Keresés

Részletes keresés

Daveeboy Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6311
Köszönöm a részletes bemutatót! Szuper!
Nálunk van lépcső is, szóval még gondolkodunk.
Előzmény: qdz (6306)
pitman Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6310
A 9150 73dB, nem 75 (emlékeim szerint), és ugyanilyen benne a portartály, mint a Te gépedben.

A hangot illetően: én is azt vettem észre, hogy a magas frekvenciatartomány van nagyon jól megfogva amellett, hogy eleve halk a gép.

A 9150-esnek én megmértem a tényleges fogyasztását: alacsony fokozaton 230W körül, közepesen: 750W körül, maximumon pedig 1500W körül kajál.

Előzmény: qdz (6306)
gaborci Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6309

              PORSZÍVÓ TULAJOK FIGYELEM!!!

 

Ezennel bemutató showt hirdetek! A legszínvonalasabb bemutató egy tábla milka csokit ér.

 

Aki a fórumon szereplő bemutatóknak köszönheti a sikeres porszívó megvételét az egy tábla milka csokit küld a készítőnek.

 

Természetesen itt erősen hajazok a "csak" olvasók, benézők hozzáállására! Úgy gondolom ezeknek a bemutatóknak nagy a jelentőségük és a hasznuk.

 

Remélem e pár sor és nem utolsó sorban a milka csoki kedvet csinál egy kis fotózáshoz.

 

Engem személy szerint nagyon érdekelne az 500w-os szívóteljesítményt adó philips-ek pl. 9170 képes, szöveges bemutatója. Természetesen lehet a csokik közül választani. :)

 

Köszönettel: a kíváncsi gaborci

 

                          HAJRÁ!!!

 

gaborci Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6308

Csinálj még pár képet lécci!

Akkor nem megyek el személyesen megnézni, hanem talán megrendelem a netről.

Köszi

Előzmény: gaborci (6307)
gaborci Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6307

Hali

 

Több ilyen bemutatóra lenne szükség!!!

 

Várjuk a folytatást és kösz hogy fáradtál vele, hogy lekapod, megírod és felteszed.

 

Üdv. gaborci

Előzmény: qdz (6305)
qdz Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6306

Használatban:

 

HANG:

Tényleg csendes, infóim szerint 72dB, szemben a 9150 75 dB-jével, és már azt is nagyon csendesnek mondtátok itt a fórumon.

Ami a legfeltűnőbb: az a magasfrekvenciás turbó-sugárhajtómű-sziréna-fogorvosi fúró-visítás (amelyet a legtöbb típus hangjában hallani és ami talán a legzavaróbb) egyáltalán nincs a hangjában!

A macska - aki eddig azonnal menekült az ágy alá a porszívótól, most egész jól tűrte ennek a gépnek a hangját, csak amikor a fekvőhelyét kezdtem körbeporszívózni akkor ment el, akkor sem menekülve.

 

HATÉKONYSÁG:

Gondolhatjátok, hogy a baba hazaérkezése előtt azért nagyon alaposan feltakarítottam a régi porszívóval (másfél éves Philips FC8602).

És ennyit szedett ki az új gép a frissen takarított szőnyegből!:

Kábé negyedéig, majdnem harmadáig tele lett a tartály.

 

És persze: semmi szag, semmi büdösség.

 

MI NEM TETSZETT:

- A teleszkópos cső a szívófejhez illetve a gégecsőhöz egy-egy kis bepattanó retesszel kapcsolódik, tehát nemcsak kúposan belefeszül.

Ez elsőre nagyon profi módon néz ki, de: a reteszeknek van egy fél-egy milliméter játéka, és ez porszívózás közben kattog, ahogy ide-oda húzogatom a fejet a padlón.

Egyrészt zavaró, másrészt pedig törés- és szétrázódásveszély, - remélem, azért sokat kibír.

