Keresés

Részletes keresés

lomi1 Creative Commons License 2009.12.26 0 0 7518
Köszönöm mindenkinek az észrevételeit. Átnyergeltem a kémény fórumba. Akit érdekel, ott képeket is (vagyis linkeket a képekhez) töltöttem fel.

Az a kéménytisztító hasáb, meg a konix cucc hatásos lehet?

üdv, lomi1
Előzmény: p.csaba66 (7511)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.26 0 0 7517
Én se tudtam, hogy nem illik így beszerelni - ez még hagyján, de hogy anno a fűtésszerelő így rakta be.....

Egy Grundfos szivattyúm bánta. Forogni forog, működik, de elkezdett a kerámiacsapágy kerregni, berágott. :-(

Attila
Előzmény: Törölt nick (7516)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.26 0 0 7516

A keringtetőt nem csak vízszintes tengellyel szabad beépíteni ?

 

 

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (7494)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.26 0 0 7515
'"amit könnyű kezelni."

helyesen

amit nem könnyű kezelni.
Előzmény: Törölt nick (7513)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.26 0 0 7514
"Van rajta egy huzatszabályzó, ami napközben általában 50 körül van, este leveszem 40-re."

Hátitt az egyik fő gond. Amíg ezt nem szünteted meg mint okot, addig az okozat jelentkezni fog.

Attila
Előzmény: lomi1 (7509)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.26 0 0 7513
Én amiket láttam gyári szünetmentes tápokat 3000-5000W körüli teljesítménnyel, azok általában 70-120V körüli aksipackot igényeltek. Egyszer láttam talán 48V-sat. Nekem is van egy a pincémben valahol, de 96V bemenőt igényel - azaz 8 db. aksit kellene sorbakötni.

Sima inverterben létezik ami 12-24Vról csinál hálózati feszt. Azonban ez már komolyabb kategória.

Miért is? A fellépő terhelés miatt.

Képzeld el, hogy van egy 3000 W-os fogyasztód. Azt ugye tudjuk, hogy P=U*I.

Ez alapján tudod számolni az áramerősséget: I=P/U.

Ha van egy 12V-os aksipackod, és 3000 W teljesítményt akarsz kiszedni, akkor I=3000/12=250A kellene elvileg, ami inkább 300 is lesz a veszteségek miatt. Na ez már nem olyan áramerősség, amit könnyű kezelni. Kell egy rakás nagyáramú fet, ipari szintű nagyáramú csatlakozók, vastag vezetékek, és sorolhatnám. És emiatt elképesztő drága lesz minden - nézz meg mennyibe kerül csak egy 300A-es csatlakozó.

Nyilván ahogy emeljük a feszültséget, úgy csökken az áramfelvétel azonos teljesítményen. 24V-os feszültségnél, fele akkora áramerősség kell, 96V-on meg hetede, azaz 30-40A. Ez már kezelhetőbb minden szempontból.

Azaz általában a szünetmentesek minél nagyobb teljesítményűek, annál nagyobb általában az aksipack feszültségének igénye.

Attila
Előzmény: ronkovik (7508)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.26 0 0 7512

Urak,néhány héttel ezelőtt esett itt szó keverőszelepekről,ill. általuk előállított vízhőfokról.

 

Én akkor azt írtam,hogy az enyém nem tudja azt,amire való,mert nem képes alacsony hőfokú előremenő vizet előállítani.

 

Jelentem,a rejtély ma megoldódott:-)

 

A szelep állítógombja gyárilag és papír szerint 27-60 fokos előremenőt kell,hogy tudjon beállítani min-max érték között.

 

Ez nálam a min.állásban is 40 fok volt,ami ugye nem egyezik a gyári értékkel.

 

A megoldás:az állítógombot egy csavar fogja fel a helyére,ezt eltávolítva a gomb lejön,és láss csodát...egy ricnistengelyen van rajta,tehát oda állítom,ahová akarom,és utána teszem a gombot a helyére:-),mondjuk a papírján nem szerepelt,hogy házilag be is kell állítani:-D

 

Ma este kísérlet van,megpróbálok 30 fokos vízzel fűteni(padlófűtés),meglátjuk mi lesz.

 

Képek

 

 

Kellemes Karácsonyt Mindenkinek!

p.csaba66 Creative Commons License 2009.12.26 0 0 7511

Szerintem is kátrány lesz, de a kémény fórumot tudnám ajánlani ezzel a problémával, siókémény biztosan tudna valamilyen szakszerű választ adni.

