Keresés

Részletes keresés

Buschiné Creative Commons License 2015.11.19 0 0 270

Szeretettel üdvözlök mindenkit aki a bichon fajták után érdeklődik.

Új honlapunk itt található: http://bichonfajtamentes.ahonlap.hu/ .

(Külön köszönet érte Füleki Hajninak! :) )

Tájékoztatásul szeretném leírni azoknak akik nem ismerősek még az állatvédelemben, hogy a sintértelepek (más néven gyepmesteri telepek) NEM menhelyek! Tehát az Illatos úti telep sem menhely! A különbség: a sintértelepeken a talált kutyáknak 14 napig keresik az eredeti gazdáját, ha ez idő alatt nem jelentkezik, akkor 14 nap után örökbe adható, vagy altatható!) A gazdájuk által leadott kutyák pedig akár azonnal altathatók! Tehát, ha segíteni szeretnél egy szerencsétlen sorsú kutyának, akkor először a lakóhelyed szerinti sintértelepre látogass el!

Akik elveszett kutyájukat keresik, vagy találtak egy kutyát azonnal a helyi állatorvost keressék fel.

Elveszett kutya esetén a chip regisztrációnál írassák be az állatorvossal, hogy a kutyát keresik, valamint ellenőriztessék, hogy a megadott telefonszám szerepel e, ill. még aktuális e?

Talált kutyánál pedig az első, hogy van-e benne chip ami alapján a gazdit azonnal lehet értesíteni.

 

FIGYELEM! A chip nem tartalmaz nyomkövetőt, tehát az alapján nem lehet tudni az elveszett kutya hol van!

A tulajdonosváltozáskor rögtön írassátok át a chipnél az elérhetőséget! Az előző gazdi  ellenőriztesse az átírást, vagy jól őrizze meg az ajándékozási-, vagy  adásvételi szerződést, melyen az új tulajdonos elérhetőségei rajta vannak.

 

FONTOS!!! Sok esetben a regisztrált chipes kutyában nem találnak chipet!

Miért van ez? Előfordul, hogy a beültetés után nem vették észre, hogy a chip kicsúszott, mely hosszú szőrű kutyáknál egy ideig a bundában marad, később kiesik. A chip sérülése ritkán fordul elő, vagy baleset vagy szándékos rongálás miatt. Tehát, ha a talált kutyában a leolvasó nem jelezné a chipet, akkor is keresni kell az eredeti tulajdonost!

 

Bármilyen problémátok, kérdésetek van, illetőleg sürgős esetekben, megtalálhatók vagyunk a facebookon , akár a Bichon Rescue Hungary oldalon:

https://www.facebook.com/bichon.rescue.hungary/

 

vagy a Bichon fajtamentés csoportban: https://www.facebook.com/groups/bichon.fajtamentes/

 

Akik kedvet éreznek arra, hogy valamilyen módon segítsenek a bichonok mentésében, kérjük jelezzétek az elérhetőségeinken.

Rengeteg szakmai anyaggal, tanácsadással tudunk segíteni, kérdezzetek a fenti elérhetőségeken. Ezen a fórumon nem vagyunk napi szinten jelen, kérjük megértéseteket.

 

csiga787 Creative Commons License 2015.04.29 0 1 269

Szia!

Köszi szépen, utána járok!

Előzmény: Sinkó Éva (268)
Sinkó Éva Creative Commons License 2015.04.28 0 0 268

Szia! Az Illatos úti menhelyen van egy pici 3 éves kan . Hófehér nagyon cuki. Ha jól látom akkor Bichon-Yorki keverék. 

Én kihoznám, de már nem bírom... A kennel száma: IV/32  Ezzel életet mentesz, nem csak örömöt a családnak!  :)

Előzmény: csiga787 (267)
csiga787 Creative Commons License 2015.01.17 0 1 267

Sziasztok!

 

Kicsi gyermekeim számára keresek Bichon frisé, vagy máltai selyem kutyust!

Legyetek kedvesek segíteni!

Email címem:

titi78@velvet.hu

Sinkó Éva Creative Commons License 2014.11.04 0 0 266

Sziasztok!

Sajnos nem találtam Bologneset, de találtam menteni való kutyust. 

Úgyhogy egy kis Belga Malinois keverék kutyus boldog gazdija vagyok. 

Menhelyről fogadtuk örökbe. Sok energiát igényel, így már több kutyust nem tudok vállalni. Egyenlőre.

Köszönöm a segítségeket. 

