Keresés

Részletes keresés

stukov1 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 6073
Öö, nem VC, természetesen az SC4550-ről van szó!
stukov1 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 6072
Samsung VC4550 porszívóhoz hol lehet venni hepa filtert? Néztem a porzsakfutar.hu-n, ott mindenhez van, de samsunghoz nincs.
(még nincs porszívó, de ez érdekelne)
TMBZ Creative Commons License 2010.01.12 0 0 6071
Köszönöm szépen a gyors választ.
Előzmény: nagya2 (6070)
nagya2 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 6070

Hali!

nekem van sc 9150-es van, immár 2 éve, és még ugyanaz a hepa van benne.

Ha elfeketedik a hepa akkor kell cserélni, de az enyém még majdnem hófehér(kifujatnom se kellet még, 1* ütögettem ki).

A két porszivó ugyanazon elv szerint válassza ki a port, a gyengébbik is kellően erős.

Üdv Nagya

Előzmény: TMBZ (6069)
TMBZ Creative Commons License 2010.01.11 0 0 6069
Sziasztok!

Samsung porszívókkal barátkozom. Három modellre szűkült a kör: SC-9560, SC91E0, SC-4550. Sok hasznos információt találtam itt a fórumon, de egy-két kérdésre nem találtam választ. Ezekben a típusokban nem mostahtó a HEPA filter, ezért elsősorban arra volnék kíváncsi, hogy a HEPA szűrőt, átlagos használat mellett (heti 1-2 porszívózás), milyen időközönként kell/érdemes cserélni? A felhasználói leírás erről semmit sem mond, az ügyfélszolgálatok sem tudták pontosan megmondani, sőt azt sem sikerült megtudnom, mik az egyértelmű jelei annak, hogy cserére van szükség.

Az SC-9560 és SC-91E0 típusok között a szívóerőt és a tartozékokat leszámítva van érdemi különbség?

Előre is köszönöm a segítséget.


tunderlala-3 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6068

Szia!

 

A lux-os pasit olvasva hirtelen elgondolkoztam, hogy milyen géped van, de aztán leesett a dyson.:))

 

Előzmény: J1ellenor (6066)
vadcic Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6067
Hello Mindenki
olyan kérdésem lenne,hogy vennénk egy fém és egy sima kefe szettet gőzgéphez,de sok a 3-4.
Karcher
Valakit érdekelne pár darab belőle?
Osztoznánk postán,kefén.
Ha valakit érdekel a vadcic@freemail.hu címre írjon légyszi!
Köszi
J1ellenor Creative Commons License 2010.01.06 0 0 6066
Szerintem nekem a kiegészítő dolgok közül ez a kis sörtés rommá fog menni 2 év alatt,de a gép és a többi cucc nem(persze majd kiderül,fél év távlatából nem lehet,sok következtetést levonni,talán abból,hogy volt olyan új gép,ami összesen bírt ennyit,pukkant egyet,és kakukk:)). A kárpit tisztító masszívnak tűnik, a normál kefe is(amin ki-be lehet állítgatni a sörtéket és ez a legnagyobb, ez is alaptartozék volt)és a rések takarítására szolgáló kis bizbasz is(ez tiszta műanyag, úgyhogy nehezen tudom megpörkölni:))Nem is említettem!!!Nálam is járt Luxos emberke,de sokáig nem maradt,nem kérdezett,és nem csinált próbatakarítást(vagy mi a szöszt) sem:))Miután előhúztam a gépet a cipők mellöl,(persze csak ez után nem volt több kérdezősködés,miután előkaptam,addig próbálkozott)úgy látszik ismerte:)
J1ellenor Creative Commons License 2010.01.06 0 0 6065
Halihó! Nekünk hamarabb lesz tele,minthogy bármi is szagot fogjon benne:) Legalább hetente ürítem,ha esetleg nincs tele,akkor megyek a 2 teraszra is:) Nekem annyi előnyöm van,hogy kimoshatom a tartályt,és ki is szoktam. 2-3 porszívózás után,aztán had száradjon 1 napig...A portalanítós kis kerek kefét,amivel a szekrényt,virágot,stb-t portalanítok,az első nap megpörköltem a kandallóval:) Képzeld el azt,hogy közel hajolsz a gyertyához,ami összerántja a szemöldöködet:))Na a sörtés kefe megszívta.. Közelhajolt:)(igazából véletlenűl csúszott rá a begyújtott kandalló ajtajára a felboruló porszívónyél,és olyan rosszul sikerűlt,hogy na..) Viszont csak picit sérült,úgyhogy minimális esztétikai hibával ugyan,de tökéletesen tudok vele portalanítani,és nem is olyan drága,ha esetleg idő előtt cserélnem kell..Ami valószínű,ha ilyeneket csinálok még:) Egyébként abszolút nem bántam meg.. Brutális dög,és ami nagyon fontos egyszer sem prüszköltem a használata közben,és utána sem,tiszta teret,és levegőt hagy maga után..Mindegy,hogy portalanítok,vagy szőnyeget porszívózok,esetleg szekrény tetejét.. ( A daikin nálam is megy, és nem kapcsolt még feljebb porszívózás közben,és utána sem.)Pedig sajna én is por allergiás vagyok.. Öcsém ezzel masszírozta a fejét:)) Bolond rokker hosszú hajjal:) Ha nem próbálhatom ki,el sem hiszem,hogy 1300w-os porszívó ilyen brutális(280vagy 300 légwatt,már nem emlékszem..mármint a szívóerő).. (Azt még említettem,ha jól emlékszem,hogy meggyaláztam vele egy függönyt is,abszolút véletlenűl természetesen..):)
Előzmény: Törölt nick (6063)
Benta Creative Commons License 2010.01.05 0 0 6064
Egy hónapja bedöglött a régi /Fagor/, gyorsan beleolvastam ebbe a topicba, és másnap meg is vettük az itt ajánlott topic-porszívot. Eddig nagyon bevált, köszönöm nektek! Ráadásul a gyerekek is szeretik használni, ez is pláne jó!
J1ellenor Creative Commons License 2010.01.04 0 0 6062
Halihó mindenkinek,és buék:) Elég rég jártam erre,gondoltam bekukkantok. Zeki neked,hogy működik a készüléked?Alapvetően meg vagy vele elégedve? Emlékszem írtad,hogy valahol félreszipákol a géped. Ez alapvetően rontott valamit a megítélésén az biztos,de a használatban van ennek valami hátránya? Megbántad,vagy megvennéd újra?Egyszerre csak ennyi kérdés jutott eszembe:) Az enyém baba! Nagyon jól működik, maximálisan meg vagyok vele elégedve,és így kb fél év távlatából is úgy gondolom,hogy felesleges lett volna a motoros kefe,mert tökéletesen kitakarítja a szőnyeget.Minden opció ami benne volt az árban,tökéletesen elégnek bizonyult. Kb 2 porszívózás után ürítek portartályt(a ház 150nm,ezt 2szer tudom kitakarítani anélkül,hogy tele lenne a tartály,de ebben benne van a kandalló,és a konyhán belüli sokszori porszívózás is,azért általában 3naponta porszívózunk alaposan:)Hepát még nem mostam.. Egyszer szétszedtem kb 2 hónapos használat után,és hófehér volt. portalanítás csak egyszer van a héten(szekrény teteje,pókhálótalanítás,virágok levelei,ülőgarnitúrák,stb)
Előzmény: Törölt nick (6052)
DuraAce Creative Commons License 2010.01.04 0 0 6061
Igen. Az elv egyszerű, nem értem miárt csak arany áron van.
Előzmény: Teaway (6060)
Teaway Creative Commons License 2010.01.04 0 0 6060
Ja, a részecskeleválasztós?
Nem, az csak csillagoség árban van.
Előzmény: DuraAce (6059)
DuraAce Creative Commons License 2010.01.04 0 0 6059

