodom is, hogy holnap délelőtt hova tudom még kivinni őket, ahol jó eséllyel találhatunk. az én gyerekkoromban még - emlékeim szerint - a szent-vid templom falán is tobzódtak. :)

Előzmény: Popenka (157589)
Tharkus Creative Commons License 12 órája 0 0 157590

á, mi elég későn értünk ki. érzésre jó egy hét múlva fog hengerelni igazán a kőszegi-hg, most még csak a melegebb részeken van mozgás és ott is csak foltokban. a kedvenc völgyemben nem is voltunk még egyébként, ha azt ma átfésültétek, akkor lehet, hogy ki is hagyom.

Előzmény: stark_100 (157587)
Popenka Creative Commons License 13 órája 0 0 157589

A szalamandrókra nehéz most rá nem lépni. Csodásak. Kicsit magasabbra mentem ma a bükkösbe. Ott folyamatosan 3 napja esik az eső. Megállás nélkül. Nem vicc. Ma is csak esőkabát, egész délelőtt. A fák hegyén lógnak a felhők. Kétszer több szalamandra volt, mint vargánya, pedig púpos kosárral jöttem haza.

Előzmény: Tharkus (157586)
Popenka Creative Commons License 13 órája 0 0 157588

Az öreg apacs indián eltünteti maga után a nyomokat, faragványokat. Lásd homer már nem is farag inkább. :D

Előzmény: stark_100 (157587)
stark_100 Creative Commons License 14 órája 0 0 157587

Vagy mi a ti nyomotokban, mert mi is találtunk faragványokat. :-) Az én lucosom még aludt, meg nem is erőltettük nagyon, hideg van még ott szerintem, de legalább már indulgat egy-két faj. Azért faragvány ott is volt, még az út közepén is.

Előzmény: Tharkus (157586)
Tharkus Creative Commons License 14 órája 0 0 157586

nem kizárt, hogy a nyomotokban jártunk ma, mert több helyszínen is találtunk faragványokat. azért mindenhol volt, amit nem vettek észre a szemfüles elődeink. :)

 

ma mi is klasszikusabb részekre mentünk "sajnos", mert a nagycsaládos kirándulási igények überelték a gombákat. ezzel együtt asszony rögtön behúzta az összes még hiányzó tételt a listánkról:

- vbv

- légyölő

- szalamandra

 

a tegnap látottak alapján igyekeztem a déli, naposabb oldalakra célozni, mert úgy sejtettem, hogy az északi részek még nagyjából aludni fognak. ez így is volt, déli 750 m körüli tisztásos/irtásos nyílt bükkösökben volt mit szedni, lejjebb a fiatal lucosok legnaposabb szélein is, de ez utóbbiaknál még nagyon csak indulnak. légyölő babákból egészen elképesztő mennyiséget láttunk ugyanitt, alig bírtunk nem rájuk lépni. az ikonikus templomhoz vezető kanyargós mentén mindenhol szondázott a nép, így ott meg sem álltunk végül.

 

Előzmény: stark_100 (157582)
stark_100 Creative Commons License 14 órája 0 0 157585

Kaposvári piac? Amúgy tegyél be a gombából a mikróba fél percre, ha más nem, a szaga elárulja, hogy karbolszagú-e. Mondom én, aki ezt még sosem próbálta, de már annyiszor olvasta. Képet is rakhatsz ide, vannak csiperke tudorok. Természetesen fogyaszthatóságról nem döntünk, de hogy érdemes-e megnézetni, arra jó egy kép.

Előzmény: mrteacher01 (157584)
mrteacher01 Creative Commons License 14 órája 0 0 157584

Szèp napot mindenkinek! Èrdeklődnèk, ha esetleg tudja valaki, hogy hètvègèn (vasárnap) Somogy megyèben, ( elsősorban Kaposvár környèke), hol lehet gombát ellenőriztetni? 

Szedtem csiperkèt, ismerősöm is megnèzte (ő règebb óta gombászik), de nem tudjuk eldönteni, hogy sárguló csiperke vagy sem!

 

sajtos papsajt Creative Commons License 15 órája 0 0 157583

Köszönöm!

Előzmény: stark_100 (157581)
stark_100 Creative Commons License 16 órája 0 0 157582

mi is megfutottuk a szokott helyszíneket, még nem érzem, hogy dömping lenne, de lehet jó foltokba botlani. Végülis minden bejárt erdőrészben találtunk azért. És rengeteg volt a fehér ízletes, ezek jobbára még aza avar alatt csücsültek. Fajgazdagság egyáltalán nincs, légyölők kezdenek mocorogni. Viszont rengeteg autót láttunk mindenfelé, látszik valami készülődik. Képek talán lesznek még később, ha a kolléga átküldi az övéit, én nem sokat csináltam.

Előzmény: Tharkus (157572)
stark_100 Creative Commons License 16 órája 0 0 157581

3. kép alapján igen, bár jó lenne ha az avart kicsit lekapargatnád róla. De ha peremes a gumója, akkor kerti őzláb.

Előzmény: sajtos papsajt (157580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!