Keresés

Részletes keresés

polária Creative Commons License 2023.09.26 0 0 181

A csillagászok szerint l.e 7ben háromszoros együttállásban volt a szaturnusz és a jupiter ez jelezte a messiás világtanito krisztos születését.

Ha minden igaz Jézus i.e 7 környékén született.

 

https://planetology.hu/jezus-szuletese-es-a-betlehemi-csillag-rejtelye/

polária Creative Commons License 2023.09.26 -1 0 180

Zeusz mint mitologiai alak teljesen érdektelen.

Zeusz aliasz JUPITER az ötödik planéta amelyik JÉLKÉPEZI az univerzum/isten jutalmazó kellemes sorsot adó aspektusát és kurzusát.

Ez éppen ellentétes az oszüvetségi SZATURNUSSZAL a zsidok csillagával emelyik a rossz sors nehéz idők illusztrálása.

Ez a kettő ugy viszonyul mint a tél és a nyár például.

Persze hogy az emberek komálják Zeuszt jupitert azaz konkréten a KELLEMES SORSOT és persze hogy ezt szeretik és dicsőitik.Miközben persze a nehéz idők is valahol indokoltak és megvan a hasznosságuk !

Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.09.16 0 1 179

Avagy melyik Istent is érdemes szeretni és miért?

 

Középiskolai tanulmányaim alatt ismerkedtem meg a görög mitológiavilággal. Nagyon eltér a zsidó-keresztény bibliai mondavilágtól. A görögöknél valahogyan emberibbek az Istenek. Nagyon aranyos és bohém Isteneik vannak. Sokkal ember és életszeretőbbek, mint a bibliaiak. Kedvencem volt a pajzán Zeusz, aki hol ilyen hol olyan állat képében itt ott teherbe ejtett nőket. (nem tudom nem járt-e Izrael földjén is) Megvettem akkor a kétkötetes görög mítoszok könyvet is és ma is előszeretettel olvasom. Nektek milyen emlékeitek vannak az emberiségnek erről a mítoszáról. Ti is szeretitek Zeuszt?

 

A görögöknél azért legalább logikus úton születnek az istenek és a félistenek is. Nézzünk csak néhány Istent;

Uránusz: az ég Istene
Gaia: Földanya Isten
Hébé: az Ifjúság Istennője
Héra: a legfőbb Olimposzi Istennő, Zeusz felesége
Aphrodité: a szépség és a szerelem Istennője
Morpheusz: Szárnyas Isten (ismerős lehet a Mátrixból)
Niké: a győzelem megtestesítője
Pán: nyájak, erdők, és mezők Istene
Plutó: Hádész, az alvilág urának másik neve
Posszeidón: FőIsten, a tengerek Istene
Dionüszosz (Liber, Bacchus) Zeusz és Személé fia, a szőlőtermelés, a bor, és a mámor istene.

Nézzük csak Zeusz gyerekeit:

"Héreklész, Perszeusz, a Dioszkuroszok, Szarpédón, híres királyok és bírák, mint Minósz,Rhadamanathüsz és Aikosz."

Nézzük csak Zeusz kalandjait, hogy milyen trükköket használt a csinos görög csajok magává tételére. Milyen alakban közelítette meg és kit;

aranyeső Danaéval
bika Európa
hattyú Léda
kígyó Perszeponé
Az is lehet, hogy egy Mária nevű zsidó hölgynél is ő járt szentléleknek álcázva magát

A görögöknél vannak nem csak isteni csajok, hanem Istencsajok is. Legyen itt egy női Isten is, Zeusz "kor"társa:

Apollón a rend és a fény istene, az ő temploma volt a híres delphoi jósda. A görögség körében igen népszerű madárjóslás is az ő védelme alatt állt. Hathúrú lantja a belső összehangoltság, a harmónia jelképe.

Zeusz: A legfőbb Isten. Istenek és emberek ura.
Zeusz szerette a csajokat. Jézus (állítólag)nem.
-Kit választasz?
-Én Zeuszt.

 

 

Zeuszt szeretni - avagy Jézus, Zeusz fia?

MemetikaTan Creative Commons License 2023.09.09 -2 0 178

A haverjai hiába mondták Zeusznak, hogy az a Mária nevezetű férjes asszonykát ne húzza meg. 

Meghúzta és lett egy harmadolt-isten poronyttya is,  a sok félisten után. :-) 

polária Creative Commons License 2023.09.09 -2 0 177

Zeusz alias Jupiter lényege szerint a Jóisten fogalmához csatolható.

Előzmény: polária (176)
polária Creative Commons License 2023.06.11 -2 0 176

Zeusz elsődlegesen NEM mint mitologiai alak lényeges hanem mint csillagbölcseleti tényező misik neve a JUPITER : amely az égi törvény alias Isten jóságos jósors  szerencse siker aspektusa éppen ellentétes a Szarurnusszal  a"zsidok csillagával"ami ugye büntető balsors .

