Keresés

Részletes keresés

Paleokrites Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25875
A biblia, a bibliaismeret, a valóságban végbemenő jelenségek, dolgok nem egy és ugyanazon tőből fakadnak..., a tévedés nagymértékű lehet, a vélemény ugyan szabad préda, de okosnak lenni a biztos tudás hiányába, csak az egyházak és a vallási intézmények tudnak.... :)
Előzmény: hajnika7 (25869)
evangelium Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25874
Azt ügyebár tudjuk, Isten csodatévő ereje nem múlt el, csodák voltak, vannak lesznek (hamisak is persze, hisz ez velejárója volt mindig is, de a kettő együtt jár).

Hogy csodás gyógyulások mögött kizárólag démonok állhatnak, azt csak azok állítják, akiknél Isten csodálatos megnyilvánulásai ismeretlenek. Vajon miért nem cselekszik általuk ilyet?


"Elmenvén pedig prédikáljatok, mondván: Elközelített a mennyeknek országa.
Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, ördögöket űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok. "


A fele se tréfa (meg a másik fele sem) :)
Paleokrites Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25873
Mire?
Előzmény: hajnika7 (25870)
hajnika7 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25872

Kedves Leslie, köszönöm a válaszod. Én is inkább démoni dolognak tudom be, és ezmiatt nem tudom elfogadni ezt a hitnézetet. De a Jehovásat sem.

Hihetetlen mennyi tapasztalatod van velük, és hogy ebből kit tudtál lépni.

Szerinted mi az igazság, ha nem ők és nem a hit gyüli és nem a pünkösdista rángatózás? Honnan tudjam, mi a helyes?

Előzmény: Leslie07 (25871)
Leslie07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25871
Kedves hajnika,a Szentlélektől rándgatózni,ugatni,földön fetrengeni,lábat nyakba
akasztani nem szoktak az emberek.

A Szentlélek ugyanis azért lett elküldve,hogy betöltse a Krisztushoz megtért
embereket. Küldetése és célja a megszentelés,tanítás,veuzetés,védelmezés.

Amit egyesek a szentlélekkel való betöltekezésnek jelentenek bizony inkább
a démonok tevékenységére utalnak.

Gondolok itt a rángatózásokra,ördögi vigyorra,ugatásra stb.
Előzmény: hajnika7 (25869)
hajnika7 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25870
És ne haragudjatok, hogy most nem a témával kapcsolatban kérdeztem. De erről seho nem találok fórumot és itt látom, hogy vannak okos emberek akik tudnának tanácsot és választ adni a Biblia alapján. :)
hajnika7 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25869

Szia Szeráf, köszi az infót. Hasonlóképp van a véleményem....

És mit gondoltok a Szentlélek adta rángatózásokról, önkívületi állapotokról, és gyógyulásokról? Ez hogy lehetséges? Vagy mi ez? Istentől való?

Kérlek Józsika vagy valamelyikőtők akik jó ismerik a Bibliát, mit gondoltok erről?????

PLEASE

Előzmény: Törölt nick (25862)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25868

Huber Lipót: Jahvé-Adonáj-Jézus
http://huberjahveadonajjezus.hostzi.com

 

Tartalom:

            Előszó
1. §. Elohim, Jahvé, Adonáj. – A „sém ha-meforás” kifejezés
2. §. A Jahvé név eredete
3. §. A Jahvé név szóeleme, jelentése, nyelvtani alakja és eredeti hangzása
4. §. A Jahvé név megvolt már Mózes előtt
5. §. Ellenvetések cáfolata
6. §. A Jahvé név kiszorulása a közhasználatból és helyettesítése Adonáj-jal
7. §. A Jahvé név kiejtésére vonatkozó rabbinikus tilalom és annak bírálata
8. §. Az Adonáj-jal való helyettesítés jelentősége - Jáhvé, Adonáj, Malák Jahvé: a Fiúisten
9. §. A Jahvé név későbbi sorsa
10. §. „Jahvé” és „Adonáj” sorsa az arámi nyelvben
11. §. Jézusnak udvarias megszólításai
12. §. A „misztikus” sém ha-meforás és a sokbetűs istennév
13. §. A sém ha-meforáshoz fűződő zsidó legendák és babonák
            Befejezés

