Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6418
Tudom mi is ezt szoktuk mondani egy másik fórumon de őszintén megmondom hogy ha lehet akkor konkrét tanácsot kérnék típusra hogy 20000ft-ig lehet e kapni jó gépet.Lehet tartályos vagy porzsákos mert a porzsákot kompresszor sgjtségével szoktam kitakarítani.Hepa H12 szűrőset szeretnék de vannak hepa 10 sek is.Azok még jók??Van valahol ősszehasonlító teszt vagy ilyesmi ezekről????
Előzmény: katka51 (6417)
katka51 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6417

Szia! Szerintem olvasgass itt vissza! Van kedves fórumtárs, aki időnként statisztikát, összesítéseket is csinál a fórumozók gépeiről. Ezen kívűl sok jó tapasztalati hozzászólás van! Hát az Etát már nem is látom emlegetni - nekem van egy ilyen takarítógépem, pár éve vettem, de ma már nem vennék. Egy szupi porszívó, ami jó erős!

Nem bánod meg, ha legalább 10-15 oldallal visszább kezded el az olvasást.... de ha van időd még visszább is mehetsz!

Én is igy tettem, és nagyon sokan segítettek!

Itt a fórumon minden témában nagyon sok jó segítőkész ember van - persze vannak kivételek is, akik csak kötözkednek, de azok inkább csak a kutyásban vannak - maradjanak is ott....

 

Előzmény: Törölt nick (6416)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6416
Üdv. Kérdeésem az lenne hogy ki tud valamit erről: Solac AS 3100.  ???? Jó lehet? Régen igen strapabírók voltak az ETA tipusok most szabad belőlük venni???
Teaway Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6415
Jaj, hengeres szűrő van a tartályban!!!!
Nagy ívben kerülni!
Előzmény: soppingfüggő (6414)
soppingfüggő Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6414
Nagy porszívó vásár lesz az Electro Worldben keddtől. Számomra új, Beez márkájú is lesz többek között. Ismeri valaki?
Sajnos, nem tudom belinkelni, mert mér a régi akciós ujság van fennt a honlapjukon.
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.10 0 0 6413
Nem kell bocsánatot kérned :)
Beleolvastam abba a fórumba is, ahova Tündérlala leírta a balesetet. Anyukád írta, hogy hol találom. Nagyon sajnálom őket. Remélem helyre jön Bella. Jobbulást kívánok neki, Tündérlaláéknak meg kitartást! Olvasom, hogy nem a legfényesebb a helyzet :( Drukkolok


Írtad, hogy ha tudok, szabaduljak meg a padlószőnyegtől. Azért választottuk a szőnyeget, mert melegebb- de ezt már írtam. Parketta szerintem akkor jó, ha padlófűtésed is van, különben hideg. Annak meg nincs értelme, hogy letakard egy hatalmas nagy szőnyeggel. Lakásba padlőfűtést nem fogunk szereltetni. Nincs értelme, mert remélem pár éven belül építkezünk. Ha nem sikerül, akkor nagyrenovállunk.

Ami miatt félek az allergiától, mert ugyan papírom nincs róla, de szerintem enyhébb allergiám lehet, s nem szeretném ha az erősödne, vagy csak kialakulna.
Akit meg igazán féltek, az természetessen kicsi lányom.

Mivel a szőnyeget nem tudom levinni és kimosni, ezért kell szerintem olyan gép, ami ki is mossa a szőnyegem ha kell. Sajna egyre több rajta a folt, amit e lkell tüntetnem, kislányom ugyanis nagyon aktív. Eddig szerencsére kijött "minden".

Sajna ezért vagyok "bajban", mert nem egy sima porszívó kell. Akkor olyat választanék, ami hepa 13-as szűrővel rendelkezik, turbókefés (ha nincs alapból benne, vennék egyet hozzá), halk és a vezetéke nem a legrövidebb, bár az is megoldható...

