Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

halaloszto 2010.04.26 Creative Commons License 1762
van a flakonon felirat? marmint tipus? mert az alapjan tok egyszeru, igy meg vudu varazslas.

vajk
Előzmény: Bediiii (1761)
Bediiii 2010.04.26 Creative Commons License 1761
Sziasztok,

Az abalkgyártóink hagytak ránk két flakon Milesi vízes lazúrt javításra.
Szeretnék egy (beltéri) kiegészítőt hasonló színűvé tenni. Az egyik flakonban egy híg, vízszerű lötty van, ami színez. A másik tejfölsűrűségű, de átlátszó fényes bevonatot ad. Hogyan használnátok, milyen sorrendben, hágy réteget? Beszéltek valami edzzőről is, ami már benne van? (vagy pont azt mondták, hogy nincs?) Az micsoda?

Köszönöm a segítséget
Masgas 2010.04.22 Creative Commons License 1760
Akkor viszont a szokásos eljárás Valami kész glettel leglettelni.
Nem Reklám!!
Én "Szériát" szoktam használni, ami viszont magyar termék, és szép fehér.
Előzmény: horgos977 (1759)
horgos977 2010.04.21 Creative Commons License 1759
A vizszintes fal, és padló víz elleni szigetelése megoldott, tehát elvileg azzal nem kéne hogy gond legyen
Előzmény: Masgas (1758)
Masgas 2010.04.21 Creative Commons License 1758
Ilyen vályog falaknál nem igen vagyok otthon, de ha régi az épület, pontosabban nics a falak alatt szigetelés akkor valószínűleg kicsit nedves marad a fal.
akkor gondolom a legjobb a bevált meszes glett és meszelés vagy enyves festés vagy annak a könnyebb változata a parktikoloros festés.
Előzmény: horgos977 (1757)
horgos977 2010.04.21 Creative Commons License 1757
Értő ember tanácsát szeretném kikérni. Öreg vályogtéglás falat frissen vakoltunk meszes (enyhén javított) vakolattal. Szeretném a falak minél jobb szellőző képességét megőrizni, s kérdésem hogy a leírt szempontok szerint konkrétan milyen glettelés lenne a kívánatos?
Köszönettel!
Masgas 2010.04.13 Creative Commons License 1756
Én nem csináltam de használtam, egyszer. Borzasztó vele dolgozni Csak úgy csúszik le a glettvasról.
Ha jól emlékszem a kolléga úgy csinálta hogy hígított megszűrt meszet összekevert modellgipszel, és hagyta megkötni. Úgy kellett venni belőle hogy kapargatta az ember a tetejét spaklival.
De erről valaki idősebb hozzáértő tud bővebben. Én már a ragasztós glettel kezdtem annak idején az jó volt csak lutri hogy megcsattan vagy sem.
Előzmény: halaloszto (1755)
halaloszto 2010.04.12 Creative Commons License 1755
valaki meselne a meszes glettrol? uj vakolasra jobb/olcsobb/milyenebb mint a rigips glettgipsz?