Előzmény: Leslie07 (25864)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25867
Én úgy tanultam, hogy a torzítás szándékos volt. Pontosan a "pór nép" kutakodásait és feltételezéseit elkerülendő okok miatt. Illetve hogy Isten közvetlen nevét senki kine ejthesse semmiféle okból.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25866
Jehovah at the Roman Catholic church of St. Martinskirche at Olten, Switzerland (1521).
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25865
Jehova: →Jahve nevének helytelen kiejtésen alapuló változata. - 1100 körül keletkezett ill. terjedt el a Biblia maszoréta szövege alapján. A →maszoréták ui. a Jhvh mássalhangzóihoz az Adonáj ('az Úr') magánhangzóit illesztették, mégpedig a maszoréta vokalizálás szabályainak megfelelően a helyett e-t. A Jehova szónak etimológiailag értelme nincs. Csak a nem zsidók körében vált használatossá, a zsidók sohasem használták.
Előzmény: Törölt nick (25863)
Leslie07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25864
Ezt tudom,de a 12. századi téves jehova név értelmezésre gondoltam,ha nem tudsz e valamilyen forrásanyagot.
Előzmény: Törölt nick (25863)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25863

Isten neve

 

Isten neve nem olyan értelemben vett név, mint az ókori isteneké, akiket a nevüknél fogva bármikor meg lehetett idézni. Isten úgy mutatkozott be Mózesnek, hogy "Vagyok, aki vagyok (ehjeh, aser ehjeh) … a Vagyok (ehjeh) küldött … az ÚR [JHVH] küldött" (2Móz 3:14-15). A héber írás csak mássalhangzókat rögzített, és amikor a zsidók az Írást felolvasva a négy betűhöz (JHVH) értek, tiszteletből Adonáj-t (az Úr, Uram) mondtak, így a szó pontos kiejtése feledésbe merült. A szó a kutatók szerint a létigéből ered, ezért a ma leginkább valószínűsített JaHVeH változat tkp. a létige jövő idejű, műveltető alakja: "aki léteztetni fog" = aki majd éltet? (Ez azonban bár nyelvtanilag elfogadható, de nem használt alak.) A modern Ószövetség-fordítások többsége a Jahveh szót is az "Úr" szóval, de kis kapitális betűformával jelzi: "Úr". A Károli fordításból, a magyar irodalomból és Jehova Tanúi révén közismert "Jehova" változat középkori eredetű teológiai műszó. A JHVH mássalhangzói alá odaírták az Adonáj magánhangzóit, hogy a JHVH-t olvasó Adonájt mondjon, de egyes középkori teológusok a JHVH mássalhangzókat ezekkel a magánhangzókkal egybeolvasták. Így keletkeztek a Jahovah vagy Jehovah stb. változatok. (A "Jehova" változat héber fülnek éppen olyan lehetetlenül hangzik, mint magyarul az "Isten" mássalhangzóiból és az "Uram" magánhangzóiból összerakott "Ustan").

 

A zsidók Istent a mai napig úgy is hívják: "a Név" (ha Sém). A bibliai héberben ugyanis nincs szó a "személy"-re, ezért használja a "név" szót: pl. "Isten nevét segítségül hívni" = magát Istent segítségül hívni; "Isten nevét magasztalni" = magát Istent magasztalni azért, aki Ő. Ez a számunkra furcsa szóhasználat átment az Újszövetségbe is, pl. Csel 1:15 "százhúsz név sokasága" = százhúsz főnyi sokaság, vagy Csel 4:12 "nem is adatott az embereknek az ég alatt más név" = nem adatott senki más.

 

A név a héber gondolkodásmódban nem csupán a megkülönböztetést (megszólítási módját), hanem az illető tulajdonságait, jellemét is kifejezi. Istennek is sok neve van a tulajdonságai és tettei, illetve a hívők tapasztalatai alapján, pl. az Úr, a Mindenható, a Legfelsőbb (Magasságos), Király, Vigasztalás Istene, Féltőn Szerető Isten, Kőszikla, Atya stb.