A Rowenta Silence Force ilyesmi, de erről itt eddig nem találtam semmit. A Rowentákról úgy általában sem. (Ezt gyorskeresés alapján választottam.)

http://www.haztartasigep.bluemax.hu/Porszivo/Rowenta-porszivo-Silence-Force-Compact.html

Nekem pedig szükségem van arra, hogy évente min. 2-3x kilegyen mosva a szőnyegem. És ez tényleg csak a minimum. Az a baj, hogy túl sokat vagyok itthon, s ezért zavar, na meg kicsit mániás is :) Pár évig meg remélem még itthon maradhatok (kistesót szeretnéknk).
Ráadásul nem hagyhatom, hogy fél napig száradjon a szőnyeg, mert nappaliról és hálószobáról van szó.

Nézegettem olyan céges oldalakat, akik szőnyeg és kárpit tisztítással foglalkoznak, ill. gépek kölcsönzésével. Rengeteg gép van. Vmelyiknek porszívó formája sincs :)
Még pár napig keresgélek, utánna belinkelem azokat, amik tetszenek, szimpatikusak. Kíváncsi leszek a véleményeitekre.

Tudom, hogy addig nehéz, míg nincs meg a gép. Utánna már nincs visszaút :)
Előzmény: gaborci (6412)
gaborci Creative Commons License 2010.03.10 0 0 6412

Hajlamosak vagyunk negatívkínt értékelni egy-egy hozzászólást. Abszolút félreértettél, nincs is miért bocsánatot kérned, hisz nem tudhattál a balesetről.

(én  tartozom bocs-al, hogy tikolóztam)

 

Egy roti sétáltatás közben megtámadta őket. A gond ott van, hogy a gyerekek sétáltatták a kutyit. Hál istennek a gyerekeknek testi bajuk nem lett.

 

Anno én is beleestem más fórumon abba a hibába, hogy egy két évvel ezelőtti hozzászólásra reagáltam.

 

A problémádat az jelenti, hogy gondban vagy milyen gépet vegyél, hogy megelőzd az allergiát?:

 

Hááát, nem tudom mennyire jó dolog a padlószőnyeg vizes takarítása?..., de ha jó kis atkaölő szert használsz akkor biztos jó?

 

Nem vagyok szakértő, és így nehéz jó tanácsot adni.

 

Szerintem az említett porszívók közül, ha választasz nem nyúlsz mellé.

 

Javaslom, hogy alább a topiklistában nézz ki egy neked tetszőt és a nicknév tulajának írj egy levelet, hogy hogy van vele megelégedve és hasonló.

 

Én nem vennék takarítógépet, de ez az én véleményem.

 

Hidd el a dilemma elmúlik, ha már megvetted! :)

 

 

Előzmény: zsuuzsa (6410)
katka51 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6411

Szia!

Tündérlalának múlt héten baleset érte a kutyuskáját, súlyosan sérült, tegnap hozták haza a kórházból és nagyon gondos ápolást igényel.

Egyébként itt lenne és már ezer tanáccsal látott volna el.

De ha vissza olvasol, ahogyan Gaborci is írta, akkor sok mindent meg tudhaszt Tőle és sok más kedves fórumtárstól is! Nekünk is ők segítettek tanácsaikkal és lehet, hogy azokat tudod hasznosítani. De természetesen mások is tudnak itt segíteni, illetve saját véleményüket leírni, és elhiheted, abból sokat tudsz tanulni, tapasztalni, segít a számodra legmegfelelőbb döntés meghozatalához.

A Sanyooo mosógépszerelő OFF topicban olvashatsz az esetről, ha szeretnél, nem titok és nem sértettél meg senkit. (rám sem tartozik, de nagyon szorítok neki, mert nem régen "futottunk" itt össze és sokat köszönhetek neki. Helyette is válaszolok. Nekem sok mindenben a segítségemre volt!!!

Előzmény: zsuuzsa (6410)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6410
OK! Megfogadom a tanácsod. Bár nem tudom mi a gond, talán nem is rám tartozik, nem akartam őt zaklatni, zavarni. Remélem nem bántottam meg! Bocsánatot kérek, ha mégis!
Még mindig várom az ötleteket arra, hogy miként oldjam meg a problémám :)
Üdv Zsu
Előzmény: gaborci (6409)
gaborci Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6409

Szia Zsu.

