Keresés

Részletes keresés

Benei_P Creative Commons License 2019.01.16 0 0 11669

Igen, valóban :) bár valamikor sem volt belőle gondom amikor egy kártyás gépeket használtam. De már van választék.

Előzmény: nemethla (11668)
nemethla Creative Commons License 2019.01.15 0 0 11668

És mi volt az? Kétkártyásság?

 

Előzmény: Benei_P (11667)
Benei_P Creative Commons License 2019.01.15 0 0 11667

Köszönöm, közben rájöttem még 1 közös hiányosságra így mindkettő kiesett. :))

Előzmény: nemethla (11666)
nemethla Creative Commons License 2019.01.15 0 0 11666

Egyik sem, inkább az 5D III, vagy EOS 1 bármelyike klasszisokkal jobb

Előzmény: Benei_P (11665)
Benei_P Creative Commons License 2019.01.15 0 0 11665

Sziasztok !

 

Abban tudnátok segíteni hogy an 6D-nek vagy a 5D MII-nek gyorsabb (és megbízhatóbb) a fókusz rendszere ?

 

Köszönöm !

neo777 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 11664

Sziasztok, keresek 5D mark II höz kamera takaró, nem tudom magyarul hogy mondjál.. :) 

canon 5 d mark II body  cover cap, nak angolul. Az a kis fekete takaró izé.

Ha van valakinek, örülnék ha szólna.

Köszönettel, János

BlackJr Creative Commons License 2017.09.01 0 0 11663

Sziasztok
Segítsetek beárazni. Canon EOS 5D Mark II , 30e alatti exposzám. Kifogástalan állapotban. Szeretném eladni, sem magamat sem a vevőt nem szeretném átvágni.

Doemer Creative Commons License 2017.06.17 0 0 11662

Hello Mindenki! 

 

Teljes ko a gepem, harom hete leadtam a megapixnel, ra se neztek, majd kozoltek, h meg legalabb ket het mire mondanak barmit is... nagyon pipa lettem, el is hoztam toluk! 

 

Problemam a kovetkezo! Gep bekapcsol, szurke fekete csikos, alig latszik barmi is az lcd kijelzon... Talaltam valakit, akinek ugyan ilyen problemaja volt de o sem kapott valaszt:

 

https://goo.gl/images/HLghxf

 

 

error 70kod live view modnal, zar elkattan de mint ha csokkentett uzemmodba lenne ...

 

A problema ugy kezdodott, h live view modban meghallottam, h valami zotyog a vazban, megraztam ketszer, h jol hallom e es bumm... ez lett

 

Zarlat? Ha zarlat bekapcsolna egyaltalan? Probaltam masik kartyat masik aksit, firmware, adatok torlese, szinte mindent...

 

Tanacstalan vagyok, koszonok minden segitseget! 

 

Üdv,

Feri

akos.turi Creative Commons License 2017.02.28 0 0 11661

Köszönöm, megerősítetted az elképzelésem. Futok még pár kört a műszerészekkel aztán ha ők nem riogatnak akkor belevágok.

Előzmény: Rőth Sándor (11660)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.02.28 0 1 11660

Az ar nem nekem fontos, hanem neked. En is ugy kalkulalok, ahogy te, azaz egy esetleges zarcserevel egyutt is megerje. 

Ahogy tudom, az elod 5D-be dragabb a zar, az otvenezer forint korul van munkadijjal egyutt, nem a Cameranal, tehat ebbe olcsobb, vagy kb. hasonlo. Szerintem hivj fel egy par muszereszt, kerdezz ra az arakra. Egyebkent en nem felnek annyira egy haromszazezres geptol, foleg nem 100-150 ezer forintos aron. 

Előzmény: akos.turi (11659)
akos.turi Creative Commons License 2017.02.28 0 0 11659

Köszönöm a választ. Az árat én mondanám meg. Akitől venném nem igazán akar ezzel foglalkozni. Megnézte, hogy jelenleg ez a tipus milyen áron megy. Ebből következett, hogy állapottól függően 190-250 között mozog az ár. Ilyen nagy expo számmal viszont nem találtam gépet. Illetve azt látom, hogy senki nem akar venni gépet ekkora expo számmal ez miatt úgy érzem az ár jelentősen kevesebb is lehetne. Úgy is kérdezhetném, hogy az ismert paramétereket figyelembevéve ti mennyit adnátok érte? Most úgy gondolom, hogy 100e Ft-ot megér hiszen legrosszabb esetben is zárat cseréltetek 50-60e ért. Ha azonban azt mondjátok, hogy könnyedén rá lehet még költeni a javításra ezen kívül (tárcsa, gomb csere, stb) 100-200 Ft-ot is, akkor inkább nem venném meg.