Előzmény: Leslie07 (25861)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25862
Hajnika a hit gyülekezet,jehova tanui:Eben - guba. Mammon szelei fújják a vitorláikat.Kerüld el jó messzire. Ha össze akarom hasonlítani a bálványosokkal a legjobb példa, és fő jellemző, hogy NINCS SZERETET. Nagyüzemi pénz zabrálló gép.És hogy amerikából indult, csak itt még,zsidó részvényesek is vannak.
Előzmény: hajnika7 (25772)
Leslie07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25861
Józsikácska3,amint már említetted a jehova nevet valamely a héber nyelvben járatlan katolikus szerzetes tévedésből hozta létre a 12. században.

nem tudsz valamilyen forrásanyagot ezzel kapcsolatban?
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25860

Mi az a "nemzetek ideje" és meddig tart?

 

"És elhullanak fegyver élén, és fogságra hurcoltatnak minden néphez, és Jeruzsálemet taposni fogják a népke, mígnem betelik a nemzetek ideje." (Lk 21:24)

 

Először is az egész Lukács 21,20-24 témája Jeruzsálem pusztulása (vö. Máté 24,15-22; Mk 13:14-20).

Mígnem betelik a nemzetek ideje, míg a pogány népek uralkodnak, míg eltelik a világtörtént, és míg eljön a nemzetek megtérésnek ideje, tehát az ítéletnapig, a világ végéig. (Vö. Joel 3,2. 12; Róm 11,25. skk.)

Tehát mígnem a népek is, melyek azalatt a kereszténységre térnek, megfutják pályájokat és itéletre megérnek (lásd Joel 3.), midőn majd a zsidók megtérnek (Rom. 11,25. s követk.), és a világitélet bekövetkezik.

 

A 25-33-as vers ennek megfelelően a világ végéről szól.

 

 

 

Előzmény: writer12 (25859)
writer12 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25859

Kedves dicsőség, nem válaszoltál!!

 

Lukács 21:24 "És elhullanak fegyvernek éle által, és fogva vitetnek minden pogányok közé; és Jeruzsálem megtapodtatik a pogányoktól, míglen betelik a pogányok ideje"

 

Ez a vers milyen információkat közöl? - Azt mondja, hogy Jeruzsálem pusztulásának időpontja (AD 70) beleesik egy un. "pogányok ideje" intervallumba. Hogy ez az intervallum mikor ér véget, arról ez a vers nem szól. De még arról sem szól, hogy mikor kezdődött.

 

Ezékiel 21: 25-27: "És te elvetemedett, te gonosztevő, Izráel fejedelme, a kinek napja eljött az utolsó vétek idején: Így szól az Úr Isten: El a süveggel, le a koronával! Ez nem lészen ez: az alacsony legyen magas, és a magas alacsony!
Rommá, rommá, rommá teszem azt; ez sem lesz állandó, míg el nem jő az, a kié az uralkodás, és néki adom azt!"

 

Ez a rész arról szól, hogy Sedékiástól el lett véve az isteni uralkodás joga. Ha összekapcsoljuk az előző verssel akkor elmondhatjuk, hogy ekkor kezdődött a pogányok ideje.

 

Még eddig logikus.

 

Tehát tudjuk, hogy i.e. 607-ben kezdődött a pogányok ideje és még i.sz.70-ben is tartott.

 

Viszont mi a bizonyíték arra, hogy Dániel látomása fogja megmondani a pogányok idejének a végét? Semmi bibliai bizonyíték nincs arra, hogy Dániel látomásának van egy nagyobb beteljesülése. Elismerem, hogy kényelmes azt mondani, hogy a nagyobb beteljesülés határozza meg a pogányok idejénel a végét. Ki lehet ilyent találni, de nincs rá bizonyíték. Nincs arra bizonyíték, hogy Nabukodonozor álma határozza meg a pogányok idejének a végét, mégpedig úgy, hogy hozzá kell kapcsolni Lukács és Ezékiel próféciáihoz. Értsd meg, nem az állítom, hogy ez biztosan nem lehetséges, hanem azt, hogy nincs egyértelmű bibliai bizonyíték rá. Ha legalább Dániel könyvében lenne valami halvány utalás arra, hogy ezt a látomást máshogyan is kell értelmezni. De Dániel pontosan megmagyarázta Nabukodonozornak az álmát, és még csak nem is célzott egyfajta nagyobb beteljesülésre.

