Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.11 0 0 530
Érdektelen?
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.08 0 0 529
fffffffff
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.30 0 0 528
1949 óta van érvényben a jelenlegi alkotmány. Ilyen régóta tudatosan élni! Előbb-utóbb lesz egy spontán lázadás, és megbukik az alkotmány.
Kecske Mét Creative Commons License 2009.08.28 0 0 527

Miért? Mi áll benne?

 

(3) Az Alkotmány megváltoztatásához, valamint az Alkotmányban meghatározott egyes döntések meghozatalához az országgyűlési képviselők kétharmadának a szavazata szükséges.

Előzmény: Törölt nick (526)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.28 0 0 526

Miért nem az áll az alkotmányban, hogy "engem 2/3-os többséggel lehet módosítani"?

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.22 0 0 525
alkotmány:D
Előzmény: Törölt nick (524)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.22 0 0 524

Nevessük ki az alkotmányt!

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.15 0 0 523

"Egy árva szót nem szóltam sem politikáról, sem pedig a társadalom mibenlétéről. A tankönyvízű mondat pedig ezek szerint neked magas."

Jelezném, hogy az említett mondatodban szerepelt a társadalom szó. Valamiről nem csak úgy lehet beszélni, hogy az a dolog a mondat alanya; sőt, úgy lehet csak igazán sugallmazni róla dolgokat.

Egyébként örülök, hogy tetszik a körmondatom:D Szoci az nem vagyok, a Rákosi-féle út pedig nem autentikus, hanem összeesküvésen alapuló volt.

Szerintem ebben a két megelőző hozzászólásban már mindketten jól kiszemélyeskedtük magunkat, úgyhogy most már maradjunk az érveknél:D

Előzmény: pernahajder (521)
pernahajder Creative Commons License 2009.08.15 0 0 522
Csak a magyon-nagyon gyengék kedvéért, akik a zárójeles részt nem értették meg: közjog =/= (azaz nem egyenló) Szentkorona.
Előzmény: Törölt nick (519)
pernahajder Creative Commons License 2009.08.15 0 0 521

Egy árva szót nem szóltam sem politikáról, sem pedig a társadalom mibenlétéről.

 

A tankönyvízű mondat pedig ezek szerint neked magas.

 

Ez a mondat viszont - noha kevés az értelme - gyönyörű:

 

"De komolyan azt képzeled, hogy az a szellemi totalitarianizmus, amely alkotmányosan próbál rendelkezni szinte mindenről, a közoktatástól a szakmai privilégiumok exponenciálisan növekvő mennyiségéig, ez a beilleszkedő értelmiségi siserehad, ez nem lesz megtörve egy autentikus új rendszer által?"

 

Akár Rákosi pajtás is mondhatta volna. Rémlik, hogy az MSZP-kongresszus nemrég még valami hasonlót énekeltek is.

Előzmény: Törölt nick (520)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.15 0 0 520
Úgy látom, te azt hiszed, a politika csinálja a világot.:D
Előhúzol egy tankönyvízű mondatot. De elmondanád, hogyan definiálod a társadalmat? Nevetséges!
Az alapvető probléma az, hogy a demokrácia nem a legmegfelelőbb alapvető döntési mechanizmus. De én nem a szentkoronatan híve vagyok, a jövő a városállamé, amelyben csak a fővárosiaknak lesz szavazójoga. A vidékiek menthetetlenül a demagógia és az állammal szembeni szervilizmus, a kollektivizmus felé lökik a dolgok állását, és itt nálunk oly gőgös a rendszer, hogy erőszak fogja megdönteni.
Spontán erőszak, vagyis nem összeesküvés. Nekem voltaképpen nem érdekem, hogy hamar eljöjjön, mert jobban tetszik egy olyan rendszer, amellyel szemben intellektuális fölényben vagyok. Az újjal szemben már nem lennék, talán még be is kellene illeszkednem, míg most ezt meg tudom úszni. Miért is akarnék rendszerváltást?
Azt hiszem, amikor a demokrácia már teljesen lejáratta magát, akkor valami békésnek induló tömegrendezvényből a résztvevők számára is meglepetésszerűen fog kialakulni az alkotmányellenes lázadás. Még csak nem is szélsőséges párt, hanem csak a két nagypárt önkormányzati politikusai fognak majd össze egymással, szemben a saját pártjaik parlamenti ágával.
De komolyan azt képzeled, hogy az a szellemi totalitarianizmus, amely alkotmányosan próbál rendelkezni szinte mindenről, a közoktatástól a szakmai privilégiumok exponenciálisan növekvő mennyiségéig, ez a beilleszkedő értelmiségi siserehad, ez nem lesz megtörve egy autentikus új rendszer által?:D
Előzmény: pernahajder (518)
pernahajder Creative Commons License 2009.08.15 0 0 518

Nem stimmel.

