Keresés

Részletes keresés

ítélőszék Creative Commons License 2015.09.29 0 0 14

Olvasd el a regisztrációnál megadott címel a méledet, abban megírtam. (röviden: ez nem horgász topik, tehát nem témája a horgászat szabályainak tárgyalása)

Előzmény: KA79 (13)
KA79 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 13

Miért tűnt el a hsz-em?

LizyX Creative Commons License 2004.05.07 0 0 9
Az aranyhal kellemes körülmények között 8 évig is elél. Mondjuk ő kifejezetten szereti a hideg vizet, de a 3l-es akváriuot kevésbé... Legalább gömb alakút vettél nekik?
Előzmény: Józan Paraszt (8)
Józan Paraszt Creative Commons License 2004.03.29 0 0 8
Most létesitettem egy 3 l-es akváriumot. Lakói egy aranyhal, meg két gogomó, vagy valami ilyesmi. A Feg-Shuisok mondták, hogy hárommal oszthatónak kell lenniük.
Valaki tudja, meddig éldegélnek el a halak, ha külső hatás /macska/ vagy betegség nem lép fel? Van-e természetes öregedésük? Mert a Tiszai Nagy Ciánszennyezés után óriási tetemeket láttam. Valahogy öregségtől elpusztultat meg még soha.
Another World Creative Commons License 2004.03.29 0 0 7

Tarka géb volt, 100%.
A bodorkának hitt ivadékokban viszont nem vagyok biztos.

AgyProTézis Creative Commons License 2004.03.29 0 0 6
Talán tüskés pikók voltak/bár az ritkaságszámba menne/..esetleg szivárványos öklék /nékik kagyló kelteti ki az ikrájukat/..vagy vándor alóza, esetleg csikóhal??
Előzmény: Nemozoli (1)
Another World Creative Commons License 2004.03.29 0 0 5

Káposztásmegyeren, úgy 5 évvel ezelőtt, nyár közepén a kanálissá alakított medrű, gyakran szennyvízcsatornának használt Óceán-árok partján mászkáltam, csavarogtam. A "parton" egy gumiabroncsra lettem figyelmes, amely az apadással került partra. Kevéske víz lappangott már csak benne, ahogy a közelébe értem hirtelen fodrozodni kezdett a víz. Kisebb ivadékokat (talán a bodorkának az ivadékait) találtam benne, na meg a ma már védettséget nem élvező tarka géb (Proterorhinus marmoratus) egy élő példányát is. Persze útjukra engedtem a kis virgoncokat. Nem véletlen, hisz' én is Halak vagyok (Szűz aszcendessel)!

Nemozoli Creative Commons License 2002.09.12 0 0 4
Az Újpest környéki, a Hajógyári-szigettel párhuzamos kis tavas részeken, ahol télen még korcsolyáztam is. Nem most volt, mintegy 10-15 éve, azóta lehet, hogy ki is száradtak azok a tavak.
A halak lényegileg nem változtak meg, maradtak átlátszóak. Nem raktak ikrát, így tenyészteni se tudtam őket. Az lepett meg a legjobban, hogy nem nőttek meg, mert azt hittem, hogy valamelyik nagyobb testű hal kifejletlen változatai, de csak kismértékben változott a méretük.

Némó

Előzmény: nhmus-herp (3)
nhmus-herp Creative Commons License 2002.09.12 0 0 3
Melyik mellékvízben fogtad?
Milyenek lettek a halak két és fél év múlva?
Ennyiből sokminden lehet...
Előzmény: Nemozoli (1)
Nemozoli Creative Commons License 2002.09.11 0 0 2
én marha... úszóhólyagjuk természetesen :-)
Előzmény: Nemozoli (1)
Nemozoli Creative Commons License 2002.09.11 0 0 1
Na jó, komolyabban is írok valamit:

régen, amikor még volt akváriumom (mostanra kiszáradt, így terrárium lett belőle) :-)
a Duna mellékvizeiben vízibolha-vadászat közben fogtam egészen kis, sügérre emlékeztető alkatú halakat, amelyeket "üvegsügér"-nek neveztem el, mivel a gerincük és az úszóhólyaglyuk kivételével teljesen, üvegszerűen átlátszó volt a testük (a fejük nem annyira).
Ezek a kis halak még 2,5 évig eléltek a guppik és szifók között! Jó volna megtudni, milyen típusú/fajú/fajtájú halak voltak ezek...

Némó

Nemozoli Creative Commons License 2002.09.11 0 0 0
Én is Halak vagy0k! :-)
nhmus-herp Creative Commons License 2002.09.11 0 0 topiknyitó
Magyarország halai nem horgász szemmel!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!