 

Aztán ha igaz lenne, akkor vajon Nabukodonozor szemléltené Istent? Nabukodonozor földi birodalma szemléltetné Isten földi birodalmát? És ha ez így van, akkor 1914-ben Jézus miért az égben kezdett uralkodni? Miért nem a földön? Elvégre  7 éve bolondsága letelte után Nabukodonozor sem helyezte székhelyét az égbe, hanem ugyanott kezdett uralkodni, mint ahol 7 évvel előtte abbahagyta!! ITVagy talán 1914 óta már a földön is az uralkodás joga JÉzusé? Viszont ha ez így van, akkor a "felsőbb hatóságok" (Rómaiakhoz írott levél) nem a világi felsőbb hatóságokkal azonosak, hanem Jézus Krisztussal. Úgyhogy sok ellentmondás van az egész történetben. 

Előzmény: dicsöségJehovanak (25773)
Leslie07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25858
Ezt a fényűző villát Rutherfordnak a szeretetadományikból azzal a céllal vették,
hogy ott fogja majd fogadni Ábrahámot ?dánielt, és a többi feltámadott szentet.

Rutherford ezen szentek feltámadását előbb 1925-re,majd amikor a jóslata kudarcot
vallott 1942-re jósolta meg,azt gondolván úgy sem fog élni addig,mivel tudta,
hogy már annyira elitta a máját,hogy nem sokáig húzhatja.

Végül mégis megélte az 1942-es évet,hogy megtapasztalja az arra vonatkozó
jóslata is hazugság.

Rutherford 1929-ben költözött be Beth-sarimba a kastélyba.

1939-ben a "Megmentés" című könyvben jehova tanui ezt így indokolják:

" A héber Beth Sarim jelentése : A fejedelmek háza. A telek megvételének és a
ház felépítésének az volt acélja,hogy kézzel fogható bizonyíték legyen,arra,
hogy olyan emberek is laknak a földön,akik teljesen hisznek istenben,és Jézus
Krisztusban és az ő Királyságában,valamint abban is hisznek,hogy az Úr az ókori
hű férfiakat rövidesen feltámasztja,úgyhogy ezek visszatérnek a földre és a föld
látható ügyeit a kezükbe veszik."

Nem röhelyes,hogy az ŐT szervezet vezetői épp az alkoholista,kurvapecér Rutherfordot találták legalkalmasabbnak a feltámadott szentek fogadására.

Szerintem huncutság is volt a dologban,gondolták,ha épp akkor érkeznek,
amikor Rutherford alkoholos mámorában lesz,majd szokása szerint jól lesegfejezi
őket,mint ahogyan munkatársait szokta,azok meg látva Rutherford romlottságát
nyomban agyonkövezik,így legalább megszabadulnak majd tőle.
Előzmény: Törölt nick (25851)
Leslie07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25857
Ponosan ezt tették. Aki 1975 előtt építkezni kezdett,azt meglátogatták,és közölték
vele,hogy nincs jehova szellemében,mivel 3 évvel armageddon előtt építkezésbe kezd.

Abban a gyülekezetben ,ahová tartoztam,egy vént leváltottak tisztségéből,mert
építeni kezdett 1973-ban.

Még segíteni sem mentek neki,mert azt állították rossz szellemű.
Előzmény: Törölt nick (25852)
Leslie07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25856
Ide akkor helyezték Rutherfordot,amikor már alkoholizmusa és női ügyei miatt
jelenléte a Béthelben kínos lett volna. Így a vezető testületnek nem kellett tovább
türni,hogy naponta segfejeknek nevezze őket.

Különben Rustherfordnak volt egy mondása,aki nem szereti a sört,az nem való
Béthelszolgának.
Előzmény: Törölt nick (25853)
Leslie07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25855
Valóban jehova tanui azzal riogatják tagjaikat,hogy mivel ők nem lehetnek a felkentek,
ugyanis a felkentek száma 1918-ban elpecsételődött mégpedig 144 ezer létszámban,
ezért nem ajánlatos,hogy valaki fogyasszon a jeképekből az emlékünnepen.

Amikor és 2001-ben az utolsó úrvacsorán vettem részt jehova tanui között,az Úr
úgy intézze,hogy előtte egy héttel még volt egy előadásom,amelyben arra buzdítottam
mindenkit,hogy engedjék be Krisztust az Úr vacsorájára és vacsoráljanak együtt ő vele.

