Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

csuri100 2010. febr. 22. Creative Commons License 16007

Mi van akkor, ha az útkereszteződésben helyezik el pl. a sebességkorlátozó táblát?
Érvényét veszíti-e az útkereszteződést elhagyva a sebességkorlátozás vagy sem? Itt vetődik fel az a kérdés meddig is tart az útkereszteződés....
Szerintek mi erre a helyes válasz, ha tudtok jogszabályi magyarázatttal indokoljátok meg válaszotokat.
bindera 2010. febr. 16. Creative Commons License 16006
Az érdememet ne kicsinyítsd:)))

A büntetés régebben volt. Az Alagút két végén kinn volt a tábla Teherautóval behajtani tilos.
A Kis teherautómmal voltam és megbüntettek, amit megfellebbeztem és nem is kellett fizetnem.
Ezután nem sokkal kitették a kivéve3,5 t táblát.
Tudom, hogy januártól jobb a helyzet.
Előzmény: BringasLevy (16005)
BringasLevy 2010. febr. 16. Creative Commons License 16005
Az a bajom, hogy nagyon kevés információt osztasz meg velem és így nem tudom pontosan mire is gondolsz.

Azt írod, hogy az alagútnál, megbüntettek. De miért? Szemetelésért? Káromkodásért? Vagy mert behajtottál teherautóval a tiltó tábla ellenére?
Mikor büntettek meg? Mert 2010 január 1-jét megelőzően, a teherautóval behajtani tilos tábla, a körítésekkel 2,5 tonnánál nehezebb teherautók behajtását tiltotta. 2010 január 1 óta, viszont 3,5 tonnás teherautók behajtását tiltja.

Tehát, ha most Neked köszönhetően az alagút bejáratánál a teherautóval behajtani tilos tábla ki van egészítve "kivéve 3,5t" táblával, akkor az 47 napja feleslegesen díszeleg ott.

Előzmény: bindera (16004)
bindera 2010. febr. 16. Creative Commons License 16004
Nme ebben biztos vagyok, mert az Alagútnál ezért megbüntettek, de addig balhéztam, míg kitették a kivéve 3,5 táblát.
Előzmény: BringasLevy (16003)
BringasLevy 2010. febr. 16. Creative Commons License 16003
Megint csak nem világos, mire is gondolsz. :-(

"r) „Tehergépkocsival behajtani tilos” (43. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útra tehergépkocsival - kivéve a legfeljebb 3500 kilogramm megengedett legnagyobb össztömegű, zárt kocsiszekrényű tehergépkocsit -, valamint vontatóval, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel behajtani tilos; ha a tábla súlyhatárt is megjelöl (44. ábra), csak az ezt meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű járművel tilos behajtani;"

A korábbi szabályozás, a tiltás határát, bizonyos esetekben 3,5t -ra tette más esetben meg 2,5t-ra. Annyi a változás -nagy vonalakban- hogy most egységes 3,5t ez ez határ érték.

Egyszerűbb egy számot megjegyezni, mint kettőt keverni... :-)
Előzmény: bindera (16002)
bindera 2010. febr. 16. Creative Commons License 16002
Aha.
Lehet, engem esetleg az zavar meg, hogy a behajtani tilosnál úgy van ahogy én mondom.
Előzmény: BringasLevy (16000)
BringasLevy 2010. febr. 16. Creative Commons License 16001
Ha nagyot nem tévedek, néhány hete még 2,5 volt a tiltás határa ebben az eseten. Lehet ezért vannak kint a 3,5 tonnás táblák? Még friss a szabály módosítás és nem volt idő hozzá igazítani a táblákat.
Előzmény: bindera (15999)
BringasLevy 2010. febr. 16. Creative Commons License 16000
Nem tudom, mint ahogy azt sem, hogy mi van kint. De ide idézem Neked a szabályt.

"g) „Tehergépkocsival előzni tilos” (33. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton 3500 KILOGRAMMOT MEGHALADÓ MEGENGEDETT LEGNAGYOBB ÖSSZTÖMEGŰ TEHERGÉPKOCSIVAL, valamint vontatóval, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel, valamint az ezen járművekből és pótkocsiból álló járműszerelvényekkel előzni tilos; ez a tilalom nem vonatkozik kétkerekű motorkerékpár, kétkerekű segédmotoros kerékpár és kerékpár, valamint állati erővel vont jármű és kézikocsi előzésére, továbbá az úttest közepén levő vágányon haladó villamos előzésére..."

(Kiemelés itt is tőlem)
Előzmény: bindera (15999)
bindera 2010. febr. 16. Creative Commons License 15999
Akkor miért van a kivéve 3,5 tábla, ha eleve nem vonatkozik rá?:)))
Előzmény: BringasLevy (15998)
BringasLevy 2010. febr. 16. Creative Commons License 15998
Ezt nem értem.