Üdvözlettel: Sinkó Éva

Sinkó Éva Creative Commons License 2014.10.24 0 0 265

Sziasztok.

Nem találtam Bologneset. Ha van valakinek Akármilyen Bichon, vagy Bichon-keverék, én őt is szívesen 

magamhoz venném. Csak legyen akkora mint a Bichonok. A facebookon nem tudok működni egyenlőre, csak itt. az email címem: sinko.eva74@gmail.com 

Előre is köszönöm. :)

Sinkó Éva Creative Commons License 2014.10.22 0 0 264

Kedves Melinda.

Köszönöm, hogy segítesz. Sajnos az én gépem nem enged a facebookra regisztrálni. 

megpróbálom valahol  máshol megkeresni. 

Üdv: Éva 

Melindalinda11111 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 263

Szia Eva!

Veletlen olvastam h szeretnel bishon kutyust,nekem is az van.imadom!de ami a lenyeg:pont ma beszeltem egy lannyal aki ezeket a fajtakat menti,es nala van nehany cuki kutyus,veletlenul O is pont Erden lakik!ezert gondoltam h irok...szerintem jelold be ot a fbookon: Kovacs Betty tibeti terrier fajtamento neven megtalalod!

Előzmény: Sinkó Éva (262)
Sinkó Éva Creative Commons License 2014.10.19 0 0 262

Sziasztok!

Nem rég sikerült beleszeretnem a Bolognese kutyusba. Szeretnék örökbe fogadni egyet. 

A neme mindegy. Állatszerető gyermekes családba várjuk Kertes házban , Érden. 

Steerpike1 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 261

Sziasztok!

Ma reggel egy néni talált egy havanese jellegû kutyust. A 16. Kerületben, a Jókai utcai CBA nál csatangolt. Chip nincs benne, nyakörve nincs. Kb 3 éves nem ivartalanított kan. Sajnos a megtalálónál nem maradhat. Ha tud vki segíteni vagy megtalálni a gazdiját vagy ideiglenese n elhelyezni az jó lenne.  Elérhetôség: Valkó Ildikó  0620/9931268

avandi Creative Commons License 2013.08.31 0 0 260

Ilyenek most.... A szívem szakad meg...

 

http://ebtelep.hu/allat/2013-1377064525-26-a

 

avandi Creative Commons License 2013.08.31 0 0 259

És ilyenek voltak...

 

avandi Creative Commons License 2013.08.31 0 0 258

avandi Creative Commons License 2013.08.31 0 0 257

És ilyenek voltak...

 

avandi Creative Commons License 2013.08.31 0 0 256

Ilyenek most.... A szívem szakad meg...

 

http://ebtelep.hu/allat/2013-1377064525-26-a

 

Ravaszfóka Creative Commons License 2013.08.30 0 0 255

Kedves Kutyabarátok!

Kettő bichon kiskutya sorsa miatt kérem a segítségeteket.

Az alábbi szöveg jár körben a facebookon és közben tegnap véletlenül rátaláltam a kutyákra az Illatos úton. Gazdájuk sírva írta, hogy menhelyre nem akarja őket adni, úgy látszik, az ebtelep megfelelőbb megoldásnak tűnt számára.

"Kedves kutya barátok!
Szerető gazdit keresünk sürgősen Beninek és Vikinek. 4 évesek,testvérek,ivartalanítottak,chippesek,minden oltással rendelkeznek. A gazdijuk első pillanattól lakásban tartotta őket,bár nagyon szeretik az udvari rohangálást is. A gazdi édesanyja Romániában végstádiumos rákos,ezért a gazdi haza költözik. Sajnos a két kutyust nem tudja magával vinni és ezért-bár megszakad a szíve-meg kell válnia tőlük. Menhelyre nem akarja beadni a kutyákat,mert belepusztulnának,mivel borzalmasan igénylik a szeretetet és a törődést.Kérünk minden érző szívű kutya barátot,hogy segítsen megtalálni ennek a két tündérnek az új otthonát. Csak együtt fogadhatók örökbe,szerető,felelősség tudatú gazdihoz.
Előre is köszönünk minden segítséget,a kutyusok felől a 0630-505-35-70 vagy a 0620-584-49-48-as telefonon lehet érdeklődni Szabó Gabriellánál. A kutyák jelenleg Erdőkertesen élnek. A betegség jellege miatt nagyon sürgős lenne az örökbe fogadásuk!"

