Keresés

Részletes keresés

kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.05 0 0 39
Vezeték nélküli internet: vége a dalnak?
http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=810
Susanne Corbis Creative Commons License 2003.03.04 0 0 38
Egy naív ember!
"Emberünk elmondta, hogy az a szolgálattó akitől a netet szerezték volna, arról kiderült, hogy gyakorltilag full kamu." Az egész Lanpot full kamu!
Előzmény: bigacsiga2002 (36)
tade256 Creative Commons License 2003.03.04 0 0 37
Hello!

Múlt héten már azt hittem végre van rendes internet kapcsolatom, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy nem tudok feltölteni nagyobb (10MB körüli) fájlokat, megszakad a kapcsolat. Van amikor csak pár kb megy fel, van amikor több mega, de 7-nél többet még nem sikerült feltöltenem. Megszakad a kapcsolat és újra kell indítani a gépet, máshogy nem tudok újracsatlakozni. Ugyanez a helyzet, ha az én gépemről töltenek le (pl. kazaa)

Kipróbáltam XP és Win98 alatt is, mindkettőn ez az eredmény.

Ötlet? Volt már valakinek hasonló?

Előzmény: bigacsiga2002 (36)
bigacsiga2002 Creative Commons License 2003.03.01 0 0 36
Szaisztok!

Nos a témához remekül hozzá tudok szólni.
A lanport.hu -n rendeltem meg mikrohullámot Érdre. Namost pár hónap után a helyzet a következő.
Kijött egy ember előzetes egyeztetés alapján, hogy mivel a házunk jó lenne rá, én lennék az egyik sugárzó, ami számomra annyit jelentene, hogy ingyen bekötik a netet, elhelyeznek egy servert, és a havidíjból is jelentős kedvezményt kapok :)) Alig várom.
No talán vkit érdekelnek a részletek, amikre emlékszem miket mondott a csávó. Először ez az alarmix, honlapjuk a www.mikrohullam.hu
Emberünk elmondta, hogy az a szolgálattó akitől a netet szerezték volna, arról kiderült, hogy gyakorltilag full kamu. Igy más megoldást kellett keresniük, s maradt a matáv. (minden bizonnyal ezért drágább kicsit a szolgltatás mint a lanport.hu -n volt olvasható. Ugy fog kinézni a dolog, hogy a matávnál már megrendelték, huzzanak ki a házunkhoz egy kábelt (és dugják bele eyből a gépembe :))) persze nem. Szóval azt mondta az ember, a matáv szerint ez 1-3 hét, utána jönnek ki max egy hét, fölszerelik nálam sugárzó antennát, és már működik is nagy részen Érdnek a mikrohullám!! Ha vki érdekel az Érdligeti dombon lakom, gyakorlatilag a bazi hosszu riminyáki-bajcsy zsilinszky utca legvégén, tehát erre a területre lát rá kíválóan a nálunk beszerelt sugárzó, ha kinézek az ablakon látom érd-alsó felső vasutállomást, lakotelepi házakat, s kurva hosszan el az m7-es irányába, de nemcsak nálam lesz, hanem az ürömi utcánál (ebben nem vagyok biztos) a lényeg a lényeg, hogy Érd elég jelentős része le lesz fedve várhatóan maximum 1 hónapon belül. Tehát akit érdekel rendeljen. Azt kell tehát csak megvárni, hogy a matáv kihuzza a szaros kábelét házamig :)))
Egyéb infok:
kérdeztem a 384 fel/le is, de sajna nem, kb a fele lesz a feltöltés!
2,4 ghz en működik, azt mondta a képviselőjük a nálam telepítendő antennának akkora a sugárzása mint egy mobiltelefonnak :))
Egyébként tök rendes volt a képviselőjük, látszik h érti a dolgát és utálja a matávot :)))