 

Lalának kisebb gondja is nagyobb annál mint, hogy ezzel foglalkozzon. Elég sajnálatos dolog történt velük mostanság, máskülöben a 2921-es hozzászólás 2008 májusában íródott általa. Azóta már lassan eltelt két év. :)

 

Javaslom, hogy visszafelé olvass és elég visszaolvasni mostantól kb 2009 tavaszig.

Előzmény: zsuuzsa (6408)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6408
Szia! Visszaolvasás közben láttam, hogy érdekel a Karcher gőzporszívó. Ha Németországból rendeled, jóval olcsóbban kijössz. Belinkelem az oldalat, ahol megnézhatad. Szállítási költséggel sem jöhetsz ki drágábbra, mint ha Magyarországon vennéd. Kb. 530 €, rossz esetben is 145 000 Ft. Ráadásul még véleményeket is írnak róla. Jót és rosszt is, mint minden másról.

http://www.preissuchmaschine.de/in-Buegeleisen/Dampfreiniger/von-Kaercher/

Vagy elég rámenned az árgépre, ott annak az ország zászlójára, ahol megakarod nézni, mennyibe kerül.
Előzmény: tunderlala-3 (2921)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6407
Szép az áruk . Én max a felét szánnám rá. Az sem kevés.
Előzmény: Teaway (6406)
Teaway Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6406
Ami mindenre jó, az a gőzporszívó. De az annyiba kerül, mintha az egész lakást leparkettáztatnád...
Előzmény: zsuuzsa (6401)
katka51 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6405

Megkukkantottam a porszívót. Én egy kicsit drágának találtom, az unacsak Elektrolux

6440-eshez képest. Azt én 26 e Ft körüli áron láttam és hasonló müszaki adatokkal.

Én nagyon nagyon laikus vagyok ezekhez a dolgokhoz. Lehet, hogy halkabb mint a többi, én eddig mint szempontot nem igen vettem figyelembe a porszívónál.

Kb. 5-6 hete olvasgatok itt, érdemes.

Ez lehet, hogy egy ujabb tipus?

Előzmény: Törölt nick (6397)
pitman Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6404
Én tapasztalatból írtam, amit írtam.
Előzmény: zsuuzsa (6402)
katka51 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6403

Ha visszaolvasol Tündérlala hozzászólásaira, többet fogsz tudni! (jó pár oldalt menjél vissza, mi is azt tettük Gaborcival)

Sajna a sima takarítógéppel a poratka nem pusztul el.

Olvassál még, keressél rá esetleg az allergiára - de mint írod, nem vagyok allergiások - meg a poratkára, ha ez a dolog is érdekel.

A döntést Neked kell meghozni, és elképzelem, hogy nem könnyű. 

Jó választást!

