Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

fudge 2010.02.17 Creative Commons License 281
A Brasserie edények nagyon jók! Nem olcsók, de megérik az árukat. Nekem a Value sorozatból is van, azokat is nagyon szeretem. A Fiskarsshop-on lévő árakból lejön még 5%, ha regisztrálsz!
Előzmény: chilii (277)
chilii 2010.01.25 Creative Commons License 280
Szia! Még a karácsonyi cora katalógusban láttam, ha jól emlékszem 12ezer körül volt.
Előzmény: SASKACSA (279)
SASKACSA 2010.01.23 Creative Commons License 279
Szia!
A GOOGLE DOBOTT TÉGED:-)
eZ AZ ÖNTÖTTVAS EDÉNY GERJESZTETT BE!
mIKOR LEHETETT KAPNI?VAN MÉG SZERINTED?
ÁRA?
SASKACSA@CITROMAIL.HU
KÖSZI ELŐRE IS!
zOLI
fintorgó 2009.12.01 Creative Commons License 278

Itt egy szépség, több is van öntöttvas címszó alatt:

http://www.vatera.hu/pipacsos_zomancozott_ontottvas_fazek_1_ft_nma_156644724.html
chilii 2009.12.01 Creative Commons License 277
Sziasztok! Megint itt vagyok, még mindig keresem a pénztárcámhoz illő edényt :) legújabb jelöltem: Brasserie erről van esetleg tapasztalata valakinek? Most a Corában kicsit olcsóbban meg lehet venni és van 6,5 l-es méretben is.
zsuzsa 2009.11.28 Creative Commons License 276
Köszi a linkért. Azok a tepsik nagyon tetszenek.
Előzmény: hannabori (275)
hannabori 2009.11.28 Creative Commons License 275

Sziasztok!

Emlékeztek, kaptam egy névjegykártyát jópár hete, nem volt jó a web oldal címe, viszont most megtaláltam.

Itt van:

Amiket feltettem, még képeket régen, a piros-narancssárga serpenyő, a 35 centi átmérőjű - és a nyeles szeletsütő származik tőle.

http://www.edenyek.hu/index.php?route=product/category&path=671

zsuzsa 2009.11.28 Creative Commons License 274
Öntöttvas cuccot valószinüleg nem vennék internetes aukción vagy netshopban, nem a minőség miatt, hanem a szállitási költségtől félnék. Iszonyú nehezek ezek a dögök :-))))

Nagyon vaksi vagyok, nem emlékszem, hogy láttam volna más öntöttvas cuccot ( csak egy serpenyőt azt hiszem ) az IKEA-ban, de megnézem.
zratkay 2009.11.27 Creative Commons License 273
Vilagert sem akarom a szivedet fajditani - inkabb azt akarom mutatni, hogy nem erdemes sokat adni erte, a nevet megvenni - hacsak nem vagy milliomos.

Ez 35 dollar volt szemben a hasonlo meretu (es akarmilyen szinu) Le Creuset, ami ugyanebben a meretben 229.95!

Előzmény: bmari62 (272)
bmari62 2009.11.27 Creative Commons License 272

HÚÚÚÚ!!!

Itt van az én piros vaslábasom,  ---- erre nem lehet licitálni???

Odaadom fele országomat....mint a mesében!!

Milyen jó vadhúsokat lehetne benne sütni!!

Már nagyon jó pecsenyéket tudok sütni, férjem vadász, a fiaim pedig imádják a húst.

Tudom, nem minden az edény, de mindenki annyira dícséri...

A legjobb az egészben, hogy kb 15-16 éve, mikor volt nálunk Centrum bolthálózat és a végén kiárúsítottak ilyen francia creuseteket, vehettem volna. Csak nem akartam cipelni, mert ugye súlyuk az van -- ott álltak előttem sorban - még szív alakú is, piros is és azóta ez a szerelem...

Persze még az is jó lenne, ha kikutatnám az amerikai nagynénémet, küldene nekem karácsonyra egy szép zöldet vagy cseresznye pirosat..

De ugye nem azért tetted be a képet, hogy a szívemet fájdítsad?!?!

Előzmény: zratkay (267)
zratkay 2009.11.27 Creative Commons License 271
Koszi - neked is!

