Keresés

Részletes keresés

karika3405 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 1090

Nyaralásból megmaradt  ANTINAL  ( Fáraó átka ellen ! ) ha érdekel valakit ? Írj! Budapesti vagyok. Üdv !

 

kirgizke Creative Commons License 2024.03.20 0 0 1089
kirgizke Creative Commons License 2024.02.01 0 0 1088

Ja, brutális volt az emelés. Ami februárban (amikor a jegyet vettem) mondjuk még csak 200 EGP volt, az júliusra 300, majd decemberre (mire utaztunk) 450 EGP lett. :-(

Persze ha EUR/USD/GBP-ben lenne a fizetésünk, akkor ez nem érintett volna keményen, hiszen ezekkel a valutákkal szemben drámaian értékelődött le az egyiptomi font a tavalyi évben. Csakhogy a jó öreg magyar forintot is sz@r árfolyamon tartjuk az illiberális gazdaságpolitikánknak köszönhetően, így ezt (is) jól megszívtuk.

Előzmény: X polgártárs (1087)
X polgártárs Creative Commons License 2024.01.31 0 0 1087

Köszi a leírást, meg a sok képet! Tartsd meg ezt a szokásod :)

 

Kirgizke, a fb-on posztolt praktikus infók között most láttam a belépőárakat. Tényleg masszív.

Előzmény: Peter966 (1082)
kirgizke Creative Commons License 2024.01.31 0 0 1086

Sziasztok!

 

555 egyiptomi font eladó Győrben, ha vkit érdekel. A reptérre érkezéskor jól jöhet. :-)

 

K.

Peter966 Creative Commons License 2024.01.29 0 1 1085

Csak a szokásos Wizz-fordulós hét.

Előzmény: Zs... (1083)
kirgizke Creative Commons License 2024.01.28 0 0 1084

Nevettem pár részen...

Edfu tényleg a pokol legdzsuvásabb bugyrának tűnt nekünk is. Nem örültem volna, ha bármilyen okból ki kellett volna szállni a transzferautóból. Mikor odaértünk a templomhoz, pont egy csomó turistabusz is éppen ott volt, rengetegen voltak, egy normális fotót nem lehetett csinálni. Aztán szerencsére egy idő után elvitték őket, és szinte kiürült a hely. Na akkor lett élvezhető, de addig totál kiábrándító volt.

 

Philae is tényleg nagyon gáz, mi ott másik külföldi turistákkal fogtunk össze csónakbérlés-ügyileg, de amikor látták, hogy csak frissen ismerkedtünk meg és szövetkeztünk, alig akartak szóba állni velünk, mondván, hogy túl sokan vagyunk (7 fő). Simán pattintottak. Nagy nehezen végül az egyik ráállt, hogy elvisz minket, de a többi simán hátradőltek, és várták a kevesebb főből álló "fogásokat", akiket jobban le tudtak húzni.

Maga a templom és a környezete viszont nagyon szép, keveselltem az ott töltött 2 órát, még simán el lettem volna.

 

Előzmény: Peter966 (1082)
Zs... Creative Commons License 2024.01.28 0 0 1083

Köszi a beszámolót, igazi kedvcsinálós ;o)

Mennyi idő volt ez a kör?

Előzmény: Peter966 (1082)
Peter966 Creative Commons License 2024.01.27 0 2 1082

Sziasztok!

 

A két évvel ezelőtti Hurghada – Luxor/Théba – Dendera – Abüdosz – Szohág – Aszjút – Dahsúr – Szakkára – Gíza – Kairó – Szent Antal kolostor – Szent Pál kolostor – Hurghada túránk (1043-as hozzászólás, egy oldallal vissza) után idén januárban délre, Hurghada – Luxor/Théba – Eszna – Edfu – Kom Ombo – Asszuán – Hurghada felé vettük az irányt.

 

Ezúttal is autót béreltünk, és ezúttal sem volt semmi gond. Autókölcsönzők szempontjából immár szélesebb a paletta, mint amiről tavalyelőtt beszámoltam, hátrányos változás viszont, hogy az összes multi km-korlátozást vezetett be, ami egy hétre (az engedékenyebbjénél) nem haladja meg az 1.225 km-t. Nos, ez esetünkben pont elég volt, de csak azért, mert nem tudtunk arra menni, mint amerre terveztük. Azért is pötyögök, hogy ha valaki hasonló helyzetbe kerül, körültekintően tervezze meg – például – a szállásait.

A város legjobbjának minősített helyi kölcsönzőjénél sincsenek rossz kondíciók, ráadásul ő nem korlátozza a kilométert, viszont az ára – 500 Euró letéttel, mint önrésszel - annyi, mint amennyi pl. az Alamonál önrésznullázóval együtt.