- A távirányítós külön fogantyú nagyon jó fogású és nagyon könnyű munkát tesz lehetővé, ha a padlót (szőnyeget) porszívózod. A kisebb szívófejekkel, illetve a mini turbó-kefével dolgozva azonban inkább útban van a nagy, dupla fogantyú. Bútor tisztítása tehát kissé körülményesebb.

 

MI TETSZETT:

Értelemszerűen: a nagy teljesítmény, az alacsony hang és a könnyű kezelhetőség, beleértve a könnyű irányíthatóságot is.

 

MEGJEGYZÉSEK:

Két év garancia van rá, ami nagy plusz!

Viszont: kétségtelenül drága (45.000 Ft), majdnem két Electroluxos topicporszívó kijön az árából (és az is kiváló gép)!

 

ÖSSZEFOGLALVA:

Nagyon elégedett vagyok, hogy nagyságrenddel tisztább környezetben lakhatunk ezután. Úgy érzem, megérte az árát.

 

Kb. két hónap múlva újra írok teszteredményeket.

Mégegyszer köszönöm a sok segítséget, amit kaptam!

qdz Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6305

Nos, tegnap hazavittem az új porszívót (és a babánkat a szülészetről).

 

Tehát: Samsung SC91E0. A Westendben levő Samsung bemutatóteremből, - az infók is onnan.

 

A gépkönyvben benne van az SC9150 is (a Samu-s topicporszívó), tehát tényleg szoros közük van egymáshoz. Mégsem utódja azonban, hanem inkább testvére.

A 91E0 kisebb teljesítményű és kisebb szívóerejű: 1600/340, watt szemben a 9150 1800/361 wattjával. Viszont: 30%-al kisebb energiafelhasználás (az E betű a nevében az "economy"-t jelenti (gazdaságos), és ezért zöld a készülék).

A hatékonysága azonban legalább ugyanolyan jó, merthogy megkapta az SC 8780-as csúcskészülék MultiChamberPlus nevű hétszeres porleválasztókamrás tartályát, míg az SC9150 "csak" MultiChamber-t tud.

Viszont Hepa 13-as, a 9150 Hepa 12-jével szemben.

 

Így néz ki egyben, a tartozékokkal: kombinált fej, parkett-fej, 3in1 bútorfej:

 

Ez az ajándék autós készlet, benne ugyanaz a mini turbókefe, ami az SC9150-hez gyárilag jár:

 

Itt látszik a MultiChamberPlus-os tartály, mögötte alul a mosható szivacs-szűrő, hátul a Hepa-szűrő:

 

Kivéve és megfordítva a szivacs-szűrőt, látszik, hogy az alja egy SilverNano nevű ezüstionos szűrőlap.

Mögötte látszik a motorvédő szűrő filc-csíkja és a Hepa-szűrő kiemelve:

 

Nagyon könnyen, gyorsan szétszedhető-összerakható.

Tényleg jó nehéz a gép (hazavinni), de könnyen gurul.

 

Folyt.köv.!

Vandor Ember Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6304
Köszönöm Mindenkinek a segítséget!!

Vandor Ember
Előzmény: tunderlala-3 (6303)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6303
 
Teaway Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6302
HEPA H12, kék színű van benne, akkor az mosható.
Előzmény: Vandor Ember (6295)
Teaway Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6301
Minden pontosan úgy van, ahogy tunderlala-3 leírta! Lásd a #6299-et!
Előzmény: vikiviki (6296)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6300
Az elődjében, a 6205-ben mosható van. A két szűrő egyébként egyforma, tehát amikor cserés lesz, akkor moshatót veszel bele, és el van intézve...ha valóban nem az van benne...
Előzmény: Vandor Ember (6295)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6299

Előfordul, hogy kisebb kifröccsent vízen átmegyek vele én is, nem volt még baja tőle.

De vizes kárpittisztító gép után (ha erre gondolsz), nem használnék egyetlen porszívót sem, mármint, amit nem erre találtak ki.