vajk
keleti123 2010.04.08 Creative Commons License 1754
Lenne még egy olyan kérdésem, hogy olvastam vagy hallotam valahol, hogy az első festés mindig fehér legyen . Mi igaz ebből vagy csak a régi anyagokra igaz?
Masgas 2010.04.07 Creative Commons License 1753
Gépi csiszolást nem ajánlanák az egyéb helyekre ahol nincs lepattogzva , mivel csak összekarmolnád a felületet.
Én ezzel foglakozom tudom elég nehéz a kéz csiszolás de utána nem kell telibe kittelni a csiszolt felületet. Ez a csiszolás csak arra szolgál, hogyx a régi mázolásból kiszedjed a beleszállt port, régi ecsetnyomokat és felérdesítsed a felületet, hogy az új réteg jól tapadjon de barázdák ne legyenek benne.
Előzmény: Masgas (1752)
Masgas 2010.04.07 Creative Commons License 1752
Nos látom nagyon készülsz a dologra.
Akkor, még a listából a fordulatszám szabályozós flexet ajánlanám, ahogy nézem nem túl gyenge és még másra is tudod később használni.
Ehhez kellene venni tépőzáras szivacsos gumitányért a flexre 125 öst ehhez lehet kapni Csiszolópapírokat. Ezeket inkább nagyobb festékboltban nézd meg ott jobb minőségek vannak és olcsóbbak mint a barkácsáruházban.
Ha nagyol profi akarsz lenni lehet még venni egy sima 125 ös gumitányért a gépre ez keményebb és a sarkokat pl. a vízvető és a szárny között jobban ki tudod csiszolni, valamint a lepattogzott gittelést is ki lehet csiszolni ha jól látom belső ajtón van. Ezekhez a munkákhoz én 80 as vásznakat használnék minél alacsonyabb fordulaton.
Géppel csiszolni csak az ablakok külső felületét kell és ahol le van jőve a festék vagy a régi kittelés.A többit csak kézzel olyan 120 as vászonnal esetleg néhol 100 a elkelhet ahol például megcsorgás van vagy a falcokban.
Beereszteni is csak a külső ablakfelületeket kell.
A nagyobb lyukakat kétkomponenses autókittel tölteném, ez 20 perc múlva csiszolható, és bírja az időjárást.
Jó Munkát!

Masgas
Előzmény: zsero (1751)
zsero 2010.04.07 Creative Commons License 1751
Előzmény: zsero (1750)
zsero 2010.04.07 Creative Commons License 1750
Köszönöm szépen a segítő hozzászólást! Le is fényképeztem hogy néznek most ki a nyílászárok (ezek inkább a rosszabb pontok, átlagban egy kicsit jobb állapotúak).
<a href="http://picasaweb.google.co.uk/Zsolt.Ero/NagysalloFoto?authkey=Gv1sRgCN_Z8peo1fSTAg#" target="_blank">fotók</a>

Most vagyok ott, hogy vennem kellene valamilyen gépet, amivel ezt a csiszolást meg tudom oldani.

Ilyeneket találtam a Praktiker weblapján:
- Hyundai fordulaszámszabályozós sarokcsiszoló, 125 mm, 1050 W
- Expert mouse csiszoló, 105 W
- Deltacsiszoló 180 W
- Excenter csiszoló 420 W
- SZALAGCSISZOLÓ 800 W

Ezekből akkor egyértelműen a fordulatszámszabályozós sarokcsiszolót ajánlod? Sajnos még semmilyen gépem nincs, mivel nem csináltam még ilyet, és nem tudom melyik a legjobb erre a célra. Ti mit ajánlanátok?
Előzmény: Masgas (1746)
Megkő Tóni 2010.04.07 Creative Commons License 1749
Sziasztok,

Lépcsőházban történt egy kis átalakítása, egy viszonylag vastag kábel ki lett vésve, ezt a vésés helyét szeretném eltüntetni.
Maradt itthon egy kis rigipsz gipsz, arra gondoltam, hogy kiöntőm vele, ilyen esetben a mély réseket (3-4 cm) ki szokták bélelni valamivel, amibe/amire a gipsz kerül?

Üdv!
Törölt nick 2010.04.04 Creative Commons License 1748

Üdv!

Glettelés után és festés előtt állunk.Milyen festéket ajánlanátok?Duluxot v. supraluxot mondták.Nem tudom árban minőségben melyik jobb?Esetleg más tipusú megbízható?Köszi!