Sziasztok!

 

Szeparátoros kivitelben létezik elfogadtható árú porszívó?

Nekem ez a rendszer jött be a legjobban, de eddig csak horror árú készülékeket

láttam.

vikiviki Creative Commons License 2009.12.30 0 0 6058
Bánatba. Linket meg nem szúr be. Szóval az említett oldalon olyat írnak, hogy nem moshatós a HEPÁ-ja. Ők tudják rosszul, vagy ugyanazt a ketyerét árulja az egyik bolt moshatóssal, a másik meg nem moshatóssal?
Előzmény: vikiviki (6057)
vikiviki Creative Commons License 2009.12.30 0 0 6057
www.nehagyjaki.hu/haztartasi_keszulek/porszivo_es_takaritogep/porzsak_nelkuli_porszivo/electrolux_zcx6440

az előbb leharapta a végét :)
vikiviki Creative Commons License 2009.12.30 0 0 6056
Hm? Kifejtést! :)

Más: miért írják itt: https://www.nehagyjaki.hu/haztartasi_keszulek/porszivo_es_takaritogep/porzsak_nelkuli_porszivo/electrolux_zcx6440
azt, hogy nem mosható HEPA filteres ez a gép? Amúgy ha normálisak, akkor innen rendelném majd a gépet, mert itt ingyenes a házhozszállítás.
Előzmény: Teaway (6055)
Teaway Creative Commons License 2009.12.30 0 0 6055
vikiviki és az electrolux között alig van távolság, nemhogy 300 km...:))
Előzmény: Törölt nick (6052)
bele a lecsóba Creative Commons License 2009.12.30 0 0 6054
Ha már a porszívó elromlik, akkor megette a fene. Egyébként, ha megnézed az Electrolux hálózatát, tuti van minden megyeszékhelyen szervíze. Az mondjuk előfordulhat, hogy valamiért annak a szervíznek rossz a híre,  nagyon rosszul-drágán dolgozik a gari időn túl. Na ekkor érdemes megnézni, milyen márkákat javítanak kizárólagosan ők a városban, és akkor ezeket B listára tenni...
Előzmény: vikiviki (6053)
vikiviki Creative Commons License 2009.12.30 0 0 6053

Valóban nem vagyok képben garancia meg javítás-dologban, dehát azért van a szám (azaz jelen esetben az újjaim:), hogy kérdezzek. Azért vagyok ilyen óvatos, mert anyuék vették ugye ezt a gagyi vizes porszívót, amit már többször kellett javítani. Ráadásul a Tescoban vették. Visszavitték, hogy elromlott, kérik a garanciális javítást, és több mint egy hónapig tartott, mire visszakapták, addig még infot sem kaptak róla, hogy hogyan áll az ügy.