 

A kutyák azonban itt vannak:

www.illatosut.hu

2013/1377064525/26-A | Állategészségügyi Szolgálat 

Mindketten egy kennelben, a 120-asban

 

Kedves Bichon Havanese-Barátok!

Segítsünk ennek a két szerencsétlen kutyának!

 

Bedmen1 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 254
Előzmény: hakijani (253)
hakijani Creative Commons License 2012.12.14 0 0 253

Sziasztok a kicsi lányomnak szeretnék egy ilyen mini Bichon Havanese fajta kutyust ha valakinek lenne  nagy örömet okozna  szemem fénye lányomnak !!Köszönöm!!Privát üzenetben várom a  jelentkezőket!!Tisztelettel köszönöm!

Buschiné Creative Commons License 2012.08.26 0 0 251

Szerencsésen hazakerült :)

Előzmény: Otilia27 (250)
Otilia27 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 250


Keressük kiskutyánkat, akit a 17. kerületi Szabadrét és Csabai út sarkáról vittek el szerdán(07.25) délután (4-5 körül) egy szürke terepjáróval, ami valószínűleg egy Lexus volt sötétített ablakokkal. Fiatal barna hajú lány anyukájával.
Bárki aki látta vagy van a leírásban hasonló ismerőse, jelentkezzen.
A kutyus 1éves szuka Bishon Bolognese kiskutya, barátságos, bőre rózsaszín fekete foltokkal és Nagyon Hiányzik A Gazdijának! Nélküle élni nem tudunk, Segíts hogy újra együtt legyünk!
Akár vissza is vásárolnánk!

 

209505875

Buschiné Creative Commons License 2012.02.17 0 0 249

Szeretettel üdvözlöm a kedves Bichon kedvelőket!

 

A facebookon külön oldalon megtalálhatók vagyunk ( Bichon fajtamentés)

 

Bichon Rescue Hungary néven

https://www.facebook.com/bichon.rescue.hungary - ez a kék link közvetlenül odavisz.

 

Szeretettel várunk mindenkit aki a bichon kutyafajták, rokonfajtáik és ezek keverékeinek mentésében szívesen segítene,

valamint azokat a gazdikat akik elveszett kedvencüket keresik, ill. azokat akik találtak bihon jellegű kutyust. Az üzenőfalra közvetlenül is feltölthetik a kutyus fotóját. Kérünk pontos adatokat és elérhetőséget hozzáfűzni. Azok akik régebben veszítették el a kutyájukat érdemes a gazdis lett kutyusok albumát is megnézni, hátha ott találja meg eltűnt kedvencét.

 

Albumainkban megtalálhatók:

 

-ELVESZETT

-TALÁLT

-GAZDÁT KERESŐ,

-GAZDISODOTT

- A FAJTAMENTÉS GONDOZÁSÁBAN LEVŐ,

az ország sintértelepeire és menhelyeire bekerült bichon jellegű kutyusok.

 

Akiknek nincs facebook elérhetőségük megkereshetnek minket e-mailban is :

 

Bichon Fajtamentés:

 

 bichonfajtamentes@gmail.com - címen.

 

Minden kérdésre, kérésre igyekszünk gyorsan válaszolni.

 

 

Örömmel közölhetem azokkal akiket érdekel: a bejegyzésem alatt látható Illatos úti (valószínűleg bolognese-toy uszkár mix) szuka kiskutya 2012.01.30-án gazdisodott és már jól van, szerető családba került, még orvosi ellátást kap. A telepen megfázott, de már jól van, a szemészeti vizsgálata van még hátra, reméljük nem komoly a szemproblémája. :)

biobio1 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 248

Üdvözletem4

Szívesen örökbe fogadnánk Bichon bolognese vagy havanese  kutyát. Lehetőleg 1 -2 év körülit Sopronban. Akik tud ilyenről, legyen szíves szólni!! Köszönöm!

shishiedooo Creative Commons License 2012.01.17 0 0 247
Előzmény: shishiedooo (246)
shishiedooo Creative Commons License 2012.01.17 0 0 246
csopi68 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 245

szia!

Szeretnék örökbefogadni egy bichon lány kutyust 1-2 évest. Tudsz segíteni?

köszi

Anikó

 

NagyÉvi Creative Commons License 2011.06.01 0 0 244
NagyÉvi Creative Commons License 2011.06.01 0 0 243
NagyÉvi Creative Commons License 2011.06.01 0 0 242
NagyÉvi Creative Commons License 2011.06.01 0 0 241
Sütimüti Creative Commons License 2011.01.24 0 0 240

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!