Előzmény: tade256 (35)
tade256 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 35
Na tegnap úgy tűnik megoldódott a probléma. A nagyobb antenna felszerelése után sem javult a helyzet, ekkor beraktak egy új kártyát, és minden jó lett. Na remélem ez a történet vége. Amúgy pénzügyileg teljesen korrekt volt a társaság, ezt hozzá kell tennem. És azóta (tegnap este) megy az internet, egész jól.
Előzmény: tade256 (33)
Cyberslider Creative Commons License 2003.02.19 0 0 34
A weblapon azt irják,hogy Bp-en NEM ELÉRHETŐ..
Most akkor mivan? Változott a helyzet? Érdemes felhívnom?
Természetesen kispestről van szó (családiházas rész,a csücsökben...) :)
tade256 Creative Commons License 2003.02.19 0 0 33
Had kérdezzek még valamit. Kijött hozzánk egy alarmix szerelő, persze fogalma sem volt, miért nem tudok csatlakozni XP alatt, elég hamar fel is adta. Na nem is ez a lényeg, ez ellen nem tudunk mit tenni. Hanem:
Most már 98 alatt sem tudom használni az internetet. Felcsatlakozik, messenger megy, web nem. Van valakinek tippje, mi lehet? Többnyire nem én használom a gépet, de állítólag nem állított el semmit, és én sem találtam semmi olyan beállítást, ami rossz lehet. Mi lehet ez egyáltalán??? Most már kicsit kezd elegem lenni belőle. E-mailre nem válaszolnak (nem mintha azzal előrébb lennék...)
Adtam egy tippet a szerelőnek, hátha gyenge az antennám. Azt mondta tegnap hoz egy nagyobbat. Ma felhívjuk, hogy mi lesz, hát nincs, majd hív ha lesz.
Még valami: tegnap este óta XP-n is van kapcsolat, de ott sem tudok semmit használni. Még a messengert sem. Ping-el kipróbáltam, a csomagok kb. 22%-a elveszett.
Valaki segítsen!!!! Vagy hagyjam a francba az egészet?
Ewron Creative Commons License 2003.02.14 0 0 32
Így van, valóban nem mondtam :)
Előzmény: tade256 (31)
tade256 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 31
Ja, de sehol nem mondtad, hogy 64K-s a kapcsolatod, csak én hittem :) Megnéztem az enterneten, és ott 384K-s a legkisebb sebesség, ami még az én elméletem szerint is megendedi a 45kbyte/s-os letöltést. Mindjárt meg is nézem, hogy van-e enternet RDSL nálunk...
Előzmény: tade256 (30)
tade256 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 30
De ha a csomag 64Kbit/s, akkor hogy tud 45Kbyte/s-al tölteni? Én szoftverfejlesztő vagyok, nemigen vagyok otthon ezekben a hálózatos témákban... Nálunk 1byte = 8bit, ezért ha így gondolkozok akkor 8Kbyte = 64Kbit de tényleg érdekelne, biztos nem ilyen egyszerű!
Előzmény: Ewron (28)
aperten Creative Commons License 2003.02.14 0 0 29
"(kbyte, nem kbit? Ezt sosem tudom, mikor miben mérik...)"

egyszer?, megnézed a b bet?t, ha kicsi akkor bit, ha nagy akkor byte.

Előzmény: tade256 (26)
Ewron Creative Commons License 2003.02.14 0 0 28
Nem, nekem Enternet RDSL. Kbyte-ot írtam, ez a 40-45 kbyte/sec-kel végülis 150-160 MB lejön 1 óra alatt.
Előzmény: tade256 (26)
tade256 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 27
Igen, én is így kezdtem, a honlapjuk nem éppen a legkorszerűbb. Írtam nekik e-mailt, mire elmondták, hogy a www.mikrohullam.hu a mikrós net honlapja.
Előzmény: noidea (24)
tade256 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 26
Ewron! Neked is alarmixos?
Az egyik problémát, hogy sikeres felkapcsolódás után sem tudok internetezni megoldottam (bár nem ez lenne az igazi megoldás...). Észrevettem, hogy amikor nem jó a net akkor teljesen más IP címet kapok, mint amikor megy (az állomásnév is más ilyenkor). Tehát fogtam magam, kitartóan probálgattam a kapcsolódást, amíg egyszer csak jó IP címet adott. Ezt leírtam, letiltottam a DHCP-t, beírtam az IP-t, gatewayt meg mindent, és azóta ha sikerül a kapcsolatot létrehozni egyből lehet használni az internetet.

Szóval akkor van remény, hogy akár 45-tel is tölthessek le. (kbyte, nem kbit? Ezt sosem tudom, mikor miben mérik...)

Előzmény: Ewron (25)
Ewron Creative Commons License 2003.02.13 0 0 25
Hát ez viszont már nem valami fényes. Biztosan ki fogják javítani.

Szerintem még lehetnek gyermekbetegségei a technológiának. Nálam amikor bekötötték az RDSL-t két napig alapból nem ment. Azóta kb. 1 hónap alatt kb. 3-4 óra kimaradás lehetett. De a többi időben stabilan lehet 40-45 kbyte/s-al letölteni.

Előzmény: tade256 (23)
noidea Creative Commons License 2003.02.13 0 0 24
Megnéztem tegnap az Alarmix honlapját, egy szó sem volt mikrós netről. Pedig kellene. Nálunk a Fatáv nem köti sem az ADSL-t, sem a kávelTV-t. Az Enternettől kértem RDSL-t, de azt mondták (mérés után), hogy nem látszik az antenna valami ház miatt. Kit érdemes keresnem?
tade256 Creative Commons License 2003.02.13 0 0 23
Módosítok... azóta örülök, ha 2.4KB/s-ot elérem letöltésnél, kb. 30 percbe kerül, mire felcsatlakozok újra, és 5 perc múlva már meg is szakad a kapcsolat.
Hétfőn jönnek megnézni, mit tudnak reszelni rajta. Remélem csak rosszul van beállítva az antenna (pl. nem pont a másik antennára néz), vagy említett valami nagyobb teljesítményű antennát, lehet, hogy csak azt kell majd megvennem.
Előzmény: Ewron (21)
tade256 Creative Commons License 2003.02.12 0 0 22
Tegnap este sikerült XP alatt pár percre fellépnem néhányszor, tehát nem beállítási gondok vannak. Mindig megszakadt a kapcsolat, és az utolsó megszakadás után (kb. 5.) már nem tudtam többször fellépni. Ma délelőtt sem sikerült, vissza lett rakva a win98, azzal bár fellép, de nemigen jönnek be az oldalak. A jelerősségre az XP azt írta, hogy "gyenge". Ez lesz a gond, mi? De a 98-nak még elég ahhoz, hogy felcsatlakozzon, az XP-nek már kevés? (Végülis elképzelhető, mert más progival csatlakozik)
Előzmény: tade256 (20)
Ewron Creative Commons License 2003.02.11 0 0 21
64K-s csomaggal ez nagyon korrekt.
Előzmény: tade256 (20)
tade256 Creative Commons License 2003.02.11 0 0 20
Tegnap bekötötték. Win98 alatt megy. Eleinte párszor megszakadt. Kb fél órát használtam csak, letöltöttem egy 7 megás drivert, átlagban kb. 18KB/s-al jött, a max olyan 23-26KB/s volt. 64KB-es csomagom van.