Na jó, akkor majd januárban megveszem azt a ketyerét.

Előzmény: Törölt nick (6052)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 6051
Nem kell minden porszívózás után kitakarítani, akkor szoktam kiönteni a tartályt, amikor megtelik.
Előzmény: vikiviki (6047)
Boery Creative Commons License 2009.12.29 0 0 6050
A garanciális javításokat a legtöbb estben nem a forgalmazó látja el hanem kijelölt márkaszervizek. A forgalmazónak is kötelessége javításra átvenni a gépet, de a legtöbbször ők is csak továbbítják a márkaszerviznek.
Az elektroluxot nyugodtan megveheted valamelyik ismert megbízható internetes áruházból nekik országos márkaszerviz hálózatuk van.
Előzmény: vikiviki (6049)
vikiviki Creative Commons License 2009.12.29 0 0 6049
Értem. Te személy szerint milyen porszívót ajánlanál kb. 20 és 30 rugó között?

Egyetlen problémám van a topicporszívóval: hogy Veszprémben nem kapni. Márpedig ha ne adj Isten mégis valami probléma lépne fel, és neten rendelném, akkor elég macera lenne a garanciális igény érvényesítése... Van valakinek tapasztalata a markaszerviz.hu-ról vagy a többiről, ahol a nagy szent topicElektroluxot kapni?

Azon elmélkedem, hogy bemegyek a boltba (már vettem tőlük egy rakás gépet, igaz, másik csávótól), és felírogatom az összes Elektrolux, Samsung meg Philips gép típusát, hogy aztán megvitassam veletek a boltot. Ennek egy veszélye van: komplett hülyének fognak nézni :)
Előzmény: Törölt nick (6048)
vikiviki Creative Commons License 2009.12.29 0 0 6047
Elmentem a kedvenc elektronyos boltomba, nézni porszívót. A topicporszívó persze nem volt nekik, de mondták ők is, hogy az Elektrolux az jó. Viszont egy Philipset ajánlgattak nagy lelkesen, ami állítólag még jobb, vmi 500 a szívóereje. Jó drága volt (41.000)
Ja, és a fickó le akart beszélni a porzsák nélküli porszívóról, merthogy állítólag a porzsáktan könnyebben tönkremegy, valamint minden porszívózás után alaposan ki kell takarítani, a porzsákossal meg kisebb a macera. Erről mi a vélemény?
Teaway Creative Commons License 2009.12.27 0 0 6046
Ja igen, külön pénzért vehetsz hozzá.
Előzmény: vikiviki (6045)
vikiviki Creative Commons License 2009.12.27 0 0 6045
hm. beírtam újfent a google-ba. első találat, második sor:
"Akciós Electrolux porszívók - raktárról azonnal, akár 5 év kiterjesztett garancia"
Akó' ezért hittem ezt.
Előzmény: vikiviki (6044)
vikiviki Creative Commons License 2009.12.27 0 0 6044
Valamelyik honlapon mintha ezt írták volna. Tehát nem. Kár.
Előzmény: Teaway (6043)
Teaway Creative Commons License 2009.12.27 0 0 6043
"És tényleg 5 év gari van rá?"

Mire? A porszívóra? Nem. Honnan vetted ezt??
Előzmény: vikiviki (6042)
vikiviki Creative Commons License 2009.12.27 0 0 6042
Értem. Köszi. És tényleg 5 év gari van rá? Mindenre van gari? Ha a férjem enyhénszólva sem patikatiszta veterán Skodáját kitakarítjuk vele, és a szervíz felfedezi az 1988-as koszt a porszívó belsejében, akkoris szó nélkül megjavítják?:)
de tényleg, miben más, mint az a szintén ajánlott Samsung, ami feleannyiba kerül?
Előzmény: tunderlala-3 (6041)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 6041

Az én "szentem":O :D októberben volt 2 éves, a lakásunk 120 m2, ezt én általában naponta végigporszívózom, de a nappali-konyha-étkező részben van, hogy többször is elő van véve....kertes házban lakunk, gyerekek, kutya sokmindent behordanak, gyorsabb porszívózni, mint söprögetni.

 

Szóval van használva rendesen, és még soha semmi baja nem volt...egy átlag lakótelepi 60 m2-es lakáshoz viszonyítva mindenképpen jóval többet van használva, pláne, ha azt vesszük, hogy az átlag porszívózási szokás nem a naponkénti teljes takarítás...mi tele vagyunk allergiásokkal, emiatt muszáj.

 

Vizes porszívót írd be a keresőbe, többször volt itt szó róla, nem írnám le megint...az vegyen magának, aki a macerát szereti...

Előzmény: vikiviki (6040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!