Előzmény: Rőth Sándor (11658)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.02.28 0 0 11658

Az a kerdes mennyibe kerul a gep? Hogy megeri-e azt neked kell eldonteni. A Camera kft-nel nem talasz dragabb szervizt, ugyhogy az a legpesszimistabb ar. 
Az megint nem szempont a boltok mennyiert vennek at a gepet, abbpol nem kovetkezik semmi. Az a kerdes mennyiert adnak tovabb?

Előzmény: akos.turi (11657)
akos.turi Creative Commons License 2017.02.28 0 0 11657

Sziasztok! Gépvásárlás előtt állok és a következőben kérném a segítségetek. A választott típus a Canon 5D Mark II-re esett. Egy ismerősömnek van is egy ilyen váza. Profi fotósról van szó végig stúdióban használta a gépet, és rendszeresen vitte tisztítatni is. Esztétikailag jó állapotban van. A probléma, hogy 310.000 expó került a gépbe eddig. Ismerve a Canon által vállalt élettartamot (150.000), a net-es statisztikákat és pár legendát 1M feletti expó számokról még mindig soknak találom ezt.

 

Megkérdeztem pár boltot, hogy mennyiért vennék át a gépet. Mindenki azt mondta, hogy a túl sok expó miatt nem tudják megvenni. Illetve egyetlen bolt mondott rá 100.000 Ft körüli árat. Utánanéztem, hogy a Camera Kft 65.000 Ft-ért végez zárcserét.

 

Záron kívül mi az ami jellemzően tönkre szokot menni, mekkora költség a csere/javítás? Szerintetek mi a reális ára egy ilyen gépnek? Megéri egyáltalán foglalkozni vele vagy inkább keressek kevésbé használt gépeket? Én nem vagyok profi fotós tehát számomra nem munkaeszköz lenne.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

kissc Creative Commons License 2017.02.27 0 0 11656

Köszönöm, megtaláltam.

El is hoztam.

Előzmény: Rőth Sándor (11655)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.02.04 0 0 11655

Itt megtalalod.

Előzmény: Rőth Sándor (11654)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.02.04 0 0 11654
Előzmény: kissc (11653)
kissc Creative Commons License 2017.02.03 0 0 11653

Úgy tűnik elkelt már és törölték.

Rendelek egyet; köszönöm a segítséget.

Előzmény: Rőth Sándor (11652)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.02.02 0 0 11652
Előzmény: kissc (11651)
kissc Creative Commons License 2017.02.02 0 0 11651

Kérhetek egy linket a csoporthoz.

Előzmény: Rőth Sándor (11650)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.02.02 0 0 11650

A sima fotos adok-veszekben lattam tegnap.

Előzmény: kissc (11649)
kissc Creative Commons License 2017.02.02 0 0 11649

Köszönöm.

Annyiért mindenképpen megéri, viszont nem találom.

Melyik csoportban keressem? (Canon adok-veszek, FAV, Fotós adok-veszek csoportokban nem találtam)

Előzmény: Rőth Sándor (11648)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.02.02 0 0 11648

Nem hasonlitottam oket ossze, megvettem, betettem, azota is ugy van, mert megfelelt. 
Hirdetnek egyet a feszbukon, 5000 forintert. Szerintem annyit meger, nem kell vele vacakolni, ha nem tetszik ugyanannyiert eladod.

Előzmény: kissc (11647)
kissc Creative Commons License 2017.02.02 0 0 11647

Köszönöm a megosztott tapasztalatokat.

Még arra lennék kíváncsi, hogy a törőékes, mikroprizmás üvegekhez képest milyen használhatósága?

Az merült fel bennem, hogy régi TLR gépekből kiszerelést és méretre vágást követően ilyet használnék benne. Egy új prizmáshoz képest árban jobban jönnék ki (komplikáltabban ugyan), de az Eg-S-hez képest nem lenne számottevő különbség árban. Azonban ha van az a képminőségbeli illetve használhatóságbeli javulás akkor megérné nekem.

Előzmény: Rőth Sándor (11646)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.02.01 0 0 11646

En az Eg-S mattuveget hasznalom benne evek ota. Fenyeros manualis optikak miatt vettem, nekem tetszik, sosem tettem vissza  az erdetit. Nem allitottam semmit semmin. 
Azt azert tudni kell, en regen fotozom, mindenfele geppel, van gyakorlatom a kezi, azaz a szemre valo fokuszalasban. Nem biztos, hogy neked is tetszeni fog, vagy, hogy egyaltalan eszre veszed a kulonbseget, ami nem akkora, mint a lorugas. 
Ha toroekes, vagy mikroprizmagyurus mattuveget veszel, az konnyebben lebetlizik, sotetebb optikanal bebukik feketetebe.

