Keresés

Részletes keresés

Dessert Rat Creative Commons License 6 órája 0 1 62592
Előzmény: 8jg (62591)
8jg Creative Commons License 14 órája 0 0 62591

Üdvözlök mindenkit.

Keresném egy wouxun kg-uv8d kézi rádió, programozó kábel bekötési rajzát.

HG8JG Karcsi

 

hg1dlvLuki Creative Commons License 1 napja 0 2 62590

Szuper, örülök hogy sikerült megjavítani.

Látom nem telnek unalmasan a napjaid:-)

Jók ezek a régi HP gépek, még ennyi idő után is..egy kis "repair" után még sokáig használhatók.

Előzmény: Rifa-caps_blowup (62589)
Rifa-caps_blowup Creative Commons License 2 napja -3 1 62589

400hz filteren 3kondi kicsi kisebb volt, de 1.2%kal, mellé raktam pár pikot...

410Hz lett a 3dB pont, mind1 marad ott. Manual szerint 400+-40Hz kell lenni.

Signal noise ratio is jó lett, hátlapi bnc és a alaplapi pcb kozott nem volt jó összes árnyékolt kábel árnyékolása.

ccitt filterbe várom a kerámiatokos tl074 -t.(utána remélem az is jobb lesz, mint most, igaz gyári normáját már tudja)

AC voltmeter és a 60Vrms dzinen a linearitását a bemeneti csillapitónak kellene jobban ellenőriznem, mint amivel tudom, ahhoz majd lesz valami(ilyenkor jol jönne megint egy kalibrált hp3457A, de majd csak lesz egyszer)

 

 

Előlapon pár ponton pereg a lakkozás, azt kellene mindenhol felvenni és újra lakkoznom....

 

Jöhet, akkor jövőhéttől a HP8970A rendberakása gyári specifikációra...(utána lehet low noise amp-t mókolni 23cm re, ha lesz mixer akkor fentebbre is)

 

73dx

 

Előzmény: hg1dlvLuki (62586)
Rifa-caps_blowup Creative Commons License 2 napja -3 0 62588

Előzmény: hg1dlvLuki (62586)
Rifa-caps_blowup Creative Commons License 2 napja -3 1 62587

köszi, haladok vele tovabb. Aprosagok még vannak.

pl. 400Hz highpass filter -3dB pontja 400helyett 414.52Hz

Meg a CCITT filter betorzitja a jelet kb. plusz 0.0015-0.0020%-kal, oda kap majd új kerámiatokos tl074 -t, ha akkor se utána kondikra rálesek preciz rcl mérővel. A 80kHz filter off állásban még mér 6dB vel több jel-zaj zajt, mint ami minimum specifikació SN értéknek asszem 1kHz 6Vrms -n, na ezt már izgi lesz megtalálni, szkóppal-spektrumanalizátorral a legeslegelején látok 100-200khz és 500khz meg 1,6Mhz körüli hanygyapiszoknyi icipici zajt.(igazából olyan kicsi zaj, hogy nemtudom eldönteni normalis e, mert annyira a valóság határán, ugye 100%zajmentes környezet és félve-vezető csak a tankönyvben van)

 

Épp preciz RLC mérővel most lesem a 400Hz filter RC tagjait.

Előzmény: hg1dlvLuki (62586)
hg1dlvLuki Creative Commons License 2 napja 0 2 62586

Közben olvastam az emiled, de látom már nincs rám szükség, meglett a hiba...

Ügyes vagy.Sok sikert a javításhoz!

Előzmény: Rifa-caps_blowup (62568)
XANTIi Creative Commons License 3 napja -1 2 62585
Előzmény: HA5BRG (62584)
HA5BRG Creative Commons License 3 napja -1 0 62584

köszi

Előzmény: 5bdc (62583)
5bdc Creative Commons License 3 napja -1 2 62583

Szemben a bal oldalon van egy jel.

Az a közös,a többi pin pedig a 10K.

A közös,vagy a GND re,vagy a VCC re van kötve.

Ez kimérhető.

 

5bdc

Előzmény: HA5BRG (62580)
HA5BRG Creative Commons License 3 napja -1 0 62582

Valóban. De ha nem muszáj, akkor inkább egy konyhakész adatlappal gyorsabban haladnék, mert sok mérnivaló van ebben a vacak rádióban :)

Előzmény: mmormota (62581)
mmormota Creative Commons License 3 napja 0 0 62581

Szerintem ki lehetne mérni egy Ohmmérővel. Valószínűleg van egy közös láb, és arra csatlakozik a sok 10k.