beneakos 2010.04.04 Creative Commons License 1747
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek lehet-e diszperziós festéket géppel felvinni valamilyen felületre?
Neten nem igazán találok róla semmit. De talán levegős gépekkel amiknek kellően nagy a lukátmérője lehet. Csak azt nem tudom, hogy ez az érték mekkora kell hogy legyen?
A gondom az, hogy egy baromira rücskös felületet kellene lefestenem. Egyszer már megszenvedtem vele mikor az erkélyemet csináltam meg, kb 4 féle hengerrel, körecsettel próbáltam, igazán egyik sem vált be, de legalább kész lett. Elég kínkeservesen. Most egy kétszer akkora felületet kellene lefestenem, de még1x nem akarok ezzel vacakolni? Valami ilyesmire gondoltam: einhell
Masgas 2010.03.30 Creative Commons License 1746
Nos úgy látom a legnagyobb gondod az ablakok külsejével van.
Szerencse a gondban, hogy ezek a régi típusú ablakok külső felülete általában elég keskeny sávokra korlátozódik. Tok körbe és a szárnyak külső éle.
A külső felületeket praktikus lecsiszolni géppel.
Én flexel szoktam fordulatszámszabályozóssal alacsony fordulaton. Vigyázz nagyon belekaphat. A deltacsiszoló itt nem sokat ér nincs elég lehordása. Ha rég óta mázolás nélkül van a fa akkor sok csodát nem tudsz tenni mert már szétszívta a nap szétáztatta az eső.
Mindeneszetre a csiszolás után a fafelületet be kell ereszteni félolajjal, esetleg továbbhígitani egy kicsit lakkbenzinnel. esetleg kétszer is attól függ mennyire issza.
Én legalább 2 de lehet 5 napot is várni a száradással amíg tuti száraz nem olajos tapintású, nem hagy zsíros nyomot a kézen .
Utána alapozás kültéri alapozóval, lehet két vékony rétegben is, majd zománc időjárásálló kültéri.
Aranyszabály: ablakok külső felére minél vékonyabb bevonat, mivel ez követi legjobban a fa mozgásait repedés nélkül, persze legyen meg a megfelelő takarás. Kittelni is csak minimálisan, ami feltétlenül szükséges.
Ja és feltétlenül pótolni az esetlegesen kipotyogott üveges gittet.
Előzmény: zsero (1745)
zsero 2010.03.30 Creative Commons License 1745
Sziasztok, egy öreg budai lakásban kell az ajtókat és az ablakokat lemázoljam. Egyszerű fényes fehérre szeretném festeni, de az a baj, hogy kb. 25 éve nem volt lemázolva. A belseje inkább csak nagyon koszos, de a külsejéről már mindenhol lepattogzott a festék.

Azt szeretném kérdezni, hogy mit ajánlanátok, hogyan csináljam? Hallottam hogy a belsejét is vissza kell csiszolni fáig, de annyira erős a festék és olyan jól tartja magát, hogy hihetetlen nagy munkával akar csak lejönni. Próblátam leégetni, de hát szinte lehetetlen. Valaki azt mondta, hogy ha se nem repedezett, se nem akar leesni, akkor elég csak kicsit megcsiszolni. Ti mit ajánlotok? Háromszög csiszolót még sosem használtam, az jó lehet erre a célra?

A külsejét mivel itassam be? Valami olajosabb kencére gondoltam, mert hát már évek óta igazából festék nélkül esett rá az eső. A külsejére beitatás, várok pár napot, glett, festés ajánlott?
keleti123 2010.03.29 Creative Commons License 1744
köszönöm a váaszt.
Előzmény: Masgas (1743)
Masgas 2010.03.27 Creative Commons License 1743
Az attól függ hogy milyen habarcsal van vakolva.
Vakoló mész habarcsnál és gyengén javított vakoló mészhabarcsnál érdemes, mivel erősíti a vakolás felületét és elősegíti a hagyományos meszes glett tapadását.
Mostanában már inkább erősebb cement vakolattal vakolnak és legtöbb esetben a meszet elhagyják, mészpótló adalékot használnak vagy műgyantával javított zsákos vakolatot használnak, ilyenkor glettelés előtt érdemes falfixel alapozni és zsákos glettgipszel glettelni.
Előzmény: keleti123 (1742)
keleti123 2010.03.25 Creative Commons License 1742
Egyik ismerősöm ajánlotta, hogy új háznál érdemes mésszel kifesteni előszőr, van ennek valóságalapja?
Törölt nick 2010.03.25 Creative Commons License 1741

Üdv!

