Keresés

Részletes keresés

carpediem71 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6171

Üdv mindenkinek!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nekem egy régi, de nagyon jó (1.600 W.-os) porszívóm van és az a kérdesem, hogy hogyan kell kitisztítani A-Z-ig?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

J1ellenor Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6170
Hali. kell kell kell kell kell,viszont még az is amiben tárolhatod,amíg nem megyek érte;)
Előzmény: gaborci (6169)
gaborci Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6169

Köszi, gondolom hogy igen.

Miért mondom ezt?

 

Reaktiváltam (darabjaira szedtem és kitakarítottam, ruha porzsák és szivacs szűrők kiszed, kimos) a kb 7 éves Samsung Veloce 1200w-os porszívónkat.

 

Hááát mit mondjak, nagyobb a szívóereje mint a ToP- Shop-os csuda vízszűrős porszívónknak. Átmentem vele a szőnyegen újfent.

 

Jut eszembe nem kell valakinek egy "jóféle" vízszűrős porszívó? Nagyon fajin! :)

 

Üdv. gaborci

Előzmény: nagya2 (6167)
katka51 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6168

Tiszta öröm!

Utána néztem a Solac LV 1450 gőztisztítónak - már egy hete megrendeltem -. és most látom, hogy már raktáron van és rendelhető! Valaki, esetleg?

 

http://annostore.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=941&category_id=80&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

nagya2 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6167

Hali!

Vedd a 91E0-át elég erős az is:-))

Üdv Nagya

Előzmény: gaborci (6166)
gaborci Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6166

Hali!

 

Egy éjszakás (középső fokozat) üzem után érezhetően tisztább a levegő.

Ezzel mindent elmondtam! Jó lesz ez, de gondolom, majd egy-két hét után érződik illetve látszik, akarom mondani nem látszik az eredmény.

A léről amit beszéltünk, szólj időben ha kell és intézem.

 

A porszívó ügyben a helyszíni szemle alapján fogok dönteni. Kösz az észrevételt!

 

Üdv. Gaborci

Előzmény: J1ellenor (6164)
katka51 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6165

Csatlakozom a kedves "segítőtársadhoz" én nem ennyire szakszerűen. Küldtem Neked egy e-mailt, amibe kimásoltam az általad választott porszívó és a sokak által itt dicsért elektrolux 6440 műszaki adatait. (a bemásolt oldalon az összehasonlítást azonnal látod, bár tudom, hogy Neked nem kell mondanom, hogy mit hol, hogyan keress! én analfabéta:))))) Hasonlóak, sőt, én laikus és nagyon hozzá nem értő úgy látom, hogy sok mindenben "veri" a samsungot,  az ára egyből a fele, max.telj. több, szívóteljesítmény több! Csak a samsungon vannak - mint látom - digitális dolgok, ami szerintem megdrágítja, ugyanakkor talán meg is bonyolítja a szerkezetet, ezáltal talán a hibalehetőség is több lehet.

Szakember mit szól?

Kiváncsian várom én is, hogy hogyan működött a "kütyüd", remélem, hogy jól!

De ahhoz, hogy megtapasztald hosszabb idő kell és még más dolgok is, amiket meg akarsz változtatni!

 

Előzmény: katka51 (6163)
J1ellenor Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6164
Halihó. Na milyen volt a gép,így elsőre?:) Figyu néztem én ezt a samsung sc9560-as piszotót. A fogantyúja szerintem hasonló mint a miele azon típusa ami a zekinek kikopott x idő után és elkezdett fals levegőt szívni. Szerintem olyat nézz amin nincs külön fogantyú(rögtön a porszívó csövét markolod),vagy legalább is nem ekkora az "erőkar" mert a hasonló elv alapján ez is kikophat neked elég hamar.( használattól függ természetesen,és ez csak egy saját vélemény:))
Előzmény: gaborci (6162)
katka51 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6163

És már alszik is. Előtte jó lett volna jó kiportalanítani. Remélem, ezt te megtetted?

Az aprók is élvezték?

A porszívónak én is utána nézek, de ez nekem most amúgy is "fogas kérdés"

Előzmény: gaborci (6161)
gaborci Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6162

 

SC9560 a tartozékokban jobb.

 

A 8780-hoz nincs turbó kefe és 3in1-ben van a résszívó, porolókefe és a kárpitfej is.

Ezek a minden az 1-ben dolgok nem a legjobbak szerintem.

Max a praktikum szól mellette.

gaborci Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6161
Elkentem a száját, úgyhogy kisírt szemekkel ment el.
Előzmény: katka51 (6160)
katka51 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6160

Halika!

