Keresés

Részletes keresés

Mucsi70 Creative Commons License 2023.12.16 0 0 24

Sziasztok!

Èrdeklődnèk, hogy valakinek van-e hasonlò tapasztalata:

Törtènt a következő: a Ròmai Parton behajtottam a mindkèt irànybòl behajtani tilos tàbla ellenère kb 10 meters  majd leparkoltam. Azèrt ide mert itt làtom a Motorola miközben az ètteremben fogyasztunk. Kb fèl òra mùlva mentünk a motorhoz ès rajta volt a mikulàs csomag !!!

 

Èn azonnal felhìvtam a 3.ker közterületeseket ès azt mondtam nekik,hogy èn betoltam(10m) a motort ès kèrtem hogy mutassàk be a videò felvètelt ha ez nem ìgy törtènt. Termèszetesen nincs semilyen videò!

 

Kèrdès:motorkerèkpàrra tehetnek- büntető figyelmeztetèst? Hisz nincs fix rögzìtőpont rajta ùgy mint az autòkon az ablaktörlő.

Mindkèt irànybòl behajtani Tilos tàbla ellenère BETOLNI SZABAD-E a motorkerèkpàrt?

KAz ügy most àtkerült a 3. Ker kapitànysàgra.

Köszönöm szépen  a vàlaszotokat.

celebra Creative Commons License 2012.10.02 0 0 23

Mikor szabad motorral járdán parkolni? Ha marad 1,5 méter!

Azt gondolom mindenki tudja, hogy mi a megállás és a várakozás között a különbség. Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

foveon Creative Commons License 2011.10.31 0 0 22

mert (szerencsere) ez mar a mult. nem kell fizetni sehol, joxabaly mondja hogy mo-on nem fizetos (es jardara is fel lehet allni).

 

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 21

MIért süllyedt el ez a topic? Mi a helyzet most? Mi az elmélet és a gyakorlat?

 

Saját tapasztalat: naponta reggeltől estig parkolok az Oktogon és Nyugati között a járdán, mellettem még áll 2-3 motor. Eddig még senki nem tett rá semmilyen csomagot és nem is kaptam levelet...

Simigeri Creative Commons License 2003.01.07 0 0 20
Na akkor a tapasztalat:

Ugatott már le szürke muki is (még kis csomagot is hagyott a másik), meg a kékkabát is. Jogszabály szerint, motorra is kell fizetni. A gyakorlat bizonyitja, hogy senki nem fizet, m ivel "ellopták, elfújta a szél". Ezt ők is tudják, elnézőek.
A másik dolog, hogy motorral elvben ugyan úgy tilos a járdán parkolni, mint autóval. Viszont ott már nem kell parkolódijat fizetni. És ugyan ki viszi el lopós autóval a motort? (szét is b@sznám).
Ha jól emlékszem, még a KRESZ könyvben is mondják, hogy ezt a parkolós témát el lehet felejteni motorral.
És a végére biggyeszten azt a szánalmas próbálkozását egy megkeseredett mukinak, aki a mocira felszenvedte a bowdenek közé a piros zacsit. Ez utána hatalmas ivben, hangos röhögés közben hullott a porba. :-)

