Keresés

Részletes keresés

drbarta Creative Commons License 2009.11.08 0 0 46544

Szemezgetés az elmúlt hét legszebbjeiből:

J.B.Becker Wallufer Walkenberg Riesling Spatlese Trocken 2004 Alte Reben

 

nIllatában erőteljes citrusos aromák, valamint intenzív petrolosság

nKözepesen telt, könnyed hatású, ezt fokozza az enyhén jelenlevő szénsavasság.

nNem tagadhatja le korát, gyümölcsössége helyett már tercier aromák komplexitását , valamint a szépen érett borok omlós-porhanyós konzisztenciáját élvezhetjük, savai nagyon szépen belekerekedtek a kortyba, észrevétlenül járulnak hozzá az egyensúly fenntartásához, lüktető dinamikáról már nincs szó

nEz most nagyon szép élmény, szerintem eddig volt érdemes érlelni, további fejlődésre való tartaléka már nem hiszem , hogy van

n6.5-7 pont 

 

  

nGróf Degenfeld Tokaji Aszú 5 putt. 2000

 

nAszú létére NEM az édesség, a minden elsöprő koncentráció és az unalomig ismert mazsolás ízeké a főszerep.

nA jelentős test mellett könnyed hatású a bor, édessége visszafogott, de kellő kedvességet ad, kiváló szerkezet, nagyon jó egyensúly, selymes textúra és nagyon hosszú.

nEszményi, szép ívű savak, amelyek egyáltalán nem akarnak dominálni, de mégis kitöltik a korty minden szegletét,ugyanakkor teret engednek a gombás-dohányleveles-ásványos-botrytises-aszaltkajszis ornamentikának, engedik, hogy mindezt  hosszan, több rétegben érezhesük és élvezhessük, de nem róluk szól a fáma, hanem a komplexitásról, az eleganciáról és a végtelen lecsengésről

nVélhetően a csúcson sikerült elcsípni, nem hiszem, hogy magasabbra kerülhet, jelen állapotában fantasztikus, hibátlan bor, hatalmas élmény

n9 pont

lazaridi Creative Commons License 2009.11.03 0 0 46543

Nem tolakszol, de már rég be is fizettem (kékfrankosra).

 

Udv, Pécz Béla

Előzmény: shiraz (46540)
bandika Creative Commons License 2009.11.03 0 0 46542
Affene, előző nap elutazom külföldre...
Előzmény: shiraz (46540)
Kabócás Creative Commons License 2009.11.03 0 0 46541
nem vesszük tolakodásnak, megyünk :)
Előzmény: shiraz (46540)
shiraz Creative Commons License 2009.11.03 0 0 46540
sziasztok,
remélem nem veszitek tolakodásnak...
aki nem hallott róla: nov 14-én Terroir Club 3. születésnapl 6+1 ültetett kóstolóval a Festetics Palotában. Borászok akik ott lesznek: Bárdos Saci, Bott Frigyes, Demeter Zoltán, Kaló Imre, Karner Gábor, Légli Ottó, Maurer Oszkár, Pók Tamás, Ráspi, Szentesi József, Takács Lajos és mások.
részletek a www.terroirclub.hu főoldalán.
üdv


bor_kedvelő Creative Commons License 2009.11.03 0 0 46539

Meglestük...

áradó illat és íz, hibátlan szerkezet, puha tannin, makulátlan munka...

mindig, mindenkor, annak aki szereti az ilyesmit...olyan 5-6 p nálam, vagy másként 3/4 csillag...ha egy borászbarátom bora lenne, azért sokat beszélgetnék vele róla...:-)

Előzmény: bor_kedvelő (46525)
lazaridi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 46538

Németh Attila Concubina fehér 2004

 

Hmm. Nem indult jól anno, régi jegyzeteimben 4 pontot kapott.

Masoknak sem tetszett:

http://alkoholista.blog.hu/2006/04/30/regi_vagas

 

Aztan, amikor AM magasztalta: http://alkoholista.blog.hu/2007/07/30/szentseg_vs_csabitas

 

bontottam egyet es masnapra hozta a 7 pontot, elsore zarkozott volt.