Előzmény: vikiviki (6280)
pitman Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6298
A SC 91E0 valószínűleg tényleg a 9150 utódja. A 9150 jelenleg kapható változatában már a portartály is teljesen olyan mint a 91E0 esetében, nem pedig olyan, mint amit nagya2 belinkelt annak idején.
Szerintem nem fogsz csalódni benne.
A turbókefének még én sem éreztem eddig a hiányát, anélkül is brutális a gép.

Előzmény: qdz (6286)
qdz Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6297

Teaway fórumtárs az "illetékes" Electrolux-ügyben, meg kell várni, amíg benéz ide.

Ő nagyon lelkiismeretes és segítőkész, - biztos nem maradsz válasz nélkül.

Előzmény: vikiviki (6296)
vikiviki Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6296
Valaki egy választ esetleg nekem? :)
Vandor Ember Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6295
Sziasztok,

Olvastam, hogy az Elektrolux ZCX6440-ben nem mosható - Hepa 12 szűrő van. Ki lehet ezt később cserélni Hepa 12W mosható szűrőre?

Gondolom, ha megegyezik a két szűrő mérete, akkor igen..


Vandor Ember
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6294

Jó, úgy már elhiszem....mármint a farka legeslegvégéig, és alaposan kinyújtózkodva.:D

Csak nem úgy szokták mérni, azért volt nagyon meglepő, ahogy a k uttyhoz viszonyítottam, mert ő meg 90 centi a fenekéig...na mindegy, így is rendesen nagy darab macska!:))) Vigyázzatok, a babára rá ne feküdjön, ha nem vagytok vele, a szobaajtó legyen zárva, a macskának ne legyen bejárása hozzá.

 

Kicsi kompakt porszívókat nem is ajánlják egyébként, szóval nem hátrány, ha nagy a porszívó, nem probléma:)

Előzmény: qdz (6292)
qdz Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6293
Olvasd el a 6241-es hozzászólást!
Előzmény: Daveeboy (6290)
qdz Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6292

Nos, a porszívók súlyát tényleg nem vettem figyelembe az összehasonlításkor!

De belegondolva: addig számít csak, amíg hazaviszem, otthon aztán a földön gurul (egyszintes a lakás), nem kell emelgetni, a tárolóhelye pedig az egyik ajtó mögötti zug, ahova be lehet navigálni.

A portartályt egy mozdulattal ki lehet emelni az ürítéshez, - az biztos nem kilenc kiló.

A nagy súly - amúgy - megnyugtat, persze laikus vélemény, de azt gondolom: ez jó, benne van az anyag, mint a zőccséges Merciben...

 

Természetesen részletes beszámolót írok a tapasztalatokról!

Mégegyszer köszönöm mindenki segítségét.

 

@tunderlala-3

A kandúrmacska az orra hegyétől a farka hegyéig tényleg egy méter ha kinyújtózkodik, majd próbálom úgy lefotózni, collstok mellett...

gaborci Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6291

Üdv.

 

Akkó ez azt is jelenti, hogy benne van az anyag.

 

Már bocs, de van néki kereke gondolom, nem kell a nyakadba akasztani. :)

 

Nem hagyhattam ki! :)          bocsi

 

 

üdv. gaborci

Előzmény: Daveeboy (6290)
Daveeboy Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6290
Sziasztok!
Kb 8 órát át olvastam a topicot és nagyon haszno volt.
Mégis volna néhány kérdésem.

A 6440-nek milyen a hangja. Tudom ez elég subjektív de mégis....
82dB-t írnak rá, ez kb. kétszeres hangerő érzet mint amit a 91e0 (72dB) tud.

A 91e0 8,9Kg! Ez nem kevés. Használat közben nem túl nehéz? Van tapasztalat?

@gdz: Türelmetlenül várom a beszámolód :-)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6289

Jó döntés!

Üdv Nagya

Előzmény: qdz (6286)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6288

Póráz nélkül az ért csak olyan helyen, ahol nincs forgalom, vagy legalábbis nagyon gyér, nehogy gond legyen...