Szerettem volna XP alatt is bekonfigurálni, de nem jött össze. Írtam nekik e-mailt, most várom, hogy megírják, mit kéne másképp csinálni.

Valakinek van Instant Wireless PCI Card V2.7-tel és XP-vel tapasztalata? Tennék fel pár kérdést...

Előzmény: Ewron (19)
Ewron Creative Commons License 2003.02.10 0 0 19
Ha sikerül és bekötik, légy szíves írd ide a tapasztalataidat. Részemről az Alarmix közben tárgytalan lett, mert január óta működik nálam az RDSL.
Előzmény: tade256 (18)
tade256 Creative Commons License 2003.02.10 0 0 18
Bár úgy tűnik a kutya nem olvassa ezt a topicot azért ide kell írnom: korrektek voltak az alarmixosok, sikerült megoldást találnunk az elvesztegetett nap ellensúlyozására (legalábbis egyelőre úgy néz ki...)
Előzmény: tade256 (17)
tade256 Creative Commons License 2003.02.07 0 0 17
Kiderült végre, miért nem jöttek. Elég egyszerű az ok: elfelejtették. Hát ennyi. Mit lehet ilyenkor tenni? Szomorú, de ez van. Kicsit komolytalannak tűnik nekem ezek után... De ha nem szóltunk rájuk 3-szor... Na mindegy.
tade256 Creative Commons License 2003.02.07 0 0 16
Eddigi tapasztalatom az alarmix mikrohullámú internetjével kapcsolatban: már 4 órája várok rájuk... 10-re igérték, hogy jönnek felmérni, lehet-e nálunk egyáltalán ilyen net. Azóta semmi hír róluk, felhívni nem lehet őket (foglalt), és persze nem szóltak ide, hogy várjak-e még egyáltalán. Felhívtam egy ismerősömet, akinél már voltak (neki sajnos nem volt kivitelezhető a net), és azt mondta, hogy neki 2 HÉTTEL!!! később jöttek ki, mint a megbeszélt időpont...
Giorgetto Creative Commons License 2002.12.17 0 0 15
Róluk én is olvastam, vannak szimpatikus aspektusai! Én nem rég köteleztem el magam kábelnetre, pedig az "új" konstrukciók különösen érdekelnének.
Előzmény: buonaparte (13)
Giorgetto Creative Commons License 2002.12.17 0 0 14
Enternet RDSL-re sincs lehetőség Kispesten?
Előzmény: NeoXon (8)
buonaparte Creative Commons License 2002.11.23 0 0 13
Óbudán elindult a netroller, elég szimpi a konstrukciójuk:
www.netroller.hu
Hallott valaki, valamit róluk?
MacSan Creative Commons License 2002.11.22 0 0 12
Üdv.Mindenkinek!

Békés Megye,Sarkad.

Nálunk is toboroznak és én sem tudom igazán, mit tegyek. A vodával tele van a ...... ,ezért szeretnék váltani.Érdekelne minden a mikrohullámú nettel kapcsolatban.

Ewron Creative Commons License 2002.11.21 0 0 11
Viszont ma jönnek hozzám szerződést kötni és kb. 30 napon belül kiépítik, úgyhogy én őket választottam. Remélem, hogy megbízhatóak, majd meglátjuk.
Előzmény: NeoXon (10)
NeoXon Creative Commons License 2002.11.20 0 0 10
Nem tudom miert mondja a LANport, hogy radiohullamu a szolgaltatasuk. Gyakorlatilag igazuk van, de mivel 2,4 Ghz-en szolgaltatnak, igy mikrohullamu a szolgaltatasuk, a CovySoft-hoz es az Alarmix-hez hasonloan.
A LANport elegge uj ceg, es nem tunik tulsagosan megbizhatonak, ugyhogy en lehet, hogy megvarom az Alarmixot. Persze azert megsurgetem oket: idonkent fogom jelezni az igenyemet, hogy lassak, Bp-n is van ra piac. Az Alarmix nagyobb es joval regebbi ceg, es idaig csak jokat hallottam roluk.
Előzmény: Ewron (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!