Keresés

Részletes keresés

bbmagdi Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5239
lsd előző hozzászólásomat. Repjegy 3990,- Ft-tól egy útra. wizz
Előzmény: lifeisacar (5237)
bbmagdi Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5238

Talán itt: tartományok busztársaságainak honlapcímei

link
Előzmény: BorosRita (5230)
lifeisacar Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5237
halihó, én olaszba, Milánóba szeretnék menni, nem tud vki olcsó opciót? minden érdekel! a torinó lepelt szeretném megnézni!!
köszi
bbmagdi Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5236
Hát rajta! A wizz-zel megfizethető árakon elszállhatsz több célállomásra is. :)
Előzmény: betonacel84 (5235)
betonacel84 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5235
Mi Olaszországba jártunk nagyon sokat; télen síelni Tonale ,Marileva..., meg persze nyáron a jó kis homokos tengerpartra. Na igen tök szívesen visszamennék, mondjuk most lehet Rómában játszanék túristásat vagy valamelyik másik nagyobb városban.
sellei Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5234
Szia!

Mi itt kempigeztünk már kétszer, 25 km-re Ravennától.
http://campingmarepineta.it/majar/index.php

Itt béreltünk lakókocsit:
http://www.satorkeszites.hu/


Előzmény: BorosRita (5218)
cascaya9 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5233
Jól látod, mi is napoztunk:-) Legalább 25 fokos meleget sikerült kifognunk. Sőt, néhány német és francia a tengerbe is bemerészkedett.
Előzmény: hattyuver (5231)
hattyuver Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5232
egy kérdés, kicsit más témában:
valaki tudja, hogy Riminiben a vasútállomásról a tenger oldala felől is ki lehet jönni vagy feltétlen kerülni kell?
hattyuver Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5231
jaj, hihetetlenül meghatott ez a hely - mmint a Ligúr-parti rész! eddig is vágytam oda de most legszívesebben azonnal indulnék!
ennyire jó idő volt már most? jól látom az egyik képen, hogy rendesen napoznak?!
Előzmény: cascaya9 (5210)
BorosRita Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5230
hali!
van valami távolsági busz menetrendes oldal? a vonatot asszem megtaláltam!
kösy
Kobzoska Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5229

Treviso majdnem hogy teljes egészében kimaradt. Az utolsó nap délelőttjét gondoltam rá (délután már indultunk haza), de inkább elmentünk Velencébe egy villámlátogatásra. A szállásunk is a városka szélén volt, közel a repülőtérhez, úgyhogy még az odaúton sem láttunk belőle sokat.

Első este a szállásadónk által ajánlott pizzériában teltház volt, gondoltuk, teszünk addig egy sétát, amíg felszabadul egy asztal. Szóval épp csak egy kört tettünk a belvárosban, félhomályban. Amit láttunk, az nagyon tetszett, a Sile folyó partja klassz.

 

 

Előzmény: anblock_italia (5225)
cascaya9 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5228