Előzmény: HA5BRG (62580)
HA5BRG Creative Commons License 3 napja 0 0 62580

Sziasztok,

 

 

Az alábbi alkatrészhez keresnék bármilyen infót.

 

"Remix W9045 10K P3" feliratú. Ha jól tippelem akkor 10k-s ellenállásháló. Nade abból is több fajta belső felépítésű volt....

 

73, DX!

 

_nyunyuka Creative Commons License 3 napja -3 2 62579

Igen, kísérletre szintén pöttyös panel! Az egyszerűbbeket (főleg ha IC-mentes) rajzolom kézzel. Pl. nagyfesz egyenirányító, segédrelé stb., ami végleges beépítésre megy. Pár éve a Yaesu CTCSS-generátor moduljait is pöttyös panelre csináltam, aztán az lett a végleges, betettem a rádióba. Nem lett kereskedelmi termék. 

Előzmény: mmormota (62578)
mmormota Creative Commons License 3 napja 0 1 62578

Ha nem túl bonyolult dolgot próbálok ki, előszeretettel használom a csupalyuk paneleket. Furatgalván, üvegszálas, jól bírja a többszörös átforrasztást, módosítgatást. Tipikusan olyan vackokkal játszom, amiben van egy uC panel (STM32, ESP32 pl), meg néhány szenzor, motorvezérlő, ilyesmi körülötte.

Ami bonyolultabb, az kész modul, pl. ADC, léptetőmotor vezérlő, szintézer. Lényegében a kész modulokat teszem a csupalyuk panelre, és huzalozom össze.

 

Próbáltam a fehér dugdosós panelt is, de annyi bajom volt rossz érintkezéssel, hogy inkább forrasztgatok. 

 

Ha 30-40 vagy még több alkatrészt kellene összekötni, akkor már inkább lenyomtatom, és kivárom a 10 napot.

 

Mikor sok smd alkatrészt kellett használnom, megrendeltem beültetéssel együtt. Szépen és gyorsan elkészült, nem is túl drágán. 

Előzmény: _nyunyuka (62577)
_nyunyuka Creative Commons License 3 napja -3 1 62577

Nagyon egyszerűt még meg-meg csinálok, bonyolultabbra igaz amit írsz!

 

Ha nem is online tervezővel, de e-mailben mennek a Gerber file-ok, postán jön a nyák. Abszolút pontos, minden egyéni "hülyeséget" pontosan megcsináltak rajta, ahogy kell. (Nagyfesz táp-panel, itt-ott kivágva, UHF "zajcsökkentőben" strip-line tápvonal, induktivitás stb.) Olcsóbban, mint a Lomexben megvéve az alapanyagot. 

Előzmény: mmormota (62576)
mmormota Creative Commons License 4 napja 0 2 62576

Nem igazán érdemes házilag nyákot készíteni. Online tervező program, a kínai 10 nap alatt leszállítja, egészen elképesztő áron. 5db pcb-t kaptam összesen 1900Ft-ért szállítással együtt. Profi minőség, furatgalván, felirat, méretre marva.

Előzmény: Rifa-caps_blowup (62574)
mmormota Creative Commons License 4 napja 0 1 62575

PLL IC-t EPROM-ból "etetni" adatokkal

Messze a legegyszerűbb mikrokontrollerrel. Panelen, usb csatlakozóval pár száz Ft. 

Előzmény: HA5BRG (62566)
Rifa-caps_blowup Creative Commons License 4 napja -4 1 62574

42évvel nemtudom mennyire vagyok ifjonc de utalok nyákot rajzolni. Így egy arduinos keszpanelos kis board meguszható nyákrajzolás nélkül. Nagyitoval is érzem nem olyan a szemem mint 20-25éve, ha ghz felettre keszül kézzel nyák már érzem véntrotty vagyok :( :( :(

Persze nem adom fel, amennyi tervem van ahhoz 200 évet kell majd élnem :) :) :) sose szabad feladni, legyen bármilyen öreg az ember és bármennyire rosszabb az egészsége mint fiatalabon...

 

Előzmény: Veterán kezdő (62573)
Veterán kezdő Creative Commons License 4 napja 0 0 62573

A legegyszerűbbnek tűnik két, le/fel léptető nyomógomb melyek egy le/fel léptető számlálót léptetnek.

Ennek a számlálóláncnak a kimenetei címezik az EPROM-ot. (nem  EEPROM!!!!)