 

end_is_near Creative Commons License 2023.06.10 -1 0 175

"Gondom Zeusszal, hogy vannak nőistenek nála."

 

És a fiúkat is szerette!

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Gan%C3%BCm%C3%A9d%C3%A9sz_(Tr%C3%B3sz_fia)

 

Ganümédész (görög betűkkel Γανυμήδης) a Trója nevét adó Trósz király gyermeke a görög mitológiában, aki szépséges ifjúvá serdült.

Egyszer Ganümédész az Ida hegyen legeltette nyáját, amikor Zeusz megpillantotta a szépséges ifjút, és beleszeretett. Sas képében leszállt hozzá, és felvitte magával az Olümposzra. A fiú az istenek pohárnoka lett, és így megkapta a főistentől a halhatatlanságot is.

 

Előzmény: Blade-Runner (157)
end_is_near Creative Commons License 2023.06.10 -2 0 174

Zeusz azonos a bibliai sátánnal, Szaturnusz pedig a biblia Istenével: https://pokolraveluk.info/2014/05/04/istenjahveelkronoszszaturnusz/

 

 

“Az ókori rómaiak Szaturnusz istent a görög Kronosszal azonosították. Szaturnuszt a zsidó Jahvéval szintén egy istennek vélték, akinek szabbatja (szombatja) Szaturnusz isten idejében, az ókori Rómában is ünnepelve volt.”

 

A latin „Saturni dies“ kifejezés szó szerinti fordításban „Szaturnusz napjá“-t, angolul „Satur(n)day“-t, magyarul pedig szombatot jelent!

Szent Biblia, Mózes II.

20:1:

És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:

20:8:

„Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.“

 


Jahve = Kronosz = Szaturnusz

 

A sarló v. kasza Szaturnusz kezében a világvégén történő "aratásra" (Máté 13:39) utal, az istentelenné vált tömegek kiirtására, ezért vált Szaturnusz a balsors v. végzet istenévé is. Az "öreg  kaszás", ami a halál szinonimája a népnyelvben, valójában szintúgy Szaturnuszra utal. 

 

 

 

.........................................

Jelenések könyve 2, 12-13:

12

Pergámumbeli gyülekezet angyalának írd meg: Ezt mondja az, akinél a kétélű éles kard van:

13

Tudom a te dolgaidat, és hogy hol lakol, ahol a Sátán királyiszéke van; és az én nevemet megtartod, és az én hitemet nem tagadtad meg Antipásnak, az én hű bizonyságomnak napjaiban sem, aki megöleték nálatok, ahol a Sátán lakik.

 

A Sátán az ókori Görögországban a Jelenések könyve szerint is Pergámumban lakott, ahol a „királyiszéke” volt.

 

Melyik görög „istennek” is volt Pergámumban az oltára és temploma?

Zeusznak természetesen.

http://www.merriam-webster.com/dictionary/pergamum

“…including the great altar of Zeus, which are now housed in Berlin’s Pergamon Museum.“

 

Jupiter = Zeusz = Baál = Sátán

Előzmény: polária (171)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.10 -1 0 173

Mégcsak nem is jelkép. Semmi.

De régen egyesek azt hitték, konkrét lény.

A batman sem jelkép, hanem konkrét mesefigura.

Előzmény: dave6847 (170)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.10 0 0 172

Ostobaság

Előzmény: polária (171)
polária Creative Commons License 2023.06.10 -2 0 171

Azt olvastam hogy Jézus a Szaturnusz és a Jupiter háromszoros egyöttállása idején született ugy kb időszámitás elött 7 táján.

Szaturnusz a zsidók "csillaga" a balsors jele az asztrologiában

A Jupiter alias Zeusz ellenbátor a jótékony páret atya a kellemes sors jelzése.

Amikor imádkozunk MIATYÁNK aki a mennyekben vagy talán Zeusz atya által illusztrált jólétre vágyakozunk tudat alatt ?

dave6847 Creative Commons License 2023.05.01 0 0 170

Zeusz alias Jupiter JELKÉP nem egy konkrét lény.

Előzmény: Cleaning Cloths (169)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.05.01 -1 0 169

Zeusz az Istenek Istene  

 

 

 

dave6847 Creative Commons License 2023.04.30 0 1 168

Az egyik apokrif szerint Jézus kedvenc követője volt Mária Magdolna akit többször meg is csokolt.

Jézus nem volt aszkéte HUST evett és ivott bort. HÁZAS emberre bizta egyházát lásd Péter !

elterito Creative Commons License 2022.01.06 -1 1 167

Nincs olyan hogy csillagbölcselet, csak a buták szerint.

Előzmény: polária (161)
rhemaáb Creative Commons License 2022.01.06 0 1 166

A csillagbölcselet szerint a magyarok "istene" a Zeusz / Jupiter !

Előzmény: polária (164)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2021.12.16 0 0 165

polária Creative Commons License 2021.12.16 -1 0 164

Zeusz vagyis a Jupiter jelképezi Isten jutalmazó kegyelmező ajándékozó tevékenységét aminek a neve JÓ SORS.

