Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Abigél 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6899
És, sikerül meggyőzni, hogy adja olcsóbban? (a vekás)

Megnyugtató, amit az Aluplast áráról írsz.

Egyébként akkor ez nem gyakori jelenség, hoghy mondjuk kispórolják a merevítést az ablakból, vagy csak gyengébbet építenek bele az előírtnál?

Az a kereskedő (egy kft.), akitől az Aluplastot rendelnénk, az 8 éve létezik, megnéztük a cégnyilvántartást is. Az üzlete is 8 éve ugyanott van. Ez mellette szól valószínűleg nem?
Előzmény: Törölt nick (6896)
S.C.O.O.T.E.R. 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6898

Hali

Figyelmedbe ajánlom nbms forumozót, ha jólemlékszem 15-20éve van a szakmában mint ablak gyártó www.elite70.hu nekem ma 1órája állította be az ablakaimat, amit anno a beépítésnél a kókányok elrontottak, sőt felhívta figyelmem hogy sajnos a bejárati ajtóm sajna rossz, hiányzik belőle a merevítés, pedig direkt drágát vettem hogy jó legyen. :(

Ugyhogy a gyártóval is lessz 1 harcom :(

Ezúton is Köszönöm nbms-nek a gyors segítséget!!!!!!!!

Előzmény: Abigél (6893)
Törölt nick 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6897
Jaj, majd elfelejtettem: Sziasztok:))))

Szétdolgozom az agyamat, ezért nem lehetek köztetek:))
Törölt nick 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6896
Ismerős szitu, éppen most harcolok ajánlatban egy "Vekással" :)

Egyébként az Aluplast ára nálam is ennyi, úgyhogy ez nem átverés.

Az ablakosátverések.hu oldalt felejtsd el, bár van benne igaz is, de az oldal inkább bevezető reklám egy ablakos cégnek.
Abigél 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6895
Köszönöm szépen a segítségedet. Ha lesz még kérdésem, jövök :-)

Előzmény: kiss_atti (6894)
kiss_atti 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6894
Viszont az árajánlat nem a VEKA Softline-ra, hanem a VEKA Perfectline-ra vonatkozik
--
Mindegy, ugyanannyiba kerül, a műszaki tartalma is ugyanaz, csak a design tér el.
Aki a VEKA-s ajánlatot adta, az el van szállva.

Budapest és 50-60 km-es körzetén belül dolgozunk..
Abigél 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6893
Szóval a VEKA-ra is elérhető kedvezmény? Ezt valóban nem mondták nekünk...

Viszont az árajánlat nem a VEKA Softline-ra, hanem a VEKA Perfectline-ra vonatkozik. Ennek a nettó ára a 46 575,- ft. a 90*210-es teraszajtóé). Ez ugyebár bruttó 58 218,- Ft.

Az Aluplast ezzel szemben, a 30 % kedvezmény után bruttó 37 740,- Ft.

tehát a két ablak között az árajánlat szerint kb 20 000,- ft különbség van, ha jól számolok...

Az általad leírtak alapján az Aluplastos ajánlat tűnik a reális árnak, a VEKA-s meg elszállt (?)

(Ez mind a fehér színre vonatkozik.)

Ti merre dolgoztok egyébként főleg? (magánba is jöhet válasz, az e-mail címem élő)
Előzmény: kiss_atti (6892)
kiss_atti 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6892
Ok,

szerintem vagy figyelmetlenség, vagy iszonyat átvágás esete forog fenn.
A 900*2100-as NYB teraszajtó kedvezménnyel csökkentett ára

28.050,- Ft + ÁFA Nem elírás, ennyi.

Ez a következő műszaki tartalom:
VEKA Softline 70, fehér, 5 légkamrás, 70 mm beép. mélységű profil, ROTO NT vasalat, Ug=1.0 4-16-4 low-e AR üvegezés.

Szerintem kezdjél el reklamálni a meg nem kapott kedvezmény miatt.. :-)))))
--

Az Aluplast nem Panorama.
A kereskedő nem köteles megmondani, hogy ki a gyártó, de ugyan mi oka lenne titkolni??? Én mindig megmondom, ha tetszik a válasz az Ügyfélnek, ha nem..
:-))))
Előzmény: Abigél (6891)
Abigél 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6891
Jaj de jó, hogy ilyen gyorsak vagytok :-)

Összehasonlítva az árakat:

90*210 egyszárnyú bukó/nyíló erkélyajtó nettó ára:

VEKA: 46 575 Ft/db
Aluplast: 43 130 Ft/db

Viszont az Aluplastos cégnél a fenti árra van 30 % kedvezmény, így olcsóbb lesz sokkal, mint a VEKA. De mostmár gyanakodva fogadom a kedvezményt!

Aluplast= Panoráma?

A kereskedő köteles kiadni a gyártót? Ha nem adja, akkor inkább ne is rendeljem tőle az ablakot, ugye....?