A felnőtt belépő 17 euróba került/fő. Ezzel nem mindenhova mehettünk be, azt hiszem a gyerek és a pálmaházi rész nem volt benne. Egyébként nagyon színvonalas, rengeteg állatfajt láttunk. Olvastam a neten, hogy Európa egyik legnagyobb tengeri akváriuma. Megéri megnézni!
Előzmény: bbmagdi (5227)
bbmagdi Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5227
Mi is megyünk az Akváriumba, mert én is rajongok a delfinekért. Eddig csak Bulgáriában adatott meg, hogy élőben láthattam delfineket, de ott inkább sajnáltam őket, nem tudtam annyira örülni az élménynek. Genovában milyen az Akvárium?
Előzmény: cascaya9 (5223)
bbmagdi Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5226
Ok köszi, akkor marad a levantói parkolás.
Előzmény: cascaya9 (5224)
anblock_italia Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5225
Megnéztem most újra a képeidet, elolvastam a leírásodat, és azt hiszem az lenne a jó, ha holnap indulhatnánk, bár májusig ki fogom bírni:-) Igen, ez kell nekem most, és a férjem is szívesebben csatangol, mint "nevezetességeket néz". Csak azon csodálkozom, hogy, bár elvben Trevisóba mentetek, arról mégsincs sem leírás, sem kép, pedig ahogy visszaemlékszem Zebrina képeire, gyönyörű hely az is. Hogy van ez???
Előzmény: Kobzoska (5042)
cascaya9 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5224
4-5 nap szerintem rizikós lenne. Mi így is aggódtunk az 1 nap miatt. Hivatalosan biztosan ott lehetne hagyni, én nem merném...
Előzmény: bbmagdi (5222)
cascaya9 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5223
Portofinót sajnos csak felülről láttuk, de nagyon szép. Portovenerében a hajó kikötése után sétálgattunk elég hosszasan. Végigmentünk a parton egészen a buszmegállóig. Jó lett volna még többet is látni belőle, de lehűlt az idő és hatalmas szél kerekedett.
Genovában néhányszor voltunk, de nem sok időre. Tavaly volt szerencsém az Akváriumba bejutni, ahol főleg a delfinek érdekeltek:-) Például az is tartalmas-több órás program.
Előzmény: anblock_italia (5221)
bbmagdi Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5222
És az ingyenes parkolóról mi a véleményed? Te ott mernéd hagyni az autót 4-5 napra? Vagy ott lehet hagyni egyáltalán?
Előzmény: cascaya9 (5220)
anblock_italia Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5221
Nagyon klassz lehetett az egész. Én voltam Portofinóban és Portovenerében (az utóbbi jobban a szívemhez nőtt), de a kettő közti részt még nem láttam, mert nem ugyanazon az utazáson voltam a fenti kettőben, Portofinót felülről, Portovenerét alúlról közelítettük meg. Én is álmodozok egy több napos ottlétről, és egy alapos genovai ismeretségről, mert ott is kevés időn volt, pedig Genova gyönyörű város! Meg ahová még nagyon vágyok bekukkantani, az Camogli,  amikor elmentünk mellette az autóval, gyönyörű volt a látvány, nagyon szerettem volna megnézni, de túlmentünk rajta, és ott nem nagyon lehet visszafordulni.
Előzmény: cascaya9 (5220)
cascaya9 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5220
Mi Vernazze városából indultunk. Manarola és Riomaggiore állomásokon kötöttünk ki. Portovenere volt a végállomás. Az út kb. 1 óráig tartott. A hajó a menetrend szerint Monterossóból indult és Corniglia kivételével mindenhol megállt.
Előzmény: bbmagdi (5219)
bbmagdi Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5219
Köszi a beszámolót és a képeket! Szupi!

A hajó is megállt minden falunál, vagy egyenesen Portovenerebe ment?
Előzmény: cascaya9 (5217)
BorosRita Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5218
hali!
én ravenna környékét szeretném idén célba venni, mirabilandiát is belevéve! esetleg valami jól bevált szállásotok van arra felé, ami azért megfizethető? akár kemping is, bár bungalow-s és nem sátras!
cascaya9 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5217
Köszönöm:-)
Valóban tartalmas utazás volt.
Előzmény: Kobzoska (5216)
Kobzoska Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5216
A tengerről nézve (is) gyönyörűek ezek a kis falvak.
Előzmény: cascaya9 (5213)
Kobzoska Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5215

Mind étkek, mind látnivalók tekintetében gazdag út volt!

Utólag is boldog szülinapot!

