Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2010.01.27 0 0 112
Ennek pedig egyenes őse az orphika.
Orphika
Előzmény: trambi (110)
tehtube Creative Commons License 2010.01.27 0 0 111
Nyakba akasztós zongoraaaaa???!!! Megadom magam. Ön nyert :-)
Előzmény: trambi (110)
trambi Creative Commons License 2010.01.27 0 0 110

Kár jópofa hangszer, nem látszik a 2000, vagy a 400-as /van benne egy tranyos tremoló effekt/

Más

A fal keleti oldalán igen sok érdekes hangszert gyártottak ,itt egy nyakba akasztós

zongora képei az elv ugyan az mint a klavisetnél.

 

 

Előzmény: ozjo (106)
KoBa(k) Creative Commons License 2010.01.27 0 0 109
Egyre érdekesebbnek tűnik ez a hangszergyűjtemény. Látogatható? A helye még mindig titkos? ;)
Előzmény: ozjo (108)
ozjo Creative Commons License 2010.01.27 0 0 108
Erős a gyanúm
Előzmény: tehtube (107)
tehtube Creative Commons License 2010.01.27 0 0 107
Lehet hogy itt található a Csernofon is?
Előzmény: ozjo (106)
ozjo Creative Commons License 2010.01.27 0 0 106
Én pedig elajándékoztam már vagy 10 éve egy hangszergyűjteménynek :(
Bal alsó részen látható

Előzmény: trambi (104)
tehtube Creative Commons License 2010.01.27 0 0 105

Bepárásodik a szemüvegem :-)

Sajna csak volt.

Előzmény: trambi (104)
trambi Creative Commons License 2010.01.27 0 0 104

Egy igazán érdekes hangszer került hozzám, egy SELMER PIANOTRON , az igazi érdekessége hogy 1958 ban a selmer az NDK weltmeisterrel gyártatta a hangszerét

A hatvanas években egy csomó Magyar filben hallható volt ez a "pengetett lemez"

hang. Soha nem tudtam mivel alkották meg ezt a hangzást, most már tudom.

Itt a belseje illetve a pengetö "egység". Ha véletlen valakinek lenne ilyen weltmeister claviset az elfekvö pengetö egysége, szivesen átvenném

 

trambi Creative Commons License 2010.01.20 0 0 103
Igen már kivadászta az össze szattyánt,ugyhogy ráfanyalodott a zebrára.
Előzmény: tehtube (102)
tehtube Creative Commons License 2010.01.20 0 0 102
Ezt valami nagy fehérembör zsákmányának tippelem :-)
Előzmény: trambi (101)
trambi Creative Commons License 2010.01.17 0 0 101

Ráadásul rohadt idegesitö lehet a piros billentyükhöz a fekete, fehér félhang billentyük.Bár lehet hogy Ray Charlest nem zavarná.....  

Előzmény: tehtube (100)
tehtube Creative Commons License 2010.01.17 0 0 100
Hát ez nagyon rokkendróllll! :-DDD
Előzmény: trambi (98)
KoBa(k) Creative Commons License 2010.01.17 0 0 99
Én nem vagyok ellene egyedi hangszerdizájnoknak, sőt... de ez... jaj.
Előzmény: trambi (98)
trambi Creative Commons License 2010.01.17 0 0 98

Egy nagyon szép példája a világ elhülyülésének, és ráadásul  nem megrendelésre Gyözike részére készült hanem csak ugy....

 

 

tehtube Creative Commons License 2009.12.31 0 0 97

Hogy kell a Rockstraße-ből vagyis fordítva, Steinway-ből elektromechanikusat csinálni? Ugyanúgy, pickupot bele! MŰPA: nem volt elég pár jobb mikrofon, még egy órát kellett külön a mágneses hanxedőkkel bíbelődni.

Ezzel kívánok Boldog Új Évet!

trambi Creative Commons License 2009.12.26 0 0 96

Hoszon dzész, phainu! vagyis amig élsz, derüsen élj,viszont  ez már a "röhejes" kategoria ugyhogy részemröl maradok a "klasszikusoknál" / és abban  rhodes is van  :p/

De igaz az is hogy , De gustibus non est disputandum.  Ízlések és pofonok különbözők.

 

http://www.youtube.com/watch?v=yGAH7ycLqTk

 

 

 

 

 

Előzmény: billgab (95)
billgab Creative Commons License 2009.12.25 0 0 95
Én ezzel a csemegével kívánok Boldog Ünnepeket mindenkinek:

http://www.youtube.com/watch?v=TIB_7r127Fg
KoBa(k) Creative Commons License 2009.12.24 0 0 94
Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves és kedvetlen topiclakónak!
tehtube Creative Commons License 2009.12.24 0 0 93

Nagyon életképes, igényes topik alakult ki az elmúlt három hét alatt.

Kívánok szép Karácsonyt mindenkinek!

trambi Creative Commons License 2009.12.23 0 0 92

Igen mechanikus huros, tele elektronikával.

