Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

diessel Creative Commons License 17 órája 0 0 38052

Üdv!

Keresnék E60/61 re  akár komplett első M lököst , vagy csak az apróságokat egy full csupasz M lököshöz.

Előre is köszönöm!

Dinnye87 Creative Commons License 29 órája 0 0 38051

Szia! Én 30D-vel tudok szolgálni,neked,aminek 2.tulaja vagyok már 10éve,tehát eléggé jártas vagyok az e60ban,magyar autó,eléggé magas felszereltségű, nincs szétülve,szétkopva.. nem olcsó,de nem véletlenül,nem kell mindjárt szervizbe hordanod,hogy ez nem működik,az nem működik... ha gond volt,mindjárt rohantam a szervizbe,mai napig szerelmese vagyok :) Ha esetleg érdekel,keress nyugodtan.. (nyári kerek nélkül is vihető) :)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/530/bmw_530d_automata_m-packet.magyar._plusz_laser_interce-9710680

Előzmény: cöcli2000 (38048)
Lalika001 Creative Commons License 30 órája 0 0 38050

Akkor feltenném így estére, újra a kérdést... milyen töltöt használtok, diagra, kódolásra, amivel nem merül le a kocsi. Kaptam egy linket már délután, de sajnos nem beszerezhető... valakinek egy olyan ötlete amit meg tudnék venni holnap, és nem kell várni rá heteket..... köszönöm előre is....

Andras520d Creative Commons License 30 órája 0 0 38049

Win 7re az INPA-t használtam diagra, kodolásra meg Ncsexpertet, de csak 32 bit alatt megy.

Előzmény: Lalika001 (38047)
cöcli2000 Creative Commons License 30 órája 0 0 38048

Sziasztok! Számos autó kipróbálása után eldöntöttem, hogy BMW-t veszek. 520d, 520i, illetve 525D sedan változatában gondolkodom. Semmiképp nem szeretnék neppertől vásárolni, ezért hozzátok fordulnék. Van valakinek, vagy ismerősének eladó, megbízható, szervizelt kocsija? 

Lalika001 Creative Commons License 1 napja 0 0 38047

Értem, és nem tudod win7, vagy MAC gépre is lehet találni olyan szoftware-t ? Meg a kábel az olyan mint amit én vettem k+DCan OBD ez van ráírva.http://blog.obdtool.co.uk/diy-bmw-bicycle-diagnosis-with-bmw-inpa-kdcan-cable/

Előzmény: Andras520d (38046)
Andras520d Creative Commons License 1 napja 0 0 38046

Igen USB-n Androidon lehet OTG kábellal csatlakoztatni DCANT

Előzmény: Lalika001 (38045)
Lalika001 Creative Commons License 1 napja 0 0 38045

Andras520D köszönöm, ismerem ezt a megoldást én is, nekem mondjuk Iphone van ugyan az a program, de egy ELM wifivel, az is jó bár van pár funkció amit nem enged, ott azt kapom üzenetnek, hogy vegyem meg a 2. generációs originál adaptert. Neked ez hogyan van összerakva hogy engedi az összes funkciót?  Hogyan csatlakoztál a tabletra? van usb? Nekem usb-s a Dcan kábel. 

Előzmény: Andras520d (38044)
Andras520d Creative Commons License 1 napja 0 0 38044

Én is Dcan kábelt használtam kódolásra, diagnosztikára, de ezekre a pár perces műveletekre inkább járattam a motort. A modulok firssitéséhez ami több órás tényleg komoly töltő kell.  Amit én most használok egy androidos tablet és a Carly for BMW program mindent tud amit kell, bele értve a kódolást akksi regisztrálst, dpf regen stb.

Előzmény: Lalika001 (38042)
joe1984 Creative Commons License 1 napja 0 0 38043

Sziasztok.

Mi lehet a gond az autóval indítás után villog a képernyő 2-3x elsötétedik ill.vissza de utána rendbe jön,nem villog.

Lalika001 Creative Commons License 1 napja 0 0 38042

Köszönöm szépen a választ, de esetleg lenne másik ötlet is ami fogható? ezt sajnos csak rendelni lehet.