-Zed- Creative Commons License 2002.10.07 0 0 19
csatlakozom a hozzaszolohoz!
Sose volt problemam sehol a parkolassal, csak ugy teszem le a gepet, hogy minel feltunobb helyen legyen, ralassanak sokan. Mondjuk versenygep, ugyhogy talan inkabb nezegetik, mint hogy b@sztassanak miatta :)
Előzmény: sjesz (14)
exrém Creative Commons License 2002.09.26 0 0 18
én azt vettem észre, hogy a szürkék már nem is próbálkoznak, volt már olyan is, hogy az orra előtt parkoltam le, lezártam a mocit és mentem a dolgomra.
Fel sem nagyon nézett, el volt foglalva a mellettem álló autó feljelentésével...:):(
Előzmény: sjesz (14)
Elnok ur Creative Commons License 2002.09.26 0 0 17
Nincs az az elet, hogy huzamosabb ideig magara hagyjam a motoromat Pesten ugy, hogy nem latok ra. Az a motorba kerulne, nem a parkolodijba :-( Egyebkent szerintem sem kell motorra parkolasi dijat fizetni. Alljatok fel a jardara ugy, hogy ne zavarjon senkit! Nekem ezert meg se kozteruletis, se rendor nem szolt.
SzaboPal Creative Commons License 2002.09.26 0 0 16
Bocs, egy kis magyarázat.
Az előbbi beszólásomban volt egy kis félreérthetőség.
A "kevésbé gáz" csak képletes, mert ugye a motorok közt azért elég sok a 2ütemű, ami nem teljesen biztos, hogy gázkibocsátásilag "kevésbé gáz".
Bár azt meg nem tartanám megoldásnak, mint a Trabik, stb. esetén, hogy csak úgy kivonják a forgalomból. Na, mind1, ez nem ide tartozik...
Előzmény: SzaboPal (15)
SzaboPal Creative Commons License 2002.09.26 0 0 15
Megjegyzem, szerintem is kevésbé gáz a városnak, ha egy motor áldogál a lámpánál, mint egy kocsi, a parkolásról nem is beszélve. Minimum két mocit el lehet raktározni egy kocsi helyén, nem is beszélve ugye az alternatív helyen (pl. járda, forgalomtól - és parkolástól - elzárt terület, stb.) való parkolásról. Kikerülni is könyebb.
Meg persze kocsival van egy párszor olyan helyzet is, hogy van hely, csak épp a kocsit nem lehet oda behajtogatni. Ellenben a motor akár még élében is befér. (Csak attól kell tartani, hogy valamelyik mazsola felborítja induláskor...)
Egyébként mélygarázsokban már nekem is mondták pár helyen, hogy guruljak csak be nyugodtan "ingyenért". Ez (számomra, figyelembe véve az emberek azon tulajdonságát, hogy a másikból minél több pénzt szedjünk ki, szóval) kicsit meglepő.
Vagy csak én vagyok túl pesszimista?
Előzmény: sjesz (14)
sjesz Creative Commons License 2002.09.25 0 0 14
Én soha sem parkolok fizetős parkolóban, mert minek foglaljam ott a helyet. Inkább felállok a járdára, esetleg a karók közé.... Volt hogy a karóhoz lakatoltam a mocit... :-))

Eddig még soha senki nem kötött bele, se rendőr, se szürkepatkány.... Na ha belekötne el is küldeném melegebb éghajlatra...

Imádom a parkolóházakat. A bevásrálóközpontokban a jegyszedő fülke mellet keresek egy kis helyet, odarakom a mocit, határozottan üdvözlöm az őrt, és megkérdezem, hogy "ugye itt jó lesz?".
Leginkább "persze" a válasz. Fizetésről természetesen szó sincs.... távozáskor azért megköszönöm, hogy figyelt a gépre..... ami ugyan nem lényeges, mert azért nem nagyon fogják szétszedni az őr mellett....

Cégek mélygarázsaiba is simán bekéreckedek, nem szokott probléma lenni.

Ami fontos, úgy tedd le a motort a járdán, hogy a legkevésbé zavarjon másokat. És tartsd természetesnek, hogy ott parkolsz! Elvégre Te most épp nem kocsival dugítod el a várost!!!!

Előzmény: pokiéscicok (13)
pokiéscicok Creative Commons License 2002.09.05 0 0 13
Az lenne a kérdésem urak, hogy Titeket büntettek már meg motorral, azért, mert járdán parkoltatok? Vagy fizettettek Veletek parkolási büntetést? Mert velem még egyik sem esett meg sehol a világon, sőt sok helyen a fizető parkolóban (ha nem volt külön motor-tarifa) sem kellett fizetnem. Üdv Poki
SzaboPal Creative Commons License 2002.08.28 0 0 12
Sőt, ha csak az első (v. hátsó) kereket rakod fel... :)))
Előzmény: Fido Dido (11)
Fido Dido Creative Commons License 2002.08.16 0 0 11
Akkor a motorra is csak a büntetés felét kell befizetni, mert azzal is csak 2 kerékkel állok a járdán.:-)

Fido

Előzmény: SzaboPal (10)
SzaboPal Creative Commons License 2002.08.15 0 0 10
A fél díj fizetés elgondolás nem rossz, csak szerintem kevés parkolóőr venné jól... Vagy csak rosszmájú vagyok?

Egyébként (lehet, hogy pont ilyenek miatt) a legtöbb helyen ki van írva, hogy kocsira mennyi, és hogy motorra.