 

Meglátásom szerint túl alacsony vízhőfokkal üzemelteted a kazánt. A 40-50 fokos víz hosszabb távon még száraz tüzelővek is problémás, és kátrányosodáshoz vezethet.

Az 5 téglás kémény már 5 évvel ezelőtt is szabványon kívülinek minősült, nekem 2003-ban nem vették át.

Nem értettem pontosan, de az épületen belül is van olyan kéményfelület, ami nem vakolt kívülről? Ha igen, az is problémás lehet, én úgy tudtam, hogy épületen belül kötelező vakolni, de ezt a kémyényfórumon jobban tudják.

Az is lehet, hogy túl nagy teljesítményű a kazán a kémény méretéhez  viszonyítva. Nekem 20 cm átmérőjű saválló szerelt kéményem van kb. 6 méter hasznos a rostélytól, azt a FÜTI max 30 KW-ig vette át.

Ami itt gyakran elhangzik: vizes tüzelő és/vagy alacsony hőfokon való üzemeltetés=kátrányosodás. Én mindenképpen arra törekszem, hogy az előremenő ne essen 65 fok alá.

Remélem tudtam valami hasznosat mondani.

További békés ünnepet.   

Előzmény: lomi1 (7509)
szesztai Creative Commons License 2009.12.25 0 0 7510
Valószínűleg kátrányosodás van nálad, mely elég sok mindentől kialakulhat. Pl. vizes tűzelő, kazán nagymértékű fojtása ami miatt nem tud kialakulni a megfelelő kémény hőmérséklet...stb. Eltávolítására vannak nagyon jó anyagok pl: Konix égésjavító, vagy kéménytísztító hasáb. Ezek az anyagok komolyabb tüzépeken már beszerezhetőek. Sajnos ahogy írod már átütött a kéményen, ezt már nagyon nehéz eltávolítani, végső esetben újrarakják a kéményt. Remélem tudtam egy kicsit segíteni.
Előzmény: lomi1 (7509)
lomi1 Creative Commons License 2009.12.25 0 0 7509
Sziasztok,

Nem teljesen kazán, de ha tudtok, segítsetek...

A kéményemből szivárog valami irtóztatóan büdös fekete lé.

Akkor a környezet: kőműves által kb 5 éve rakott 5 téglás, belül vakolt kémény, ami sajnos kb fél métert el is van húzva, mivel túl sok lógott volna ki a tetőn kívül. A kémény kb 6 m éter magas és az elhúzás a felénél van. A kéménybe egy vegyes kazán van bekötve, amit kizárólag akácfával fűtök. Van rajta egy huzatszabályzó, ami napközben általában 50 körül van, este leveszem 40-re. Van szivattyú is csőtermosztáttal. A termosztát kb 50-re van állítva.

A fő gond az, hogy a kémény nagyon szerencsétlenül a lakás közepén van. sajnos nem tudtam máshová tenni, a régi, ami le lett bontva (benne volt a tetőszerkezet a kéményben!) nem is téglából volt, csak úgy bele volt vágva az 50 centis vályogfalba, a padláson felül volt csak téglából. De ez nem is lényeg. Szóval azért rettentő nagy gond a kiválás, mert a kémény a galérián keresztül megy és így a galériás szobában nagyon büdös van. A kémény nincs levakolva, a fugákból néhány helyen ki van folyva egy fekete valami, ami ha megszárad, lepattintható. Jelentős nedvesedés egyébként főleg a tisztítónyílás felőli oldalon van, ami pontosan az elhúzás szintjén van.

két megoldáson gondolkodom:
1. csemperagasztóval, vagy vízüveggel levakolom a kéményt, hogy ne jöhessen ki a kondenzvíz, már ha egyáltalán az az.
2. pár naponta bedobok egy rongyot a tisztítón és kiégetem a kéményből a szutykot.


Ötletek?

Előre is kösz.
ronkovik Creative Commons License 2009.12.25 0 0 7508
Nem értek a szünetmentesekhez, ezt mondta, lehet,hogy én értettem valamit félre.
Egy gyorstalpaló oktatást tarthatnál, ha nem gond.
Előzmény: Törölt nick (7507)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7507
Ezek - ha UPS-ről van szó - általában 70-80-90 V körül szoktak menni.....

Attila
Előzmény: ronkovik (7501)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7506
Mindenkinek Kellemes Ünnepet és melegen pattogó fát a vegyesben!