 

HÁt, nem tudom, azzal a shaggy szőnyeggel mit csinálna egy körbeforgó turbókefe, ha ez az a szőnyeg, amire gondolok....

Előzmény: gaborci (6284)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6287

Az allergológusok óvnak a hepa11-től, nem mi:)))

De most komolyan...ha már veszel, akkor olyat vegyél, ami nem fúj vissza semmit, úgyhogy 12-nél ne add alább.

 

Macsek komoly nagoyn, de ugye az 1 méter vitz volt?

Előzmény: qdz (6286)
qdz Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6286

Voltam a Westendben lévő Samsung bemutatóteremben.

Mindent alaposan át tudtam vizsgálni, minden kérdésemre kaptam választ.

(Nagyon udvariasak és segítőkészek voltak.)

A kiválasztott öt típusból három lett a végső jelölt:

 

SC 6580 1800/380 W Hepa 11  76 dB    28.000 fT

 

SC 91E0 1600/340 W Hepa 13  72 dB    45.000 Ft

 

SC 8780 2000/360 W Hepa 13  74 dB    55.000 Ft

 

Méretre az első lenne a legjobb. De - bizonyára okkal - óvtok a 11-es Hepától, mert az még kevés.

A harmadik (a jelenlegi csúcskészülék) túl nagy, bár a hétszeres porleválasztókamrás rendszere biztos roppant hatékony.

Így a második készülék lesz a választás. Ami ugyan "csak" 340 W szívóerejű, de megnyugtattatok, hogy az teljesen elegendő.

És ennek a legkisebb a zajszintje: 72 dB.

 

A Samu-s topicporszívó, az SC 9150, mostmár kifutó típusnak számít (ettől még természetesen kiváló készülék!), az SC 91E0 tulajdonképpen az utódjának tekinthető mindenben, azzal, hogy a Hepa-fokozata eggyel jobb, - tudtam meg.

 

Tehát, holnap az SC 91E0-t veszem meg. Ott.

 

A bemutatóteremben most akció van! Ajándékba kapok hozzá egy autós készletet: kompakt kis dobozba csomagolt mini turbókefét, résszívót, külön kis "szuperhajlékony" gégecsővel!

 

Köszönöm mindenki segítségét!

(Délig még várok hozzászólásokat...)

nagya2 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6285

Hali!!

Az én Samumhoz is van turbókefe(sc9150),de még egyszer sem kellet használnom.

Üdv Nagya

Előzmény: gaborci (6284)
gaborci Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6284

Üdv midenkinek!

 

Úgy néz ki megmaradok. (már ami az allergiát illeti)

 

Már a Ventolin-t is hanyagolom és jókat sétálok és futok a kutyival esténként.

A mocsok, ha pórázon van nem vált át a poroszkálásból csak akkor "üget vagy vágtázik", ha a pórázt lekapcsolom.

 

Amióta a Daikin megvan és az ágybetétet is lecseréltünk nincs nagy probléma.

Időnként látom, hogy bekapcsol a por érzékelője főleg amikor már mindegyik gyerek itthon van és a napi kötöttségek után megy a hancúr a lakásban.

 

A hétre tervezem a porszívó vásárlást.

Jelenleg a samsung 9560 és a philips 9174 a favorit a motoros turbókefe miatt.

Azon még mindig morfondírozok, hogy kell e egyáltalán a motoros kefe.

Van egy klassz hosszúszálú shaggy szőnyegünk a nappaliban, amit jó lenne időnként átfésülni.

Emiatt kellene csak, de nem tudom árt é vajh a szőnyegnek?

 

Valaki?

 

üdv. gaborci

 

 

vikiviki Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6283
Elektrolux 6440-es.
Előzmény: qdz (6281)
qdz Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6282

Eddig nem voltunk allergiások...de nem szeretnénk most elkezdeni!

Tehát 12/13-as Hepa, köszönöm!

 

OFF ON

Kócos kandúr:

 

OFF OFF

Előzmény: tunderlala-3 (6277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!