 

Nem untatok senkit a részletes élményeinkkel, csak praktikus információkat próbálok sorolni. Délre a Cairo-Aswan Eastern Desert roadon (azaz a 75-ösön) mentünk, ami jó szar, tele fekvőrendőrökkel, de legalább iszonyatos, nyomor-sújtotta településeken visz át, így az ember megbecsüli, amije van. Visszafelé a Luxor-Aswan 2x2 sávos sivatagi úton mentünk a nyugati parton. Ez az elején elég rossz minőségű, kivállasodott és töredezett, de aztán magához tér.

 

A továbbiakban úgy terveztük, hogy (mivel a Halaieb-Aswan roadról – azaz a legdélebbi keresztirányú összekötőről – az a hír járja, hogy halálút, emiatt hátha nem engednek át) az Edfu-Marsa Alam roadon megyünk el utunk egyetlen (nagyon akciós)  hízlaldájáig (nehogy má’ annyira hátizsákosok legyünk, hogy egyszer egy napig ne ólinkluzívozhassunk, hőőő), ami Marsa Alam és Port Galib között volt lefoglalva, így Edfunál (ami a templomot leszámítva gyakorlatilag a pokol egy bugyra) átszenvedtük magunkat az egész városon, ami egy 6-8 km-es iszonyúan elhanyagolt földútban csúcsosodott ki. Na, csak ennek legvégén, az aszfaltút kezdetén állított meg a rendőrség, hogy az út – hadgyakorlat miatt - le van zárva, így mehetünk amerre látunk (ami – mivel a Kuszeir felé vezető út is lutri volt - Szafaga felé került volna, mintegy megháromszorozva a távolságot). Ezzel elbuktuk volna az aznapi sznorkelt, és a km-többlet nagyon drága lett volna a korlátozás miatt, ezért a pusztulat közepén lemondtuk a szállást (szerencsére a sose látott „bármikor lemondható” lehetőséges kecó volt) és a másnapit is (persze azt a lóvé elbukásával, de – mivel 7.700 Ft volt a kéthálós apartman - ez nem volt nagy érvágás). Helyettük útközben foglaltunk egy másik partmentit teljes ellátással és szép partizátonnyal. Mindezt azért nyühögtem végig, hogy ha valaki nem a legfőbb utak valamelyikével tervez, könnyen előfordulhat, hogy a hatóságok az egész programját felrúgják. Ezért (pl. télen, amikor mindenhol van hely) érdemes esetleg az utolsó pillanatban szállás után kajtatni, ha már biztos, hogy oda is értek.

 

Még egy praktikus tanács: aki az áttelepített Kalabsha templomot szeretné megtekinteni Asszuántól délnyugatra, a Nasszer-tó egy kis szigetén, talán olvasott róla, hogy a rendőrség sápot szed a hajókhoz kijutásért, már amikor van kedve egyáltalán odaengedni valakit a mólóhoz. Mi is felsorakoztunk a korruptszekció asztalsoránál a szovjet-egyiptomi barátság emlékmű alatti félszigeten, de annyira összeszólalkoztam mind a sunyi fakabátokkal, mind a kifejezetten rosszarcú, pecsétgyűrűs civil korrupció-elősegítő haverjukkal, hogy a kenőpénz már szóba sem jött, közölték, hogy a sziget közel van a határhoz (naná, majd’ 400 km), és ha oda akarok menni, keressem fel a titkosszolgálatot Asszuán központjában (mindezt úgy, hogy a szigeten hivatalosan szedik a jegyeket… már attól, aki odajut ezektől a r*hes k*cs*g*ktől). Nos, ha a titkosszolgálat főhadiszállásáig nem is, de a másfél kilométerre lévő legközelebbi kikötőig csak elvezettem mintegy 5 perc alatt, és megkérdeztem az egy szál, földön pihengető núbiai arcot, átdobna-e bennünket a szigetre. Ő ugyan nem, de a spanja azonnal. Átmásztunk három hajón, hogy a meglehetősen viharvert alkalmatosságára jussunk, nagynehezen bebikázák a dízelcsotrogányt, és már pöfögtünk is, méghozzá úgy, hogy nem tejeltünk a mocsodék zsaruknak. A szigeten kizárólag mi, egy ajándékárus, a jegyszedő és két segítője tartózkodtunk egész idő alatt. (A templom maga kevésbé jelentős, mint a közeli Phílae-templom, de ennek megfelelően harmadába is kerül, meg hát nem tapos agyon háromezer angol és német elefánt, hanem egyedül lehetsz a romokkal.) A szigetről visszafelé integettem a korrupt sz*rháziaknak, persze nem gondolom, hogy látták, hiszen biztos valamilyen turisták lehúzását szervezték.