Ezért szeretni természetes !

Dicsértessék Jupiter ! Ámen !

Cleaning Cloths Creative Commons License 2021.12.16 0 0 163

polária Creative Commons License 2021.01.05 -1 0 161

Jupiter / Zeusz csillagbölcseleti jelképe

WrathotLamb Creative Commons License 2021.01.04 -1 0 160

Mindig is utáltam a görög mitológiát. De az is lehet, hogy nem is ismertem. Nem ismertem, mert nem érdekelt.

Előzmény: elneszaladj (-)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 159

Van amelyik Zeusz fejéből, azaz agyából pattant ki csajIsten, tehát az tiszta agy alapvetően.

Tiszta Istenek Istene agy...

Előzmény: Blade-Runner (157)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.09.29 0 0 158

Vagy felszívom orrba, hátha hatásosabb. Csak egy dobozzal vettem tegnap, nem tudtam, hogy ma ez lesz.

Előzmény: Blade-Runner (157)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.09.29 0 1 157

Baj van

 

Gondom Zeusszal, hogy vannak nőistenek nála.

 

Gaia, Hébé, Héra, Aphrodité, ........

 

Jézusnál NINCS. Jézusnál a nők mosnak, főznek, bevásárolnak, mosogatnak.

 

És félő, hogy a nőisteneknek is töpszli agya van

 

https://ng.hu/tudomany/2005/08/26/a_ferfiak_okosabbak_mint_a_nok/

 

Máris találtam okot mér gyűlölöm Zeuszt.

Muszáj lesz leinnom magam, mert ez most nagyon földhöz vágott. Csak 1 doboz söröm van, próbálok vele gargalizálni, hátha beállok tőle

rhemaáb Creative Commons License 2020.04.09 0 0 156

Zeusz alias Jupiter az ötödik planéta a Naprendszerben

https://hu.wikipedia.org/wiki/Jupiter

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.18 0 1 155

Ez itt nem egy ZombiJézuska fan topik!!!

Előzmény: polária (154)
polária Creative Commons License 2019.12.11 -1 0 154

Az egyik apokrif szerint Jézus kedvenc követője volt Mária Magdolna akit többször meg is csokolt.Jézus nem volt aszkéte HUST evett és icott bort. HÁZES emberre bizta egyházát lásd Péter !

Előzmény: Igekötő (148)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.27 0 2 153

Avagy melyik Istent is érdemes szeretni és miért?

 

Középiskolai tanulmányaim alatt ismerkedtem meg a görög mitológiavilággal. Nagyon eltér a zsidó-keresztény bibliai mondavilágtól. A görögöknél valahogyan emberibbek az Istenek. Nagyon aranyos és bohém Isteneik vannak. Sokkal ember és életszeretőbbek, mint a bibliaiak. Kedvencem volt a pajzán Zeusz, aki hol ilyen hol olyan állat képében itt ott teherbe ejtett nőket. (nem tudom nem járt-e Izrael földjén is) Megvettem akkor a kétkötetes görög mítoszok könyvet is és ma is előszeretettel olvasom. Nektek milyen emlékeitek vannak az emberiségnek erről a mítoszáról. Ti is szeretitek Zeuszt?

 

A görögöknél azért legalább logikus úton születnek az istenek és a félistenek is. Nézzünk csak néhány Istent;

Uránusz: az ég Istene
Gaia: Földanya Isten
Hébé: az Ifjúság Istennője
Héra: a legfőbb Olimposzi Istennő, Zeusz felesége
Aphrodité: a szépség és a szerelem Istennője
Morpheusz: Szárnyas Isten (ismerős lehet a Mátrixból)
Niké: a győzelem megtestesítője
Pán: nyájak, erdők, és mezők Istene
Plutó: Hádész, az alvilág urának másik neve
Posszeidón: FőIsten, a tengerek Istene
Dionüszosz (Liber, Bacchus) Zeusz és Személé fia, a szőlőtermelés, a bor, és a mámor istene.

Nézzük csak Zeusz gyerekeit:

"Héreklész, Perszeusz, a Dioszkuroszok, Szarpédón, híres királyok és bírák, mint Minósz,Rhadamanathüsz és Aikosz."

Nézzük csak Zeusz kalandjait, hogy milyen trükköket használt a csinos görög csajok magává tételére. Milyen alakban közelítette meg és kit;

aranyeső Danaéval
bika Európa
hattyú Léda
kígyó Perszeponé
Az is lehet, hogy egy Mária nevű zsidó hölgynél is ő járt szentléleknek álcázva magát

Iván Gábor Creative Commons License 2007.06.02 0 1 152
Nem hiszel Zeuszban? Akkor ateista vagy!
Iván Gábor Creative Commons License 2006.08.08 0 1 151

Változott és most ez a jó, az adott cikre mutató link:

 

 

Zeuszt szeretni - avagy Jézus, Zeusz fia?
Előzmény: Iván Gábor (150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!