(Nezted az IKEA-t? Tetszik ez a grill sutoje...)
Előzmény: bohókása (270)
bohókása 2009.11.27 Creative Commons License 270
Tepsink nekünk is van,meg több lábas ,wok,kacsasütő,szelet sütő.

Mi is nagyon szeretjük
További jó fözöcskézést,sütögetést.
Bkása
Előzmény: zratkay (269)
zratkay 2009.11.27 Creative Commons License 269
Melyiket kered? :))

Nagyon szeretek fozni benne. Van tepsim is ontottvas, azt is szeretem. Olyan jol tartja a hot!

Előzmény: bohókása (268)
bohókása 2009.11.27 Creative Commons License 268
Máris hozom a tányérom,ez nagyon inycsiklandozó.:-)))
zratkay 2009.11.27 Creative Commons License 267
Nagyon finom akarmilyen hus is benne - en pont forditva vagyok vele, szarnyast nem sutok, fozok benne, viszont marhat, sertest annal tobbszor.
Előzmény: zsuzsa (265)
bmari62 2009.11.26 Creative Commons License 266

Sikerült a francia  ebay-en licitálni egy nagyon szép piros 24 cm-es le creuset edényt jó áron, 28 euróért...Kaptuk is a választ, megbeszéltük a szállítást - mármint a fiam segített..Nagy örömöm volt 3 napig,   aztán jött a levél, hogy valamilyen bonyodalom volt a kicitálás körül, így nem az enyém!!!

Lehet kérni kártérítést, vagy legközelebb 10 % kedvezményt kapok..

Tudnátok ebben segíteni hogy  mit lehet tenni,  mert ha itthon vettem valamit a vaterán, soha nem volt semmi gond.Mi lehet e mögött????

Előzmény: bmari62 (249)
zsuzsa 2009.11.24 Creative Commons License 265
Talán nagy benga husokhoz a legjobb. Másképp melegszik át mint egy sima tepsi, mindne irányból süt és nem kell beázatatgatni mint egy agyagedényt.

bevallom marhahúsra még nem próbáltam, épp emiatt ugyanis egy karajnál vagy pulykamellnél nem olyna targédia, ha túl omlós, de a hátszinnél még rákéne jönnöm, pontosna hány percet adjak a húsnak öntöttvas edényben sütésnél. meg egy kissé drága mulatság is elb@szni 4-5 ezer ft-nyi húst.

Előzmény: chilii (264)
chilii 2009.11.24 Creative Commons License 264
köszi, ez nagyon hasznos volt, cserébe elárulom a piros paramétereit, de szerintem semmivel sem nagyobb: piros edény az én sütőm is elég vacak, szóval ez adott még egy lökést. kicsit én sem vennék, ha valami olyan finomság készül, amiket ebben tervezek, azt szívesen eszik itthon több napig is, ezért én is nagyobb adagokban gondolkodom.
Előzmény: zsuzsa (262)
zsuzsa 2009.11.24 Creative Commons License 263
Ha esetleg a pirossal van valakinek jó tapasztalata és az nagyobb méretü mint az ikeás kék, akkor szeretném tudni hol kapható és mennyibe kerül. Ugyanis szeretnék egy nagyon nagy öntöttvas edényt is egész liba illetve töltöttkáposzta végett.

Állitólag vidéken vásárokban árulnak nagy cserépedényt töltöttkáposzta főzéshez, de szivesebben hazsnálnék öntöttvasat. A cserepeket túl gyorsan amortizálom le...
zsuzsa 2009.11.24 Creative Commons License 262
Szia !

A felsőt ( kék ) használom június óta. Ez az ikea sorozatából a legnagyobb. Kivül zománcos, belül olyna feketés nem zománcos nem tudom milyne felület, de ami nagyon belesült, azt is le lehet egy kis áztatással lazitani. A súlya ( 6,5 kg ) miatt nehéz a mosogatás, de egyébként könnyne tisztitható. A fedél fogantyúja alatt pattant le egy picit a zománc, talán odaütöttem valamihez. Rengeteget hazsnálom, gyakorlatilag mindnet ebben sütök a libacombtól a rakott krumpliig. Különösen jó ha több lépésben főzől valamit, mert ebben elő tudod sütni a hússszeleteket, aztán rápakolni ezt-azt és folytatni a sütőben.