 

A közjogi folytonosság helyreállítása szükséges ahhoz, hogy a legújabbkori változások legitim módon, a társadalom által elfogadottan legyenek alkalmazhatók.

 

(És ez persze nem a Szentkorona-tan középkori változatának restaurációját jelenti.)

Előzmény: Törölt nick (517)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.18 0 0 517
Mondjuk kétségtelen tény, hogy a jogi folytonosság megszűnte egyfajta dinamikus, friss, felszabadult életérzést teremtene.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.06 0 0 516

Sajnos cáfolnom kell..

 

Én itt élek,igaz megismertem a világot is,nem csak beszélek az európában szokásos dolgokról,azokat nem is tényszerűen ismerve....

Előzmény: Törölt nick (515)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.06 0 0 514

Igazad van!

 

A képviselő is csak egy közszolga,nem több felelősséggel a jövőre tekintve,mint egy tanár..

 

Még sem visszahívható és egyébb jogelőnyökkel rendelkezik..(Balkán)

 

A parlamenti küszöb,azért szükséges,de röhej,hogy a %-os mutatók,már nagy merítettségnél,lényegi szereplőket takarnak,csak épp a parlamenti küszöböt kell magasan tartani...

Előzmény: k55122 (513)
k55122 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 513
A Jobbik Magyarországért Mozgalom szerint a jelenlegi, sztálini időkből itt ragadt alkotmány helyett szükséges új alaptörvényt is – a történelmi jogfolytonosság helyreállítása érdekében – a Szent Korona-tanra kell alapozni.

Nem a Szent Korona-tan itt a lényeg, hanem zividivi 195.

 

 

*Először is, a kormányt az égvilágon semmi nem köti, még a választási ígérete sem, amire megszerzi a felhatalmazást a felséges néptől a felséges nép KÉPVISELETÉRE.
*Ha a felséges népet becsapja képviselőtestületet, netán egyenesen ártalmára van a felséges nép, akkor sem küldheti a fenébe.
*Semmi akadálya anak, hogy a képviselettel felruházott parlamenterek a felséges nép helyett saját pártelnökük személyes ambicióit szolgálják. Már röhögni sem tudtam azon a kabaréjeleneten, amikor MEGBÜNTETTÉK a képviselőt, amiért vállalt feladatát teljesítette ahelyett, hogy a Führer seggéből itta volna a kötelező lét.

Ha egy síma, polgári peres ügyben ilyen ügyvédet fog ki az ember, minden további nélkül visszavonhatja a megbízatást. Erről az "Alkotmány" valahogy nem akar tudomást venni, holott a felséges népé a hatalom a megrendelés és a képviseleti költség, nem a "zúgügyvédeké".

 

Ezen problémákra a megoldás meg is van. Csak az akarat hiányzik a pártok részéről.

Előzmény: Törölt nick (506)
k55122 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 512

 

Érdekes,hogy a svájciak nem unták meg több mint 600 év alatt.

Előzmény: Doppelstangel (503)
k55122 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 511

 

 

 Nem csak az egy párti, a több párti diktatúrát is meg kell szüntetni!

Előzmény: pert1 (510)
pert1 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 510
miért okozna nagyobb boldogságot a kétpárt rendszer a többpárt rendszernél?
Előzmény: BENTA (509)
BENTA Creative Commons License 2009.04.29 0 0 509

Ez ugyan nem az új alkotmányról szól, de legalább olyan alapkérdés. Most kaptam:

 

NÉPSZAVAZÁS EGY BOLDOGABB MAGYARORSZÁGÉRT!

 

A 15 éves kitartó küzdelem végül is eredményre vezetett. Sikerült rést ütni a diktatórikus hatalom megingathatatlannak hitt bástyáján.

 Az Országos Választási Bizottság 184/2008. (V. 6.) határozatában hitelesítette az ügydöntő népszavazásra szánt következő kérdést:

 „Egyetért-e azzal, hogy az Országgyűlés törölje el az 1989. évi XXXIV. törvény 5. § (3) és (4) bekezdéseiben a pártok számára biztosított területi és országos listaállítási jogot, hogy ezentúl az Országgyűlésbe csak egyéni választókerületekből kerülhessenek képviselők?”

 A határozattal szemben két magánszemély kifogással élt, amelyeket az Alkotmánybíróság 544/H/2008. sz. határozatában elutasított. Ezzel az OVB határozat 2009. március 20-án jogerőre emelkedett.

 A hitelesített aláírásgyűjtő ív a nepszavazas@nephatalom.hu email címen kérhető.

 Személyek és szervezetek jelentkezését várjuk, főként a kezdeményezés népszerűsítéséhez, a gyűjtéshez, de elkelne némi segítség a weblap szerkesztés területén is (amint azt a jelen oldal technikai színvonala is jelzi).