A hely, ahol a rendőrárvák támogatása nélkül kihajózhattok a szigetre: 23.97339, 32.86093

 

Ismét linkelek pár útiképet, ha valakinek megtetszik esetleg egy-egy helyszín, az egyes képeknél az „I” gomb megnyomásával elérhető a fájlnév, ami megegyezik a helyiségnévvel (vagy látnivalóval). Az elnevezés nem sznobságból van angolul, hanem, mert így kereshető a Google-térképen:

 

https://photos.app.goo.gl/fDFeXkBSWfJec9F67

 

Ilyenkor az útra készülők néha szívesen vesznek pár aktuális árat, ezért én is írok (vodkát senki se cipeljen 😊):

 

Jellemző árak, Ft-ban

Helyi, jó sör (Stella), 0,5 - 458

Import sör (Heineken), 0,5 - 572

Vodka, Asszuán, Duty Free, 1 l. - 1145

Népi komp, Luxor - 86

Népi komp, Asszuán - 114

Kishajóbérlés 4 főre, várakozással (2-3 órára) oda-vissza akárhová, fejenként - 1145

Kis méretű, ropogós lepény - 11

1 kg banán - 114

1 kg eper - 342

1 doboz Marlboro - 1100

1 doboz helyi cigaretta - 700

1 belépő akárhová, a kiemelt látnivalókhoz - 1145-6298

1 közepes színvonalú, 100-150 nm-es, 2 hálós apartman 4-6 főre, egy éjszakára - 8000

2 fős tengerparti apartman Hurghada-külsőn, háizátonyos stranddal, teljes ellátással, parti ággyal és napernyővel, fejenként - 7200

Ugyanez Marsa Alamtól északra, all inclusive, 4 csillagos akármiben - 9300

Hosszú neoprénruha-bérlés egész napra, parti búvárközpontban - 1765

Gyulladásgátló fülcsepp - 115

Konflis, 20-30 perces út - 600-1000

SIM kártya, Etisalat, 10 GB - 1925

Egy török kávé utcai kávézóban - 145

 

Nyilván ezek egy részénél - ha valakinek vamn türelme - kedvezőbb ár is elérhető, de az idő drágább, mint pár font.

 

Jó utat mindenkinek!

Megfelelek Creative Commons License 2024.01.11 0 0 1081

Szia, engem érdekelne az egyiptomi font, de nem tudom, hogy kell privát üzenetet küldeni. 

Előzmény: Petike.hu (1080)
Petike.hu Creative Commons License 2023.12.05 0 0 1080

Sziasztok egyiptomi utunkról maradt 5300 font, akit esetleg érdekel dobjon privát üzenet napsütés jeligére 😁

 

Péter Tajti Creative Commons License 2023.11.19 -1 1 1079

nem gázába megyünk hanem gizába gondolom ezért tettél fel ilyen ost... kérdést 

martinaxe7 Creative Commons License 2023.10.16 -1 0 1078

Nem lesz kockázatos mostanában? 

Péter Tajti Creative Commons License 2023.10.08 0 0 1077

én decemberben megyek légyszives ird meg a tapasztalatod

white_horse Creative Commons License 2023.10.04 -1 0 1076

Sziasztok!
November elején mennék Egyiptomba, Kairóba. Wizzair járat a Sphinx Nemzetközi reptéren tesz le.
Érdeklődöm, esetleg valaki volt-e már ezen az útvonalon?
Van-e busz, taxi, illetve mi mennyibe kerül, hol található ezen a reptéren?
Köszi

 

 

kirgizke Creative Commons License 2023.03.16 -1 0 1075

Hát igen, sajnos tényleg van benne pár órányi pluszkanyar. Az Aegeant nézegettem még, abban nem lett volna kerülő út, de a menetrendje pocsék volt.

Előzmény: okinayab (1074)
okinayab Creative Commons License 2023.03.16 0 0 1074

"Kis" kerülővel, de jóval olcsóbb valóban. Kösz a tippet!

 

Előzmény: kirgizke (1073)
kirgizke Creative Commons License 2023.03.15 0 0 1073

Én végül a LOT-nál vettem BUD-CAI-t. Még nem repültem velük, remélem rendben lesz.

Előzmény: okinayab (1072)
okinayab Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 1072

Én is lesem és mászik fel rendesen Bp-Luxor...

Előzmény: kirgizke (1069)
László2. Creative Commons License 2023.03.02 0 0 1071

Próbálj Kairó helyett alternativ desztinációra keresni, pl Luxor v. Asszuan. Esetleg ha nem esik ki nagyon a terveidből, akkor Sharm el Sheik Bécsből direkt..