Ki is tört a pánik a vének között,attól tartva,hogy majd megfogadják a tanácsot.
Ezért ellenintézkedést foganasítottak. Úgy gondolták,hogy beosztanak felszolgáni
a kenyeret és a bort,és így nem lesz lehetőségem,hogy én magam is fogyasszak abból.

De melléfogtak,mert így még inkább láthatóvá vált,hogy hogyan cselekedtem,mintha a sorok között ültem volna valahol.

Sőt alkamam nyilt arra is,hogy megtörjem a kenyeret,ami nem szokás jehova tanuinál,mert azt tartják minek,úgy sem fog senki fogyaszetani belőle.

Csak akkor derült ki,hogy a kenyér szinte ehetetlen,mert az egyik vén felesége
hozta rendszeresen minden éven,és azt gondolván ,úgy sem eszik soha,a már
hárommévvel korábbi kenyeret hozta el. Úgy ki volt száradva,hogy nem bírtam összerágbni,csak nagy nehezen és sok időt vett igénybe.

De mire körbe adtam mindenkinek a megmaradt kenyeret,addigra nagy nehezen
le is tudtam már nyelni. A borral már más volt a helyzet,mert kenyérből volt három darab,de a borból csak egy féliter.

Amikor a poharat is vettem,amiben a kitöltött kb. egy dcl. bor volt,és azt
mind kiittam,akkor megsápadtak a vének,hogy mi lesz akkor,ha valaki követi
a példámat,és nincs több boruk. Volt még két pohárba kitöltve az asztalon,úgyhogy
elvettem a következő poharat és azt adtam körbe.

Másnap a vének összejöttek,és behivattak a Királyságterembe,hogy megdorgáljanak. Azt mondták,hogy mivel méltatlanul vettem magamhoz a jelképeket
nem flek-e attól,hogy megbetegszem.

Milőtt az Úrvacsora ideje eljött 40 napig nem ettem semmit.
Az Úr vacsora volt a 41-ik nap,és akkor ettem először.
Azt gondolták,beteg vagyok,mert a 40 napos bőjt miatt lefogytam 25 kilót.

De miután lejárt a bőjt ideje az Úrvacsora után,fokozatosan kezdett gyarapodni a súlyom,és azóta hála az Úrnak a mai napig nem voltam beteg,még influenzás sem.

Úgyhogy a jehovista prognózis csődöt mondott.
Előzmény: Törölt nick (25847)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25854

Jehova Tanúi és a kommunista propaganda

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25853

Beth Sarim-ról. Ezt az épületet építtette az Őrtorony Társulat San Diego-ban. Mivel hogy akkoriban az Őrtorony úgy gondolta, hogy a patriarchák, próféták és jó királyok (Ábrahám, Mózes, Dávid, Ézsaiás, Sámuel stb.) 1925-ben testben fel fognak támadni, hogy ők legyen a föld uralkodói, hogy rendbetegyék a földet. Ugye - mint feltűnt - a jóslat nem teljesült be. De sebaj: a helyes kis villába beköltözött a Társulat akkori elnöke, Rutherford, és vígan élte világát:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ed/Rutherford_Beth_Sarim_Fireplace.jpg  J.F. Rutherford in Beth Sarim.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/Rutherford_Beth_Sarim.jpg  Rutherford with Cadillac coupe in front of Beth Sarim.

A JT-k természetesen érezték, hogy ciki a dolog, ezért a villát néhány évvel Rutherford halála után értékesítették...

Előzmény: Törölt nick (25851)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25852

Leslie:

Igaz, hogy az 1975 előtt arra bíztatták a Tanúkat, hogy a közeli végre tekintettel adják el a házaikat és a kapott vételárat az Őrtorony kapta meg?

Előzmény: Leslie07 (25850)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25851

A többi hozzászólásomat is nézdd meg!

 

Mit tudsz a Beth Sarimról? Hogy azt a villát azért építették, hogy ott lakjanak a feltámad pártiárkák és próféták, aztán beköltözött Rutherford és vígan élte világát?

Előzmény: Leslie07 (25850)
Leslie07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25850
Józsikácska3, képzeld el,hogy a haláláig alkoholista és kurvapecér Rutherfordot,az Őt szervezet 3. elnökét is ide sorolták a 144 ezer elpecsételt szent közé,sőt az ő tanításán épült fel az Őt bálványszervezet mai szerkezeti formája,és tanítása.

nevetséges,hogy egy ilyen erköcstelen személyről azt hiszik,hogy isten szent szelleme kente fel,és ő volt isten egyedüli szócsöve haláláig.