Részint azért, mert bő 9 hónapja nem jártam Magyarországon és nem tudom, hogy milyen táblák vannak kint.
Részint azért, mert a teherautóval előzni tilos tábla, magában foglalja, hogy "kivéve 3,5 tonnával"

Ha csak egy szimpla teherautóval előzni tilos táblát látsz, akkor ott egy 3,5 tonnás teherautó gond nélkül előzhet. De egy 3,5000001t-s teherautó nem. (bizonyos kivételek vannak, de jellemzően ez a szabály lényege)
Előzmény: bindera (15997)
bindera 2010. febr. 16. Creative Commons License 15997
Komolyan kérdem.
Szerintem az összes autópályán ki kellene cserélni a tiltó táblákat, a kivéve 3,5 t táblára.
Előzmény: BringasLevy (15996)
BringasLevy 2010. febr. 16. Creative Commons License 15996
Hogy hogy hogy? :-)

Piros teher autó, fekete személy autó mellett nem állhat. :-)

Vagy komolyan kérdezed?

Ha a teherautó össztömege meghaladja a 3,5 tonnát, akkor nem előzhet. Ha könnyebb a vas, akkor igen.

Persze -ha jól tévedek- kiegészítő táblákkal a szabály a 3,5tonnától eltérhet...
Előzmény: bindera (15994)
Jázmin090621 2010. febr. 16. Creative Commons License 15995
Köszi, megnyugodtam! :)
Előzmény: BringasLevy (15992)
bindera 2010. febr. 16. Creative Commons License 15994
És akkor a teherautóval előzni tilos táblát, hogy kell érteni?
Előzmény: BringasLevy (15993)
BringasLevy 2010. febr. 16. Creative Commons License 15993
Az említett 90 azért is butaság, mert olyan limit autópályán semmire nincsen. Ha az autó meghaladja a 3,5 tonnát, akkor a limit 80 és nem 90...
Előzmény: BringasLevy (15992)
BringasLevy 2010. febr. 16. Creative Commons License 15992
"26. § (1) Az egyes járművekkel - ha e rendelet másként nem rendelkezik - legfeljebb a következő sebességgel szabad közlekedni:

a) személygépkocsival, motorkerékpárral, 3500 kg MEGENGEDETT LEGNAGYOBB ÖSSZTÖMEGET MEG NEM HALADÓ GÉPKOCSIVAL

aa) autópályán 130 km/óra,

ab) autóúton 110 km/óra,

ac) lakott területen kívül egyéb úton 90 km/óra,

ad) lakott területen 50 km/óra,"

(kiemelés tőlem)

A válasz konkrétan: Nem, nem minősül személyautónak, továbbra is teherautó, ha az áll a forgalmiban. De olyan sebességhatárok vonatkoznak rá, mint egy személyautóra.
Előzmény: Jázmin090621 (15991)
Jázmin090621 2010. febr. 16. Creative Commons License 15991
Sziasztok!

Egy viszonylag egyszerű kérdésem lenne. Egy Opel Vivaroval (dobozos, zárt) járok aminek az összsúlya a forgalmija szerint 3 t.
Ha jól értesültem, akkor idén jan. 1-től 2,5 t-ról 3,5 t-ra emelték a határt, azaz ez is már szgk-nak minősül és nem teherautónak. Ezek értelmében erre is ugyanolyan sebességhatárok vonatkoznak mint 1 sima szgk-ra, vagyis lakott: 50, kívül: 90, pálya:130.
De ezt légyszi erősítse meg valaki (ha többen az se baj :)) mert ma vki belémrakta a parát, hogy autópályán ne nagyon lépjem át a 90-et, mert ez bizony teherautó (szerinte). Akkor most mi van?!

Köszi
BringasLevy 2010. febr. 12. Creative Commons License 15990
Akkor már sajnos semmit. Az volna a rémes dolog az egészben, hogy mikor rendőr elkapja azt, aki elvágta a gyerek torkát, akkor a tettes röhögés mentesen mondja majd a rendőr szemébe, hogy ügyész, ügyvéd, belügyminiszter, stb. az összes felmenője. Ettől a rendőr megszeppen és futni hagyja.

Az én szememben ez is a balkán egyik jellemzője.
Ami viszont nem, az az, hogy korrektek vagyunk és vállaljuk a tetteinkért a felelősséget. Na ez, semmiképpen nem jellemző a balkánra.
Talán ezért is igaz, hogy a balkán nem földrajzi fogalom, hanem társadalmi, néprajzi, kulturális.
A csodált Hollandiában meg két okból sincsen balkáni állapot.

1, A rendőr megbünteti azt, aki meg kell, akkor is, ha ügyvéd, vagy fő rendőr kedves papa
2, Az emberek nem a felelősségre vonást kerülik, hanem okot nem adnak rá. És erre nevelik az utódokat is.

Hollandiában sincsen rend. Ott is vannak szabálytalanságok, rendetlenségek. Aki járt ott, az ezzel tisztában van. Nem a pedánsság miatt nem nevezzük balkáninak, hanem az emberek korrektsége, embersége miatt.
Előzmény: D H (15988)
D H 2010. febr. 11. Creative Commons License 15989
jah, sajnos így van ez...
(mint iménti hozzászólásom is, pusztán tesztelő céllal elküldve..)
Előzmény: Törölt nick (15987)
D H 2010. febr. 11. Creative Commons License 15988
aztán, ha egy hasonló, röhögésmentesen elmondott mondat után valaki mégsem inog meg és netán elvágja a gyerekeid torkát, mit fogsz majd tanítani nekik ezután?

