Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6351
Biztosan jó lesz!!:)
Azt írd majd meg légy szíves, hogy a porzsák meddig bírja, ill., hogy a "vége felé" érezni lehet-e esetleg szívóerő csökkenést?

Persze nem csak a hetek száma lényeges, hanem, hogy hány m2-t, heti hány alkalommal porszívózol vele.
Előzmény: gaborci (6349)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6350
Szívesen, nincs mit igazán!:)
Előzmény: katka51 (6347)
gaborci Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6349

Remélhetőleg, nem csak jól néz ki, hanem tényleg jó is és nem lesz vele gond. Majd megírom később a tapasztalatokat.

Előzmény: tunderlala-3 (6346)
gaborci Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6348

Nem is tudom asszem egészen pontosan kétszer, de lehet, hogy háromszor. :)

Előzmény: Teaway (6340)
katka51 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6347

Tündérlala köszönöm! Nekem is ma hozták F.abonyból, ez valamivel többe került, de megyek Egerbe és ott fogok venni!

Szép napot Neked!

Előzmény: tunderlala-3 (6345)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6346

Hú, de jól néz ki!!! Használd egészséggel!:)

(a szövet porzsákot tényleg hanyagold)

Előzmény: gaborci (6338)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6345
Katka, most hozott a férjem mosószódát abból az egri háztartási boltból, 1 kg 300,- Ft volt...remélem jól emlékszem, és Te kérdezted...:)
Előzmény: katka51 (6339)
napalm. Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6344

hát ez az!

nem lenne rossz egy ilyen szett kocsi "ganézáshoz";)

Előzmény: nagya2 (6343)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6343

Hali!

Sztem biztos, kérdés az mennyiért!!

Üdv Nagya

Előzmény: napalm. (6342)
napalm. Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6342
Nagya!
szerinted a mi szerkezetünkhöz is kapható olyan kiegészítő készlet mint gdz topik társnak amely a 6305-ös hozzászólásában láthatunk?
Előzmény: nagya2 (6341)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6341

Hali!!

Szemben az ECCERÜ portartályos gépekkel (ahol a szürő a portartályban van), itt egy ciklon rendszer választja ki a port, és nem tömődik el a szürő(én mán csak tom, nekem 2-is volt olyan rossz szürős).

Üdv Nagya

Előzmény: vikiviki (6337)
Teaway Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6340
"Nem is gondoltam volna hogy csupán a levegő álltal megforgatott turbókefe így tud seregni."

Mondtuk volna, ha kérdezed! :)
Előzmény: gaborci (6338)
katka51 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6339
Csak a Missyt be ne szippantsa! Bár ha jól meggondolom, ez a gép annyira szupi kicsi, hogy max. csak "birkózni" tudnának...!
Előzmény: gaborci (6338)
gaborci Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6338

Sziasztok!

 

Ma megvettem a csudagépet. :)

Philips Fc9174

2200W, 500W szívóteljesítmény(állítólag)

 

Ez mondjuk biztos igaz is lehet, mert valami brutál ahogyszív.

A neten 60e körül van az ára én 45-ért jutottam hozzá.

 

Beszéljenek a képek.

 

Íme a mosható Hepa13 szűrő:

 

Az S-bag porzsák, amiből vettem még 4-et +ba 2500Ft-ért.

 

Alkatrészlista:

Turbókefe(nem elektronyos), normál szívófej, résszívó, a kis zőrös :), kárpitfej + 1 szövet zsák, amit azt mondják inkább hanyagoljam.

 

Végül egy kép profilból:

 

Nincs túlbonyolítva a gép.

A középső scrollal lehet a teljesítményt szabályozni. A maxon még a vastag shaggy szőnyeget is megemeli, a padlóról meg kis túlzással alig lehet felemelni úgy oda szívja magát.

Nem is gondoltam volna hogy csupán a levegő álltal megforgatott turbókefe így tud seregni. A szőnyeget nem bántotta, de annó a Lux-os gép (amivel egyszer átmentünk a szőnyegen) elektromos keféje jobban megdolgozta a szőnyeget.