Olyan sok jót olvastam itt a fórumon az ELEKTROLUX 6440-ES porszívóról. Olvastam róla a márkabolt honlapján. Olyat találtam, ami, 2000 W-os, szívóteljesítmény 380 W HEPA szűrős és 30 ezer alatt van. Természetesen én még annyira sem tudom, hogy  mennyiben különbözik akármelyik Samsung-tól is, azokat még el sem olvastam. Én csak az árbeli különbséget látom. Engem is érdekel, mert hamarosan sort kell keríteni egy ilyen beruházásra, de természtesen most ez Neked sokkal fontosabb.

Szerintem márkaboltban kipróbálva nézd meg mind a kettőt, és a fórum hozzászólásokat is vedd figyelembe, kinek milyen tapasztalata van! A LEGJOBBAT, mégha kicsit drágább is!

Remélem, közel vagyunk a problémád megoldásához!!!

Remélem, jól megmozgatod az "öreget"! 

Előzmény: gaborci (6159)
gaborci Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6159

Üdv.

 

Samsung porszívókra esett a választás, csak azt nem tudom, hogy melyik legyen?

 

SC91E0 (41ezer) 1600W Multi Chamber system

 

SC9560 (56ezer) 1800W Multi Chamber system

 

SC8780 (51ezer) 2000W (ez a legújabb) Multi Chamber plus system

 

+ a fene tudja miben különböznek még.

Majd megnézem, mert most megyek ping-pong-ozni.

 

Megjöttek az ellenfelek. :)

 

üdv. gaborci

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6158
:)))

Az olyan, hogy pórázon tudod a kutyát bringával futtatni, mert van egy teleszkópos része, így nem tud esetleg elrántani a kutya, mert "utánaenged".
Valahol olvastam olyat is, hogy azt is megakadályozza, hogy a kutya a bringa elé kerüljön véletlenül, ezt akartam volna megtudni, hogy tényleg így van-e?

CSirkecomb, hehe, jót vigyorogtam, ahogy elképzeltem....szegéééény....:DDDD
Előzmény: J1ellenor (6156)
J1ellenor Creative Commons License 2010.01.21 0 0 6157
Ne sétáltassátok azt a kutyát,mert elfelejt futni:) Tegyetek a buksijára egy botot,ami kb 20 cm,ennek a végére meg egy sült csirke combot,de úgy,hogy ne érje el:) Ahogy az agarakat szivatják a nyullal:) Aztán hagy kereljen:) A rendőrakadémiában volt olyan rész, amikor a lámpákat rákötötték a kutyákra,bent a többiek nem értették,hogy a 2 barom mit csinál kint:)
J1ellenor Creative Commons License 2010.01.21 0 0 6156
Helló! Kutyás miabigyót? Nem láttam,mégcsak nem is hallottam. Az olyan,hogy közel jön a kutty a bringához,és rácsatlakozik mint az enterprise?:) Nagy buli lenne:) mármint ha kibírnám röhögés nélkül,és nem esnék rá a kutyára,bringával együtt:)
Előzmény: tunderlala-3 (6155)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6155

Hát igen, mi is jártunk már így nem egyszer (csekk):s :D

 

REndben, egyszer megbeszéljük, keresünk egy jól szituált birkanyájat is, és mehettek...de ott nem ám egy irányban futunk folyamatosan, abban semmi pláne nincs, hanem cikázva kell ide-oda futni, közben meg tereltek....nah majd ti csináljátok, én meg figyelek:D

Asszem alulmaradnál, bella még csak most 20 hetes, de futni, na azt nagyon tud!!!!:)))

 

Inkább bicajozni kéne vele, te nagy bicajos vagy, láttál már kutyás bicikliadaptert élőben, hogy kell ezt elképzelni? Hirtelen nem találok linket hozzá, valami kutyás webshopban láttam, olyan 10 ezer körül volt az ára.

Előzmény: J1ellenor (6154)
J1ellenor Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6154
Halihó!! Előkerült a net.. Befizettem,a hiányzó láncszemet(csekket).Még nyáj körül nem futottam 50 km-t de kipróbálom,biztos jó móka:)Nekem a németjuhász volt egyszer, azóta szereti az izotóniás italokat, almát, dinnyét,műzlit:)de miután hazaértem,megivott vagy 2 liter vizet,és habzott a szája:) azóta faterom nem is engedi el velem. Viszont fél órákra ki szoktam vele menni "szaladgálni". Ma este itt(Bp) ónos trutyi esett(esik is) az esti futásom,kicsit túlélőtúrásra sikeredett,és hosszúra:)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6153
??
Előzmény: gaborci (6152)
gaborci Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6152
Köszi :)
Előzmény: tunderlala-3 (6151)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6151
Ja, sétálni jársz vele? Napi kettő minimum...hiába van kertben, egy idő után az nem elég nekik, unatkozik, azért rombol. Sokat kell velük foglalkozni, különben ez van....
Előzmény: gaborci (6143)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6150

Ja, most látom...:))))

 

Ő szánhúzónak lett kitenyésztve, úgyhogy nem csoda....vegyetek még néhányat és akkor húzhatnak szánt (vagy quadot, ha nincs hó).