Előzmény: kirgizke (1069)
zalan98 Creative Commons License 2023.03.01 0 0 1070

Nekem november 1-11 Bp-Kairó, Kairó-Asszuán, Luxor-Bp 150 000 ft volt.

Előzmény: kirgizke (1069)
kirgizke Creative Commons License 2023.03.01 -1 0 1069

Köszi, ez szuper ár volt. Én arra az időszakra (dátumra), amit kerestem, most 215.200-as árat találtam az Egyptairnél.

Előzmény: László2. (1068)
László2. Creative Commons License 2023.02.28 0 0 1068

Szia kirgizke!

Tegnap jöttünk vissza egy 30 napos egyiptomi útról, az EgyptAir-el repültünk Budapest Kairó direkt járattal. Egy jegy 116.000 Ft volt, a 23 kg os feladott poggyász és 7 kg os kézipoggyász benne van az árban. Ülőhelyet nem vásároltunk külön, de a beszállókártyát egymás melletti helyekre kaptuk.

 

 

Előzmény: kirgizke (1067)
kirgizke Creative Commons License 2023.02.26 0 0 1067

 Sziasztok!

 

Cairoba mi számít mostanság viszonylag jó árú repjegynek? BUD-CAI vagy VIE-CAI útvonalon.

 

Köszönöm szépen.

 

Üdv: K.

Peter966 Creative Commons License 2023.02.09 -3 0 1066

Szia!

Luxorból Kairóba háromféle vonattípus számos járata közt válogathatsz, nappali és éjszakai járatok is vannak (akár hálókocsi is, bár az drágább és nem tudsz nézelődni).

Elég beütnöd a "train from Luxor to Cairo" keresőszavakat és már ontja is a találatokat az útibeszámolóktól kezdve az egyiptomi vasúttársaságok menetrendjéig, pontos árakkal.

Sok turista veszi igénybe őket, és kedved szerint választhatsz a szerényebb, vagy elegánsabb szerelvények közül.

Előzmény: space2 (1064)
László2. Creative Commons License 2023.02.08 -3 0 1065

Szia space2,

Jelenleg Luxorban vagyunk a párommal, Kairóból egy kényelmes éjszakai Go-bus busszal jöttünk ide. 10 órás az út, mi 23:30-09:30 járattal jöttünk, 15 Eur volt fejenként, némi kis ellátmánnyal. Vannak olcsóbb járatok is, de ez kényelmes, erősen dönthető ülésekkel, elég jól lehet aludni benne. Visszafelé is hasonló feltételekkel járnak. Hurghadába Luxorból ugyancsak Go-bus 4-5 órás út, 4-6 Eur körül. (Ez már hagyományos üléses, gondolom).

Vonat tapasztalatom még nincs, de a túristáknak többszörös áron csak valutáért adnak jegyet, online nem foglalható.

Ma nézünk majd vonatjegyet holnapra Qenába. (Ez egy rövid táv, a Denderai templomhoz...)

Bizonyos helyeken most is sok az ember, májusra gondolom még többen lesznek.

Üdv, jó utazást!

Előzmény: space2 (1064)
space2 Creative Commons License 2023.02.06 -2 0 1064

Üdv mindenkinek!a kérdésem az volna,hogy május elején  érdemes e kimenni,mert volna egy ilyen tervem 8-10 napra,hogy Hguarda,Luxor és Kairó!a további kérdésem az,hogy ez kb mennyiből jöhetne ki,ugy hogy hgurada-luxor busszal vagy repcsivel és luxor -kairó meg vonattal.és valakit érdekelne e ez a program?!

László2. Creative Commons License 2023.01.25 -3 0 1063

Szia, köszönöm az infókat!

Előzmény: vélemény (1057)
László2. Creative Commons License 2023.01.25 -4 0 1062

Köszönöm a választ, már teljes izgalomban vagyok, szombaton indulunk. Meg tudnád adni esetleg a konkrét szállodákat, ahol megszálltál, és az árakat is ? Kaja árak milyenek voltak a szálláson ?
Igazából csak Gizában foglaltam még a booking comon az első 2 éjszakát, de nem veszek rá mérget, hogy müködni fog, mert annyira hihetetlenül olcsó - ráadásul reggelivel együtt - hogy az már szerintem is irreális. (Town Pyramids Hotel, amúgy visszaigazoltak a bookingról meg a szállásról is) Mindenesetre megpróbálom, vagy improvizálunk, mert van ott szállás dögivel, ahogy láttam.
Köszönöm az infókat ! Majd én is irok a tapasztalatokról, ha visszajöttünk...

Előzmény: zalan98 (1053)
kszabi23 Creative Commons License 2023.01.13 -3 0 1061

Köszi szépen!

 

Pedig pont erre terveztem... 

Előzmény: TLLaci (1060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!