 

Ettől függetlenül ezért az árért szerintem rendben van a kütyü. Összességében tetszik, viszont egy kis negatívum, hogy a dizájnos alufelnik nem csapágyasak és megpörgetve kissé zörögnek, de a súlya alatt ebből semmit nem venni észre . Jó hosszú a dupla teleszkópos fémcső.

 

Sokat gondolkoztam e között és a hasonló árú samu között, de végül ez lett a befutó. Ja és a hangja teljesen rendben van, rendesen le van szigetelve a ház.

 

Ennyi. Egyenlőre. :)

 

Üdv. gaborci

vikiviki Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6337
A teljesítményt és az árat azt értem. De mitől jó vagy rossz valaminek a porleválasztása? Könnyebb pucolni, mint a többit? Vagy jobban szűr, mint a többi HEPA 12-es?
Előzmény: nagya2 (6331)
vikiviki Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6336
Igen, benne volt a csomagban. A markabolt.hu-n rendeltem, mivel ott volt mosható HEPA szűrő odaírva (és az is volt benne), meg ott említették ezt a turbófejet. Ez utóbbi lehet, hogy a többi boltnál is benne lett volna a csomagban, csak nem emelték ki.
Előzmény: Vandor Ember (6335)
Vandor Ember Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6335
Szia vikiviki,

Megérdezhetném, hogy mellékeltek hozzá turbó fejet? Ha igen, honnan rendeltétek meg?

Előzmény: vikiviki (6330)
gaborci Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6334

Szia!

 

A válaszod valahogy elkerülte a figyelmem. Bocs.

 

Persze odafigyelek őkelmére, de itthon is megtörténhet a baj.

Én sajna mindkét kutyimmal megismertettem az autót közelebbről az udvaron, de hál istennek egyiknek sem lett semmi baja. Azóta tisztes távolból figyelik, ha mozgásban van a vas.

 

A szőnyeg elég masszívnak néz ki, így remélem nem lesz vele gond, de persze utána járok a dolgoknak.

 

üdv. gaborci

Előzmény: tunderlala-3 (6288)
gaborci Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6333
akarom mondani kütyüt :)
Előzmény: gaborci (6332)
gaborci Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6332

Szia!

 

Lehet tudni, hogy mi pénzért vesztegették a lütyöt a westendben?

 

üdv.

 

gaborci

Előzmény: qdz (6328)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 6331

Hali!!!

Azért, mert jó a porleválásztása,teljesítménye,ára.

Üdv Nagya

Előzmény: vikiviki (6330)
vikiviki Creative Commons License 2010.02.20 0 0 6330
Nu, felavattuk rendesen a topikporszívót (Elektrolux 6440-est). Nagyon frankó, nagyon meggyőző, kicsit hangos, de nem igazán érdekel (nálunk két gyerek van, de a kisebb is már 1,5 éves), sokkal szebb lett a próbadarab szőnyeg. Szóval nem bántuk meg, örülünk, igényes darab, a szétszedése is egyszerű. Moshatós a HEPA benne, megnéztem.

Viszont, most már elárulhatjátok: miért pont Ő?:) Miben más, mint a többi Hepa 12-es szivornyák? Lééégysziiii....:)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 6329
Fotózd a porszívóval együtt, abszolút ontopic, az ő egészségét (is) szolgálja!:)
Előzmény: qdz (6328)
qdz Creative Commons License 2010.02.19 0 0 6328

(Nem teszek fel képet a babáról a porszívós topicba.

Megtaláltam a babás topicot (Életmód Fórumcsoport/Babaszobák), ahogy feleségem berakja oda a fiunk képeit, teszek ide linket.

Szívből köszönöm a kedves érdeklődést!)

 

Porszívótopic ON

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6327

Csatlakozom én is....képet kérünk a babáról!!!:) Ha a macskáról raktál....:))))

 

Előzmény: qdz (6317)
Teaway Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6326
"Hol lehet konnektorba dugható fogyasztásmérőt kapni?"

