Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 2024.02.20 -17 0 4277

https://24.hu/belfold/2024/02/19/orban-viktor-magyarorszag-ukran-mez-kormany-import-kormanyrendelet-agrarium/

Ezért aztán tényleg megérte tüntetni pénteken Záhonyban a kb. 150 méhésznek. Erröl aztán tényleg nem Brüsszel tehet, hanem a magyar mézfelvásárlók, akik megijedtek, hogy nem lesz repceméz (a -talán- 2018-as maximális vetésterületnek kb. a felén lesz idén repce). de az eddigi problémákat is ök okozták azzal, hogy hatalmas készleteket halmoztak fel ukrán mézböl, amit aztán nem tudtak továbbadni, mivel a franciák/olaszok megmondták nekik, hogy ahhoz, hogy ukrán mézet vegyenek, nem kellenek magyar közvetítök.

pfffffffff Creative Commons License 2023.09.06 0 0 4276

Annyi az atka, mint égen a csillag. Ezen a télen annyi család lesz az enyészeté, amit már régen tapasztalt a nagyérdemű.

pfffffffff Creative Commons License 2023.07.12 0 0 4275

Ma és tegnap egyszerre rengeteg csoda ért. 4 héttel az anyásítás után, amikor már biztosra vettem, h bennragadt szűzanya miatt nem sikerült a 9000 forintos anyát elfogadtatni, 2 családban is előbukkant. Így még sosem jártam 

Ma találkoztam az első olyan családdal, ahol 2 anya volt (mindkettő nálam kelt). Egy rohadt kis nyamvadt fekete és égy egész pofás. 

A napraforgó adja rendesen, pedig a közvetlen környezetemben nincs, de a mai legalább 4 kilós nap(a cimborámnál 7 feletti nap volt, személyes rekordja napraforgón).

Pont azt fontolgatom, h mennyit tudok eladni, csak annyit pergetünk ki, a többi marad télire. 700 forintért egyenek túrórudit, az én munkám ennyiért nem eladó.

van_Persil Creative Commons License 2023.07.07 -16 0 4274

én a méhészruhát mindig az utcai ruhám fölé veszem (farmernadrág, ill. hosszúujjú felső), a méhészkesztyűm majdnem könyékig ér, és mindig gumicsizmát húzok, amire kívülről ráhúzom a méhészruha nadrágszárát (overallt használok).

olyan méhészruhát keress, aminek az álarcrészét nem tudod lehúzni, csak úgy levenni, hogy elől lecippzárazod. a gumis lehúzható állarc azért nem jó, mert a gumi egy idő után kilazul és a résen bemászhatnak a méhek/darazsak.

a szúnyogok és a kullancsok ellen is véd, engem nem érdekel, ha az utcáról bebámuló sok böszme szájtátva néz, hogy ez meg mindek van öltözve.

lehet neten is rendelni, de a legjobb ha felpróbálod magad, hogy meglásd, mennyire feszül rajtad

itt:

http://www.omme.hu/xxxiv-nemzetkozi-mezvasar-es-mehesztalalkozo-jaszbereny/

lesz egy csomó árus, akiknél mindenféle méretűt lehet majd kapni, de a környékeden tuti kell lennie valéahol méhészboltnak.

Előzmény: Zoli a séf (4273)
Zoli a séf Creative Commons License 2023.07.07 0 0 4273

Szép estét mindenkinek!
Azután érdeklődöm, hogy az álatalatok használt méhészruha véd-e, és ha igen mennyire a darázscsípésektől. Pár napja kétszer is megcsíptek, és sajnos korházba kerültem. A kerti munkákhoz, (elsősorban a kaszáláshoz) vennék most egy méhészöltözetet. Köszönöm a válaszokat.

van_Persil Creative Commons License 2023.06.28 -16 0 4272

http://www.omme.hu/meheszeti-agazat-tamogatasa-osszefoglalo/

július 4-töl lehet beadni a támogatási kérelmeket (az utolsó számlának július 31-i keltezésünek kell lennie) az ágazati támogatásra (ex-nemzeti program)

van_Persil Creative Commons License 2023.05.24 -16 0 4271

Ha tudod, mindenképp próbáld meg, mert főled melegben nehéz a sírást a szellőztetéstől megkülönböztetni. Ha péntek után pl. vasárnap is tudnál a méheidnél lenni, akkor a pénteken betett keretek vasárnapra megmutatják, hogy van-e anya.