Ezen számláló hossza/max.osztásaránya a megkívánt frekilépcsők számához és vele az átfogott frekvenciához igazodik.

Lehet a két nyomógomb helyett rotary encodert is használni, kinek mi a szimpatikus.

Aztán lehet tovább bonyolítani a ketyerét azzal hogy n számú frekvenciához tartozó EPROM címet vagy előre programozottan egy másik

EPROM-ból előhívni gombnyomással vagy SRAM-ban tárolni tetszőleges frekire alkalmazhatóan.

Az egész nem egy túl bonyolult oldskul konstukciós projekt. Jó időtöltés maguknak való közép és szépkorú egyedeknek.

Nem kell hozzá programozási ismeret (Egy EPROM égetés még nem az.)

Az ifjoncok meg tököljenek a minden féle kedvenceikkel. (Arduino, PIC, és társai)

Előzmény: 5bdc (62571)
XANTIi Creative Commons License 4 napja 0 1 62572

Ez tényleg nagyon becsapós hiba.....Zárlatost, szakadtat már láttunk. De ilyen szivárgós még nem.

 

Előzmény: Rifa-caps_blowup (62568)
5bdc Creative Commons License 4 napja 0 1 62571

Pont a DIP sort szeretné kiváltani.

De már bogozzuk a dolgot :-)

 

5bdc

Előzmény: Veterán kezdő (62570)
Veterán kezdő Creative Commons License 4 napja 0 0 62570

Javaslok egy DIP kapcsolósort. :-))

Előzmény: 5bdc (62569)
5bdc Creative Commons License 4 napja 0 0 62569

Szia.

 

Az EPROM cím bemenetei honnan kapnák az adatot?

 

5bdc

Előzmény: HA5BRG (62566)
Rifa-caps_blowup Creative Commons License 4 napja -3 1 62568

baxxki meglett a hiba vagyis hibák!!

Van pár FET ami mégse jó, olyan minimálisat szivárog a GATE fele, hogy az szivatott, fogom és összes 2n4392 93 kap ujakat! mind 40éves, eleve eddig cseréltem párat amit a vak is látott rossz, most van pár ami alig jött ki hogy rossz a maradék párat is akkor kidobom.

Sose láttam fetet ami ugy rossz, hogy ilyen minimálisat szivárog a gate fele.

Előzmény: hg1dlvLuki (62563)
Rifa-caps_blowup Creative Commons License 4 napja -4 1 62567

minek eeprom? xarduino olcsobb és ovodas is tudja programozni vagy van kész pcb -d amin ott az eeprom?

Előzmény: HA5BRG (62566)
HA5BRG Creative Commons License 4 napja 0 0 62566

Sziasztok,

 

 

Egy kis szakirodalomra lenne szükségem azzal kapcsolatban, hogy miképpen lehetséges egy Motorola MC145152 PLL IC-t EPROM-ból "etetni" adatokkal az eredetileg hozzá tervezett 0/1 DIP kapcsoló sor helyett?

 

A PLL alapműködése az már fejben megvan, csak az nincs, hogy milyen formátumban kellene lennie az EPROM-ban az adatoknak és milyen memóriacímen.

 

(2716 lenne az EPROM, 10.7 MHz a rádió KF és 10.240 MHz a külső referencia XTAL, a kapcsolódó prescaler egy Motorola MC12016-os 40/41-es osztással)

 

 

 

73, DX

HA5OPI Creative Commons License 5 napja -4 1 62565

Pakson mától 5 napig megy az ifjúsági rádióamatőr tábor. 5 napig tart, forgalmazni is fognak, további technikai részleteket nem tudok.

Rifa-caps_blowup Creative Commons License 5 napja -4 0 62564

Feketek vezérlése 100% ok, de teszek egy próbát kiszerelve 7-7db -bal.

 

Melyik Vref -re gondolsz?

 

Igen a kimeneti részre gondoltam lekötöm(mondjuk kiszedem a fet -,t asszem Q10-11-12 vagy mi fejből...).

 

 

Előzmény: hg1dlvLuki (62563)
hg1dlvLuki Creative Commons License 5 napja 0 0 62563

Gondolom a Vref is rendben, a kimenetet akaszd le, de nem hinném hogy azon terhel be valami...

A feteket ,és a vezérlésüket nézd át, meg a műveleti erősítőket a kimeneti oldalon.

Hirtelen nincs több ötletem....

Előzmény: Rifa-caps_blowup (62561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!