:DD

Előzmény: gaborci (6143)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6149

Cuki!!!:)

Ő milyen kutya, szamojéd? Azok is nagyon barátságosak.:)

 

Lux..hát....:D

 

Előzmény: gaborci (6145)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6148

Kedves Katka!

 

Örülök, ha segíthettem!:)

Mosószódát ne netről rendeld, ha van nálatok un. háztartási bolt, nézd meg ott, általában tartanak. Nagy multiknál nincs.

 

Mosódiót használtam egy jó ideig, ha rám hallgatsz, nem veszel:D

Előzmény: katka51 (6144)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6147
Hehe, csak nehogy fordítva legyen, egy collie a nyáj körül 50 km-t is lefut egy nap....benne van a lábában az enyémnek is:D
Előzmény: gaborci (6146)
gaborci Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6146

Üdv.

 

A Norbi üzeni (beszéltünk telefonon), hogy:

"- Lehet róla szó, de nem vállalok felelősséget a kutyáért, ha megdöglik."

 

(most nincs net hozzáférése)

 

gaborci

Előzmény: tunderlala-3 (6140)
gaborci Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6145

Hali

 

Megin offolok! Bocs

 

2 hónapos

 

6 hónapos

 

De hogy porszívóról is essék szó.

Valószínű, hogy maradok a Samsungnál.

Ma átmentünk a maradék szőnyegen no meg a bútoron a csoda Lux-al, amit a barátomtól kértem el.  Hát mit mondjak volt porszívó szaga. Lehet, hogy régen volt takarítva???

 

A légszűrőt, meg mekérdem, hogy lehet e kedvezményesen bérelni, mert egyenlőre nincs annyi pénzem. Kb 1-2 hónap múlva tudnám kifizetni, de addig is jó lenne használni.

 

Üdv. gaborci

Előzmény: katka51 (6144)
katka51 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6144

Szia kedves Tündérlala!

 

Meg kell mondjam neked, Te nem csak a nevedben vagy tündér!

 

Nagyon jó tanácsot kaptam ismét Tőled. Én mosószódát még nem használtam, hallottam már róla, azonban odáig még nem jutottam, hogy rákeressek, hogy hogyan működik és hol lehet kapni. Most a segítségeddel megnéztem. Már is akartam rendelni, de ott a mosódió, ami szintén jó lehet. Ha már ilyen kedves vagy, akkor megvárom válaszodat, hogy azt is használod-e, mert akkor a kettőt együtt fogom megrendelni.

 

Régről azt tudom, hogy a trisó lágyítja a vizet, mosáshoz nem mertem használni vizlágyítóként, de a konyharuhákat azzal szoktam kifőzni......

 

Atkákat kitanultuk, ezt is Nektek köszönhetjük!

 

Mint Gaborci írta, a kutyus az övé, nem is értem, hogy miért nem rakott már ide egy képet a kicsi lányával együtt, amikor meghozták....., mint egy kis fehér gombolyag olyan volt!

 

Szép napot kivánok Neked és természetesen másoknak is itt a fórumon!

(látom... már nem fogok szabadulni a fórumtól.....nem is akarok)

 

Előzmény: tunderlala-3 (6142)
gaborci Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6143

Hali!

 

Bár nem én lettem kérdezve, de: samoyed.

 

Hiába van játszótársa, eszméletlen energiáját nem tudja mivel lekötni, így rág, kapar és miegymás, de azért imádom.

 

Ennyit az offolásról.

Előzmény: tunderlala-3 (6142)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.01.19 0 0 6142

Kedves Katka!

 

Köszönöm Bella nevében is, még ő is fiatalka, most vasárnap volt 20 hetes csak....de egy zseni, nem tesz kárt semmiben, még a cipők-csizmák is elöl maradhatnak, nem rág szét semmit, csak a kosarát...azt meg úgyis hamarosan kinövi, rághatja:D

A hófehér szerzemény milyen kutyus?

 

A gőztisztítóval ha átgőzölöd a kanapét, matracokat, arra figyelj majd, hogy utána alaposan porszívózd is át, a döglött atka is allergizál.

 

Vízlágyítással kapcs: mosószóda

http://natur-all.hu/mosodio/mososzoda-leiras-hasznalat.html

 

Előzmény: katka51 (6129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!