Mindenkinek nyugodt kellemes karácsonyt kivánok

 

http://www.youtube.com/watch?v=rVzigLwyhBw

Előzmény: tehtube (91)
tehtube Creative Commons License 2009.12.23 0 0 91

A hangját az elején elhajlította. Ez most mechanikus?

 

Nagyon jó billentyűket mutatsz be. Hogy milyen csodák vannak!

Szerintem csak vakítás az új Rhodes csillogó doboza ami tényleg nem célszerű. Inkább a MK1és 2 előnyeit kellett volna összegyúrni és kész. Nem kell mindig fejleszteni, főleg egy kiforrott hangszert.

Előzmény: trambi (90)
trambi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 90
trambi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 89

A yamaha cp80- jával nyomult anno

 

 

a crumar babygrandjával / ez még nem volt midis/ de gyönyörü zongora hangja van.

trambi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 88

1981ben kezdte el gyártani a Crumar a dp-30,50,80as zongoráját, itt a billentyü ,hangkeltö "lemezeket" ütögetet  ,minek a végén a jól ismert  rhodes rendszerü hangszedök laktak. Majd az összegyüjtött" jeleket" , különbözö elektronikus  jelformálokon keresztül  pianino, piano ,celesta stb hangokká formálta.

Anno nekem is volt 80-as a gyüjteményemben , sajnos a tápegysége megadta magát, öreg haverom  aki elkezdte javitani, a szétszedésig jutott, de sajnos közben

meghalt, és az alkatrészeit a hangszernak  csak részben találtam meg nála, igy a hangszer az enyészeté lett.   Szerintem sokkal jobb billentése volt mint a rhodeseknek, hangja a "más" kategoriába tartozott.  

 

 

 

De gyártott hasonlót a RMI, és Elka is.

 

más

 

A lehet rá pakolni , az egy komoly koncepció volt a rhodenál, mert a mk1 kerekitett

formáját is azért sarkositották hogy stabilan álljon rajta egy másik hangszer...

Előzmény: KoBa(k) (85)
tehtube Creative Commons License 2009.12.22 0 0 87
A Roland JC120 legenda lett. Nem véletlenül gyártják vagy 30 éve változatlanul!
Előzmény: trambi (83)
billgab Creative Commons License 2009.12.21 0 0 86
A pickupokkal még csakcsak lehet valamit kezdeni, de a rozsdás tűket tényleg max. polírozni lehet, Ez érhet egészen sokat is, azonban az anyagnak tényleg lehetnek nem látható bajai is amelyek az idő és használat során alakulnak ki. Krómozni meg max a villa felső részét lehet de az nem lényeges a hangban. A gáz mindig az alsó vékony rúddal (vagy tűvel) van...
A gumik, filvek kopnak, de azt egész könnyen be lehet szerezni, jó minőségben. Kibír újabb 20 évet....

Éppen most csináltam egy full műanyag belsejő Mark II-t, na az a műanyag klaviatúra volt igazi merénylet! Hogy tört volna le a keze aki gyártásra küldte azt a fröccsöntött vackot... csörög, lötyög, zörög.... És javíthatatlan.
Előzmény: trambi (78)
KoBa(k) Creative Commons License 2009.12.21 0 0 85
viszont jól lehetett rá pakolni, és ez is egy elöny

Elég vékonyka előny ha alapvetően szar a hangja... :) Mondjuk nyilván van stílus amihez kisebb dinamikájú hangszín jobban passzol.

Hozzátartozik hogy ez az időszak amikor az olaszok Crumar , elka stb már kezdte bombázni a piacot "sokat" tudó electrik pianóival,

Nem ezekre volt válasz a Dyno-Rhodes? Vagy az még egy korábbi korszak? Ezek az olasz cuccok ahogy nézem már nem elektromechnikusak hanem analóg áramkörös hangkeltésűek.
Előzmény: trambi (83)
akapuli Creative Commons License 2009.12.21 0 0 84
Kipróbáltam az új Korg SV-1-et. Brutál jó!
trambi Creative Commons License 2009.12.21 0 0 83

Nekem a 90es években egy Lengyel zenész engedte hogy kipróbálhassam

a  mark4-ét , ha jól emlékszem,fura billentés,és " enervált" hangzás jellemezte, viszont jól lehetett rá pakolni, és ez is egy elöny  

 

Hozzátartozik hogy ez az időszak amikor az olaszok Crumar , elka stb már kezdte bombázni a piacot "sokat" tudó electrik pianóival, és  a  Japánok / a 70 es években ök voltak a mai kor Kinája/  az FM szintikkel /mk4-el egyidöben jelent meg a dx7 a yamaha siker terméke/  változtatásokra kényszeritette a rhodest.

A rhodes fö részvényese a CBS is ezen idöszakában felvásárolta az ARP szinti gyárat is ,és ez is egy uj koncepció felé kényszeritette a  tervezögárdát / kis súly , olcsó elöállithatóság /

 

 

 ARP rhodes ez nem kapott MK nevet

 

más

 

A roland jazz kimaradt az éltemböl, ezért kérdeztem, viszont ugyancsak gitár erösitövel, vox ac30 félelmetes hangzást lehet kicsikarni a hangszerből..

Előzmény: KoBa(k) (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!