Számomra tökéletes, mert sz@r a sütőm. Bármit átsül benne, tettem már bele 3 nagy puylkacombot vagy 5 libacombot, nagy pulykamellet. Egyszerüen imádom. Ha lenne még nagyobb, megvenném. A kisebb méretüeknek nem látom sok értelmét, mert a sütő ugyanannyi energiát fogyaszt ezért egyszemélyes adagokat nem érdemes csinálni.

Emlékeim szerint 13 ezer körül van az ára, de nagyon megéri. Viszont ne kézben cipeld haza mert baromi nehéz :-)
Előzmény: chilii (255)
chilii 2009.11.24 Creative Commons License 261
nem zománcosban még nem is láttam hasonlót, hol kapni? talán ezt könnyebb tisztán tartani, tárolni, mert nem rozsdásodik.
Előzmény: TTAMAS (259)
zratkay 2009.11.23 Creative Commons License 260
Nem rossz az - de mindennek van eloneye is, hatranya is. A zomacot konnyebb takaritani, a nem zomanc nem pattan le :)).
Előzmény: TTAMAS (259)
TTAMAS 2009.11.23 Creative Commons License 259
Miért ragaszkodsz a zománchoz? Én zománc nélküliben főztem, főzéshez tökéletes, tárolni meg úgysem egy dögnehézben akarom...
Előzmény: chilii (257)
zratkay 2009.11.23 Creative Commons License 258
Ni igen... en is ovatos vagyok :)).
Előzmény: chilii (257)
chilii 2009.11.23 Creative Commons License 257
köszi, de remélem nem magától pattog le a zománc :) én általában nagyon óvatos vagyok, egyébként is zománcos edényeink vannak többségben.
Előzmény: zratkay (256)
zratkay 2009.11.23 Creative Commons License 256
Annyit en sem tudok adni mint a Le Creuset- igy egy olcsobb valtozatat vettem. Az egy hibaja - hogy lepattogzok a zomanc (akarmilyen draga is legyen...). Amugy tokeletes.
Előzmény: chilii (255)
chilii 2009.11.23 Creative Commons License 255
Sziasztok! szeretném meglepni magam egy öntöttvas, zománcozott edénykével. sajnos a Le Crouset-et a pénztárcám nem engedheti meg magának. találtam két szimpatikus edényt a neten, szeretném megkérdezni, hogy ismeri, használ-e valaki ilyeneket?
kék
piros
Tibeth 2009.11.12 Creative Commons License 254
Ezek tényleg okos szavak, köszike:-)
Előzmény: zratkay (253)
zratkay 2009.11.12 Creative Commons License 253
Jajj ne is mondd!!! Szeretem a keramia tuzhelyet - pedig ennel kenyelmesebb tisztitas nem letezik - de az a helyzet, le szeretnem cserelni gazra pont emiatt ... amint lesz ra penzem, ami nem mostanaban lesz...

Nem hasznalok sokat ontottvasat. Nehez, es ami nem zomancos - es csak egy zomancos fazekam van - annak a tiszitasa picivel konnyebb mint a tobbie...

A regi modihoz hasonlo palacsintasutot talaltam egyszer - de teflon bevonattal... no azt hasznalom. A ferjemet eltiltottam tole...

Amugy rantottahoz, palacsintahoz teflont hasznalok. Az ontottvasat inkabb lassu fozesekhez, pl a serpenyot kolbasz, szalonna suteshez, szepen tartja a hot, egyenletesen.

A labosokat meg ahogy mondtam - porkolt, kaposzta, levesek ...

Nem tudom olvasol-e angolul - de a kedvenc szakacsom konyvebe beleolvastam mielott megvettem - es mar ertem miert szeretem ot annyira!!!

Csodaszepen leirja a bevezetesben, hogy mit miert jo vagy nem jo... mennyi mulik azon, hogy tudod, nincs egyeduli udvozito ut, valamit nyersz, valamit vesztesz.

Jacques Pepin receptje
Előzmény: Tibeth (252)
Tibeth 2009.11.12 Creative Commons License 252

Ha már zománcleütődés: nekem van egy ikeás fazekam, elég jól bírja a gyűrődést.

Neked mi a véleményed, palacsintasütésre mi jobb, az öntött vas vagy a kerámiabevonat?

Vergődöm, mit kérjek a Jézuskától, tudom, az az ócska vas izé a legjobb  , a Teleki térről. De sajna, kerámialapon nem működik.

Előzmény: zratkay (251)