 

Most kinyilt az utolso palackom es rogton remek formában kezdett a bor. Illata talan visszafogottabb,mint reg volt, kicsit barackos, hársas, de az íze lenyűgöző.

Nálam a birsalma vezet, de sok gyümölcs és méz, remek egyensúly és frissesség!

7 pont

 

 

Tybald_ Creative Commons License 2009.11.01 0 0 46537

Árvay - "Hétfürtös" Tokaji Furmint '06: Régen kedveltem az Árvay borokat, aztán amikor kaptak egy 1,5-2X-es szorzót az árak, ohgy főnököm egyik kedvenc szövegét idézzem: "kikerültek a scope-ból":))

 

Ez a bor viszont egy kellemes meglepetés volt, különösen az 1000 ft körüli mezőnyben. Illata kenyérhéj, citrom, méz, és mindez szép savak mellett ízben is visszaköszön. 5p

elzee Creative Commons License 2009.10.30 0 0 46536
levegőztesd meg, a kén egy része így elillan(hat)...
Előzmény: arpman (46535)
arpman Creative Commons License 2009.10.29 0 0 46535
Hello!

Kezdő vagyok a borkészítésben, és tapasztaltabbak segítségét kérem. Elkövettem azt a haibát, hogy a 4 hektó vörösboromat még a teljes leforrása előt lekéneztem.A bor nem állt meg teljesen a forrásban, de nagyon lassan forrogat csak. Mi ilyen esetben a tendő, ha van egyáltalán.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Eördögh Creative Commons License 2009.10.29 0 0 46534
nekem valamikor 2006-ban egy 04-es Buttler CS művelte ugyanezt: első nap markáns test, pörköltmogyorós fásság, teltség, minden, aztán másnap ecet. igaz, hogy nem légtelenítettem a palackot, de azért ennyire nem illett volna összezuhanni.
Előzmény: drbarta (46530)
bor_kedvelő Creative Commons License 2009.10.29 0 0 46533

stimmel, a 2005ös évjárat alapvetően a pincénél sokkal egyértelműbben ásványos, kevésbé húsos, kevésbé bájos borokat hozott! ez a portugisernél és a kadarkánál volt leginkább megfigyelhető!

a kadarka nekem ezér is tetszett jobban 2005ből, de lehet ma, egymás mellett kóstolva más lenne a helyzet! de én úgy vagyok vele, hogy minden bor annyit ér nálam, amennyit legszebb formájában mutatott, és atekintetben a 2005ös életem egyik legnagyobb borélménye!nálam a 2005ös kapott 9 pontott is, avagy 5 csillagot, a 2006os legutóbbi, azaz majd 1 éves kóstolásom alapján valahol erős 7 pont, avagy biztos 4 csillag körül lehetett!
az Orsolya és a St. Andrea újszerűségük okán, nálam olyan 8 pont avagy 4/5 csillag lenne! 

Előzmény: drbarta (46532)
drbarta Creative Commons License 2009.10.29 0 0 46532

Örülök, ha tetszett a beszámoló! Ha már 1valaki szívesen olvassa érdemes volt bepötyögni:)

Buttler első este nagyon tetszett, de többen szóvá tettük, kár, hogy nem ismertük meg fiatalságában. Érdekes, a várban kóstoltam a Buttler Kadarkából a 06-ost, emlékeim szuerint az egy sokkal könnyebben fogyasztható, hasonlóan komplex, de kevésbé drámai bor volt, azt lehet mondani, hogy emlékeim szerint lehet hogy az jobban tetszett.

Előzmény: bor_kedvelő (46531)
bor_kedvelő Creative Commons License 2009.10.29 0 0 46531

Buttler szűztermés, és 2 évvel idősebb mint a Magyalos!

egyébként nagyon tetszett a kadarkás írásod, szerintem is elsősorban ezek a kiemelkedő kadarkák az országban.

a buttler sokkal összetettebb bor, de korántsem olyan bájos és oylan makulátlanul kerek  mint az Orsolya vagy a St. Andrea

nekem mondjuk a 2005ös Buttler ez egyik meghatározó borélményem, de nem múltheti kóstolás alapján!