Előzmény: zsuuzsa (6401)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6402
Még nagyon régen linkelte be itt vki ezt az oldlt:
http://www.nilfisk-h.hu/tokeletes.php
Itt olvastam: A 3 liter körüli porzsák térfogat kb. 50 négyzetméteres felületekig optimális.
Igaz ez porzsákra van írva, nem tudom a tartályosnál mi az optimális.
Előzmény: pitman (6400)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6401
Azért döntöttünk a padlószőnyegnél, mert olcsóbb, mint a parketta, melegebb ( férjem a kanapé helyett inkább a földön szeret feküdni). A gyerekszobánkban laminált parketta van, folyosón, konyhában PVC, "csak" a nappaliban és a hálóban van leragasztott padlószőnyeg. Viszont ha porszívózok, akkor mindenhol. Pont azért nézegetem a takarítógép szerű porszívókat, mert nem szeretném, ha kialakulna az allergia a családban. Valamivel ki kell mosnom ezeket a szőnyegeket, sima porszívó nem elég rá. Vagy igen?
Már teljessen behülyülök, szó szerint ezzel álmodom. Már teljessen kétségbe vagyok esve.
A takarító gépekhez mindenhova kPA van írva, nem tudom, hogy így mennyi a teljesítménye. Olyan, mintha héberül lennének írva az adatok.
Mit vegyek, mire van szükségem? Sima porszívó, vagy takarítógép?
Előzmény: gaborci (6391)
pitman Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6400
A Samsung 1,5l-es tartálya egy átlagos méretű lakás esetén elegendő lesz. Többször is végig lehet menni vele mielőtt megtelne. Esetleg az első takarítás során fog idő előtt megtelni, amennyiben az előző porszívó nem volt a helyzet magaslatán.
Szerintem ettől a két típustól nem kell tartani.
Előzmény: zsuuzsa (6388)
Palga79 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6399
Tud valaki üzlete(ke)t, ahol lehet kapni porszívókhoz külön fejeket?
vikiviki Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6398
Mi a 6440-es elött vizes porszívót használtunk (szüleimét kértük kölcsön kb. hetente, mert elromlott az azelötti porszívónk). Na már most a viztartály elött ebben volt egy ciklonos portartály, ami a nagyobb port és darabos cuccokat felszedte. Ezt a tartályt kb. porszívózásonként háromszor kellett üríteni. Szóval ha mindenáron vizest vennék, akkor nagyon nézd meg, hogy a porleválasztó ciklonja mekkora, mert cseberből vederbe esel.
Amúgy a 6440-es tényleg elég hangos, viszont szerintem nagy a tartálya. Nekünk per pillanat egy 60 négyzetméteres házikónk van, simán kiporszívózom ürítés nélkül.
Előzmény: zsuuzsa (6388)
Bockó gazdija Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6396
nem vettem észre, de majd megnézem.
Előzmény: Palga79 (6394)
napalm. Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6395
nálunk a régi samu direkte erre a célra tökéletes.
meg kocsitakarításra.
Előzmény: Palga79 (6394)
Palga79 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6394
Na, ma reggel én is megvettem a Samsung SC4321-et! Szívóereje tényleg istenes! Főleg az ultragagyi vizes Rovus után! Szinte rácuppan a laminált padlóra! Nekem a teleszkópos cső nem hiányzik. A szíverő állítás se nagyon, bár ezt némileg megoldja a markolaton lévő kis "falslevegő beeresztő" retesz, de nálunk nincsenek kényes dolgok ami kívánná a kisebb szívóerőt. Egyetlen dolog ami negatívumként felhozható, hogy egyszeri használat után a fehér (kék szívacs alatti) szűrő alatt is volt por, és eléggé beszürkült a portól a hátsó kimeneti szűrő is, sőt ennek a szűrőnek az ajtaja körül is volt némi por. Te is tapasztaltál ilyet?

A másik dolog a porszívós orrszívó. Több hozzászólás is arról szól hogy hazavágja a porszívókat, meg úgy kell annak aki ilyet dug a gépére. Pedig ez egy nagy találmány, akinek van kisgyereke és használja az tudja csak!
Lehet hogy erre a célra veszek pár ezerért egy nevenincs sz@r porszívót.
Előzmény: Bockó gazdija (6387)
gaborci Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6393
A katka ETA-ja is volt vagy 30 ropi meg az én top-shop-os H20-m is annyi cca. 5 éve és egy kalap kaka mindkettő.
Teaway Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6392
Topiclista (minden hónap első hetében frissítve):

Electrolux ZCX 6205
tunderlala-3, .ISU., Lacivill, tara, pohikopó, zoomka, 1Kattka, nyikszi,
zabadakk, Dimebag Darrell, Szlivvia, CM5105, skoszi, Teaway, monkat,
zolidd, maczy, SZEGECS, Degeczi, Picmac, malachus, Freezer2, Várszegi Viki
Édesmézz, multiplas, kriszilvi, nabala2

Electrolux ZCX 6440
Ariadne12, yetaj, párizsilány, fjcquazar, Mirtin, .ISU., jnka, Wiger, Boery
matyobaba, abyx, yellowhornet, whiterabbit, sylvestris, pisztacia2, kircsi21
Borzolt kedély :), krem, Egyen Bela, [Michael], luciferk, zorka2, bohókása
kiscsillag 1, stewe_, hzolee, drv, vikiviki

Electrolux Ergo Easy
kelist

Samsung SC 7060
Nyekurity_ , Max8,

Samsung SC 9150
nagya2, IMi, Pharaoh85, napalm., pitman, ndber, krisztian98, Tucsi77

Samsung SC 91E0
gdz

Samsung SC 9560
p.lac

Samsung SC 4550
Vadkaka, Oki-doki

Samsung SC4321
Bockó gazdija

Philips FC 9222
meszipeti

Philips FC 9174
DvájtMekKlászki, gaborci

Philips FC 9164
vakegér789

Philips FC 9067
Bubó Bubó

Dyson DCO2
Hangszoros

Dyson DC23 allergy
J1ellenor

Miele s5211
kspacey

Miele S5780
Zeki

Miele S5781
krisztianxxx

Daewoo RCC-2508BR
Krepuska

Beez VC-M-1600-Y
kovecsesp
gaborci Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6391

Ha teheted, akkor a padlószőnyeget felejtsd el.