Az intelmet, figyelmeztetést is köszönöm, de szeretem a kihívásokat, a tanulási vágyam mindig is csillapítatlanan volt, így 2 diplomával, nyugodtan állítom, hogy tanulni mindig kell, és a tapasztalt szakértőktől kapott tanácsokat, mindig nagyon tudtam értékelni, és megbecsülni. Nagyon körültekintő leszek minden alkalommal, de nagyon érdekel ez a jármű diagnosztikai világ....ez számomra egy új terület, és ezek mindig is vonzzák az embert.

atiTDI Creative Commons License 1 napja 0 0 38041
Előzmény: Lalika001 (38036)
ati530d Creative Commons License 1 napja 0 0 38040

Veszélyes jégre merészkedsz!Szerintem okosabb ha műkedvelőként nem turkálod az autót!Mondom ezt úgy,hogy szerelő vagyok és nagyjából érzem mekkora káoszt lehet így csinálni!Neked is jobb (és olcsóbb) ha hozzáértő mond diagnózist,vagy hobbi diagnosztaként találgatsz!

EZ CSAK JÓINDULATÚ TANÁCS VOLT!

Előzmény: Lalika001 (38036)
borgasz Creative Commons License 1 napja 0 0 38039

Levegőmennyiség-vezérlés: bizonyos esetekben csökkenti a légellenállást például a hűtő eltakarásával

Előzmény: combi27 (38038)
combi27 Creative Commons License 1 napja 0 0 38038

hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon :D

"Az elzárás hatására gyorsabban eléri üzemhőmérsékletét, kevesebbet fogyaszt és tisztábban működik a motor. Mihelyt aztán hűtésre van szükség, önműködően kinyílik"

Előzmény: borgasz (38037)
borgasz Creative Commons License 1 napja 0 0 38037

Pedig de

Előzmény: combi27 (38031)
Lalika001 Creative Commons License 1 napja 0 0 38036

Sziasztok.

Segítséget kérnék tőletek. Nemrég megtudtam venni a régen áhított E60 530D autómat. Van rajta, benne pár apró hiba, természetesen, mivel már sajnos nem új. Próbáltam összeszedni információkat, a diagnosztikát illetően, vettem egy kábelt, (k+dcan) hozzá programot (virtuális gép alatt DIS) beállítottam, tökéletes,kiolvassa a hibákat, stb, de kb 20-30 perc mulva már nem volt hajlandó beindulni a kocsi mivel gyujtáson volt....  Olvasgattam tovább, van valami újabb okosabb software amit a "nagyok" használnak, de ott még nagyobb a baj ebből a szempontból, olvastam, hogy 13v alá nem eshet a feszültség mert akkor összeomlik a rendszer és esetleg egy két vezérlő tégla lesz. Az szeretném kérdezni töletek, milyen töltöt használtok ahhoz hogy esetleg órákon keresztül gyújtáson maradhasson a kocsi, és ne merüljön le az aksi. Nem akarok, és nem is tudnék  konkurencia lenni senkinek, nekem nem ez a szakmám, csak nagyon érdekel, és érdekesnek tartom ezt a diagnosztika, codolás, történetet, és a sajátomat szeretném magamnak megjavítani, stb.. Segítenétek? üdv mindenkinek Lali..

atiTDI Creative Commons License 1 napja 0 0 38035

Tudok benne segíteni. Beszéljük meg emailben: bmwcucc kukac gmail pont com 

Előzmény: Én528 (38032)
kisatila Creative Commons License 1 napja 0 0 38034

nem vagy "publikus"..

Előzmény: Én528 (38032)
iKereskedo Creative Commons License 1 napja 0 0 38033

Van kiegeszito elektromos futesl ezekben az autokban, azert fuj langyosat 1-2 perc utan. 

Előzmény: combi27 (38017)
Én528 Creative Commons License 2 napja 0 0 38032

Helló mindenki!

E60 530d , tolató radar modult keresek! Ha valakinek van, kérem jelezze!