 A szabályosan kitöltött íveket a következő címre kérjük küldeni: Gyirán István 6500 Baja, Lőkert sor 39/c.

A 200 000 hiteles aláírást tartalmazó ívet 2009. július 20-án 16:00 óráig kell az OVB részére átadni!

 

Baja, 2009. április

 

Gyirán István szervező

gyiran@baja.hu ; 70/338-5994

 

pernahajder Creative Commons License 2009.04.29 0 0 508
Direkt írtam direktet. Gondoltam megkifogásolod.... :-)))
Előzmény: Törölt nick (504)
k55122 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 507

 

 Sajnos a képviselők Magyarországon pártkatonaként viselkednek.

Előzmény: Törölt nick (505)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 506

A Szent Koronánál tett esküt a Jobbik OVB-delegáltja..

 

Az Országos Választási Bizottságba a Jobbik delegáltjaként való beiktatásom alkalmából csak a hivatalos ceremónia után tehettem esküt a Szent Korona előtt, miután dr. Borsos Csaba országgyűlési főosztályvezető nem volt hajlandó ott megrendezni a pár perces ünnepséget. Így hivatalosan csak fogadalmat tettem, majd az esküt magánszemélyként.

A protokolláris részen Dr. Szigeti Péter OVB-elnök jelenlétében Harrach Péter, az Országgyűlés alelnöke előtt tettem fogadalmat, s ő nyújtotta át a megbízólevelet, miután az előzetes jelzéssel szemben Szili Katalin távolmaradt. A házelnök döntésének örülök, mert méltatlan lett volna olyan „közjogi méltóság” előtt esküt tenni a választási törvény betartatására, akit a múlt héten marasztaltak el választási törvénysértésért. Ugyanakkor ha egy alelnök is helyettesíthette őt, akkor indokolatlan volt eddig húzni az eskütételi időpontot, mert a Jobbik jogerős nyilvántartásba vétele óta így két OVB-ülésen sem vehettem részt tagként.

A Szent Korona kirekesztését a ceremóniából semmilyen jogszabály nem indokolta, de nem meglepő, hiszen újabban már a honvédek eskütételénél sincs jelen a másolat sem, csak a Magyar Gárda vagy a Nemzeti Őrsereg tagjaként lehet a Szent Koronára esküt tenni. A Jobbik Magyarországért Mozgalom szerint a jelenlegi, sztálini időkből itt ragadt alkotmány helyett szükséges új alaptörvényt is – a történelmi jogfolytonosság helyreállítása érdekében – a Szent Korona-tanra kell alapozni.

Novák Előd
a Jobbik delegáltja az Országos Választási Bizottságba

(jobbik.hu)

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 505

Mi=magyarok

(nem tehetek róla,hogy a mi demokráciánkban a határokon kívűl lakó állampolgárok nem szavazhatnak,nem élhetnek egy demokratikus alapjoggal(ha tudod mi az)

Előzmény: pernahajder (501)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 504

közvetlen,kedves és nem direkt..

Tudod,én éltem benne,és működött!!(17 év-Svájc)

Előzmény: pernahajder (502)
Doppelstangel Creative Commons License 2009.04.27 0 0 503
Nem emlékszem a pontos címre, valami olyasmi volt, hogy az Érvényesülés titka vagy trükkje, egy angol szatíra a hatvanas években, ahol a miniszterelnök minden lakásba villogót szereltet be, és ha az megszólal, a népnek szavaznia kell. Egy idő után sírva könyörögnek, hogy hagyja őket békén, és döntsön, ahogy akar.
Előzmény: MolnarErik (497)
pernahajder Creative Commons License 2009.04.27 0 0 502

Jaj bocs, az alapkérdést elfelejtettem: tudod mi a különbség a képviseleti és a direkt demokrácia között?

 

(Bocs, ez valószínűlek túl nehéz kérdés, kedves soknickű.)

Előzmény: Törölt nick (500)
pernahajder Creative Commons License 2009.04.27 0 0 501
Szabad kérdeznem, te mikor és hol választottad? :-))))
Előzmény: Törölt nick (500)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.27 0 0 500
A demokrácia álltalában pénzbe kerül és mi eztválasztottuk!
Előzmény: k55122 (499)
k55122 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 499

 

 

A direkt demokrácia sajnos nagyon költséges dolog. Egyelőre nem engedhetjük meg magunknak.

 

Nem vagyok a direkt demokrácia feltétlen híve, de mikor a 2/3-os törvények miatt a parlament nem tud dönteni a napirendre tűzétől 1 éven belül, kötelező népszavazást kiírni.  A népszavazás költségeit pedig a vesztes párt következő évi támogatásából kellene levonni.

 

Előzmény: pernahajder (459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!