Előzmény: pfffffffff (4270)
pfffffffff Creative Commons License 2023.05.24 0 0 4270

Erre nem volt lehetőségem most.

Előzmény: van_Persil (4269)
van_Persil Creative Commons License 2023.05.24 -16 0 4269

Vallatókeretet raktál be? (Olyan keretet, amin lehetőleg csak petés-frissen kelt álcák vannak) Ha ezekre másnapra pótokat húznak, akkor ott nincs anya, ha a harmadik napra se, akkor ott lennie kell anyának. Persze, ha nem tudsz napont-kétnaponta rájuk nézni, akkor ez a módszer nem nagyon játszik.

Előzmény: pfffffffff (4268)
pfffffffff Creative Commons License 2023.05.24 0 0 4268

Egy családnál voltam biztos, h megrajzott, és egynél megtaláltam a kijáró előtt az anyát, akit kidobtak.

Van amelyiknél úgy érzem, h sír, és van, amelyiknél nem hallom. Már gondoltam a teljes leállásra is, de valamennyi hordás folyamatosan van.

Előzmény: van_Persil (4267)
van_Persil Creative Commons License 2023.05.24 -16 0 4267

Ha 100%, hogy nincs pótbölcsö, még a nyoma se, akkor ott valaminek lennie kellene. Nyugodtak, vagy zizegnek? Ha nyugodtak, akkor 100%, hogy leváltották valahogy, esetleg kimerült, vagy lekorlátozták. A krajnai, ha nincs hordás, akkor le szokott állni, de ez most sztem kizárható.

A népesség mekkora? kb annyi, mint a rendeseknél, vagy érezhetöen kevesebb? mert ha jóval kevesebb, akkor meg is rajozhatott egy nem észrevett bölcsö miatt. Fakeretnél tud a lép és az also keretléc közé is húzni vízszintesen anyabölcsöt (szerencsére nekem az iylenekkel már nem kell veszödnöm). alaposan nézz át minden keretet, de csak óvatosan, mert ha esetleg párzatlan anya van, az idegesen szokott futkorászni a kereteken, nehogy elvesszen.

Előzmény: pfffffffff (4266)
pfffffffff Creative Commons License 2023.05.24 0 0 4266

Felmenő rendszerben tűnt el minden. Csak zárt fias, pótbölcső nincs. Bölcsőzni bölcsőztem. Nem hiszem, h ennyi kaptárban figyelmetlen lettem volna. Pénteken mégegyzser átnézem a kérdéses brigádokat, és majd meglátjuk.

Előzmény: van_Persil (4265)
van_Persil Creative Commons License 2023.05.24 -16 0 4265

Ne csodáld, ill. mi a garancia arra, hogy ez tiszta akác? Most virágzik a vadrózsa, a veresgyürü som és a bíbor is...

 

Az "anyát vesztettem" mit jelent? Rajzást? Pótok húzását?

 

Előzmény: pfffffffff (4264)
pfffffffff Creative Commons License 2023.05.24 0 0 4264

A kolléga mér. Olyat, ami a repcén nagyon jó kategória lenne, akácon az elmegy. Tipp szerint fázott a virág. Én alig mérek, bár egyes családoknál látom, h van nektár. Sajnos valami rendszer szintű hibát csináltam, 12 anyát veszítettem. Innen szép lesz talpra állni a napraforgóig. 

Előzmény: van_Persil (4263)
van_Persil Creative Commons License 2023.05.22 -16 0 4263

Nálunk is kezdett itt-ott fehérleni, de mézelni aztán nem akar, legalábbis egyelöre. Azok, amelyek kizöldültek, nem nagyon virágoznak, csak azok, amelyikek úgy néztek ki, mintha elszáradtak volna.

 

Néhány családnál volt fent 4. fiók, azokat kipörgettem, 186 kilót kiüvegeztem, a maradék ment nagyhordóba, de hogy ennek mi lesz a sorsa, nem tudom, a kiüvegezett megy ajándéknak, meg pár törzsvásárlónak.