Nálam akad egy a fiókban, azzal méricskélhetsz.
Előzmény: qdz (6323)
pitman Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6325
Akkor szerintem maga a gyártó sem tudja, hogy milyen hangosak a porszívói :-))


A fogyasztásmérőt szokták árulni nagyáruházakban, de villamossági boltokban vagy a Conradnál is biztosan kapható.

Én úgy vettem észre, hogy ha a markolaton a - gombot nyomom meg alacsony, ha a rendes bekapcsológombot, akkor közepes, ha a + gombot, akkor magas teljesítményen indítja be a gépet.


Szerintem még néhány porszívózás kelleni fog, mire a szőnyeg mélyéből is minden trutyit ki tud szedni.
Előzmény: qdz (6324)
qdz Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6324

Persze, ma is bekapcsoltam a gépet...

Azt a bizonyos szőnyeget, amelyet már kétszer végigtakarítottam (tegnapelőtt a régi Philips-sel, tegnap az új Samsunggal) ma mégegyszer átdolgoztam a mini turbó-kefével.

 

Itt az eredmény:

 

 

A tartály középső szűrő-tengelyére rácsavarodott izé, az tömör macskaszőr-filc (képzelem, mit művelt volna ez a twisterrel, - szerencsére nem engedtétek megvenni!), és bizony, még mindig tudott kivenni nem kevés port is a szőnyegből.

Ez - számomra - több mint meggyőző arra nézve, hogy 340 W szívóerő elegendő.

 

A porszívózás nem ébresztette fel a másik szobában alvó babát (!).

A harmadik szobában alvó macska kinyitotta a szemét a porszívóhangra, aztán visszacsukta és aludt tovább.

Ennyit a zajról.

Ja, és a gépkönyv szerint ez 73 dB (haha), a kartondobozán levő adatlap meg 72 dB-t írt... a gép honlapja is 72 dB-t tüntet fel:

http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/vacuum-cleaner/vacuum-cleaners/VCC91E0H3G/XEH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec

 

Sose tudhatjuk meg ezexerint egyértelműen, hogy milyen zajos, illetve: milyen csendes egy Samsung...

 

Még egy apróság: a bekapcsológomb lenyomása után nem azonnal indul a motor, hanem a gép lejátszik előbb egy apró dallamot, mint egy Nokia mobiltelefon bekapcsoláskor, vagy mind a Windows bootoláskor, gondolom figyelmeztetésül: vigyázat, porszívómotorhang indul!

Ez akkor jön majd jól, ha feleségem porszívózik, én meg itt lógok derékig behajolva a monitorba...régen ilyenkor frászt kaptam ha elindult mögöttem a régi porszívó, meg is kértem feleségemet, szóljon, mielőtt indítja a gépet...mostmeg majd szól a gép maga...

A motort nem maximális teljesítményen indítja a gép (nyilván ez is a csendességet szolgálja), hanem kicsivel a középállás felett, átlagos esetben valószínűleg ez a teljesítményszint is elég.

A tesztelést azonban maximális teljesítményszinten végeztem.

qdz Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6323

@pitman

Köszönöm az infókat!

 

A portartály tehát mindkettőben teljesen egyforma, viszont különbözik a két évvel ezelőtti 9150-es változattól, amelyről nagya2 fórumtárs tett fel képeket.

Mostmár csak az érdekel, hogy mi az az - ebből továbbfejlesztett - MultiChamberPlus, ami a 8780-as csúcskészülékben van.

Majd megnézem a bemutatóteremben.

 

Hol lehet konnektorba dugható fogyasztásmérőt kapni?

Ez nagyon jól jönne, nemcsak a porszívóhoz.

 

A zajszintről én is csak a gépkönyvet idézem...majd ezt a kérdést is élére állítom a bemutatóteremben:

 

 

Lényeg az, hogy teljesen ugyanaz a felső kategória a két gép!

 

A fogyasztásmérést nagyon szeretném megcsinálni, hogy tényleg "eco"-e a 91E0, vagy csak marketingrizsa a zöld szín...

Előzmény: pitman (6320)
pitman Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6322
Hát mégsem.
Előzmény: pitman (6321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!