Mellesleg Rutherford volt az,aki azt állította,hogy 1918-ban a 144 ezer elpecsételése
befejeződött,holott a Jelenések könyve tanusága szerint a vég idején a nagy nyomo-
rúság után kell,hogy elkezdődjön.

Mivel a 144 ezret Rutherford elpecsételte 1918 ra,és mégsem jött el a vég,ahelyett,hogy elismerte volna tévedését,kitalálta,hogy a jelenések 7:9-ben
szereplő nagy sokaság,nem a mennyben,hanem a földön fog élni.
Előzmény: Törölt nick (25847)
kpityu2 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25849
A világban lévő gonoszság (lásd: holokauszt) is Isten műve ? Ja, hogy az az Ördög munkája ! Most már csak azt kell kitalálni, hogy eme bizonyos mozgalom mögött melyikük áll. ;-)
Előzmény: Törölt nick (25846)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25848

A Biblia a gonoszok "elpuszításáról" (de inkább kárhozatáról) tanít, de ti nem a gonoszokat akarjátok elpuszítani, hanem a protestánsokat, katolikusokat, ortodoxokat, stb. Azért a kettő nem ugyanaz... ;)

Előzmény: Törölt nick (25735)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25847

Nos, azt a verset is félrefordítja az ÚVF:

 

Az "emlékünnep" és az "étkezések" A Társulat szerint Jézusnak csak 144 000 felkent tanítványa van, csak velük kötötte meg az új szövetséget, hogy vele uralkodjanak majd a mennyből. A nyilvános "emlékünnepen" csak ők törhetik meg a kenyeret és ihatják a bort, a Tanúk milliói csak megfigyelők. Ezt tükrözi az ÚVF is, amelyben Jézus az utolsó vacsorán nem rájuk hagyja a királyságot, hanem így szól a Tizenkettőhöz: "szövetséget kötök veletek (…) egy királyságra" (Lk 22:29). Ugyanígy, bár Pál az 1Kor 11-ben eredetileg arra figyelmeztetett, hogy a hívők méltó módon vegyenek részt az úrvacsorán, ti. megkülönböztetve a többi ételtől, megvárva egymást stb. (lásd 1Kor 11:21-22,34 - 1Kor 11:27), az ÚVF-ban Pál sorai átalakulnak: "aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr poharát [a nem felkent Tanúk nem méltók az emlékünnepre], vétkes lesz az Úr testét és vérét illetően. Az ember először is tartson önvizsgálatot, hogy alkalmas-e rá" [2003-as társulati betoldás!], és "aki eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik önmaga ellen, ha nem látja tisztán a testet" [ti. Krisztus Testét, amelybe a Társulat szerint csak a 144 000 tartozik]; ezért betegek és halnak meg sokan, "de ha tisztán látnánk, hogy mik vagyunk mi magunk, nem esnénk ítélet alá" [vagy "felkent" valaki, vagy csak "a más juhokhoz" tartozik] (1Kor 11:27-31). Végül, mivel a Társulat szerint az "emlékünnepet" csak egy évben egyszer lehet megtartani (a páska-ünnep idején), az ÚVF szerint az első keresztények nem a kenyér megtörésében vettek kitartóan részt, azaz folyamatosan és gyakran, a közösségi összejövetel többi elemével (tanítás, ima) együtt, hanem "az étkezéseknek (…) szentelték magukat" (Csel 2:42). Az úrvacsora nem is az Úr (Krisztus), hanem "Jehova asztala" (1Kor 10:21 vö. 11:27).

Előzmény: Törölt nick (25741)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 25846

Egy ilyen, az egész világra kiterjedő vallási mozgalom Isten engedélye nélkül nem működhetne:

http://www.youtube.com/watch?v=sjxbX8Cgh0E

http://www.youtube.com/watch?v=a0DA4HAzbMM

 

Vagy talán te Istent bénának tartod, hogy ha ez a munka annyira ellentétben lenne az Ő szándékával, akkor nem állíthatta volna már régen le??

 

;-)

 

Most jöhettek azzal, hogy "DE AZ MÁÁÁS.....!!"

Előzmény: Törölt nick (25745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!