Érdeklődnék,h plafoni gipszkartont festés előtt telibe kell glettelni vagy csak az illesztéseket ?Köszönöm!

donat17 2010.03.24 Creative Commons License 1740
Köszi szépen az infót! Megpróbálom ugyanazzal a típussal átkenni.
Előzmény: KerIsu (1739)
KerIsu 2010.03.22 Creative Commons License 1739
Az árnyalatban az eltérés a típus eltérés miatt van, de ha megegyezne a típus valszeg akkor is lenne különbség. Telibe kell kenni az egész falat vagy szobát. A Diszperzit fehére szürkébb a Polifarbe fehérénél.

A textúrának az oka, más anyag, más sűrűség, más telihenger, más szívóképessége a falnak. Telibe kell kenni az egész falat, akkor egyenletes lesz a textúra.

Ja és a repedések valszeg vissza fognak jönni, el kellett volna üvegszövet hálózni gletteléskor.
Előzmény: donat17 (1738)
donat17 2010.03.22 Creative Commons License 1738
Tisztelt Fórumozók!

Hozzáértő segítségeteket szeretném kérni diszperziós falfestéssel kapcsolatban.

Új építésű (másfél éves) lakásom PoliFarbe - matt, fehér színű - beltéri diszperziós festékkel volt eredetileg kifestve.

A napokban a falrepedések javítását házilagosan végeztem el: repedések kikaparása, nedvesítése és glettelése, száradás után javítás csiszolása a sima falfelület eléréséhez. Ezt követően - a mélyalapozást mellőzve - Diszperzit (Trilak) festékkel (matt, fehér) mentem rá festőhengerrel egy rétegben (hígítás nélkül).

Első réteg festése után két problémám van.

Az egyik, hogy valamivel durvább falfelületet értem el az új diszperziós festésem révén. Másik pedig, hogy színárnyalatában eltér a javított felület az alap falfelület színétől (kissé sötétebb fehér a javított felület) magát a javított repedést viszont teljes mértékben elfedte a festés.

Mi lehetett a probléma?

Köszönöm az észrevételeket, javaslatokat.

donat17

Masgas 2010.03.20 Creative Commons License 1737
Általában két hét alatt elválik hogy elválik e? :):):)
Szerintem nem fog ezek a mai glettek már nem szoktak megcsattani mint a régi ragasztós glettek, nem kötnek olyan keményre.
Előzmény: Gábor20 (1736)
Gábor20 2010.03.19 Creative Commons License 1736
Szeretném kikérni a véleményeket.
Az lenne,hogy decemberben festettem az egyik szobámat,amely diszpezittel volt kenve 10 éve,a festés elött legletteltem.
Nem mélyalapoztam és a glettet mintha száradás után oldotta volna az első sor festékem, rá 1 hétre kentem le a befejező sorral és ott már nem volt semmi gond. és azóta sincs semmi baja. Csak nyugtalan vagyok,hogy le ne váljon. ezért kérdezném meg hogy,ha eddig nem volt semmi baj,eztán sem lesz vagy leválhat az egész?
A választ előre is köszönöm szépen!
sturmie 2010.02.25 Creative Commons License 1735
Szisztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy a Poli-Farbe Platinum Kid illetve Platinum falfényből a valóságban (a gyári adatot tudom, de sajnos az nem valós) hány m2 felület festhető ki egy literből?
Előre is köszi,
kisidi 2010.02.23 Creative Commons License 1734
Sziasztok! Tudja valaki, hogy a Baumaxban kapható(lehet máshol is) falfestékre való fény, gyöngyház stb.-nek mi a neve, márkája? Használta valaki esetleg?
Tikkurilának is van, (taika)csak gondoltam esetleg ez valamivel pénztárcakímélőbb.
norb29 2010.02.03 Creative Commons License 1733
Sziasztok!
Tud valaki abban segíteni, hogy hol lehet Mo-n kapni a Moltostrip nevezetű (lemarószer) terméket?