Keresés

Részletes keresés

BeR Creative Commons License 2002.05.16 0 0 9
Szia!

Hááát, szerintem pontosan elég lenne a virtuális tér... gyűlölöm az erőszakot és a gyilkolást...

Épp ezért volt ez a film zseniális...

Előzmény: Első Polgár (6)
Első Polgár Creative Commons License 2002.05.16 0 0 8
hat igen. kivancsi vagyok szaddam kollega mit szolna az otletedhez :))
valszeg ugy jarnal mint az egeszsegugyminisztere, aki egy kormanyulesen arra a beugrato kerdesre, hogy szerintetek megfontolhatnam e a lemondasomat igennel valaszolt. szaddam felre hivta egy kisebb helyisegbe, majd sajat kezuleg agyonlotte.
Előzmény: pert1 (7)
pert1 Creative Commons License 2002.05.16 0 0 7
A dolgot még tovább is lehetne fejleszteni, meg se kellene építeni a géptankot, csak számítógépesen
megtervezni, elhelyezni a virtuális térben, a csatát is ott megvívni, a végén összeszámolni a
veszteségeket, és a vesztes ország állja a sarki kocsmában a korsó sört:-)
Előzmény: Első Polgár (6)
Első Polgár Creative Commons License 2002.05.16 0 0 6
hat az mar politikai dolog.
csak arra gondolok, hogy mekkora pazarlas 3-4 embert belenyomni egy acelkaszniba, szamukra kajat, uleseket, stb. felhalmozni, es ezzel egy oriasi meretu celpontot csinalni.
egy geptank alacsonyabb lehetne mint egy ember, kb olyan szeles mint egy segedmotoros kerekpar. vastagabb pancel vagy nagyobb sebesseg vagy tobb uzemanyag ferhetne el benne.
ugyanez a vadaszgepekre is igaz lehet, bar itt mar ketelyeim vannak.
az ember szerintem foleg a kozelharchoz kell, de az ma mar nem nagyon jellemzo. 10-20 kmrol lovoldozik egymast a repcsik, akinek jobb a radarrendszere es nagyobb hatotavolsagu a raketaja, az hamarabb lo es nevet utoljara.
mondjuk az utantankolas vagy a hordozora valo leszallas kritikus lehet.

Előzmény: BeR (5)
BeR Creative Commons License 2002.05.15 0 0 5
Szia!

Háááááát, én felszólalnék ellene...

Egyébként gyanús csomagok ellen használnak távirányítású robotokat, pl. jeruzsálemi közvetítéseken gyakran látni :-(

Előzmény: Első Polgár (4)
Első Polgár Creative Commons License 2002.05.15 0 0 4
En azon mar regota gondolkodtam, hogy mi akadalyozza az amcsi meg egyeb fejlett hadseregeket abban, hogy taviranyitott tankokat allitsanak csatasorba.
A technologia mar a 80-as evekben adott volt. Kulonosebb inteligencia nem kell egy tanknak, mert majdnem mindenen keresztul tud gazolni.
egy legenyseg nelkuli geptank pedig azzal az oriasi elonnyel rendelkezik, hogy kis celpont, tehat rohadt nehez eltalalni. ez donto lehet egy tankcsataban.
Előzmény: BeR (-)
BeR Creative Commons License 2002.05.15 0 0 3
?
Előzmény: olajbaro (2)
olajbaro Creative Commons License 2002.05.15 0 0 2
A munkahelyekrol sem szoritottak ki minket.
BeR Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1
Klassz a film, kétségtelen, s érdekes, hogy pár évre rá valóban jönnek olyan hírek, amikre akkor még csak kitalálva alapozták...

...egyébként most volt 9-én évfordulója a bemutatónak :-)))

Előzmény: Luyo (0)
Luyo Creative Commons License 2002.05.14 0 0 0
Üdv !

Szorzom véleményed. Valóban tuti film volt!

Sajna túlfesz alkalmazása nállam nem jött be, nekem tönkrementek az áraköreim s én sem lettem értelmesebb ;)

Bye
Luyo

BeR Creative Commons License 2002.05.14 0 0 topiknyitó
Üdv a betérőknek!

Az Index egy cikkét olvasva, beugrott egy kedves film, ez adta a topic apropóját...



Gépkatonák

A Pentagon katonáit lépésről lépésre érzékelőkkel, távirányított járművekkel és fegyverekkel helyettesíti, legalábbis a hadászati elemzők szerint. 2007-ben X-45 harcigépek támadják az ellenség radar- és légvédelmi rendszerét. Ugyanezek a gépek 2010-re úgy lesznek programozva, hogy emberi beavatkozás nélkül különböztetik meg a barátot az ellenségtől. 2020-ban pedig robot-repülőgépek és földi járművek távirányítják a bombázókat, koordinálják a vezető nélküli konvojokat, robot-tengeralattjárók aknátalanítanak és lövik ki a rakétákat.



S a film WEB-oldala: Johnny Five

..s egy kapcsolódó oldal: Building a Johnny 5 Robot (J5R project)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!