Akinek nincs por allergiája az nem tudja, hogy milyen.

Nem kis költségtől kíméltem meg volna magam, ha tudom, hogy ez lesz. A gyerek szempontjából is jobb, könnyebb takarítani stb.

 

 

A mi padlószőnyegünk 4 éves volt és hááát ne tudd meg mi volt benne. Javaslom a laminált padlót és úgy rá a darabszőnyeg, ha mindenképp akarsz. Azt már tudod mozgatni, rázni, mosni, könnyebb esetlegesen cserélni stb.

 

Az én gyerekeim kifejezetten élvezik ahogy csúszkálhatnak a padlón és a legókatonák csatasorba történő állítása sem ütközik nehézségekbe és a távirányítású autóval is lehet driftezni.

 

Ha ez szempont lenne. :)

 

Egy jó samsung-os tartályos gép vagy egy porzsákos kivitel. Szerintem.

S-bag -es papír porzsákot (4db) én 2500 Ft-ért vettem, ami szerintem 1 évig simán kibírja.

 

A portartály ürítése kb. 2 percet vesz igénybe. 1 gombnyomás, tartály kikap, kukába kiönt és mehet vissza.

 

Szerintem.

 

Shaggy szőnyeg:

A turbókefe a hajszálak és esetleges állati szőrök, cérnaszál stb. összeszedésére kiváló. Én azért is vettem, hogy a kissé letaposott szőnyeget fel tudjam "tupírozni". Ezt azért a hosszúszálú szőnyegnél nem nagyon tudja megoldani a vákumos kefe. Az elektronyos talán jobb választás lett volna ebből a szempontból.

 

A sima tri-active fejjel szőnyeg fokozatba kapcsolva magam jobban meg tudom dógozni a szőnyeget.

 

Üdv. gaborci

 

Naaaa ennyi

Előzmény: zsuuzsa (6388)
napalm. Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6390
30-40e-ből elég jó porszívót tudsz venni, a többiből meg mehettek (párszor) nyaralni.
Előzmény: katka51 (6385)
Teaway Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6389
Ha 3 literesnél nagyobbat akarsz (bár nem tudom, hogy minek), akkor a 6440-re rá se nézz, mert az csak 2 literes.
Előzmény: zsuuzsa (6388)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6388
Köszi a válaszokat! Elkezdtem visszaolvasni a 20. oldaltól, főleg 2 tipust ajánlotok ezen az oldalon. Megnéztem közben azokat is. A Samsung SC9150 -nak csak 1,5 l-es a portartálya, ami engem aggaszt, mivel itt azt olvastam, hogy 50 nm-nél nagyobb lakásban 3 l nagyobb legyen a tartály. Az elektroluxokat is nézegettem, az itt nagy kedvenc ZCX 6440 nem rossz, bár a Samsunghoz képest hangosabb, és a vezetéke is jóval rövidebb. Mind a 2 porzsák nélküli megoldásos, amitől egy kicsit tartok a rossz tapasztalataim miatt, bár ezek nem alsó kategóriásak.
Sajnos a padlószőnyeget nem tudom levinni, mert leragasztottuk, így a takarítását lakáson belül kell megoldanom :( Ezért nézegetem a vizes megodásokat, illetve a vizes és porzsákos gépeket. Eddig csak úgy tudtam "átmosni" a szőnyegem, hogy felporszívóztam, majd vizes vegyszeres vízzel átkeféltem, vigyázva, hogy ne ázzon át a szőnyeg, száradás után pedig újra porszívóztam.
Vizes/száraz porszívóból melyiket ajánljanátok nekem, vagy milyen fajta porszívó volna jó nekem?
Előzmény: gaborci (6384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!