Előzmény: drbarta (46530)
drbarta Creative Commons License 2009.10.29 0 0 46530

A többiből nekem nem jutott másnapra. A st.andrea esetén könnyen lehet az emberi tényező a hibás az eltérésért, első nap valószínűleg túlértékeltem kissé a borokat a jó általános hangulatom miatt , másnap meg szerintem alul, az akkori kissé nyomottabb valóm végett. Valószínűleg a kettő között az igazság.

A Buttler viszont olyan látványos zuhanáson ment keresztül másnapra , amit már nem lehet csupán az én hozzáállásom nyakába varrni.

Előzmény: shiraz (46529)
shiraz Creative Commons License 2009.10.28 0 0 46529
elég érdekes, és a többi??
Előzmény: drbarta (46528)
drbarta Creative Commons License 2009.10.28 0 0 46528

Kis kiegészítés kadarkáimhoz...

 

Másnap este kevésbé általánosan jó hangulatban visszakóstoltam a Magyalost és a Buttlert:

 

Magyalos-nem rossz,de kb 2 ponttal kevésbé tetszett, mint a nyitás napján, az émelyítő illat ezúttal némi csömörérzést váltott ki...

Buttler- értékelhetetlenné szétesett..

Előzmény: drbarta (46521)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 46527
Szórakozik az indekc :(

Szóval: a műsorban az utolsó riport. Érdemes megnézni.
Előzmény: Törölt nick (46526)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 46526
bor_kedvelő Creative Commons License 2009.10.27 0 0 46525

na de te nem a Ráday utcában...:-P

pénteken szerintem benézzük, majd reagálok  milyen volt!

Előzmény: BZoltan (46524)
BZoltan Creative Commons License 2009.10.27 0 0 46524
igen ez az, de én lényegesen olcsóbban vettem.
Előzmény: bor_kedvelő (46523)
bor_kedvelő Creative Commons License 2009.10.27 0 0 46523
Előzmény: BZoltan (46514)
Tybald_ Creative Commons License 2009.10.25 0 0 46522

OFF

index motornak és alkotójának a JQA-t!

ON

 

És akkor mégegyszer, de már csak elnagyolva, amit szépen bőlére eresztettem, e elnyelte a bitóceán:

 

Disznókő - Kései szüretelésű tokaji furmint '04: 1 éve kóstoltam, ez ugyanabból a beszerzésből van és bár az eltelt időt panelben húzta le, a savai még mindíg rendben vannak. Ízében kis citrus, több mazsola, amolyan "iskola kései" 5p

 

Borműhely - Rokka  - Szekszárdi KF '07: A korábbi rokka házasításban zavaró hordóízt éreztem, itt ez a gond nem állt fenn. Korrekt mindennapok bora, gyümölcsökkel, savval. Ha nem szekszárdi lenne hiányolnám a tannint, de ugyebár itt ez nem része a terroire-nak:) így 4-5p között

 

Sebestyén - Icze '07: BT-nél akcióban 1000 alatt tényleg bestbuy, de teljes árban már nem estem volna tőle hanyatt. Ettől függetlenül mint a pince alapbora nagyon rendben van! Ha a "magyar bordeaux":))) pincéiben ilyen alapborokba botlanék, akkor megtörténhetne, hogy esténként ha vörösre vágyom korrekt áron, akkor azt mondanám "nézzük mi van itt villányból", de így...."No thanks":DDD

Visszatérve a borra: Illatában van valami fülledt jelleg, mint amikor a nagyi kissé érésnek indult meggybefőttjét felnyitjuk. Ízben gyűmölcs, fűszer, mindkettő kellő mennyiségben. Nekem talán kicsit sok a sav, de ez egyéni dolog. 5p

 

Bősz Adrián - Dél-dunántúli Menoir '07: Cimke szerint "tájbor":)))) Nosza, akkor ilyen legyen a legrosszabb tájbor, és máris ki van húza a kakiból a hazai bortermelés!:)