Előzmény: kissc (11645)
kissc Creative Commons License 2017.02.01 0 0 11645

u.i: ok megvan, taiwani dollárban van kiírva.

kissc Creative Commons License 2017.02.01 0 0 11644

Szervusztok!

 

Segítséget szeretnék kérni fókuszüveggel kapcsolatban.

A vázamat többnyire manuális lencsékkel használom. Ugye a kereső üveg nem törőékes de cserélhető. Amit eddig sikerült kiderítenem, hogy a Eg-S típus van legközelebb a régi mikroprizmás, törőékes üvegekhez. Van-e valakinek ezzel tapasztalata? Érdemes-e cserélni, vagy inkább szerezzek be chippes adaptereket helyette (van olyan jó, pontos?)?

Azt tudom, hogy 1.4-2.8 rekesz között használható, fölötte már túl sötét a képe (igaz?).

A beállításoknál tudom meg lehet adni, hogy ilyen üzemel benne; a fénymérést így fogja jól visszajelezni?

Így lényegesen gyorsabb és egyszerűbb lenne sok esetben a fókuszálás anélkül, hogy élőképen kellene nagyítgatnom.

 

Hasonló üveget forgalmaznak?

https://petapixel.com/2013/01/02/a-demo-of-split-screen-and-microprism-ring-focusing-in-old-slrs/

 

Illetve itt találtam mikroprizmás üveget, de az lehet hogy az ára 2500$???

https://www.focusingscreen.com/index.php?cPath=21_98&osCsid=7b154c3e26cbc9a863f22bcc51cfae9f

 

Az alábbi módszerről van-e valakinek tapasztalata:

http://fototipp.hu/reticlefocus

 

Előre is köszönöm!

uffneked Creative Commons License 2016.12.12 0 0 11643

Sziasztok,

 

Kerestem akkura, akksira is, de nem, vagy csak apróhirdetésekbe futottam.

Karácsonyra érkezik a vázam az eredeti akkujával, gondoltam kellene hozzá venni még 1-2 db utángyártott akkut.

Van valakinek tapasztalata ebay-es noname akkukról? Ilyesmiket látok:

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Replacement-7-4V-2200MAH-Rechargeable-Li-Ion-Battery-for-CANON-LP-E6-UR-/371649651466?hash=item56880ba30a:g:BicAAOSwIgNXntNY

http://www.ebay.co.uk/itm/2X-LP-E6-2650mAh-Battery-for-Camera-Canon-EOS-5D-Mark-II-III-5DS-6D-60D-7D-70D-/221829175424?hash=item33a60c9880:g:k5kAAOSwgQ9VpLSa

 

Vagy van esetleg bejáratott magyar kisker, webáruház?

 

Köszi!

Homo mirabundus Creative Commons License 2016.11.24 0 0 11642

  Sanyi, az élet veszélyes:) Persze hogy nincs garancia, a kérdésre adható válasz is a valószínűségről szólhat, de azt meg is kell indokolni. Az is érzékelhető, hogy a kérdező szvsz nemigen fog egy gépnél többet magával hurcolászni, nem ebből él, de nyilván elszalasztani sem szeretne egy lehetőséget. Ráadásul feltételezném, hogy ha mégis megvenné, talán ő lenne az utolsó gazdája...

 

  Tehát szerintem bőven van helye a latolgatásnak (és hazudnék, ha tagadnám: én is gondolkodóba esnék). Még akkor is, ha az új ár harmadáért kapná meg, mert egy potenciálisan jó, de (és ennek tagadhatatlanul nagy a valószínűsége...) a valóságban gyorsan lerohadó gép pénzkidobás. Főleg egy expóra visszaszámolva, ha ez "hamar", néhány tízezer után  bekövetkezne:(. Ám mit is vegyünk "hamar"-nak? Lehet, hogy ennyit csak évek alatt raknának bele...

  Persze van az az ár, amikor a józanul számolt, bár előre bizonyossággal nem prognosztizálható javítási költségek mégis racionális alapot adnak a döntéshez, de annál általában jóval többet szoktak kérni (alku?). Ám erről sem tudunk többet, mint hogy csábító lehet, viszont a mérlegelési szempontokat most már végletesen kibeleztük. Talán kiérdemeltük, hogy hírt kapjunk a döntésről:)

 

  Egyebekben pedig mélységesen egyet kell értsek veled. Sajnos...