Előzmény: cascaya9 (5212)
cascaya9 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5214


1. Manarolai part
2. Ösvény
3.-4. Portovenere
5.-6.-7. Vernazza
8. Via Dell Amore
cascaya9 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5213


1. A Via Dell Amore lakatjai:-)
2. Celle Ligure
3. Vernazzai citromok
4. Esti La Spezia- kikötő
5. Genovai látkép
6.-7.-8. Hajóról nézve
9. Manarola
cascaya9 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5212


1. Capesante
2. Feketekagyló- étlapkép
3. Gorgonzolás gnocchi
4. Tiramisu
5. Osztriga
6. Paradicsommal és krumplival sütött rombuszhal
cascaya9 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5211
Gasztronómia.
cascaya9 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5210
Megszületett a beszámoló 2. része:-)

Délután hajóra szálltunk ( 12 EU/fő ) és a víz felől is megcsodáltuk Cinque Terrét. Mintegy órás hajókázás után Portovenere városában némi felfedező sétát tettünk. Innen átbuszoztunk La Speziába, amely 13 km távolságra fekszik. Kanyargós hegyi utakon tettük meg a távot. Szerencsére a kocsit épségben megtaláltuk a parkolóba. Az éjszaka utazással telt, hiszen másnap reggelre Jesolóban szerettünk volna lenni. Eredeti terv szerint délelőtt becsúszott volna Sirmione, de úgy döntöttünk, hogy ez a városka többet érdemel egy futó látogatásnál, így elnapoltuk a közeljövőre. Tavaly novemberben sajnos csak a Garda-tó északi részét láttuk, a déli terület kimaradt. Utunk Párma – Mantova – Verona – Velence útvonalon folytatódott. A reggeli napsütés már Jesoló partjainál fogadott minket. Gyors bevásárlás a Bennetben, bőségesen feltankoltunk olivaolajjal, majd irány a tenger! Napozás kb. délután 5 – ig, ezután elfoglaltuk a szállásunkat a Hotel Garni Toscában. Náluk már nem először jártunk, és mindig meg voltunk elégedve mindennel. A tulajdonos hölgy magyar, jól elbeszélgettünk. Az itt töltött éjszaka 43 euróba került, reggeli nélkül. Szülinapom révén este beültünk a már ismert Laguna étterembe, ahol jól bevacsoráztunk. Osztriga, fehérboros-főtt feketekagyló, Capesante-sült olivaolajos Szt. Jakab kagyló-, gorgonzolás gnocchi, sült rombuszhal és tiramisu volt a menü. Mondanom sem kell alig bírtunk felállni az asztaltól… Persze nem bántuk, mert ez a gasztronómiai élmény egyszerűen pótolhatatlan! Nem beszélve a tömegesen elfogyasztott olivás – szezámmagos és natúr focacciák mennyiségéről. Imádjuk.
A reggellel sajnos elérkezett a hazaindulás napja. Ráérősre vettük a figurát. Elindultunk, de nem tudtuk kihagyni a mintegy 25 fokos meleget, így megálltunk Duna Verde városkában amely Caorle előtt fekszik. A partja nem hagyott mély nyomokat bennünk, az ott összeszedett szivárvány minden színében pompázó kagylóhéjak viszont annál inkább. Ezeknek soha nem tudok ellenállni, csakúgy mint a Cellei csillogó köveknek. Tele a lakás velük, de nem tudom otthagyni a „ friss zsákmányokat ”. Délután 5 óra tájban indultunk hazafelé, majd Szlovénián átutazva hajnal 1-kor már itthon voltunk.

Összefoglalva a 4 nap termését azt mondhatom, hogy nagyon jól éreztük magunkat. Ha mégegyszer errefele vezetne az utunk, Cinque Terre vidékének felfedezésére 5 napot szánnánk. 1 nap Riomaggiore, 1 nap Manarola, 1 nap Vernazza, 1 nap Portovenere, és 1 nap Portofino. Egyenlöre rejtély, hogy mikor látunk ismét olasz földet, mert a nyaralás már be van tervezve a görög Lesvos szigetére. Viszont gondolkodtunk egy Ligúriai motoros túrában, ha a szabim engedi és a főnököm is úgy akarja…

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!