Köszi!

combi27 Creative Commons License 2 napja 0 0 38031

Szerintem az a légellenállás csökkentése miatt van

Hát nem :D

gondolj bele ha az nem lenne, még lassabban melegedne mint az e60-ad :D

Előzmény: Andras520d (38030)
Andras520d Creative Commons License 2 napja 0 0 38030

Szerintem az a légellenállás csökkentése miatt van nem a gyorsabb melegedés miatt, van egy Efficient dynamics 118d-m azon is van de nem melegszik gyorsabban mint az e60 amin nincs.

Előzmény: combi27 (38029)
combi27 Creative Commons License 2 napja 0 0 38029

de emberek most tényleg a 40éve tervezett benzines lada házi tuningja lesz a megoldás??

Nem, viszont egyre több gyártó csinál belülről elektronikával zárható hűtőmaszkot (főleg a dízeleknél) ...

sztem ők is hülyék :D (a Totalcar válaszát nem kommentelném..miért? keress rá a neten a pl arra hogy a tej egészséges, majd utána hogy a tej egészségtelen...mindre találsz pro és kontra véleményt...de mit mond a gyakorlat? 

Előzmény: lbalog01 (38028)
lbalog01 Creative Commons License 2 napja 0 0 38028

én nem keverném össze a fűtő és a hűtő radiátorokat, sem helyileg sem funkciójukban nem igazán tartoznak össze, ha esetleg a termosztát által elzárt kis vízkörben benne van a fűtőradiátor és csak a vízhűtőt zárja el, akkor talán még fagyoskodni sem kell hiszen a folyamatosan melegedő víz oda még eljut, ellentétben a radiátorral.... nekem ez így logikus....

szerintem a ladákra sem azért tették a maszkot, hogy gyorsabban melegedjenek, ha megnézed ezeket a régi autókat gyakorlatilag átfúj rajtuk a menetszél a motor hőmérséklet szabályozása sem nevezhető precíziósnak, a mostaniakhoz képest, ott lehet hogy volt helye mókolásnak............de emberek most tényleg a 40éve tervezett benzines lada házi tuningja lesz a megoldás??

itt egy másik vélemény, de ha valaki kartont akar oda tenni annak szíve joga:      totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/2009/12/20/kartonpapir_a_huto_ele/

/remélem látszik a link mert szarakodik valamiért, ha nem, akkor keress rá a totalcaron a Kartonpapír a hűtő elé szavakar/

szerintem ha 10km alatt nem melegszik fel a kocsid, akkor valamelyik termosztát, ha meg felmelegszik de te kevesebbet mész, akkor reggel indulás előtt 10 percel kapcsold be az állófűtést, vagy fűtött garázsból indulj...

Előzmény: combi27 (38017)
combi27 Creative Commons License 2 napja 0 0 38027

esetleg egy jó BMW szerelőhöz fordulj :D  ha megírod milyen környékről kellene, a többiek biztos tudnak írni hozzáértőt...

Előzmény: Anik? Varga (38025)
peri77 Creative Commons License 3 napja 0 0 38026

Esetleg egy autószerelőhöz fordulj : )

Előzmény: Anik? Varga (38025)
Anik? Varga Creative Commons License 3 napja 0 1 38025

Igen világít! Annyira el vagyok keseredve! Nem tudom

kihez forduljak, mit tegyek! Mit nézek! ☹☹☹☹

combi27 Creative Commons License 3 napja 0 0 38024

maga a CE lámpa (motor piktogramm)  gyújtás ráadásakor világít, majd indításkor kialszik?

Csak mert szeretik "leragasztani" vagy kivenni , hogy a laikus azt higgye hogy minden okés a kocsival...

élő adatban gyári diaggal biztos lehet mérni "turbónyomást" :D

Előzmény: Anik? Varga (38023)
Anik? Varga Creative Commons License 3 napja 0 0 38023

Nem világít! Nem jelezz semmi hibát! Kivétel, h valamiért laposnak érzékeli az egyik kereket! Pedig nem is.... Turbó? Ha gépre teszük kell hoznia a hibát? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!