 

A közelünkben lévö dúsgazdag felvásárló nem vesz repcét semennyiért, az akácot is csak 1500-ért hajlandó megvenni, de azt is csak 20 db pollen felett. Egy felvásárló pár napig vett át repcét 900 Ft-ért, de leállt vele, mert nem tudta senkinek továbbadni.

Nekem szerencsére van félretett pénzem, így egyelöre kibírom, hogy a tavalyi akácom (szép átlátszó zöldessárga még most is, mellé 14,5%-os) még megvan, már amit nem üvegeztem ki és adtam el háztól, de még egy-két ilyen év, és nem tudom, mi lesz, mert sokan abba fogják hagyni, de akkor a komplett mezögazdaságunk oda lesz...

Előzmény: pfffffffff (4262)
pfffffffff Creative Commons License 2023.05.16 0 0 4262

Azt mindenki állítja, h ilyenkor sarjú virág nem lehetséges. De, hogy mézel-e, az nagy kérdés. Nálunk szerencsére most kezd nyílni, amit látok. Az esőt megúsztuk, reméljük, h nem fázott meg a virág. 

Elkezdtem átnézni pergetés után a családokat. Egy anyát kidobtak, megtaláltam. 

Inkább az lesz az izgalmas, h mit kezdünk a mézzel. Mert 1000 alatt én oda nem adom senkinek.

Előzmény: van_Persil (4261)
van_Persil Creative Commons License 2023.05.14 -16 0 4261

Virágkezdeményt látni itt-ott, de egyrészt kérdéses, hogy lesz-e egyszerre annyi, amennyi már méhlegelönek minösül, másrészt az is nagy kérdés, hogy mézel-e majd egyáltalán, mert a sargyuvirágja nem szokott.

Előzmény: pfffffffff (4260)
pfffffffff Creative Commons License 2023.05.14 0 0 4260

750... Erről nem is hallottam eddig. Tegnap végeztünk a pergetéssel, nagyon jól sikerült. De akkor marad.

Egy kört még muszáj bölcsőzni. 

Nálunk lent a gödörben szerintem elfagyott az akác, de kicsit magasabban, kb 20 méter lehet a különbség, úgy néz ki, h lesz virág. Legyen olyan az akác, mint a repce volt, és akkor elkezdek vakarózni, h mit kezdjünk vele 😀

Ennyiért nagyker nem fogja elvinni. Akkor árulják tovább a kínai szemetet.

Előzmény: van_Persil (4259)
van_Persil Creative Commons License 2023.05.14 -16 0 4259

Nem tudom, mi lesz, mert 750 Ft-os repcemézár mellett nem érdemes kipörgetni azt a keveset, amit gyüjtöttek a méhek és még nem ették meg ebben a "nyárias" idöben, pláne, ha nem lesz érdemi akác, mert akkor egyböl etetni kellene, de 600 Ft-os cukorár mellett merö ráfizetés az egész.

 

A vásárolt ill. más családtól elvett bölcsökböl is gyak. kikelt minden anya, ahol kérdöjeles volt, oda tegnap még mentettem két anyátlanított törzscsaládtól bölcsöket, az egyiknél kb. az utolsó pillanatban, az egyik anya az átrakás közben, a kezemben kelt ki, de elrepült az ismeretlenbe, szerencsére volt még több másik bölcsö ugyanott.

pfffffffff Creative Commons License 2023.04.24 0 0 4258

Ha valahol találnék váltóbölcsőt, azzol most azonnal szaporítanék. 1 hét alatt 3 táblás hunor keret fias a plusz, lenne mit pakolni.

Előzmény: van_Persil (4257)
van_Persil Creative Commons License 2023.04.24 -16 0 4257

Én ma találtam egy födött bölcsőt egy kék anyánál egy tartalékcsaládban, amit tavaly cseréltem le egy sárgára, ezt meg az ősszel nem találtam, így elnyomni se tudtam. Nem baj, hogy megmaradt, mert jó a vérvonala és nem raj-, hanem váltóbölcső.

Előzmény: pfffffffff (4256)
pfffffffff Creative Commons License 2023.04.23 0 0 4256

Szerdán már találtam kelyheket. Aminek annyira nem örültem. De sokat kellett benn gubbasztaniuk, nem csodálkoztam. Reméljük a mostani lehűlés tényleg tovább fog hamar állni.