Előzmény: kope68 (7)
Kibi Creative Commons License 2002.08.12 0 0 9
OFF

Erről eszembe jutott apám története:
kijött a papír, miszerint fényképpel igazolható, hogy szabálytalanul parkolt a kocsijával a járdán, mikor a kijelölt parkoló övezet az út széle volt.
Bementünk megnézni a képet, és valóban, fater 2 kerékkel a járdán parkolt. Simán benyögte, hogy:
"Elismerem, de csak a felét vagyok hajlandó kifizetni a bírságnak, mert csak 2 kerékkel áll a kocsi a járdán!"
Nem tetszett az előadónak :-o

ON

Előzmény: kope68 (7)
kope68 Creative Commons License 2002.08.12 0 0 8
Szerintem ha a járdán állsz,rosszabbul jössz ki, mert a közterületesek jobban lehúznak mint a parkolóőrök.
Előzmény: Dübörgő (6)
kope68 Creative Commons License 2002.08.12 0 0 7
Sziasztok

Én úgy tudom, hogy a KRESZ szabályai szerint egy parkolóhelyen 2 mkp. parkolhat.
Akkor elvileg csak a parkolási díj felét kellene fizetni?!
Nem?

Előzmény: SzaboPal (-)
Dübörgő Creative Commons License 2002.08.12 0 0 6
Csak most találtam a topicot, legalább felhozom kicsit:-))
Szal én is gondolkodtam ilyeneken -> nem tudom:-))
Általában felállok a járdára, így már tuti szabálytalan vagyok. De még sosem vettem rá parkolójegyet, nem tudom hova tenni!
Előzmény: SzaboPal (5)
SzaboPal Creative Commons License 2002.06.18 0 0 5
A kocsi elviteléért én is módfelett mérges lennék, de egyenlőre maradjunk meg (legalább nagyjából) a MOTOROKnál. A kocsival ilyen jellegű macera azért jóval kevesebb van... Szerencsére.
Előzmény: Törölt nick (4)
SzaboPal Creative Commons License 2002.06.17 0 0 3
Rendben, a Simsonon én sem fizettem sehol, és legtöbbet a járdán parkolta... :)

De az ETZ-n már ott virít a rendszám... A háromszöget meg csak nem rakom tán ki... Nincs is...

uhuhu Creative Commons License 2002.06.17 0 0 2
hidd el. befogják.

van pár ismerösöm, aki eldobta a cetlit, azt jött 6.000 röl a fizetési felszolitás.

én ügyesebb vagyok.

én mindig kiteszem a hároszöget a hátsó ablakra.
és egy müszaki hibás autot nem büntetnek meg :))))

Előzmény: Törölt nick (1)
Koltai Péter Creative Commons License 2002.06.17 0 0 0
Motorral 0 parkolócédulát veszek...
Szerencsére 0 rendszám van rajta, írja fel... :)
Előzmény: SzaboPal (-)
SzaboPal Creative Commons License 2002.06.17 0 0 topiknyitó
Parkolódíj. Gázos dolog, egy csomó pénzt elvisz. Persze lehet bliccelni, de ki tudja, lehet, hogy megbüntetnek, kapod a kis Mikulás-csomagot, és akkor már nem biztos, hogy megérte.

De nézzük csak meg egy kicsit mélyebben a dolgot! Tegyük fel, motorozunk a városban. (Legyen pl. Debrecen.) Le kell parkolni. Tegyük fel, rendesek vagyunk, és veszünk parkolócédulát. Hova biggyesszük fel? Ha rárakom a motorra, és ha nem fújja le a szél, valaki majd leveszi. Ha nem rakom rá, megbüntetnek.

Megoldás: Megveszi az ember a cetlit, viszi magával, és ha esetleg megbüntetik (mifelénk ez a szép szokás eléggé divat), akkor megy a bírság-befizető helyre, ír kérvényt, és máris meg van oldva. (Pár óra csak az egész... Érdemes összegyűjteni... :))))

Látszólag egyszerű. De mi van akkor, mint ami az egyik ismerősömmel történt: kocsival parkolt, megbüntették, pedig volt parkolójegye. (Kivételesen biztos, mert nem a saját városában történt, és ahol járt, ott egyszer állt meg, és fizetett is a parkolásért.) De nem rakták rá a bírságot jelző csomagot, csak később szóltak le postán, hogy „fizetési felszólítás”, stb. Hogy bizonyítsa, hogy tényleg fizetett?

Visszatérve a motoros problémához: Ki hogy parkol fizetős (automatás) parkolóban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!