Illata játékos, behízelgő, gyűmölcsös. Ízben is a gyümölcs és egyfajta karcsú, kedves játékos ízvilág jön. Nekem nagyon bejött, és mint sok más BA-bor itt is a szokásostól kicsit eltérő jelleg ami megfogott. 5-6p között, sőt, talán több is

drbarta Creative Commons License 2009.10.24 0 0 46521

Kadarkák vakon 

 

 

nMészáros Pál Szekszárdi Kadarka 2007

nFinoman fűszeres, visszafogott tannin, könnyed savak, tipikus, szerethető fajtajelleges kadarka a könnyebbik műfajból  4-5p

n

 

Orsolya Görbesoros Kadarka 2007

nEszméletlen sokrétű, buja illat,szájban közepes test, sok gyümölcs , édes fűszerek, közepesen hosszú,kissé lágy savak,  nagyon komplex, nagyon finom 7p

n

 

Gróf Buttler Nagy-Eged Kadarka 2005

nZárkózottabb illat,előzőnél visszafogottabb ánizsos fűszeresség, a bor sokkal férfiasabb, szikár, ásványos, feszes, nagyon tömör test, határozott, lüktető savgerinc, elegáns és nagyon hosszú. Ez a bor méreteiben a sor legnagyobbja, de nem a leginkább fogyasztásra ösztönző  7p

n

 

Sebestyén Iván-völgyi Kadarka 2007

nEddigiektől sokkal sötétebb szín,a bor koncentrált, szerkezete sokkal inkább épül tanninokra, utóízében a kissé szárító cseresség magára is marad, illat és ízvilágát fülledt-földes-avaros jegyek díszítik, nem igazán tűnik fajtajellegzetesnek, és kétségtelen gazdagsága ellenére eddigiektől sokkal kevésbé ösztönöz fogyasztásra 4p

n

 

St.Andrea Magyalos Kadarka 2007

nIllatában és díszítőízeiben nagyon hasonlít az Orsolya tételre, vidám, játékos, sokrétű fűszeresség és gyümölcsösség, attól egy egész picit hűvösebb karakterű, viszont szerkezetileg feszesebb, a savak nagyon szépek, folyamatosan és hosszabban vannak jelen, de a bor kereksége, finomsága emmiatt egyáltalán nem szenved csorbát. Gyakorlatilag kifogástalan kadarkának érzem, egyesíti az Orsolya és a Buttler előnyeit azok „hátrányai” nélkül. Szinte 8p

 

megjegyzés: nagyon erősnek éreztem mind a 3 egri tételt. Amit nem értek:miért szokták a Buttlert , mint "nőt" ábrázolni?(hercegnő, főispánné stb:) Szerintem igazán férfias bor.

A St.Andrea és az Orsolya már sokkal inkább(már a név miatt is:), előbbi a szinte unalomig tökéltes hercegnő, utóbbi a szelesebb ,pajkosabb de nem kevésbé szép húga:)

shiraz Creative Commons License 2009.10.22 0 0 46520
én is megtaláltam :)
de ez nem azt jelenti h ők is termelték a bort. lehet h csak bérpalackoztak.
Előzmény: _Memento_ (46519)
_Memento_ Creative Commons License 2009.10.22 0 0 46519
Obin fent van.

Páll-Szolg. Kft. 3915 Tarcal, Szondi ltp. 3/2

ők a H 0191.
shiraz Creative Commons License 2009.10.22 0 0 46518
más.. ma kóstoltam egy Tokaji Aszú 6 puttonyos 2000 néven futó bort ami az Auchanban volt 2999 Ft!! a bor korrekt volt, ha nem is kiemelkedő. én nem értem miért kell ennyire olcsón adni egy 6p aszút. ennyi volt rajta: palackozó H0191, de ki termelte ezt? és ki adta el az Auchannak ennyiért? komoly készletkiárusítást vizionálok.
shiraz Creative Commons License 2009.10.22 0 0 46517
uccu neki :)
Előzmény: BZoltan (46514)
bandika Creative Commons License 2009.10.22 0 0 46516
Ezt nagyon támogatnám, nagy élmény volt anno. Persze az első kört megint vakon kéne.
Előzmény: BZoltan (46514)
lalá Creative Commons License 2009.10.22 0 0 46515
-Ja.
Előzmény: Törölt nick (46503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!