Köszi
Előzmény: kiss_atti (6890)
kiss_atti 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6890
Sorjában:

- ha nyílászáró minőséget/árakat hasonlítasz össze, akkor a szerelést hagyd ki a számok közül ( itt is lehet jelentős eltérés, ami befolyásolja a projekt összköltségét).
Tehát nézd meg, mennyibe kerülnek CSAK a nyílászárók, és úgy mennyi az eltérés.

- Színes, kontra fehér. Ha két oldalon színes fóliával kéred, akkor a VEKA biztosan színes tokmagot ( nem tökmagot !!!, jól írtam!! :-))))) használ, a Panoramanál ellenben külön kell kérni a színes magot. Ha sérülne a fólia, ami azért elég ritka, akkor vannak javítószettek, festékek, amivel el lehet tüntetni.

- Próbálj információkat szerezni az adott szerkezet GYÁRTÓjáról, ne állj meg a kereskedőnél. Hosszabb ideje ( 6-8-10 éve) a piacon lévő magyar gyárak, 5-7 év garanciával már valószínűleg nem annyira vágnak át, mint a 340-350 garázsgyár egyike...
Előzmény: Abigél (6889)
Abigél 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6889
Sziasztok!

A családi házunkon szeretnénk kicseréltetni 2 egyszárnyas teraszajtót meg 2 kisebb ablakot. Eddig 2 db árajánlatot gyűjtöttünk be, az egyik VEKA perfectline 5 légkamrás profil, ROTO NT silber vasalattal a másik Aluplast IDEÁL 4000 MACO vasalattal.

Az aluplastos ajánlat szereléssel, mindennel együtt majd' 100 ezerrel olcsóbb, mint a veka-s.

Namármost, eddig úgy gondoltam, jó lesz nekünk az Aluplast is, de aztán elbizonytalanodtam az egész mindenséget illetően, mert sajnos vagy szerencsére rátaláltam az alábbi honlapra:

http://ablakosatveresek.hu/

Itt mindenféléről írnak, ami a legjobban megragadta a figyelmemet, az 2 dolog:

az egyik az ablakok belső merevítésével kapcsolatos. Azt írja ez az oldal, hogy egy dolog hogy milyen a profil, de az, hogy az adott ablakgyárban belerakják-e az előírás szerinti zártszelvény merevítést, az nem biztos... Lehet pl, hogy csak U alakút raknak az előírt körbrzárt helyet... vagy vékonyabb falvastagságút, sőt esetleg semmilyet(!!)

Namármost az ember ezt nem látja, amikor kihozzák az ablakot... megoldás?

A másik:

melyik az agyártó, aki nem fehér ablakra ragasztja a színezett fóliát, hanem ha színes ablakot rendelsz akkor azt eleve színes műanyagból csinálja? (így sérülés esetén nem a fehér profil világít ugye... vagy ez túlzott aggódás?)

Szóval SEGÍTSÉÉÉÉÉÉG!!!!!! Hol találok egy olyan ablakos céget, ki nem vág át???
kiss_atti 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6888
Észrevehetetlen a változás, vagy az én szemem rossz..
:-)
Előzmény: vfan (6884)
kiss_atti 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6887
Nem kell téglázni,
gipszkarton + üveggyapot/EPS/Szalmabála...
:-))
Előzmény: ozntia (6885)
csocso50 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6886
Mi szoktunk járni kartonozni, és mi is így csináljuk.(dobozlásnak hívják)
Mi szoktunk még 5cm --es hungarocellt berakni purhabbal kifújva.
Egyébként az ablak szélét is így szoktuk javítani.
ozntia 2010. ápr. 9. Creative Commons License 6885

Sziasztok,

Nyáron cseréltetem ki a ház északi oldalán lévő ablakokat. (két szoba)

A kérdésem, hogy miként lehetne eltüntetni a jelenlegi régi beépített redőnytok helyét, mivel nem akarok nagyobb ablakot a mostaninál.

Áthidalók berakása elég nagy kosszal jár. Valaki azt mondta, hogy a külső redőnytok elöti téglasort hagyni kell és a belső részen gipszkartonnal kell lezárni a tok helyét.

Tégla és gipszkarton közé pedig üveggyapotot kell tenni.

1 sor kisméretü tégla+üveggyapot+gipszkarton az északi oldalon milyen hőszigetelést adhat?

Van még más megoldás is?

Üdv,

vfan 2010. ápr. 8. Creative Commons License 6884
Szervusztok!