Attila
p.csaba66 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7505

Minden kedves fórumkedvelőnek Áldott, Békés, Boldog Karácsony kívánunk jó egészségben!

Üdvözlettel: Csaba és Pannika 

ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7504
Részemről is Kellemes Karácsonyt kívánok mindenkinek! : )
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7503
Úgyanúgy a strang végeken autómata légtelenítők v. golyóscsappal légedény ill. kézi légtelenítő a radiátorok végén.
Előzmény: Törölt nick (7496)
szesztai Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7502
Békés, kellemes, bejglivel célbadobós, ajándékra rávetődős, csillagszóróval ijesztgetős, halászlében pancsolós Karácsonyt kívánok mindenkinek!
ronkovik Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7501
Tegnap este a kolegám olyat mondott,hogy majdnem leültem. 5000-ért vesz egy 3000wattos szünetmentest, persze aksi nélkül. Egy kicsit besárgultam. Mondjuk kiváncsi leszek mennyi aksi kell majd hozzá.
nixon70 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7500
Természetesen létezik,olyat vegyél,ami úszós és önzárós(ha kitekered,egy visszacsapó meggátolja,hogy a víz kijöjjön a rendszerből)Sajna,ezek addig látják el a funkciójukat,míg vizet nem látnak:D,úgyhogy elég sűrűn ki kell csavarni,vizet kirázni belőle,utána visszatekerni.A neve:flamco,de van másféle is,én ezt használom.
Előzmény: Törölt nick (7496)
ja nyugi Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7499
Jézus a mi Urunk, által megszentelt ünnepet kívánok, minden jóakaratú magyar embernek.

Üdvözlettel:
Józsi
gmkiev Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7498
 

"Kellemes Karácsonyi Ünnepeket,

Jókedvű megrendelőket,

Magas gáz árakat

Sok, eladott kandallókat"

 

Kívánunk, Mi

 

Mindannyian

www.g........s.hu

Csaba110 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7497
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok.

Üdv:Csaba
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7496
Érdeklődnék, hogy nyitott rendszerhez létezik-e automata légtelenítő?
lohaju Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7495
Használt szünetmentes tápra én is kaptam ajánlatot az egyik havertól. Ha lesz leselejtezett, majd csak egy akksit kell bele venned.. OK. Nem is foglalkoztam a dologgal három nappal ezelőttig. Éjjel kettőkor elment a villany, az asszony épp wc-n volt. Szólt, hogy baj van. Lerohantam a kazánhoz és kirántottam a parazsat. Aztán vártam a jó szerencsét... Az "üres" kazán 94 foknál állt meg, közben a villany is vissza jött. Szerencsénk volt...
Mától nyugodtabban alszok, rákötöttem a rendszerre a az új APC SUA750I tápot.
Hát, ez a mi karácsonyi ajándékunk...
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7494
 A szivattyú mellett jobbra van az ESBE, balra a réz a baypass elkerülő ág a visszacsapóval.
Előzmény: W.Tamás (7489)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.12.23 0 1 7493

Ha hideg a víz, akkor csak a kazánban keringeti a vizet, ahogy melegszik, és eléri a hőfokot (amilyet veszel pl. 60 fok) akkor kezdi beengedni a pufferből vagy fűtéskörből a hideg vizet. És az előremenőből keveri bele a meleg vizet a visszatérőbe.

 

Előzmény: W.Tamás (7489)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7492

 

A skála alja az alapfogyasztás. kb 17W.

Előzmény: m joy (7490)
szesztai Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7491
Egyik barátom jóvoltából szereztem ma baráti áron egy Grundfos UPS 25-60. Ha kell valakinek akkor keressen nyugodtan és megadom az elérhetőségét. Alpha2-re jövő héten mond egy árat.
m joy Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7490

Szia !

Engem is érdekelne a szünetmentes ,légyszives megkérdezni.

Megtudnád mér,hogy alap állapotban    mennyi a fogyasztása ?

Köszi .

Előzmény: Törölt nick (7442)
W.Tamás Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7489
Lenne még egy kérdésem az esbe szeleppel kapcsolatban.
Ha a visszatérő ágba van bekötve és hideg a víz, akkor az visszafolytja valamennyre a puffer felől jövő vizet, vagy csak egyszerűen hozzá nyitja az előremenőből a melegvizet?
Előzmény: Blue_Sky_007 (7488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!