Előzmény: Törölt nick (15976)
Törölt nick 2010. febr. 11. Creative Commons License 15987
Csatlakozom.
A balkánra ha balkáni a válasz, az csak még több balkánt szül... :)
Előzmény: BringasLevy (15982)
Törölt nick 2010. febr. 11. Creative Commons License 15986

...és milyen felnőtt lesz belőlük ILYEN alapvetések után?!

Vedd már észre...

Előzmény: Törölt nick (15985)
Törölt nick 2010. febr. 11. Creative Commons License 15985
Kis fiatalok...vegyétek már észre...
Előzmény: Törölt nick (15984)
Törölt nick 2010. febr. 11. Creative Commons License 15984

...igen valóban ezért is balkán.

...gond van... hazudj!!! fiam

nehogy már vállald amit tettél.

Ez az alaptanítás és ami kínos, hogy

van aki még büszke is rá....

Előzmény: BringasLevy (15982)
Törölt nick 2010. febr. 10. Creative Commons License 15983
Sziasztok!Kisteher súllytöblettel kapcs. infókat fogadnék.törvény módosítás,büntetések stb. Köszi
BringasLevy 2010. febr. 10. Creative Commons License 15982
"Ez még semmi,azt is tanítottam a gyerekeimnek,hogy ha idegen rendőrségi területen (mert a mienkben ismernek) valami összetüzésbe kerülnének rendőrrel akkor angyali ártatlansággal és röhögés nélkül(!!!) mondják azt,hogy t.rendőr úr,semmi gond,majd megkérdezem a szüleimet.Az apám ügyész,az anyám ügyvéd.Ők is ismerik a rendőröket,százból 99 meginog,hátha igaz,olyan ártatlanul mondja a gyerek.A nevük alapján akár hihető is lenne."

Én úgy érzem, pont az ilyen helyzetek miatt balkán...
BringasLevy 2010. febr. 10. Creative Commons License 15981
"Ill. velük együtt mindig egy FŐ rend őrt is.
Mert nem volt ott....a köz rend őr..."

Ritkán tudok Veled egyetérteni, de most nagyon! :-)
Előzmény: Törölt nick (15975)
Trebitsch 2010. febr. 10. Creative Commons License 15980
Azt hiszem nekik már mindegy, de ha lehet, helyesírást ne taníts nekik.
BringasLevy 2010. febr. 10. Creative Commons License 15979
Persze a Te példádhoz had tegyem hozza azt a tipikus esetet, mikor a lakot terület vége táblánál előz engem a jóindulatú 80-al, majd tartja is azt.

...Mert neki kevés az 50 a faluban és 20-30cm-re mögöttem jön. Aztán mikor már gyorsítanék nem tudok, mert előz a barma.

Tudom, hogy nem erre gondoltál, de én gyakran járok így.
Előzmény: BringasLevy (15974)
BringasLevy 2010. febr. 10. Creative Commons License 15978
Az alapgondolatokkal egyetértek, de más a vérmérsékletünk. Én nem büntetek, mert van éppen elég dolgom. Nem nevelek, mert másra kell az energia. Annyira segítek ilyen helyzetekben, hogy ne kelljen egy baleset miatt megállnom és segíteni, vagy tanúskodni.
Amíg Magyarországon éltem, tudtam a limit szerint közlekedni. Nem mondom, hogy e-miatt, nem voltak füstölő gumik körülöttem, nem okoztam meglepetést, pedig a KRESZ nem csak ezen pontját igyekeztem betartani. De mindezek ellenére, meg lehetett csinálni. Meg lehet most is, csak valóban kilóg az ilyen a sorból.

Egyébként nálam jobban szerintem senki nem kívánja a pokolba a tudatosan szabálytalankodókat! Illetve nem mindet, csak azokat, akik másokon élősködve teszik ezt.

Én azt szoktam mondani, hogy az sem érdekel, hogy forgalommal szemben mész az autópályán 300-al, ha el tudod intézni, hogy ott, akkor senkit még csak meg sem ijesztesz ezzel a tetteddel. Mehetsz fénysebességgel az játszó tér mellett a faluban, ha ezzel senkire, semmilyen hatással nem vagy. Mivel én nem tudom kizárni a külvilágot, marad a szabályok szerinti közlekedés.
Olykor persze én is vétek, tudatosan vétek, de gondosan ügyelek arra, hogy emiatt másoknak se jobb, se rosszabb ne legyen. Picit sem. De a legkevésbé se szoruljak mások segítségére. Úgy gondolom, tudok olyan jól vezetni, hogy megoldom magam a helyzeteket és nem kell másokra utalva túlélnem a helyzeteket, amiket én teremtek.

Mindössze ezt várom el másoktól is.

Az, hogy a rendőröktől hiába várom a rendet, egy roppant sajnálatos, felháborító történet, de egy másik történet. Attól, hogy ők impotensek, még én nem vehetem a kezembe rend feletti őrködést.
Előzmény: Törölt nick (15973)