Valakinek van tapasztalata a ClimaGuard Solar üvegről?
A beeső naphó áteresztése csak 42% a hagyományos üveg 77%-ával szemben.
Ez nagyon jó nyáron, ha a nap fűti a belső teret, de attól tartok télen elesek a napsugárzás okozta melegítő hatástól.
A másik aggályom pedig, hogy az üvegen található réteg sötétebbé teszi a szobát.
Van erről valakinek tapasztalata vagy véleménye?
kiss_atti 2010. ápr. 8. Creative Commons License 6883
nbms majd yool felköti a gatyáját, de a 0,6-os nyílászárókkal még így is meg fog gyűlni a baja.
Nekije..
:-))))
Előzmény: Jack35 (6882)
Jack35 2010. ápr. 8. Creative Commons License 6882
Szia nbms! Pécsi vagyok, és családi házat építek! 0,6-os nyílászárókat szeretnék beépíteni. Privibe keress meg! Üdv!
Előzmény: nbms (6876)
Halle Lujza 2010. ápr. 8. Creative Commons License 6881
Mi van Pompe koma...? Gyün a Construma...?:)))
Előzmény: Pompe (6878)
Törölt nick 2010. ápr. 6. Creative Commons License 6880
Megpendítettük a témát a Hőszigetelések topikon, ott azért valamivel másképp látják a dolgokat.

Az építőipar lassan /magyar módra:) / fordul azon tendenciák felé, amelyre nekünk ablakosoknak is figyelnünk kell.
Ha nem is a tökéletességre, de a legjobbra kell törekedni.

üdv. Kisdi :)
Előzmény: kiss_atti (6870)
kiss_atti 2010. ápr. 6. Creative Commons License 6879
Nagyon jó a Janko, de ez elég átlátszó reklám....
Előzmény: Pompe (6878)
Pompe 2010. ápr. 6. Creative Commons License 6878
Hali!

Találtam nemrég egy oldalt, igaz nem műanyag, hanem fa, de érdemes megnéznetek! http://www.jankokft.hu/

Üdv
S.C.O.O.T.E.R. 2010. ápr. 5. Creative Commons License 6877

Ok irok mail-t a címedre az elérhetőségemmel.

Elöre is köszönöm.

Előzmény: nbms (6876)
nbms 2010. ápr. 5. Creative Commons License 6876

:-)

Igazából Én se ma gondoltam.

A csütörtök vagy a hétvégén (szombat), elvileg Ok.

Pécsi vagyok, de akkor dolgozunk Pesten, ha nem esik vagy a tulajnak is jó.

Ha gondolod akkor hívlak, ha tudlak min :-)

Előzmény: S.C.O.O.T.E.R. (6875)
S.C.O.O.T.E.R. 2010. ápr. 5. Creative Commons License 6875

Hát az a gond hogy én Érden vagyok a ház meg budaörsön van, igy a mai nap nemigazán jó sajnos, nekem kedd egésznap vagy csütörtök délután, illetve hétvége ami szóbajöhetne.

Előzmény: nbms (6874)
nbms 2010. ápr. 5. Creative Commons License 6874

Szia!

Ha nemsikerül írj egy telefonszámot (elérhetőséget), nem sokára megyek arra, és ha gongolod ránézek, és ha lehet beállítom.

Üdv.

Előzmény: S.C.O.O.T.E.R. (6872)
kiss_atti 2010. ápr. 5. Creative Commons License 6873
Van,

de a város túloldalán, Szentendrén vagyok. Érd közel van Hozzád, kérdezd meg a Bói Kft-t.
Előzmény: S.C.O.O.T.E.R. (6872)
S.C.O.O.T.E.R. 2010. ápr. 5. Creative Commons License 6872

Hali mindenki

Müanyag roto vasalatos Ablak szervízes Pestmegyéből van itt köztetek?

Budaörsre kellene nekem 1 korrekt szervizes, mert nyitásnál bukik is az ablak, és amit itt mondtatok annó hogy hogy lehetne megjavítani, az nem sikerült.

Előre is köszi

Freedomocska 2010. ápr. 4. Creative Commons License 6871
Vagy még beljebb ! A belső oldalról 1/3 az ideális -- lásd régebbi téma itt :"meleg ablak ". Kifelé törekedni csak PH szint közelében kell . (Ez az én meglátásom .)
Előzmény: kiss_atti (6870)
kiss_atti 2010. ápr. 4. Creative Commons License 6870
Hová építsük az ablakot a falban ? polémiára a saját meglátásom:

nagyon sokan olvasnak mostanában "energiatudatos", vagy éppen passzív házakról, ez zavarhatja meg őket. nevezetesen, hogy ezeknél a szerkezeteknél valóban ki kell tenni a külső falsíkra, na adj' Isten a szigetelésbe a nyílászárókat. Ennyi marad meg, de az már már nem, hogy az így beépítendő nyílászáróknak különleges "bánásmódra" van szüksége, tartóvasalatok, párazáró-, átengedő fóliák, púrhab, stb.

Szóval aki "normális" házat csinál, az szépen találja csak meg az EPS-sel együtt számított falközepet, és vadul oda építtesse az ablakait...