Előzmény: van_Persil (4255)
van_Persil Creative Commons License 2023.04.23 -16 0 4255

Simán meglehet, jó idő volt hozzá, bár nálunk csak csütörtök óta, szerdán még nem lehetett kaptárt bontani.

Előzmény: pfffffffff (4254)
pfffffffff Creative Commons License 2023.04.23 0 0 4254

Plusz 13 kiló a hordás szerda óta😁

Előzmény: van_Persil (4253)
van_Persil Creative Commons License 2023.04.23 -16 0 4253

Csütörtök óta reggeltől vakulásig mást se csináltam, mint az eddig 3X8 kereten lévő családokat 3X10 keretre bővítettem, az anyát lezártam egy fiókra. A legtöbb törzscsalád szerencsére ugyanolyan erős, csak 3 volt gyengébb, és kb 10 erősebb. Viszont a kaptárak napról napra érezhetően nehezebbek lettek. A mérleges családom idén sajnos az egyik legerősebb, igy nem mutat objektív képet: csütörtök óta napi kb 2,5 kilós volt náluk az emelkedés, ez az első két és fél napon tiszta repce volt, de tegnap délután óta valami rózsaszínes ill. barnás virágport is hordanak, de hogy mik lehetnek, nem tudom.

Előzmény: pfffffffff (4252)
pfffffffff Creative Commons License 2023.04.15 0 0 4252

Szerdán kiegyenlítettem. 6 táblás fias van minden családban.

1 műlépet kaptak a fészekbe, 2őt a második fiókba, amit szintén feldobtam. Volt ahová nem kellett volna még, de szerdáig egy pillanatom sem lesz, úgyhogy a kisebbik rosszat választottam. Repce lenne ha lesz meleg, itt úgy tippelik, h 4 méterig fagyott az akác. Úgyis olyan lesz, amilyen. Azért majd akkor izgulok.

Előzmény: van_Persil (4251)
van_Persil Creative Commons License 2023.04.15 -16 0 4251

Én ma adtam be nekik a múltkori fiókszükítéskor elszedett valamennyire mézes kereteket felkarcolva. Van ahol a múltkor beadott szüz kereteken a fedett fias fölé nehogy mézkoszorút húztak, hanem le is fedelezték, ill az erösebb családok kiépítették az építtetökeretet, már vannak fedett heresejtek. A jövö héten zárom le az anyákat egy fiókra, bár az akác úgy néz ki, errefelé elfagyott.

Előzmény: pfffffffff (4248)
van_Persil Creative Commons License 2023.04.15 -16 0 4250

Ha találtál, érdeklödj náluk, hogy ki gyártja.

Amúgy müanyag mülépet vagy müanyag keretet (amiben benne van a müa. mülép) találtál?

Előzmény: bzokti (4249)
bzokti Creative Commons License 2023.04.15 0 0 4249

Sziasztok!

 

Találtam a neten műanyagból műlépet. Ilyen táblára lenne szükségem (szín, mintázat), de nagyobb méretben, 80cmx140cm. Megmondom őszintén, dekorációs célból kellene. Hol tudnék beszerezni ilyen méretben? Gondoltam esetleg Ti tudtok segíteni ebben. Előre is köszönöm!

pfffffffff Creative Commons License 2023.04.07 0 0 4248

Eljöttem keletre, 2 napja havazik. Otthon a jövő hétre elkezdődik a repce. Sajnos a fűz virágzik, de nem tudják kihasználni.

A 10 legerősebb család már kapott 1 műlépet, ebből 6 kiépítette és bepetézte. 4 nem volt elég erős.

9 kereten voltak, a 25ből 1 család a 10ik helyére komoly zugot húzott, és az anya be is petézte😀 kedden mindenki kapott egy híg szirupos zacskót, egy pici fehérjés jutalomfalatot és egy felkarcolt keretet. 

A télen a fedett mézes kereteim mind odalettek. Egy egér átrágta magát a fiókon... Kb 50 keretet rágott meg. Ezeket kietetem és mennek a selejtbe.

A 25ből 3-4 lemaradó családom van, jóval erősebb 5-6, de már egy kiegyenlítést csináltam. Jövő héten még 1x kiegyenlítek. Fiasra is. És utána reménykedem, h az idei év hasonló lesz, mint a tavalyi. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!