 

Előzmény: Rőth Sándor (11641)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.11.24 0 0 11641

Ha hasznalt gepet vesz az ember, akkor "allapotot" vesz. Vagy elromlik elobb-utobb, vagy nem. Nem utdjuk mikor fog elromlani, szinte mindegy hany expo van benne, az pedig teljesen mindegy ki hasznalta.

Ha profi, akkor az legalabb ertett hozza hogyan kell kezelni egy gepet, de ennek sincs befolyasa a zar, vagy tukormazgato mechanika elettartamara.

Ha eleg olcso a gep, es meg az estleges javitasi koltseggel mefejelve is megeri, miert ne lenne jo egy hasznalt gep, akar magasabb exposzammal, megszemlelt, kiprobalt allapotban?

Egy uj gep is hordoz kockazatot, meg akkor is ha statisztikailag kisebb az elromlas valoszinusege. A garancia sem er semmit, ha nem tudsz vele fenykepezni. Az csak a magas szervizkoltsegtol ment meg. Csakhogy a szervizkoltseg csak abban a szervizben magas, ahol mestersegesen feltornazzak az arakat.

Ha a biztonsag szamit, ket, vagy harom vazzal indulsz el pingvin szafarira, nem egy garancialevellel.

Ha egy hasznalt gep 250 ezer forint, egy feltetelezett javitas 50-60 ezer, akkor az uj ar felenel tartasz.

Ha kiszamoljuk mennyibe kerul egyetlen felvetel (ennek latom csak az ertelmet), akkor jonnek a meglepetesek. 

Egyebkent meg minden csak szofecserles, szemelyiseg kerdese az egesz, van, aki ragaszkodik hozza, hogy meg a cipokanla is Canon feliratos legyen, mas meg a cipokanalon is sporolni akar. 

Ezek a latolgatasok pedig mind a szerzesrol, a birtoklasrol az ertekrol, nem a haszalatrol, a hasznalati elmenyrol, az ertekteremtesrol szolnak. Sajnos.

Előzmény: Homo mirabundus (11640)
Homo mirabundus Creative Commons License 2016.11.24 0 0 11640

  A rizikófaktorok számát tekintve igazat adok rönofannak. Az említett exposzám "profi" előéletre, vagy -mint az én kilodés példám,- valami speciális felhasználásra utal. Nem tudni, mi volt már cserélve rajta/benne, részesült-e rendszeres szervizelésben, milyen az általános állapota. Ennyi lövés után az sem lepne meg, hogy pl. a bajonett és kontaktusai kezdhetnek kopni a sok obicserétől, de akár a kártyafoglalat is - rengeteg minden múlik a használaton, amiről csak annyit tudunk, hogy extrém sok expót eredményezett...

 

  Azért ez látható a hirdetésekben (az árakban inkább csak alku után...); a kvázi nulla expós, zárcserélt gépeknél aligha hallgatnak arról, ha a csere az első néhány tízezer -de a gyári tesztnél lényegesebb kevesebb- expo után történt, amivel így az kap hangsúlyt, hogy "mintha kissé gagyibb lett vón a zeredeti, de most jól lecseréttük". A százezres számok felett inkább elsikkad a dolog, és azt emelik ki, hogy íme, ismét nulla expóssá vált a gép. Pedig ez csak a zárra igaz, és ahogy rönofan írta, olybá szeretnék venni, mintha ezen kívül nem léteznének nyűvődő, kopó részei a váznak. Persze, a zár egy viszonylag kemény ütés, de azért öt-hét év a gép életében még a szekrény mélyén töltve sem lenne mindegy, nem hogy használatban. Hányszor látni ilyen kérdést, hogy "...amikor fél éve fiókba került, semmi baja nem volt, most meg be sem kapcsol, mi lehet a gond?" és hasonlók.

 

  Nincs ezzel baj, miért lenne ez más, mint egy kocsinál? (No jó, ott jóval gyakoribb a tudatos átverés...)

  Be kell látni, hogy legyen az eladó bármilyen szavahihető, a vevő bármilyen körültekintő, egy ilyen gép jövőjében nagy szerep jut a vevő kalandvágyának, akár fődarab-csere után is. Ha nem erre érzett volna rá a kérdező, a kérdés sem így hangzott volna:), nyilván tart a gazdasági totálkártól, vagy a macerától. A végeken élőknek a majsztrók/szervizek sem érhetők csak úgy el...

Előzmény: Rőth Sándor (11639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!